כרטיס מסך פשוט ל-HTPC להרצת תוכן HD... - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך פשוט ל-HTPC להרצת תוכן HD...

KoM

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

http://www.skypc.co.il/Product.asp?Pid=4260183360698&Cat2Cat1ID=8&Cat2ID=0&aff=Zap〈=he

יש (עם סאונד), פאסיבי ודור רביעי של purevideo (תמיכה רחבה להאצת חומרה של וידאו)

* שימוש במס' פילטרים בו זמנית (למשל חידוד תמונה \ סינון רעשים וכו') בשילוב 1080p עלולים להכביד על הכרטיס הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק למה לא שמתי אותו כאופציה, שמעתי שהוא לא תמיד מתמודד עם סרטי 1080P בצורה טובה, שזה דיי מגוחך. לכן האופציות היו 9400GT או ה-ATI, מה מבינהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלליות, כרטיסים חלשים יותר מ-9500GT עלולים להתקשות עם post-processing המובנה של MPC-HC על 1080p.

הכרטיסים שציינת יושבים באותה סירה.

For Sharpen/sharpen complex shaders I recommend at least an NVIDIA Geforce 9500 or ATI HD 3450. Any lower GPU won´t have enough shaders power to playback your 1080p content without having a hard day. Other than that, 720p mixed with sharpening shaders is fast enough and your GPU won´t sweat that much. Let´s have a look at the numbers.

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=407&Itemid=38&limit=1&limitstart=9

עכשיו, לגבי g210 ספציפית:

1. ע"פ Tom's Hardware

There was one card that did have trouble performing all of the quality enhancements at the same time if tasked to do so beyond 720p: the GeForce 210, which stuttered during playback with noise reduction enabled at 1080p. With noise reduction turned off, the GeForce 210 was able to play back video without stuttering at 1080p (or 1920x1080).

2. מצאתי עוד מקור אחד (xbitlabs) שהציג את הכרטיס כבעייתי בעיבוד וידאו, בהסתמך על בדיקת HQV בשילוב דריברים ישנים.

אפשר לראות בבירור שמשהו פה דפוק, כאשר 8300 מקבל ציון גבוה מ-g210, תראה את עמודת ה-pulldown - מקבל 0 בכל הבדיקות. לא הגיוני.

הם אפילו טענו שהוא לא תומך , שזו שטות מוחלטת. (אף פעם לא אהבתי את xbitlabs, משום מה אני תמיד מוצא שם BS)

בנוסף לעובדה כי HQV מסתמכת על שילובי דריברים וגרסא, xbitlabs הודיעו:

Multimedia tests were made prior to December 3, 2009, hence, prior to release of Nvidia Forceware 195.62 WHQL drivers.

The multimedia performance of GT 220 and 210 will be re-checked in future articles.

ככה שלפני שאנו מסיקים מסקנות חד משמעיות (כמו "g210 לא מתמודד עם 1080p"), כדאי שנגבה זאת עם בדיקות על דריברים עדכניים.

במיוחד כאשר מדובר בכרטיס שמכוון בדיוק או בעיקר למטרה זאת. אני מאמין שהתוצאות (של xbit בעיקר) הם תוצאה ישירה של בעיית דריבר.

הסיבה שהעלתי את הסוגייה מלכתחילה היא ליתר בטחון, מאחר ואין לי מידע עדכני או נסיון אישי עם ה-g210.

לצורך העניין, אני אישית לא מאמין שתהיה בעייה עם 1080p כלל (למעט פילטרים מסויימים של MPC-HC כאמור, כמו עם כרטיסים דומים)

אולי שילוב אפשרויות שיפור תמונה בלוח הבקרה של הדריבר עלולים להכביד (גם זה לא נבדק עם דריבר עדכני), אבל גם ככה

הסיכוי שתרצה להפעיל את כל הפיצ'רים לוידאו (FHD) יחדיו מהדריבר הוא די קלוש (אני למשל תמיד דואג לכבות שיפורי צבע ובהירות דינאמית)

בנוסף, אף אחד לא אמר ש-4350 לדוגמא כן יתמודד עם כל שיפורי האיכות של ה-CCC.

מה שלא יהיה, קח בחשבון שכרטיסי ATI לא מספקים האצת חומרה לקידודי MPEG-4 AVC/H.264 שמחוץ לספסיפיקציות תקן blueray,

ז"א אתה עלול להתקל בקבצי MKV שלא יזכו להאצת חומרה. אצל ואינטל לא קיימת הגבלה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ל אמתכוון להיות שפן ניסוייםש ל ה-210 מה גם שבאמת נראה לי משהו דפוק שם, או לא.

