מקרה נדיר נפתר | שום כרטיס רשת לא מקבל IP מהמודם - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקרה נדיר נפתר | שום כרטיס רשת לא מקבל IP מהמודם

alex.turovsky

Recommended Posts

רק שלשום בירכתי "לשנה חדשה - אתגרים חדשים" ותראו מה קרה כבר היום :)

מדובר במחשב שהיה נגוע בכמה וירוסים ונוקה ע"י Security Essentials.

לאחר מכן הוא חזר לעבודה רגילה (קודם לכן הוא לא היה זז ורק א"י סגירה ופתיחה של explorer.exe+ביטול כל תוכנות ההפעלה ב MSCONFIG<STARTUP היה אפשר לעבוד באיטיות.

העניין הוא שזה מחשב של ידידה ואצלה הוא כן היה מתחבר לרשת דרך מודם+חייגן של 012 עם החגייגן הצהוב הזה ב TASKBAR.

אצלי בבית הוא לא מתחבר לכלום ואני שובר את הראש מה הולך פה.

בעייה:

אני מוציא את אותו הכבל ואותו החיבור שעובד אצלי במחשב, מחבר לכרטיס הרשת המובנה במחשב השני הלא תקין ורואה:

Limited or No Connectivity

הוא מקבל כתובת APIPA-Automatic Private IP Addressing שהיא 169.254xx ואני לא מצליח אפילו לקבל את ה172 של ה-IP של HOT מהמודם.

*החיבור שלי עם חייגן אבל בכל מקרה אני אמור לקבל 172 לפחות.

מה ניסיתי מהקל לכבד (וזה מפתיע מה לא עזר עד שנאלצתי לפתוח פה נושא...)

- REPAIR לכרטיס רשת

- DISABLE לכרטיס רשת

- שדרוג ל- 7

- חיבור כרטיס PCI חיצוני שגם לא קיבלת כתובת 172 אלא רק 169.254

- החלפת כבל (למרות שבבדיקה, חיבור פשוט מחדש למחשב שלי והכל עובד כאילו כלום לא קרה).

*זה כאילו שנכנס שד במחשב הזה שנותן להתחבר רק ל-012.

*כרגע אני מתקין מחדש WIN7 והפעם לא משאיר את תיקיית .OLD אלא מוחק ממש את כל הכונן. אני חושב אולי עדיין יש וירוס במחשב.

עצות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנה נקיה תפתור את זה לדעתי מן הסתם.

צעד יותר קל מהתקנה נקיה יהיה להריץ netsh ל IPV4 ול winsock כשכל מתאמי הרשת במצב disabled וכל החייגנים מחוקים (לא קיימים).

(מתוך CMD שרץ בהרשאות אדמיניסטרטור כמובן, ו reboot לאחר מכן)

netshים כאלה פתרו 99% מהבעיות הזהות לבעיה שלך שנתקלתי בהן כשעבדתי (מזמן) בתמיכה של ספקית (טפו!)

והיו בעיות כאלה למשתמשים שונים ממש יום יום, אז ה 99% האלה הם באמת מנסיון של המון מקרים זהים לשלך.

אם זה נעשה בצורה נכונה - זה פותר את הבעיה.

אגב, אני מניח שזה מתחבר ל 012 מהבית של הידידה הזו שלך כי שם היא מתחברת עם מודם PPPOE של (שוב - הנחה)

(ועבודה עם PPPOE לא מצריכה כתובת IP על מתאם הרשת כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לא עובד לאחר התקנת 7 נקייה, עדיין רק 169.254...

אני חושד שהDRIVERים הDEFAULTיים של WIN הם האשמה. לא נראה לי שצריך לעשות NETSH לWIN חדש :o

לוח מעולם לא עשה לי שטויות כאלה. בדקתי קבלים נפוחים ונזילות, הכל תקין. תכף נראה מה הולך פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליף כבל (תוודא שאתה משתמש בישר ולא מוצלב, אבל בכל מקרה תנסה כבל אחר)

ובהחלט יכול להיות שאתה צריך דרייבר מהיצרן כפי שציינת, למרות שאישית עד עכשיו WIN7 מצא לי ב 99% מהמקרים את הדרייבר המתאים.

