נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון. - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון.

vic07

Recommended Posts

לכל הממורמרים.

גם אני "רוסי", למעשה אוקראיני. יש לי כמה דברים להגיד בנוגע לכל הדיון.

1. לכל אלה שקוראים לעצמם אוקראיניים שנולדו לפני 1992 (כמוני)- אתם יודעים למה אתם קוראים לעצמכם אוקראינים? (הרי בת.ז שלי כתוב בארץ לידה: ברי"המ).

זה בגלל כל החארות שמקללים את העם "הרוסי", אז אנחנו בתור מגננה אומרים " אני לא רוסי, אני אוקראני", מה איכפת לי שאתה מקלל את הרוסים, אני משהו אחר...

2. חייבים להבדיל בין העולים היהודים לבין העולים הגוים. רוב רובם של העולים היהודים(בורנשטטינים,רובינשטיינים וכו') הם אנשים בעלי השכלה, והם ברכה לישראל. בלעדיהם היינו נראים כמו מצרים במקרה הטוב.

לעומתם, יש את העולים שדוד של סבא שלהם אולי היה יהודי, אז מפאת חוק השבות מגיעה להם אזרחות. אותם אנשים בד"כ ,הם "הבעייתים", אין להם זיקה לא"י , ומבחינתם לעזוב. (אבל למה החיים פה טובים)

3. שמעתי הרבה פעמים "הרוסים כל הזמן מתלוננים על הארץ, אם רע לכם תעזבו בחזרה לרוסיה" פה יוצא לי עשן מהאוזניים!!!

מי בד"כ אומר את זה? אנשי עדות המזרח, רק שהם שחכו שכשהם באו לארץ הם בכו על המעברות,על האפלייה, על התרבות, ומה לא.

דבר ראשון שיסתמו כל אלה ת'פה שלהם. מי שהגיע לארץ לפניהם, לא קיבל פה כלום! היה צריך לבנות צריף לבד, ולגור בו עם 10 שותפים. המזרחיים באו לארץ וקיבלו את אותו הצריף מוכן(מה לעשות שאי אפשר לחלק וילות לכ"א) והם עוד מתלוננים... ועכשיו הם עוד מעיזים לדבר עלינו שאנחנו מתלוננים?!?!

בשנות ה90 כשיהודי מבריה"מ רצה לעלות לישראל הוא היה חייב להשאיר את רוב רכושו בגולה, סבי וסבתי, כמו כן הורי וכל משפחתי, היינו אנשים בעלי מעמד גבוה באוקראינה, כשעלינו לארץ ב95 מכרנו את כל הדירות במחיר אפסי (15 אלף דולר לדירה עם חצר, שעכשיו שווה אולי 100 אלף דולר), וכשהגענו לארץ קיבלנו פטור ל6 חודשים מתשלום שכר דירה (באמת תודה). עכשיו אני גר בדירה , שהורי קנו בזיעת אפם ובזכות השכלתם. ואני לא מתלונן.

סבי וסבתי גרים בדירת 2 חדרים עכשיו (באוקראינה היו להם 2 דירות, ואת הבית עם חצר) , אז אתם יודעים מה זכותם להתלונן! וכל המזרחים שבמקרה הטוב היו צריכים לפרק אוהל במרוקו ולהגיע לישראל, לא יודעים שום דבר על הקרבה שיסתמו ת'פה שלהם, אבל באמת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:xyxthumbs:

לחלוטין. ועכשיו להתפתחויות חדשות:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3803985,00.html

תקציר לעצלנים: יחידת עוז למאבק בשב"חים החלה להאבק גם בעולים הבלתי חוקיים מחבר העמים. לפני שאתם פותחים עלי את הפה, אציין שגם אני בעד גירוש אנשים שהגיעו לפה באמצעות מסמכים מזוייפים (או בלי מסמכים בכלל) או באמצעות נישואים פיקטיביים - אלא שכאן הסיפור לא נגמר... למה אני מתכוון?

יחידת "עוז" של משרד הפנים החלה לפעול לאחרונה, במיוחד באזור הדרום, נגד אלו שקיבלו מעמד עולה שלא כדין או שהותו בישראל הפכה ללא חוקית בשל - גירושין, פטירת בן זוג ועוד.

במילים אחרות, אם להבין את הכתוב פשוטו כמשמעו, הרי שלא רק ב"עולים במרמה" מדובר. אם אישה מתאלמנת מבן זוגה היהודי איתו חיה 20 שנה טרם העליה לישראל ו10 שנה אחריה, צריך לגרש אותה? אם אישה מתגרשת מבעלה המכה אחרי תקופות דומות, צריך לגרש אותה? אם אם חד הורית, שעלתה לארץ עם בנה מאב יהודי שנפטר בינתיים, שוכלת את בנה במהלך שירותו הצבאי, צריך לגרש אותה? (כמובן שהוא הדין לגברים במצבים דומים. פשוט כל שלושת המקרים הנ"ל קרו גם קרו, ואכן עלתה שאלת האזרחות\תושבות).