מכל ההודעה הזאת לא הבנתי אם כדאי ללכת על ה-9400GT :) האם יש כרטיס נבידיה עם בטווח המחירים הנמוך הזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית משתמש בG210 לHTPC ולא נתקלתי בבעיה אחת. אני מותח את הסרטים, מוסיף אפקטים ואין שום קפיצות\קרטועים וכו'. יש

לציין שאני משתמש בCOREAVC (אף פעם לא ניסיתי בלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ag43, יעזור מאוד (למקרה הזה ולאחרים) אם תוכל לערוך בדיקה זריזה (גם עם CoreAVC וגם עם 1.2 Splash Lite)

הרצה של H.264 1080p בשילוב כל הפיצ'רים לשיפור תמונה מהדריבר (או קומבינציות ספציפיות במידה ויש בעיות) :

2hf04g2.jpg

b7m5jq.jpg

תודה מראש :xyxthumbs:

KoM, אם הבדיקה של ag43 תעבור, ה-g210 לדעתי יהיה הפתרון הכי טוב (מכל הבחינות)

במידה ולא (ואפילו אז, לא ברור לי אם 2 הכרטיסים האחרים כן היו עומדים בזה) אני עדיין חושב ש-9400GT יהיה עדיף על

4350 ל- בשל תמיכה רחבה לקידודי h.264, בהנחה שה-CPU לא יתמודד.

אבל תאלץ לחבר אותו עם כבל SPDIF ללוח האם לצורך העברת סאונד דרך או מתאם DVI ל-.

* לא חסרים 9400GT עם יציאת HDMI מובנית (עדיין צריך לחבר כבל SPDIF פנימי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני לא אהיה בבית בשבוע + הקרוב :-\ אני אנסה להסביר לאחי בטלפון, נראה אם הוא יבין...

הסיבה שאני מרוצה ממנו כ"כ כי על הHTPC הקודם שלי (מנוחתו עדן) שהיה חזק יותר היה 3850HD שהוא כרטיס חזק יותר לכל

הדעות וברגע שהייתי מפעיל פילטר כלשהו הסרט היה מתחיל לקרטע בצורה ברורה וכאן לא משנה מה זרקתי עליו הכל רץ חלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית משתמש בG210 לHTPC ולא נתקלתי בבעיה אחת. אני מותח את הסרטים, מוסיף אפקטים ואין שום קפיצות\קרטועים וכו'. יש

לציין שאני משתמש בCOREAVC (אף פעם לא ניסיתי בלי).

זה לא חוכמה ה-COREAVC עוזר בהמון, אני מדבר על האצת חומרה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האצת החומרה של CoreAVC אומנם מותנת בתמיכת אבל לא אמור להיות הבדל ביצועים לטובתו בהשוואה

להאצת DXVA \ PureVideo סטנדרטית.

למעשה, מבדיקה (ללא שום פילטרים) זריזה על Planet Earth 1080p שקודד בפרופיל High@L5.1 עם 16 reference frames מסתבר כי:

CoreAVC 2.0 + MPC-HC מראים ניצול GPU גבוה פי 2 מאשר זה של Splash Lite (וניצול CPU גבוה פי 9 !! למרות שמדובר במספרים

מאוד קטנים \ לא רלוונטים על המערכת שלי, לדוגמא 4.5% לעומת 0.5% ל-CPU ו-14% לעומת 7% ל-GPU)

שורה תחתונה, אם ה-G210 חזק מספיק לסחוב CoreAVC, אין סיבה שלא יסחוב פתרונות אחרים (מואצים חומרתית)...[br]פורסם בתאריך: 17.01.2010 בשעה 12:55:58

עדכון (סליחה שזה נעשה בת'רד שלך, אבל רק עכשיו אני שם לב :facepalm: ) :

מסתבר ש-MPC-HC תומך DXVA גם לקידודי h.264 מחוץ לספסיפיקציות blueray על כרטיסי (ואינטל?)

(בדומה ל-Splash ו-CoreAVC 2) כבר מאז פאקינג אוגוסט 2009!!! (יותר נכון מיוני אם נחשיב בילדים פנימיים)

וניצול ה-GPU/CPU דומה לזה של Splash (במילים אחרות - עדיף על coreavc)

מסקנה : CoreAVC -- אפשר לזרוק לפח ! לא צריך אותו יותר לטובת תמיכה רחבה בהאצת חומרה.

ולמי שמעדיף CoreAVC בזכות היותו מפענח חיצוני , יש עוד הפתעה -

FFDshow DXVA Video Decoder (מגיע בגרסאת ffdshow tryouts אחרונה לפחות) יודע לעשות את אותו הדבר :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...