ניתוקים באינטרנט, כבר לא יודע מה לעשות. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניתוקים באינטרנט, כבר לא יודע מה לעשות.

BloodFist

Recommended Posts

אז ככה, קצת רקע קודם.

אני מחובר לספק בזק בינלאומי ותשתית של בזק, ראוטר DLINK DSL 2650U שאליו בצורה קווית מחובר ראוטר של 3COM שמשמש כAP.

עד כאן הכל טוב ויפה, פורטים פתוחים כמו שצריך לUTORRENT, אימיול וכו'.

עכשיו קיימת בעיה שהתחילה עוד לפני שהיה לי את הראוטר הזה והייתי מחובר על ה3COM כראוטר ראשי ומודם שאליו הוא מחובר.

ניתוקים של האינטרט, בד"כ סתם ככה, בלי סיבה. עכשיו הניתוקים הם מאוד מוזרים, נעבור לראטור החדש שהוא הראשי כרגע.

ברגע שיש ניתוק הנורות על הראוטר דלוקות כ-ר-ג-י-ל, ז"א DSL דולק, מהבהב, בדיוק אותו הדבר כמו כשהאינטרנט פועל.

עכשיו כמובן בשביל שהאינטרנט יחזור לפעול חייבים לכבות ולהדליק את הראוטר, להמתין כמה דקות לא עוזר.

דיברתי עם , בינלאומי, אף אחד לא רוצה אצלו תקלות ומאשים את האחר שאולי הבעיה היא אצלו, טכנאי היה אצלי, קבע שהכל תקין והחליף פילטרים בבית למקרה שזאת הבעיה. כמובן שהוא חכם גדול והציע להחליף את הראוטר שלי לאחד "יותר טוב" (מהישנים יותר) בטענה שזאת הבעיה חד משמעית,

למרות שאמרתי לו שהניתוקים היו גם עם הראוטר השני.

בקיצור אני כבר דיי חסר אונים ואין לי מושג מה לעשות יותר. יש למישהו רעיונות איך לפתור את הבלאגן הזה שאין לי מושג ממה הוא נובע.

תודה רבה מראש, ומצטער על החפירה פשוט רצוי שתהיה כל התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התדירות לא ממש קבועה, יכול להיות ניתוק פעם בכמה ימים ויכולים להיות 2 ניתוקים בכחצי שעה.

שמתי לב שהניתוקים לרוב קורים כאשר יש "עומס עלק" על הראוטר שבמחשב אחד פתוח אימיול ובשני ביטורנט.

אך הניתוקים לא קוראים תמיד במצב זה.

וניסיתי גם ללא ה3COM, אותו המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שלי לא ברור זה למה יש לך שני נתבים, והאם בנוסף לשניהם, יש גם מודם או שה-DLINK הוא המודם וה-3COM הוא רק AP שמחובר אליו (דרך אגב איך -- קווית או אלחוטית). אם ה-DLINK הוא המודם, האם יש ניתוקים גם במחשבים שמחוברים אליו. האם הניתוק הוא רק בחיבורים האלחוטיים או גם בקווים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הDLINK הוא המודם וה3COM הוא AP, מחובר קווית לצערי.

ניסיתי לחבר אלחוטית, ישבתי על זה סביב השעתיים והוא עדיין לא הסכים להתחבר למרות שעשיתי הכל לפי המדריך שלך,

ונשבר לי באיזשהו שלב אז וויתרי, מתישהו אני כבר ינסה מחדש :-]

והניתוקים הם בכל המחשבים, גם באלחוטי וגם בחוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הGLOBAL MAXIMUM NUMBER OF CONNECTIONS על 200

והMAXIMUM NUMBER OF CONNECTED PEERS PER הוא על 50.

באימיול אני יטפל אח"כ האימיול דולק בד"כ כל היום ורוב הזמן אין בעיות

לרוב הבעיות מתחילות כשמפעילים את היוטורנט אז נתחיל בזה.

לאיזה ערכים אתה ממליץ לשנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוצע.