ובכן, מסתבר שצריך. יותר מזה, נראה שהטוקבקיסטים אפילו מסכימים הסכמה כמעט מוחלטת על העניין הזה - ונשאר לי רק לקוות שהם לא טרחו לקרוא עד הסוף ומתכוונים רק לאלה שעלו כיהודים במרמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

motogt

אני הייתי כל כך בעד מה שכתבת , עד שחירבנת את זה בגיזענות שלך , אתה קיבלת סל קליטה הם קיבלו חרא , כאן זה ארץ כאן זה העם היהודי , תפנים , מתלוננים , לעניות דעתי התלונות של העולים האחרונים הן לא מוצדקות אבל יחד עם זאת הם עליה שקצב הקליטה שלה הוא משביע רצון בעיקר עם החלק היהודי שבה ,

אני מבקש ממך שתתקן את דברייך לגביי העליה המזרחית וההעלבות שאינן במקום .

דע לך שהיהודים שהיגיעו מהשואה ושהם הופלו לרעה עשו זאת לאחים שלהם שהיגיעו מהגלות הערבית והינה אתה שספגת שלא באשמתך גיזענות והעלבות , הינה אתה עושה זאת גם כן , שתדע לך ,הורה מכה הוא ילד מוכה . מה שאני אומר זה שאחד שמדבר גיזענות הוא בדרך כלל אחד שסבל מגיזענות אני מבין את הנקודה שלך אבל זה לא אומר שאני מסכים לדברים שהפנת כלפי העדה המרוקאית וכו' .( הכי טוב להפסיק את גלגל הגיזענות וכל אחד יכול לעצור את זה אצלו ולא להעביר את זה הלאה )

אכן אני אישית בתור אזרח ישראלי נגד העליה הבלתי אחראית של גורמים שאין להם זיקה למקום הזה , אבל אחר כך עם הנושא הזה

ExtraThing

( חחח ) ( :-\ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

motogt

אני הייתי כל כך בעד מה שכתבת , עד שחירבנת את זה בגיזענות שלך , אתה קיבלת סל קליטה הם קיבלו חרא , כאן זה ארץ כאן זה העם היהודי , תפנים , מתלוננים ,

סל קליטה, של מה? פטור ממיסים לחצי שנה, ודירה לחצי שנה? וואו... השקיעו בנו! אפשר היה לוותר על כל הסל הזה, מה הוא חסך לנו 20 אלף שקל?

מה עם 4 שנים של אבטלה עד שאמא ואבא שלי למדו עברית, ועברו מבחנים כדי לעבוד במקצוע שלהם? על זה לא חושבים, כאילו אחרי 6 חודשים, אתה יודע את השפה, ומוצא עבודה.

בנוגע לחצי השני של המפשט שלך, גם אם סבא וסבתא שלי היו עוברים לניו זילנד או קנדה או כל מקום "טוב יותר" והיו נוצרים,בודהיסטים,מוסלמים או לא משנה, כשמישהו מאבד 3 דירות ומעמד כמו שהיה להם, מותר לו להתלונן.

אני לא יודע על מה עולי המזרח התלוננו בזמנו, כי רובם ככולם לא איבדו דבר, כשעלו מארצותיהם לא"י.

נכון בתקופה ההיא סל הקליטה כלל קרוואן ו3 לירות. אבל אנשי העליות הראשונות לא קיבלו דבר, ועבדו כדי לבנות לעצמם קרוואן ולהרוויח 3 לירות. והמזרחים עוד התלוננו על מה ש"הוותיקים" נתנו להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא תבין , אני שמח שאתם הגעתם , באמת .

אבל אני חייב להצטרף לשאלה שמעליי , איך אתה יכול להאשים ו / או לבוא ולדרוש משהו בכלל ממישהו ? אם אני הולך להגר לקנדה או לארה"ב , אני מקבל "גורנישט מיט גורנישט" כלומר , כלום , נאדה , זילטש , ראיה .

אני חשבתי שהעולים מקבלים יותר כמו סיוע בשכר דירה וכמו משכנתה וכו' אבל כניראה אני טועה , מלבד זאת העולים היו יכולים ללמוד עיברית ותרבות ישראלית כבר בארצות מוצאם , אני לא חשבתי שיש חיפזון ביציאה שלהם לפחות לא ממשלות של ארצות המוצא ( מה שכן היה בעליות היהודים מארצות ערב ) .