(רק לסורק שלי הוא לא מצא והייתי צריך להתקין מאתר היצרן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, מהו ציוד הקצה שלך (דגם וסוג) אליו אתה מתחבר? האם שונו הגדרות יצרן? האם ביצעת אתחול?

אגב, ניסית לחבר את המחשב עם כבל מוצלב למחשב אחר לראות שהכרטיס המובנה אכן תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש THOMSON TCM425

שני כרטיסי רשת, גם המובנה וגם החיצוני PCI שהתקנתי לא עובדים. מה שכן, לשניהם אין ברשת DRIVERים ל WIN7 או ל VISTA בכלל אז אני חושב שהבעייה במנהלי התקן.

זה לא לוח אם מבריק במיוחד, מאלה שעלו 200 שקל , "מחשב אייבורי" על הפנים שכזה

http://asus.com/product.aspx?P_ID=SQkGx1Z6auj7xRGe

רבאק, לא רגיל להרים ידיים אבל השקעתי כבר 3 שעות במחשב הזה וזה יותר מדיי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון | Workaround:

מכיוון שלא רציתי להשאיר חור בידע שלנו על"מקרה מוזר שהיה לי פעם ולא פתרתי" אז לא וויתרתי והשקעתי עוד שעתיים כך שהלכו 5 שעות על Workaround מעניין.

רציתי לבדוק משהו הזוי, "סותר חוקי פיזיקה" אבל בסוף זה עבד.

1) חשדתי שאולי יש משהו בחיבור חייגן שכל כרטיס במחשב הזה לא מצליח לעבוד איתו.

הפעלתי את הראוטר האלחוטי שלי והפעלתי רשת WIFI בחדר אחר ללא . חיברתי כרטיס רשת למחשב הזה והפלא ופלא, 192.168XX תקין תוך שנייה.

חיברתי אותו עם כבל ארוך והפעם לכרטיס הרשת המובנה. שוב, הכל עבד והוא התחבר לרשת בין שני המחשבים (עדיין ללא אינטרנט).

2) התפנקתי לי שעה על הקו עם נציגי ב.בינלאומי (אחד שוקי מצחיק) ועם HOT (אחת פאטמה כרגיל אצלהם לאחרונה ::)).

תוצאות: צדקתי. כשהעברנו את כל הקו שלי לחיבור ללא חייגן וחיברתי את המודם ישירות לכרטיס הרשת המובנה, כרטיס הרשת קיבל 172XXX :jump:

הצעד הבא היה לבדוק חיבור לאינטרנט אז במקום ליצור חייגן ולבזבז זמן, פשוט חיברתי את הראוטר למודם ואת המחשב לראוטר "ויהי אור ויהי , יום אחד".

אז זהו חברים, מסתבר שלפעמים פתרון Out Of The Box היה במקום ואם יש מחשב שלא מתחבר למודם, תנו לו חיבור ללא חייגן והוא יעבוד כרגיל.

נדיר, אבל מה לעשות - Shit Happens.

בברכת שבוע חדש - אתגרים חדשים :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היו מחוברים לך שם כמה ציודי קצה למודם של אז זה בכלל לא מפתיע ו\או נדיר.

רק 3 ציודי קצה (כתובות שונות) יכולים לקבל כתובת ממודם של , כל ציוד קצה אחר יקבל 169.254, חבל שלא ציינת זאת מלכתחילה.

אגב, לא חייבים להיות מחוברים במקביל אפילו- סתם חיבור של כרטיסי רשת שונים לצורך ניסוי וטעייה יכול להרשם אצל הוט כשיוך ל IP

(גם אם זה זמני, וזה לא משנה אם מדובר בחיבור בחייגן או בלי חייגן)

כשעברת מחייגן ללא חייגן (או להפך) זה איפס את טבלת שיוכי ה -IP שלך בהוט ולכן ה DHCP שם נתן לך הפעם כתובת תקינה.

