נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון. - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון.

vic07

Recommended Posts

התייחסתי לדברים שהוא כתב שהם השאירו שם בתים וכו' ועזבו

אתייחס לזה מבחינת המשפחה שלי, מכרנו כל מה שיכלנו

וכל מה ששלחנו לכאן "נפל מהמשאית" איפשהו בדרך לארץ.

בגלל זה קשה לומר שאנשים "ויתרו" על מה שהיה להם שם, כי זה או נמכר,

או נשלח לכאן.

בעיקר כשמדובר בנדל"ן, דירות ובתים אני מניח שאנשים מכרו או השאירו בבעלותם

וגבו שכירות ולא השאירו ריק לכל המוצא הישר שיחיה שם.

באמת איך הסתדרנו עד שהגעתם בשנות ה90?

אתה יודע, גם חסר-בית "מסתדר", השאלה באיזו צורה הוא מסתדר

ועד כמה זה תורם לאיכות החיים שלו.

אני מסכים שבאותה התקופה, איכות החיים ברוסיה הייתה ירודה ולהגיע לכאן

הייתה אופציה קורצת יותר אחרי שנים של אפלייה ודיכוי מהשלטון וחיזורים ממשרד

הקליטה בהחלט הניעו אנשים לעלות לארץ.

אגב, הסיבה שמשרד הקליטה חיזר אחרי הרבה עולים הייתה שהיו עוד אופציות

לעלות כפליט מדיני לארה"ב, קנדה, גרמניה ואוסטרליה(וזה באמת מה שחלק מהאנשים עשו,

ראו ערך ברייטון ביץ' בניו-יורק, הייתי שם לפני שנה וחצי וזאת ממש רוסיה קטנה, חוץ מאיזה סטארבאקס לא קשור באמצע).

אני גם לא רואה שום דבר לא בסדר בלנסות לשפר את איכות החיים שלך, יש לך אפשרות להגר למדינה

שמבטיחים לך שבה הכל יהיה טוב יותר, למה לא?

ובסופו של דבר, זה שבעלייה הרוסית עלו לארץ גם אנשים טובים וגם בררה לא הופך את העליה לפחות לגיטימית.

לא יודע על מה הסיפור הזה אמור להעיד, שהעולים יותר חרוצים מה"צברים"?

אני בספק שיש לך סימוכין לזה, אדם שצריך כסף עובד, אף אחד לא יכול לחתום אבטלה לנצח.

זה מסגנון הדברים שאומרים אנשים ש"החרא שלהם לא מסריח".

ברור, שכל העולים מבריה"מ חרוצים וכל הצברים עם המנטליות הלבנטינית באים

לעבודה בשביל להעביר את הזמן(בעיקר המזרחיים, האשכנזים יותר חרוצים :P).

אני אישית רואה אנשים כאלה בעבודה מכל צבעי הקשת.

מאידך, גם כל הטענות בסגנון:

* הרוסים עלו לכאן מתוך אינטרסים אישיים וסל קליטה ולא מרגשי ציונות וקרבה לדת היהודית.

* הרוסים הביאו לכאן וודקה וזונות.

הם בדיוק מאותה קשת של טענות "החרא שלי לא מסריח", כאילו בישראל לא היה פשע, זונות, סמים וצריכת אלכוהול מופרזת

עד שהגיעה העלייה הרוסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מגיב למישהו ,אלה בכללי על הדיון :

באותה מידה שמרבית האוכלוסיה פה אומרת שרוב ה"רוסים" הם נוצרים ,אפשר לומר שרוב "עולי ארצות המזרח הם מוסלמים" ,ושרוב ה"אתיופים" הם בכלל איזה "זולו" .

מה שמעצבן אותי ,זה שאנשים מנסים כל הזמן להוכיח שהם יהודים ולטעון שאחרים הם לא ,בזמן שיש לנו כל כך הרבה בעיות אחרות .

אני אומר ,למה שלא כולם נתאחד לשם שינויי ונעשה את המדינה מקום טוב יותר לכולם ,אחר כך ,כאשר לא יהיה איום ביטחוני ,כאשר המצב הכלכלי יהיה טוב ,כאשר המצב החברתי היהי יציב יותר ,והתרבות מפותחת יותר ,נוכל להתחיל לעשות עבודות שורשים ולבדוק מי יהודי ומי לא ,ביינתיים ,אנחנו צריכים כל אדם שפוי שאנחנו יכולים להשיג לצד שלנו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתייחס לזה מבחינת המשפחה שלי, מכרנו כל מה שיכלנו

וכל מה ששלחנו לכאן "נפל מהמשאית" איפשהו בדרך לארץ.

בגלל זה קשה לומר שאנשים "ויתרו" על מה שהיה להם שם, כי זה או נמכר,

או נשלח לכאן.

בעיקר כשמדובר בנדל"ן, דירות ובתים אני מניח שאנשים מכרו או השאירו בבעלותם

וגבו שכירות ולא השאירו ריק לכל המוצא הישר שיחיה שם.