אבל לך תדע , אולי אני לא ממש מבין , אז אני אשמח לפירוט , אההה וכן דרך אגב , אם העליות האחרונות קיבלו סל קליטה עלוב כול כך כאשר אנחנו מדינה יחסית עשירה , תאר לך מה העולים ליפני חמישים שנה קיבלו כאשר היינו מדינה עניה וככה רק לסבר את האוזן על תקופת הצנע שמעת ? היו מוכרים אוכל לפי קיצבאות , כך שלא נראה לי שהיה מה לקנא בסל הקליטה שלהם , סבא שלי ז"ל היה עובד בנטיעות של קק"ל , אדם משכיל שידע את השפה היה צריך ללכת ולעבוד בחפירת בורות והנחת שתילים של עצים , אז לעבוד בסופר זה נשמע עבודה סבירה מאוד ביחס לזה .

אבל מה זה חשוב , העיקר שאתם כאן בבית שלכם וזה מה שחשוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו חייב לך משהו? אם היה לך כ"כ טוב באוקראינה/רוסיה למה עברת לישראל?

הם היו נורא ציונים

במקרה כולם גם היו מאוד עשירים בברית המועצות, אבל משהו היה חסר להם

הם הבינו שישראל זה המקום שלהם, אז הם פשוט ויתרו על הכל והגיעו לכאן

וכולנו חייבים להם המון, באמת, כי רק בזכותם אנחנו לא נראים כמו מצרים

2. חייבים להבדיל בין העולים היהודים לבין העולים הגוים. רוב רובם של העולים היהודים(בורנשטטינים,רובינשטיינים וכו') הם אנשים בעלי השכלה, והם ברכה לישראל. בלעדיהם היינו נראים כמו מצרים במקרה הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם (אנחנו) לא היו כל כך ציוניים וגם לא כל כך עשירים.

הם חיפשו מקום שבו לא יפלו אותם בגלל הדת של הסבתא שלהם. אם הם היו יודעים מה מחכה להם פה חלקם הגדול לא היה מגיע- וזה מה שקורה עכשו עם הרבה יהודים שנשארו ברוסיה.

וכן- רק בזכותנו המדינה לא נראת כמו מצריים. אני זוכר שביסודי (אי שם בתחילת העשור הקודם) כמעט כל ה"רוסים" היו מצטיינים והרימו את הרמה- לפחות לתקופה קצרה- של כל שכבות הגיל במערכת החינוך. אני גם זוכר שאי שם באמצע העשור הקודם התחילה להתחזק בועת ההייטק ותעשיות התחילו לצבור תנופה- בדיוק כמו שהיה בשנות השבעים. מה מנע מהם להתפתח בזמן שהמדינה לא הוציאה מליארדים על קליטת מליון עולים?

משום מה נורא מפריע ל"ישראלים" ש"רוסים" מדברים ברוסית ומסתובבים בחבורות עם (כמה מפתיע) מכנה משותף...

ועם כבר מדברים על בכיינות- אז ה"ישראלים" התבכינו יותר על זה שהם לא יכולים להמשיך עם הבית $ונ@ת כי יפטרו אותם ויביאו מישהו עם מוח שעובד ולא שותה קפה חצי יום, מ"רוסים" שעם תארים אקדמאיים הלכו לעבוד בשמירה\ בנייה\ ניקיון\ חקלאות... אני זוכר שאיזה מורה שהבעל שלה היה חקלאי התלוננה על זה שצברים שבאים אליהם מלשכת העבודה מתבכיינים חצי יום שקשה להם ומבקשים שיחתמו להם על טופס אי התאמה (או משהו כזה) בשביל הלישכה, ו"רוסים" עובדים כמה שבועות או חודשים עד שמוצאים משהו טוב יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם (אנחנו) לא היו כל כך ציוניים וגם לא כל כך עשירים.

הם חיפשו מקום שבו לא יפלו אותם בגלל הדת של הסבתא שלהם. אם הם היו יודעים מה מחכה להם פה חלקם הגדול לא היה מגיע- וזה מה שקורה עכשו עם הרבה יהודים שנשארו ברוסיה.

התייחסתי לדברים שהוא כתב שהם השאירו שם בתים וכו' ועזבו

וכן- רק בזכותנו המדינה לא נראת כמו מצריים.

באמת איך הסתדרנו עד שהגעתם בשנות ה90?

אני גם זוכר שאי שם באמצע העשור הקודם התחילה להתחזק בועת ההייטק ותעשיות התחילו לצבור תנופה- בדיוק כמו שהיה בשנות השבעים. מה מנע מהם להתפתח בזמן שהמדינה לא הוציאה מליארדים על קליטת מליון עולים?

בועת ההייטק לא התחילה בישראל, היא היתה בכל העולם, אם אתה מנסה לרמוז שהעליה הרוסית הביאה את פריחת ההייטק לישראל אתה חי בסרט.

בשנות ה90 היה מהפך טכנולוגי, אולי שמעת על האינטרנט שנכנס לכל בית?

