P55A-UD3 - בעייתי גם למשתמשים בכרטיס מסך בודד וללא OC? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

P55A-UD3 - בעייתי גם למשתמשים בכרטיס מסך בודד וללא OC?

aviran_n

Recommended Posts

מקריאה בפורום גיליתי כי הלוח P55A-UD3 נשרף דיי בקלילות בניסיונות העלאת מתחים לOC ובנוסף מהירות הPCI-E יורדת לX8 כשמשתמשים בהתקן SATA3 או USB3.

מס' שאלות:

1. בשימוש בהתקן SATA3/USB3 המהירות של שני חריצי הPCI-E נפגעת או שלמשתמשים בכרטיס מסך בודד אין כל פגיעה מה"בעיה" הזו?

2. אם לא מבצעים OC, עדיין קיימות בעיות אמינות עם ייצוב המתח?

3. שקלתי לקחת לוח זול במעט (או אפילו באותו המחיר) שאינו כולל בתוכו את הנושא של USB3 והSATA3 וכשתקנים אלו יהיו נפוצים יותר, אשתמש בהם בעזרת חריצי הרחבה (כמו שעשיתי בעבר עם וSATA2) - דעתכם בנושא?

אשמח לתגובותיכם בהקדם לשלושת שאלותי.

תודה,

אבירן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אציע שתחשוב על שילוב של , יחסוך את כל השאלות ואת כל הבעיות... ובלי קשר לכל זה - מדובר בשילוב יותר משתלם.

לשאלתך, הנה קטע מתאים מהחוברת של הלוח שאמור לענות על כל השאלות שלך:

shot16012010192354.png

1. כנס לסטיקי שעוסק בנושא. יש לך קישור להשוואת ביצועי על פי מספר הנתיבים בכל חריץ. תוכל לראות שהירידה ל-x8 כלל אינה משמעותית ואפילו הירידה ל-x4. ראשית לא נשכח שמדובר בגרסה 2.0 של PCI-E ולכן רוחב הפס מוכפל, שנית לא נשכח שבמעבד מוטמעים 16 נתיבי PCI-E כך שהגישה טובה יותר מבעבר. לשאלתך, זה לא רלוונטי לכרטיס בודד.

2. הסבירות מאוד נמוכה, אבל זה אפשרי. בכלל, אם מדובר באוברקלוק גבוה אז כנראה שיהיו בעיות, אבל אם זה קטן אז אפשרי שלא.

3. כפי שהצעתי בהתחלה- עדיף לקחת שילוב של . אתה יכול לקנות לוח עם USB3.0 ו-SATA 6.0Gbps ב-500 שקלים, לוח שיתן לך אפשרויות שדרוג טובות יותר כפי שנראה כרגע.. וכל זה עם מעבד בעל אותם ביצועים. אז למה לא? כשחושבים על זה.. אין שום סיבה ללכת על שילוב של , זה סתם "fanboyism" של אנשים בגלל שאינטל יצאה עם חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתחבט בדילמה דומה.

משהו עדיין לא ברור לי מהאמור במניואל.

כתוב שם שזה ירד ל x8 -

if either one of the two controllers is set to pcie gen. 2.

תוכל להבהיר מה הכוונה והאם יש דרך למנוע ירידה זו בכרטיס יחיד?

בנוסף, האם יש לוח חלופי של p55 (התומך כמובן בשני ה- 3.0), בו אין את הבעיה?

מקריאה גם כאן:

http://HWzone.co.il/community/index.php?topic=443849.0

וגם ההפניה לזה:

Asus’ solution appears to be the most elegant option because it doesn’t steal pathways from the x16 graphics card slot, but instead relies on a PLX bridge to convert four of the chipset’s 2.5 Gb/s pathways to two 5.0 Gb/s pathways. Yet Gigabyte managed to edge out Asus in write performance by taking its 5.0 Gb/s pathway directly from the CPU, eliminating any middle parts (like the DMI interface connecting Core i7 to P55) that could slow the interface down, while also limiting the PCIe slot to x8 mode. This tradeoff can be blamed directly on LGA 1156 platform limitations, and high-end buyers who want the best of everything should instead consider X58-based solutions such as Asus' P6X58D Premium or Gigabyte’s X58A-UD7.