נכון מכרנו. אבל אל תשכח אחרי פירוק בריה"מ, כלכלת אוקראינה הייתה איפשהו ליד כלכלת תימן. במחיר שמכרנו את הרכוש שלנו הוא בדיחה במושגים של .

שים לב שהמשכורת הממוצעת ברוסיה( בכל רוסיה לא במוסקבה העשירה) היא כ1000 שקל. באוקראינה כ800 שקל. גם אם מישהו יחסוך שנתיים ברוסיה, לא יאכל לא יתשה,יגור בקרטון. יהיה לו 24 אלף. שזה יספיק לו במקרה והוא יעלה לארץ לחצי שנה במקרה הטוב.

בנוגע לשאר הדברים שלך, מסכים בהחלט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי להימנע מלהגיב מאז הפוסט האחרון שלי בדיון הזה אבל יש כמה דברים שצורמים לי.

קודם אני רוצה להבהיר כמה נקודות.

עליתי לארץ בשנת 1991.

המשרות וההשכלה של ההורים שלי בברה"מ:

אבא - מנהל הסניף המקומי של חברת התקשורת (המקבילה של למי שלא הבין), השכלה - תואר ראשון בתקשורת רדיו (בישראל זה התמחות של מהנדסי חשמל)

אמא - מנהלת המעבדות במפעל הכי גדול לאיסוף, עיבוד ושימור דגנים, השכלה - תואר שני בהנדסה כימית.

לא היינו עשירים מופלגים אבל חוסרים מעולם לא היו לנו. מה שאי אפשר להגיד על ה8-9 שנים הראשונות בישראל.

בישראל במשך שנים אבא שלי עבד באסיף, חריש, בנין, פס יצור מה לא עד שהצליח להתקבל לאלביט בתור פועל, לפלס לעצמו דרך מעלה ועם הזמן לעבור עבודות עד לאן שהוא הגיע כיום שזה שקר גס מאד כלשהו באיזה .

אמא שלי עבדה בתור תופרת אצל איזה בת זונה שניצלה את חוסר ידיעת השפה, חוסר ההיכירות עם המערכת והשוק ושילמה לה 2 שקל (אז לא היו שנקלים) על כל מטר וילון שאמא שלי תפרה (אם זה ממש מעניין אתכם תבדקו כמה עולים וילונות בהזמנה) ולאחר מכן היא עברה לעבוד בניקיון עד לפני חצי שנה כשהיא הייתה חייבת לעבור סדרה של ניתוחי גב כדי לא להשאר מרותקת לכסא גלגלים.

אני לא מחפש רחמים עזרה או טפיחות על השכם של ההורים שלי. הנקודה שלי היא שמעולם לא נתקלתי בצברים או מזרחיים בעלי מוסר עבודה כזה. הם לא היו מוכנים מעולם לקבל אבטלה או הבטחת הכנסה, מבחינתם זה עלבון ובושה מאין כמוהה. אני מחשיב את עצמי כבעל מוסר עבודה גבוהה מאד (נשמע גרוע מאד להעיד על עצמך אבל זה מה יש) אבל אני לא מתקרב אליהם בשיט בנושא הזה, אחותי שקיבלה 6 שנים של חינוך "רוסי" בעלת מוסר עבודה גבוהה שבעתיים ממני.

זאת עובדה, תתוכחו עם זה כמה שאתם רוצים תהיו קטגורים דמיקולו, אתם יכולים להגיד הכל על העליות הרוסיות, אבל משהו שאתם לא יכולים להתווכח איתו זה מוסר העבודה והכישורים שלא היו קיימים בארץ.

עד שלא נתקלו ב"רוסים" שמוכנים לעבוד גם עד 10-11 בלילה שעות העבודה האלה לא היו ידועות בארץ. את זה אני אומר לא על סמך ידע שלי אלא על סמך שכנים והורים של חברים שהינם צברים, עולי שנות ה 50, עולי שנות ה 70. אין מה לעשות המזרח התיכון עצלן כולו.

עכשיו לצד הנגדי, כמו שטענתי קודם, עם כל הכבוד לכל התירוצים והסיבות מי שרוצה להשתלב בחבר'ה שהוא חי בה יעשה זאת. גם אם הוא אוכל מכות יום יום מחבורות של ילדים מתחילת כיתה א' עד סוף כיתה ה' כשהוא דופק למישהו צינור של ממטרה ברקה. אני מדבר ברוסית עם ההורים שלי ולפעמים עם חברים ספציפיים כי אני לא רוצה לשכוח את השפה אבל אני לא רואה שום סיבה להשתמש ברוסית כשפה יומיומית כאשר אני בישראל. זה מפגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצרף\ תומך ב^^^

לב- היום אולי מצב הבטלנות השתווה- וזה בגלל הערות בנוסח "את עובדת מהר מידי" (אמירה אמיתית שמנהלת משמרת באיזה מפעל שאמא שלי עבדה בו אמרה לה לפני איזה 15 שנה).