משום מה נורא מפריע ל"ישראלים" ש"רוסים" מדברים ברוסית ומסתובבים בחבורות עם (כמה מפתיע) מכנה משותף...

לא יודע למה הגרשיים על הישראלים, אבל לי אישית לא מפריע שמדברים ברוסית

רק עצוב לי שלאחר כל כך הרבה עליות לא השכלנו וגם עם קליטת העליה הרוסית נכשלנו

ועם כבר מדברים על בכיינות- אז ה"ישראלים" התבכינו יותר על זה שהם לא יכולים להמשיך עם הבית $ונ@ת כי יפטרו אותם ויביאו מישהו עם מוח שעובד ולא שותה קפה חצי יום, מ"רוסים" שעם תארים אקדמאיים הלכו לעבוד בשמירה\ בנייה\ ניקיון\ חקלאות... אני זוכר שאיזה מורה שהבעל שלה היה חקלאי התלוננה על זה שצברים שבאים אליהם מלשכת העבודה מתבכיינים חצי יום שקשה להם ומבקשים שיחתמו להם על טופס אי התאמה (או משהו כזה) בשביל הלישכה, ו"רוסים" עובדים כמה שבועות או חודשים עד שמוצאים משהו טוב יותר...

נו, אחרת איך הם יממנו את הוודקה? :P

כמובן שאני צוחק :)

לא יודע על מה הסיפור הזה אמור להעיד, שהעולים יותר חרוצים מה"צברים"?

אני בספק שיש לך סימוכין לזה, אדם שצריך כסף עובד, אף אחד לא יכול לחתום אבטלה לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל עיסקה טובה שני הצדדים אמורים להרוויח , הרוסים הרוויחו מדינה טובה יותר עבורם ( ושלא יבלבלו את המוח על "ברוסיה" ושטויות , מי שרוצה תמיד יכול לחזור לשם וכמה מפליא במאמת חלק חזרו וטוב שכך ) ואנחנו הרווחנו עוד כמה שנים של דיכוי הערבים וכמו כן כוח עבודה זול , זו האמת וזהו זהו .

כמובן שיש חלק ניכבד מהעולים שהם יהודים וציוניים ותודה רבה וטוב שהם הגיעו לחזק את המדינה אבל זה לא כולם .

מי שהפסיד הכי הרבה זה הערבים התושבים בארץ , הרוסים הרוויחו את תרבות השפע המערבית היהודים הרוויחו כוח עבודה זול והקטנת האחוזים של הערבים והנחמה של הערבים היחידה שהם יכולים לטחון יותר בלודיניות , ראה מקרה קרפ בטיילת ז"ל והי"ד בערסים מכל דת מין וגזע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי חשוב מבחינתי זה להפריד את הדת מהמדינה.

אין לי שום בעיה עם חרדים ודתיים בכלל .

מה שמפריע לי זה שנכנסים לחיי האנשים בצורה דיקטטורית ממש.

הדבר שמונע את החוקה זה העניין הזה בדיוק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק

בן גוריון ( אני לא ממש אוהב אותו ) לא רצה במכוון להפריד את הדת מהמדינה כי הוא רצה את השליטה על הממסד הרבני , הוא טען שדווקא כך הם לא יעשו בלאגן ויפרדו לחלוטין מהמדינה ( לעניות דעתי הוא טעה , אומנם לא באשמתו אלא בגלל שהוא לא ראה את העתיד ובגלל שהוא היה שקרן ואידיוט מלבד זה שהוא היה בן אדם אמיץ ודגול ויקר לעם שבאמת אהב את האומה ) ( אני מתכוון בקשר לאינטגרציה בין העדות וביחס לשאר המחתרות בזה לדעתי בן גוריון היה כל התארים שהדבקתי לו והוא היה כך בגלל שהוא לא הצליח להתעלות מעל לאידיאולוגיה - אידיוט בקיצור שרואה את המציאות דרך המשקפיים האידיאולוגיים שהוא מרכיב ולא מסתכל ישר במציאות )

אז ככה לא רצו להפריד את הדת מהמדינה כדי שתהיה שליטה של השילטון על הממסד הדתי , הדוסים היו רוצוים להשתלט על כל המדינה במוקדם ובמאוחר ללא קשר להפרדה או לא הפרדה , זה לא משנה להם . הם כמו האירנים הכוונים לנקודה מסויימת וזהו ( הנקודה היא מה שטוב להם לפי דעתם בלבד כלומר חוסר התחשבות מוחלט הנובע מתוך תחושת צדק וחוסר הבנה של הזולת )

הדתיים ( מכל דת ) יכנסו לתוך החיים של הלא דתי בכל מקרה ובכל הזדמנות ומכל סיבה כך שלמנוע את זה ממש אי אפשר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...