אני מאמין שבכל מקרה הייתה לך בעיה שם במערכת ההפעלה, וההתקנה הנקיה של WIN7 פתרה לך את זה,

אבל רק אחרי שהטבלה בהוט נוקתה במעבר החייגני שלך - הצלחת למשוך כתובת IP תקינה.

FYI

בקשר להוט - להוט מתקשרים רק בלילה (אחרי 01:00) והסיכוי לקבל נציג שמבין משהו מהחיים שלו עולה בעשרות מונים.

ככה הרבה יותר קל לקבל מהנציג את הטיפול שאתה יודע שאתה זקוק לו (כלים שאין לך בצד שלך ולכן אתה מחוייב להרים טלפון)

לתמיכה של ספקית האינטרנט שלך לא מתקשרים בכלל - אף פעם, אני בוש ונכלם בך שאתה מתקשר אליהם שוב ושוב ככה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה ציודי קצה אתה מדבר :s05: היה לי מחובר לשם רק מחשב אחד בכל פעם בלי שום Switch או שאר ירקות. כל מחשב אחר שחיברתי למודם הזה תמיד קיבל IP כרגיל אז מה שאתה אומר לא רלוונטי מראש.

לגבי ה "מתקשר לתמיכה", אתה לבד לא יכול לעבור ל-DHCP (חיבור ללא חייגן) כי זה אסור ע"פ נהלים של HOT ולכן רק נציג ספקית יכול להתקשר אליהם ולבקש זו כמו שנציג HOT אמר לי היום (בין אם נכון או לא) כדי שלא יווצר מצב בו לקוח מוריד חבילה ל 1KB אצל הספקית ומשאיר 100MB אצל התשתית ומקבל 100MB בפועל כי הוא על DHCP מהתשתית ובכלל לא עובר בשרתי הספקית . . . שועלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי שזה לא חייב להיות בו זמנית (עם סוויצ')

מספיק שניסית 3 כרטיסי רשת על המודם הזה בתקופה קצרה - נרשמו 3 MACים שמשוייכים ו אחר לא יקבל IP.

אז מה שאני אומר רלוונטי בהחלט, וזו "בעיה" נפוצה אצל מי שמנסה לחבר כרטיסי רשת ונתבים שונים מפעם לפעם לאותו מודם

(שוב, לא בו זמנית דווקא- כמו במקרה שלך למשל - חיברת כמה כרטיסי רשת שונים והנתב שלך בטח היה משוייך ממזמן

- אז אף חדש לא ימשוך IP כי אסור לשייך יותר מ3-4 MACים למודם, זה בדיוק מה שקרה לך)

ומה שאמרתי לגבי להתקשר בלילה - תקף למה שאמרת

במשך היום רוב הנציגים בהוט לא ממש מבינים ודי מוגבלים גם בידע שלהם וגם בנהלים ובהרשאות שלהם.

בלילה אם תבקש לשניה מנציג לעבור מחיבור ללא חייגן - לחייגן - הוא לרוב יעביר אותך לצורך הבדיקה ובלי לשאול אף אחד.

ואפילו יעביר אותך בין ספקיות בחיבור ללא חייגן (לצורך בדיקה כמובן ולא באופן קבוע) אם תבקש מספיק יפה ותיפול על נציג עם ידע והרשאות

מה שהרבה יותר קל בלילה.

בנוסף, יש המון אנשים שמחוברים כפי שהצגת את זה (מהירות נמוכה בספקית וגבוהה בהוט), זה לא טריק חדש לחסוך כמה עשרות שקלים בחודש.

כמובן שזה לא חוקי וזו הסיבה שהספקיות עוברות עכשיו לחיבור בחייגן בלבד לאט לאט

- גם בין לאומי התחילו להעביר לקוחות לחיבור חייגן אחרי המעבר ל UFI

ויש כבר אנשים בפורום שהתלוננו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית באמת כדאי לאתחל את המודם (בגלל שהוא זוכר רק 3 מקים).