לא ברור לי למשל האם הפיתרון של אסוס טוב יותר בנושא התקנים החדשים, מזה של גיגהבייט (הבנתי משם שיש דברים לכאן) וקראתי שגם msi טיפלו איכשהו בנושא.

בקיצור, למעט ההצעה ל- , מי שרוצה להישאר עם , מה הפיתרון הטוב ביותר לנושא הזה, והאם לדעתך זה דבר שעשוי/אפשרי להיפתר טכנית בעתיד? ( בקר וכדו' ).

תוכל להבהיר אחת ולתמיד את הסוגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד לא הבנתי NIKE

אם נניח אני מחבר HD בSATA3 וגם נניח DOK בUSB3

האם אני אוכל לקבל מהירות מלאה לשניהם בו זמנית או שרק אחד מהם יקבל את רוחב הפס שהוא צריך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתחבט בדילמה דומה.

משהו עדיין לא ברור לי מהאמור במניואל.

כתוב שם שזה ירד ל x8 -

מקריאה גם כאן:

http://HWzone.co.il/community/index.php?topic=443849.0

וגם ההפניה לזה:

Asus’ solution appears to be the most elegant option because it doesn’t steal pathways from the x16 graphics card slot, but instead relies on a PLX bridge to convert four of the chipset’s 2.5 Gb/s pathways to two 5.0 Gb/s pathways. Yet Gigabyte managed to edge out Asus in write performance by taking its 5.0 Gb/s pathway directly from the CPU, eliminating any middle parts (like the DMI interface connecting Core i7 to P55) that could slow the interface down, while also limiting the PCIe slot to x8 mode. This tradeoff can be blamed directly on LGA 1156 platform limitations, and high-end buyers who want the best of everything should instead consider X58-based solutions such as Asus' P6X58D Premium or Gigabyte’s X58A-UD7.

לא ברור לי למשל האם הפיתרון של אסוס טוב יותר בנושא התקנים החדשים, מזה של גיגהבייט (הבנתי משם שיש דברים לכאן ולכאן) וקראתי שגם msi טיפלו איכשהו בנושא.

בקיצור, למעט ההצעה ל- , מי שרוצה להישאר עם , מה הפיתרון הטוב ביותר לנושא הזה, והאם לדעתך זה דבר שעשוי/אפשרי להיפתר טכנית בעתיד? ( בקר וכדו' ).

תוכל להבהיר אחת ולתמיד את הסוגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dog, תמתין בסבלנות לתשובה (בין אם זה הדיון שלך ובין אם לא).. אסור להקפיץ לפני שעברו 24 שעות. אני מציע שתקרא את חוקי הפורום.

כתוב שם שזה ירד ל x8 -

התמונה שהבאתי היא מהחוברת של הלוח מהקטע שמדבר על הגדרות הביוס. זו הגדרה בביוס שעוזרת לשלוט במספר הנתיבים. אם בהגדרה הזו אתה בוחר למשל Turbo SATA אז בקר ה-SATA של Marvell יקבל עדיפות (יקבל את רוחב הפס הנחוץ, בערך) ואז רוחב הפס של חריץ ה-PCI-E ירד מ-x16 ל-x8. כנ"ל לגבי בקר ה-USB של NEC. שים לב שאין אפשרות ששניהם יהיו במצב "Turbo", אז או שבוחרים באחד מהשניים או שבוחרים במצב אוטומטי שעל פי הבנתי הוא דינמי ומשתנה על בסיס הרכיבים המחוברים לשני הבקרים. (אם לא מחובר שום בקר ל-SATA אז מן הסתם שה-USB יקבל עדיפות. אם לא מחובר כלום לשני הבקרים אז מן הסתם שהם לא יקבלו עדיפות ואז ה-PCI-E ישאר ברוחב פס של x16)

אם אתה מגדיר את זה כבעיה.. אני יודע שהפיתרון של Asus אינו מתבסס על 16 הנתיבים של המעבד, אלא משלבים 8 נתיבי x1 של ערכת השבבים (4 נתיבים לכל בקר). כך אתה לא צריך לדאוג לירידה ברוחב הפס של חריץ ה-PCI-E x16, אבל כפי שתוכל לראות בסטיקי- OMRIJ קישר להשוואת ביצועים שמראה שזה כלל לא ירידה משמעותית אלא זניחה לחלוטין. הבדל נוסף (כפי שרשום בציטוט שהבאת) הוא בביצועי ה-SATA/USB, הבדל קטן לטובת Gigabyte מן הסתם משום שהבקרים מקושרים ישירות למעבד ולא לערכת השבבים כמו במקרה של Asus.