מספיק לראות את מוסר העבודה של נגדים בצבא (שהשתמר עוד מאז בגלל איטיות השינוי במערכת)... עד שלא מתחילים לאיים עליהם בקיצוצים ופגיעה בקידום הם לא מזיזים אצבע על חשבון הקפה והנובלס.

אגב, Igrosh, אנחנו לא מחפשים תפיחות על השכם על זה שההורים המהנדסים שלנו עבדו כפועלים 10 שנים, אבל כבר יצא לי מכל החורים לשמוע על הרבנים הגדולים של מרוקו שעזבו ארמונות ובאו לחיות באוהל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית אין בעיה שעולי חבר העמים ידברו ביניהם כמה שהם רוצים ברוסית, כל עוד הם -יודעים- עברית.

הדבר שבאמת מרתיח אותי זה שיש כאלו שנכנסים למקום/חנות כלשהי (קרה על בסיס יומיומי במקום שעבדתי בו...) ומתחילים לדבר אל העובד ברוסית. שאתה אומר "לא מדבר רוסית", בד"כ התגובה היא "אוי" עם איזו תנועת יד של "גם כן" וגלגול עיניים למעלה. יש גם את אלו שמרשים לעצמם לשאול (בעברית צולעת) "למה לא רוסית?"

וזה משהו שלפי מה שראיתי (ואני מדגיש, לפי מה שראיתי, מהנסיון שלי) בלעדי לעולי ברה"מ/חבר העמים. (תקנו אותי אם אני טועה)

לא נתקלתי באתיופי שציפה שאני אדע אמהרית, במרוקאי/צרפתי שציפה שאני אדע צרפתית, ושאר דוגמאות בסגנון. כולם בד"כ מדברים עברית, ועד כמה שתהיה קלוקלת ומוזרה- זה לפחות נסיון.

(מצד שני, אני חייב גם לציין שלעתים נדירות נתקלתי באנטי תזה של אלו שמוזכרים לעיל, עולי ברה"מ, בד"כ מבוגרים מעל 50, שמסרבים לדבר רוסית גם אם יש מישהו בסביבה שיכול לעזור להם, ומתעקשים לדבר רק בעברית. חבל שמדובר על 1/1000 מהדוגמה השניה....)

בשורה התחתונה- הרוסי מסריח, המרוקאי עצבן, הפרסי קמצן, הכורדי דביל והפולנים גיהנום. אנחנו תקועים באותו חור, Live with it. הת'רד הזה הפך למסכת התבכיינות וויכוחים חסרי טעם, הגיע הזמן שינעל, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ אין ספק, כבר יצא להכיר עולים מברה"מ לשעבר בני 25-35 (בעיקר מפ"ת, אשקלון ועוד כמה ערים) שעלו לארץ לפני סביבות ה10 שנים ועובדים בתור קופאים עם עברית בסיסית מאוד במבטא רוסי כבד כי הם חיים בשכונות עם רוב רוסי והם מצליחים לנהל את כל החיים שלהם ברוסית, אנשים כאלה עושים טעות ענקית כי ככה אי אפשר להתקדם באיכות החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי ,אתם צודקים בקשר לשפה ,אבל מה בקשר לאותם רוסים (כמוני לדוגמא ) שמדברים עברית טוב יותר ממרבית הישראלים ה"צברים" ,למה לנו מגיע לשמוע כל הזמן "תחזרו לרוסיה יא נוצרים "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש כבר פנטרים שחורים, לכו על הדובים הלבנים, זה גם שם טוב...

דיי לבכות, מצחיק שבוכים פה על גיזענות ושופכים אותה חופשי על עדות המזרח (אוהלים? מאיפה לכם מה היה או לא היה להם?), כולם

פה סובלים מזה, אתם לא מיוחדים, גם אשכנזים מזרחים רוסים ודרום אמריקאים, אתם רוצים שינוי? תהיו השינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hizuk:

הגירה לארץ חדשה היא קשה לכולם גם למקבל וגם למהגר וכך זה היה מאז העליה הראשונה , מדוע אתם חושבים שלמזרחים יש תדמית שלילית ? זה מאז עוד שהם עלו והיו עולים חדשים , מספיק רבותי , וכן אתם תמיד יכולים לחזור לרוסיה כמו שזה שצועק לכם יכול לחזור לכוסשלאימהשלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hizuk:

הגירה לארץ חדשה היא קשה לכולם גם למקבל וגם למהגר וכך זה היה מאז העליה הראשונה , מדוע אתם חושבים שלמזרחים יש תדמית שלילית ? זה מאז עוד שהם עלו והיו עולים חדשים , מספיק רבותי , וכן אתם תמיד יכולים לחזור לרוסיה כמו שזה שצועק לכם יכול לחזור לכוסשלאימהשלו .

אני שוקל להכניס אותך לחתימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...