הדילמה: האם רובוט יכול לשאת נשק ולירות על אדם חמוש עם כוונות לבצע אקט של טרור? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדילמה: האם רובוט יכול לשאת נשק ולירות על אדם חמוש עם כוונות לבצע אקט של טרור?

kodmotion

Recommended Posts

למען הגילוי הנאות שמי רונן ואני הינדסתי ופיתחתי רובוט הנושא . ART

פלטפורמט נשק חכמה מצויידת בחיישנים ומצלמות, תאורה וכריזה, הכוללת תוכנת עיבוד חכמה.

הצגתי אותו בתערוכת פרודקטרוניקה במינכן לפני שנתיים.

באתר: geniusfind אהבו הרעיון :) .הוסיפו לינק לוידאו של הרובוט:

http://www.geniusfind.com/gfvideos/accelerometers.html

תמיד קיימת ומקוננת בי המחשבה האם זה נכון לבנות רובוט(מערכת עצמאית מבוקרת עצמית, חישה, תנועה)הנושא פלטפורמת להגנה על אוכלוסיה.

במינכן הצגתי המערכת ללא , הגרמנים לא אהבו את רצוני להניח מערכת על הפלטפורמה המסתובבת ולכן לא הורשיתי ב"נימוס" לעשות כן.

אני מציג את המערכת בתערוכת אירוספייס באווניו בקרית שדה התעופה ב-17-11-2009

מה דעתכם?

לנגד עיניי אני רואה את המטרה: הגנת גבולות המדינה ע"י פיזור כאלה בעמדות שמירה מוגנות..

הרובוטים ישלחו מידע לחדר בקרה ו"ידברו" ביניהם כדי לוודא קיום איום בסביבתם.

המטרה היא שמירה על אזור מגודר ולמנוע חדירה.

שאלתי....

האם להראות הרובוט בתערוכה עם נשק עליו או מנשא לנשק או ללא כל סימן ואזכור לנשק.

מה דעתכם על האפליקציה?

האם יש לכם רעיון לשימוש ברובוט פרט לרובוט שומר?

אשמח להקשיב לדעתכם,

ידועים לי חוקי אסימוב......

תגובתכם.....רצוייה.

תודה.

רונן כרמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה שאלה נחמדת.

יש לך ... רק ... בעייה אחת קטנה.

הקטע של ה " חכמה "

שום תוכנה על שום מחשב - כרגע - לא חכמה מספיק לבצע הערכה שכזאת. הערכת איום אנושי או כוונה אנושית.

אלא אם פיתחת משהו חדשני ומהפכני שהוא שנות דור קדימה ואז, לדעתי, לא היית שואל פה בפורום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע ,מבחינה טקטית ,זה פשוט מעולה ,ובעל פוטנציאל עצום .

מבחינה אתית ,זה פשוט לא הולך ,כמו כל שאר הדברים שמנסים לבצע פעולות שקשורות למלחמה ואמורות להעשה על ידי בניי אדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה אני רואה בוידאו הזה. פלטה מסתובבת. נו, ו ?

[pre]

פלטפורמה מסתובבת היכולה להעביר 20 חוטים בעזרת שרוולי החלקה או טבעות החלקה ממש כמו בטנקים, הטכנולוגיה הזו מאפשרת לרובוט להזין רכיבים

ונשקים הממוקמים על הפלטה העליונה המסתובבת.

זו אינה פלטת שבת לחמין.

ראה מה כתוב בתיאור עם הוידאו:

אני מניח שלא קראת את התיאור שלצד הוידאו.

The Accurate Rotating Table- "A.R.T."

Designed and Manufactured by Ronen Carmely From Israel

Robotics Design&Engineering.

CEO SENTORY GLOBAL INTERNET TRADE.

www.sentory.com

www.motion.co.il

Head Of Robotics- H.Bentz. Electronics

www.hbentz.com

A Rotating table, controlled by a high tech close loop Controller and a high power

Gear-Motor, provides an accurate speed and angular/ positioning control for the T&M Industry.

Changing speeds from 0-300 degrease\second and a speed resolution of 10 degrease a second.

A friendly to use program and an easy to install RS232 interface.

A maximum load of 20 Kg. on rotating plate.

Up to 12 X 1Amp. Each, slip ringed leads, for power feed and device feedback reading.

Up to 44 X M5 holes for rotating devices assembly.

Applications:

1. T&M (Test and measurement) equipment for RF, Devices Gyroscopes, Electro-mechanical devices, Avionic and aerospace testing equipment.

2. Robotic Platform for Armed / firing Robot for security and enforcement.

3. An accurate close loop controlled rotating platform for accurate positioning and velocity control for light/heavy loads.

Designed and built by Ronen Carmely Israel.

Category: Science & Technology

Tags: Productronica Munich 2007 Ronen Carmely רונן כרמלי Robotics Engineering

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר זה העתיד והוא יהיה

רובוטים יבצעו את הפעילות כולל המילחמתיות ( או שגיד בעיקר את המלחמתיות )

אני ממשיל את הפלטפורמה שלך למטוסים ללא טייס , שיטת ההפעלה של הרובוט שלך אמורה לעניות דעתי להיות על אותם פרמטרים קרי יכולת ביצועית עם פיקוח אנושי , יתכן להציב את פלטפורמת ההגנה הזו כעובדת על ניטרול כל תזוזה בשטח מוגדר , כלומר יתכן מצב שבו רובוט ההגנה יירט כל גוף נע בפרמטרים מרחביים קבועים מראש , נניח כמו כלבי שמירה במגרשי חניה וכו' שהכלב אמור לתקוף את כל מי שחוצה את הגדר ונכנסף אל תוך הטריטוריה , ( אתה מבין את האלגוריות כן ? יכולים להיות מספר דרגות לאבטחה , עם פיקוח וללא פיקוח וגם אלו יכולים להיות עם הרשאה , כלומר עם פיקוח שהרובוט מדווח על תנועה , שלב שני על נעילה של המטרה ומבקש אישור ירי , גם אישור הירי יכול להיות מורכב , השמדה (נניח על ידי רימון וכו' ) ניטרול ע"י ירי לכיוון הרגליים ( אפשרי לתחם גבהיים ) כמו כן ע"י סוגי שונים וכו' כל הפרמטרים האלו של האבטחה יכולים להיות נתונים לשיקול אוטומטי של המערכת ויכולים להיות בפיקוח אנושי .