אני לא רואה כאן עליונות כלשהי, אם אתה הולך על הפיתרון של Gigabyte אז אתה מפסיד קצת בביצועים של חריץ ה-PCI-E x16 ואם אתה הולך על הפיתרון של Asus אז אתה מפסיד קצת בביצועי ה-SATA/USB. משני הצדדים זה זניח וחסר כל חשיבות. לדעתי הפיתרון הכי טוב הוא ללכת על שילוב של , כפי שכבר ציינתי.

למעט ההצעה ל- , מי שרוצה להישאר עם אינטל,

נראה לי שיותר הולם לרשום "ל-fanboys של אינטל" או למקרים בהם יש סיבות מיוחדות.. כי מה שאנשים רוצים זה מקסימום תמורה במינימום מחיר ואם מספקת את זה בצורה טובה יותר ואנשים עדיין רוצים להיות עם , זה נקרא להיות fanboy.

אם נניח אני מחבר HD בSATA3 וגם נניח DOK בUSB3

האם אני אוכל לקבל מהירות מלאה לשניהם בו זמנית או שרק אחד מהם יקבל את רוחב הפס שהוא צריך ?

אני לא בטוח אבל על פי הבנתי רק אחד מהם יגיע ל-peak הביצועים שלו, כמובן בתנאים אופטימליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נייק, לא הקפצתי כלום, ממש לא יודע מאיפה זה בא, שים לב שזה מופיע כציטוט.

עשיתי רק עריכה למקור, לא יודע, אולי זה נובע משם (אולי לחצתי בטעות על ציטוט במקום עריכה).

ולנושא לא טראד שלי, פשוט חשבתי שאם יש נושא זהה לשאלות שלי, למה להעמיס עם פתיחת דיון חדש?

לעניין- אני מבין מדבריך שאם יחובר משהו או לבקר הסאטה או לבקר ה-יו אס בי (בין אם זה בבחירה של אחד מהם ובין אם זה במצב אוטומאטי) , בכל מקרה, בלוח של גיגהבייט, חריץ ה- pcie ירד לרוחב פס x8.

כלומר, כדבריך, כרגע אין פיתרון ל- p55 שמאפשר את שני הנושאים (כרטיס המסך ותקני ה- 3.0) בביצועים המלאים שלהם, בו זמנית.

לדעתך, טכנית, בעתיד יתאפשר פיתרון כזה, כהתקן/שידרוג שיצורף ללוחות הקיימים, או שזאת שאלה שנועדה לנביאים?

בנוגע לאסוס/ג'יגהבייט, אם זה באמת טריידאוף, כלכלית , עדיף כמובן ג'יגה בייט (כמעט 200 שח הפרש כמדומני).

אני מניח שבין היתר ההחלטה בין שניהם היא מה חשוב לך יותר .

שאלה, אם המשחקים שישוחקו הם לא ברמת האקסטרים וכרטיס המסך ברמת הביניים, אני מניח שהירידה ל- x8 תורגש עוד פחות, לא?

אגב, על איזה מעבד של דיברת כתחליף שווה ביצועים ל i5 750 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההקפצה- אני לא אמרתי שהיית צריך לפתוח דיון משלך, אמרתי שתמתין בסבלנות לתשובה ושלא תקפיץ דיונים (אם הדיון שלך או לא, זה לא משנה). אם זה בטעות אז לא נורא, לא קיבלת אזהרה.

לעניין- אני מבין מדבריך שאם יחובר משהו או לבקר הסאטה או לבקר ה-יו אס בי (בין אם זה בבחירה של אחד מהם ובין אם זה במצב אוטומאטי) , בכל מקרה, בלוח של גיגהבייט, חריץ ה- pcie ירד לרוחב פס x8.

כלומר, כדבריך, כרגע אין פיתרון ל- p55 שמאפשר את שני הנושאים (כרטיס המסך ותקני ה- 3.0) בביצועים המלאים שלהם, בו זמנית.

לדעתך, טכנית, בעתיד יתאפשר פיתרון כזה, כהתקן/שידרוג שיצורף ללוחות הקיימים, או שזאת שאלה שנועדה לנביאים?