שנית, שמעתי פעם שלפעמים הדרייבר של הווינדוס מייצר עבור כרטיס הרשת שלך -address פיקטיבי (לא משתמש ב-מק שצרוב על הכרטיס) - לפעמים המחשב שלך הוא לא היחידי שחולל את ה- הזה וזה יכול ליצור כפילות ברשת של הוט. אגדה אורבנית? יכול להיות...

הפתרון: לשנות את ה- במאפייני כרטיס הרשת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי שזה לא חייב להיות בו זמנית (עם סוויצ')

מספיק שניסית 3 כרטיסי רשת על המודם הזה בתקופה קצרה - נרשמו 3 MACים שמשוייכים ו אחר לא יקבל IP.

אז מה שאני אומר רלוונטי בהחלט, וזו "בעיה" נפוצה אצל מי שמנסה לחבר כרטיסי רשת ונתבים שונים מפעם לפעם לאותו מודם

(שוב, לא בו זמנית דווקא- כמו במקרה שלך למשל - חיברת כמה כרטיסי רשת שונים והנתב שלך בטח היה משוייך ממזמן

- אז אף חדש לא ימשוך IP כי אסור לשייך יותר מ3-4 MACים למודם, זה בדיוק מה שקרה לך)

1. לא הבנתי איך זה קשור לזה שפתרנו את זה ע"י מעבר לחיבור ללא חייגן. הרי המודם לא מחלק כתובות בכלל אלא משמש כתשתית לשרתים של HOT.

2. מה זו "תקופה קצרה" ? לא הייתה לי שום תקופה קצרה כי היה לי רק מחשב אחד לפחות שבועיים שמחובר למודם הזה ורק פעם אחת, עכשיו, ניסיתי לחבר את המחשב השני למודם הזה וישר לא קיבלתי שום IP. מה שעוד יותר מוזר הוא שבבית השני, אצל השכנה, המחשב הזה קיבל IP באופן מיידי ואז התחבר עם החייגן.

3. בכל אותו זמן חיברתי אולי 20 פעם למחשב השני את החיבור מהמודם והוא תמיד קיבל IP שונה, לא 3 פעמים אלא הרבה יותר. אפשר לומר שלל מחשב מסביב שהמודם חובר אליו, היה IP מלבד המחשב הבעייתי הזה. הוא קיבל IP, רק כאשר העברנו אצל HOT את החיבור לחיבור ללא חייגן. לכן זה מוזר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית באמת כדאי לאתחל את המודם (בגלל שהוא זוכר רק 3 מקים).

אתה בטוח שזה המודם? לפי דעתי זה ה CMTS אצל הוט, אתחול למודם לא יעזור וצריך שנציג ירסט את הטבלה שם.

בנוגע ל בהחלט אפשר לעשות SPOOFING לכרטיס רשת אפילו תחת windows

זה פשוט ברמה של להכנס למאפיני הכרטיס במנהל ההתקנים ולשנות את זה שם (לרוב כרטיסי הרשת יש אופציה כזו)

אבל אם לא שינית את זה ידנית בעצמך אז ה windows לא עושה את זה על דעת עצמו.

מה ששמעת על MACים כפולים ברשת של הוט - כנראה דיבר על MACים של מודמי הוט (ולא על ציוד שמחובר אליהם)

בתקופה שהיה קל לעשות למודמים UNCAP היית יכול לשכפל של מודם שמסונכרן במהירות גבוהה ולהתחבר איתו לרשת

וכך להשיג חיבורים במהירויות גבוהות מאוד (למשל להשתמש ב של לקוח עסקי שמקבל קו של 4/4 בתקופה ש 750 היה מהיר)

בתנאי כמובן שאתה על CMTS שונה - אחרת אחד מהמודמים לא היה מסתנכרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...