בעוד כמה שעות אני יערוך את ההודעה, נקווה שלטובה :-]

עריכה: לא קשורה יותר מידי לנושא הנ"ל.

שמתי לב לזה כבר בהתחלה אבל הצלחתי לסדר אותו פחות או יותר ושוב זה כל פעם משתגע.

הפורט של הביטורנט, לא מצליח לפתוח כמו שצריך, שיניתי אותו ל57810, פתחתי אותו דרך הראוטר (2650U..)

והגדרתי לראוטר שהכתובת שהמחשב שלי מקבל תהיה קבוע, ז"א הסיומת תהיה 1 לצורך העניין, ובכל זאת הפורט פתוח ליום יומיים ואז שוב נסגר.

מה הבעיה פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אומנם זאת הקפצה, אבל הנושא עדיין אקטואלי, מקווה שזה בסדר.

הניתוקים חזרו, כמובן כשהביטורנט והאימיול פתוחים, זה משגע אותי כבר, איך לעזאזל הראוטר לא מצליח לעמוד בעומס של 2 התוכנות האלה?

והפורטים שוב לא פתוחים כמו שצריך לא יודע מה הבעיה.. בראוטר הם פתוחים פיקס כמו שצריך וכמו שראיתי במדריכים באינטרנט, גם לאימיול וגם לביטורנט

וואללה בתוכנה באימיול אין מזהה גבוהה והביטורנט מוריד לאט (משמע הפורטים סגורים, לגבי המקור של הטורנטים בוודאות הם אמורים להוריד מהר אם לא על המקסימום של האינטרנט.)

הגדרתי לראוטר שגם המחשב שלי עם היוטורנט וגם המחשב השני עם האימיול תהיה כתובת קבוע מהראוטר בשביל הפורטים, ועדיין קיימת הבעיה.

מה אני עושה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם הUTORRENT ברגע שאתה פותח פורט הוא לא תמיד פתוח אלא רק שעוברת שם תקשורת הוא פתוח, כנראה שבאותו רגע הUTORRENT לא עשה כלום ולכן לא ראית תקשורת בעצם ראית שהפורט חסום. עכשיו לגביי הניתוקים אני ממליץ לך בכדי לבודד את הבעייה לעשות את הדברים הנ"ל:

1 להתחבר דרך השרת של בזק 1@1 בלי סיסמא ותנסה לעשות את הבדיקת מהירות מספר פעמים תראה אם זה נתקע לך, ושאתה עושה תעשה שאתה מחובר אך ורק עם המודם וכל פעם תוסיף רכיב רכיב ותראה מה גורם לך לבעייה הנ"ל. אבל לי גם הייתה בעייה עם מספר חיבורים שקשורה למודם ולאו דווקא לנתב. ברגע שהייתי עובר בטורנט את מספר החיבורים של 63 הקליינט היה נתקע אבל מה שמצחיק שאם היו מספר הורדות בו זמנית הוא היה יכול להגיע ליותר מ100 גם אבל זה במקרה שמקסימום לכל אחד 60 חיבורים. מה שאנ ימאמין זה המודם יכול להיות הגורם ולאו דווקא הנתבים. אגב אם היה לך XP או שם החיבורים מוגבלים ל10 לא הייתה לך את הבעייה אבל ב7 ובוויסטה SP2 זה ללא הגבלה וזה מה שיכול להיות גורם לבעייה, רק תגביל את הכמות חיבורים, הייתי ממליץ 50.

כי בעצם שמנורה של הDSL נשארת דלוקה זה אומר שאתה עוד מסונכרן עם השרתים של ככה שזה ספק/חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם נתב\מודם DLINK 2650U

ה"ניתוקים" אכן נראים כאשר יש עומס על הראוטר, אז הורדתי את מספר החיבורים.

מה לגבי בעיית הפורטים באימיול יש לך איזשהו רעיון?

וכמו שאמרתי כשיש ניתוק גם נורת הDSL דולקת וגם נורת הINTERNET ממשיכה להבהב, ככה שנראה כאילו שהכל תקין כשפועל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...