החלק הראשון נכון, זה מה שאמרתי.. אבל איך הגעת לזה שאין פיתרון ב-P55? בטח שיש. יש את הפיתרון של אסוס, הוא לא לוקח נתיבים מהמעבד כמו הפיתרון של גיגהבייט.

שאלה, אם המשחקים שישוחקו הם לא ברמת האקסטרים וכרטיס המסך ברמת הביניים, אני מניח שהירידה ל- x8 תורגש עוד פחות, לא?

ישנה טעות בגוף השאלה. התשובה שאתה מחפש היא כן, אבל למה "תורגש עוד פחות"? מלכתחילה רואים בקישור שהביא OMRIJ שהיא כלל לא מורגשת.

לגבי ה-200 שקלים הבדל.. מי אמר שיש 200 שקלים הבדל? אני מניח שהשווית את ה-P55A-UD3 של גיגהבייט, אבל לאיזה לוח של אסוס השווית אותו?

לגבי מעבד מקביל של .. פנום X4 965.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלי הייתה פיתרון מלא לשני הנושאים ,כתבת בעצמך שבאסוס יש לעומת זאת ירידה בביצועים של sata/usb .

כך שאולי למי שפחות חשוב נושא כרטיס המסך, או שעובד ממילא עם כרטיס לא בין החזקים ביותר,אולי יעדיף דווקא את היתרון של ג'יגהבייט.

לגבי ההשוואה במחיר, אתה צודק לגבי ה-

P55A-UD3

בנוגע לאסוס, לא יודע, חשבתי שאת ה-"3.0" יש, או פתרו את הנושא, רק בדגם הזה, ה- pro, שעולה אפילו מעל 250 שח יותר, תקן אותי אם אני טועה .

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=4130

האמת שאני לא רואה שם בכלל במפרט 3.0.

יש את זה גם בדגם הזה?

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=4125

לגבי "הירידה לא תורגש" תראה, היו שם הבדלם מסויימים, בהשוואה, אבל באמת לא גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות של יקרים יותר, ההפרש גדול מ-250 שקלים.. בשני הלוחות הנ"ל אין USB+SATA של הדורות החדשים.

לגבי ירידה בביצועים של USB/SATA.. קודם כל אמרתי שזה לא משמעותי. דבר שני- בתכלס אתה צודק, אבל אם חושבים על העובדה שעד כה הנתיבים לא היו משולבים במעבד - אז הפיתרון של גיגהבייט הוא פיתרון בעקיפין ולכן אין ירידה בביצועים. כלומר שביצועי USB/SATA אצל - אלו הביצועים שאמורים להיות, אצל גיגהבייט בגלל השימוש בנתיבים המשולבים במעבד - יש תוספת ביצועים.

הבנת? או שבלבלתי? :) בקיצור- אצל יש פחות ביצועים בנקודה הזאת אבל זה לא אומר ירידה בביצועים אצל אלא תוספת בביצועים אצל גיגהבייט.

אבל שוב, בשני הכיוונים זה זניח.. אז ה-P55A-UD3 הוא בסדר גמור מהבחינה הזו, אבל שוב אני הייתי מעדיף את ה-770TA-UD3. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, לאור הנתונים שעלו כאן, לא שווה לדעתי ההפרש הזה בין האסוס לגי'גהבייט.

גם כתבת שאם לא עושים oc , או עושים קצת, אין לדעתך בעייה עם P55A-UD3

(אם כי חברך כאן כתב שהיו לו בעיות של שריפת תושבות, אבל לא בדגם הזה, אולי זה באמת קשור לפוקסטון).

הלוח ל- שהצעת הוא באמת זול, זה ההוא שתיארת לעיל?

"אתה יכול לקנות לוח עם USB3.0 ו-SATA 6.0Gbps ב-500 שקלים, לוח שיתן לך אפשרויות שדרוג טובות יותר כפי שנראה כרגע."

מה זה אגב ה- 6.0, ומה הכוונה באפשרויות שידרוג טובות יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה הלוח הזה. "אפשרויות שדרוג טובות" - אתה יכול לקרוא על זה בסטיקי שעוסק בנושא בציטוט האחרון (יש שם שורה של ציטוטים).

6.0 = גיגה ביט לשנייה.. אז מה חשבת? SATA 3? לא, באתר של התקן עצמו מבקשים לא לקרוא לזה כך אלא SATA 6.0/3.0/1.5Gbps.. זהו שם התקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...