לסיכום הרובוט כרובוט הגנה ( פלטפורמה ) היא דבר חיובי בהחלט , אתה נמצא בשאלת השימוש ומה שאני אומר שאתה יכול לקבוע פרמטרים לשימוש ע"י חלוקה של אחראיות פעולה וע"י שימוש בכלי הגנה שונים ששניהם יכולים להיות משתנים בהתאם למיקומים השונים שבהם ימוקם הרובוט ובהתאם לזמן בו הרובוט יפעל , לדוגמה , בלילה שמירה בתוך מתחם סודי ביותר שאסורה אליו הגישה - הרובוט יפעל כמנטרל , באותו זמן ומתחם בעל סיווג גבוהה יותר קרי אסור גם לדעת מה יש שם לאנשים זרים , הרובוט יפעל להשמדת האובייקט , על הגדר הרובוט יעבוד על אזהרה ודיווח , במתחם שאסור גם לראות מה יש שם , הרובוט שבתוך המתחם ישמיד ואילו הרובוט על הגדר ינטרל , האם אני מובן , המכשיר יכול להיות גמיש מבחינת השימוש שלו , הוא עצמו כמכשיר , הוא רעיון מעולה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון נחמד וכמו שעכביש אמר, אפשר להפוך את הפלטפורמה לעמדת שמירה מעולה

כל גוף זר שמתקרב למרחק X מהעמדה מקבל אזהרה קולי, לאחר מכן ירי באוויר כאזהרה ולאחר מכן ירי לכיוונו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמו תמיד יגידו לכם שעדיין צריך מישהו שיבקר על כל כל כזה כי אלה חיי אדם ושכמובן אין תחליף לאינסטינקט האנושי

הכל בולשיט זה אף פעם לא יעבוד מכל מיני סיבות והראשית שבהם שבסופו של דבר כזה צריך הזנה של חשמל

וגם אם יש 1000 גנרטורים וסוללה שתחזיק אותו ל8 שעות אז מחבל יבוא לא ממרחק גדול ממה שהרובוט קולט ויתקע אותו עם בארט...

קיצר זה צעצוע נחמד ותו לו..העתיד לדעתי זה כל מה שבסגנון מאג רפא'ל וכ'ו שזה בעצם מופעל אדם אבל עם מינימום חשיפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עתיד בזה? צה"ל משתמש בדברים דומים על גדר ההפרדה, שמופעלים ע"י בקריות מרחוק..

להוסיף לזה חיישן תנועה והוראה לירות על כל מה שזז זה לא ממש "עתידני"... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה שלך באה אחרי התגובה שלי , זה כבר עתיד כלומר אני כבר צדקתי

מה אתה מספים ? אם אתה מתכוון להיכנס לדיון על טכנו לוגיה קיימת מול שעדיין לא קיימת , אז הכל הוא עתיד כי הטכנולוגיה משתפרת ועל זה הדיון כלומר על עתיד , על , אם יש לך מחלוקות לגבי השאלה של פותח הדיון , דבר איתו , מה אתה פונה אלי :nixweiss:

אני אומר שבחינה תפקודית זוהיא פלטפורמה נחוצה שאפשר יהיה להרכיב עליה בהתאם ליעוד הורסיטלי שלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמו תמיד יגידו לכם שעדיין צריך מישהו שיבקר על כל כל כזה כי אלה חיי אדם ושכמובן אין תחליף לאינסטינקט האנושי

הכל בולשיט זה אף פעם לא יעבוד מכל מיני סיבות והראשית שבהם שבסופו של דבר כזה צריך הזנה של חשמל

וגם אם יש 1000 גנרטורים וסוללה שתחזיק אותו ל8 שעות אז מחבל יבוא לא ממרחק גדול ממה שהרובוט קולט ויתקע אותו עם בארט...

קיצר זה צעצוע נחמד ותו לו..העתיד לדעתי זה כל מה שבסגנון מאג רפא'ל וכ'ו שזה בעצם מופעל אדם אבל עם מינימום חשיפה

נגיד מחוץ ליקום של COD, יש לך מושג כמה קשה לפגוע עם בארט בטווחים שאתה מדבר עליהם במטרה קטנה מהאמר בערך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1800 מטר הוא אפיקטיבי למטרת דמות רק עם תחמושת ייעודית בתנאי מעבדה.

בעולם האמיתי הוא לא עושה את זה. אפילו לא קרוב לזה. ש סיבה למה הוא הפך בכל הצבאות בעולם מרובה צלפים לטווח ארוך לרובה HTI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד זה כן פלטת שבת לחמין, רובטים מרכיבים מכוניות כבר מה קרוב ל4 עשורים?

אם הם מדוייקים מספיק בשביל להבריג בורג הכיוון זה באמת לא הבעיה הגדולה.

העניין הוא לזהות איום ולנטרל, כל עוד לא פיתחת מערכת שמזהה אייומים מסנסורים רבים(אלקט' אופטי, SAR, אקוסטי וכו') ומצליחה לנטרל אותו יש לך כאן צנטרפוגה משוכללת(וגם זה בהגזמה)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...