נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון.

vic07

Recommended Posts

פתחתי את הדיון ב"אקטואליה" ולא ב"כללי", כי למרות שמדובר בנושא ישן, נראה שהוא אקטואלי מתמיד.

הרשו לי לפתוח בשאלה לכל באי הפורום, בעיקר אלו מכם שאינם "רוסים" ושותפים לתופעה שבכותרת מהצד התוקף: מה לעזאזל הבעיה שלכם? לפני הרוסים לא היתה פה זנות, אלימות, סמים, שתייה וכולי?

מעניין, שכששומעים על דקירות במועדון לא תשמעו שמות כמו אלכס.

מעניין, שאוכלוסיית בתי הכלא מורכבת ברובה מאנשים שהגיעו ממקומות אחרים בעולם.

מעניין, שרוב רובה של השחיתות הציבורית בישראל מסתדרת יפה מאוד בלעדיהם (בכלל, בעמדות מפתח במגזר הציבורי יש מעט מאוד "רוסים").

מעניין, שה"ישראלים" מאשימים את ה"רוסים" ב"תרבות" השתייה שהתפתחה כאן, בזמן שהסטטיסטיקה אומרת שכאן הנוער שותה יותר מברוסיה.

מעניין, שגם אישום הסמים איכשהו נתלה על ה"רוסים", למרות שאחוזי השימוש בסמים בקרב הנוער ה"רוסי" נמוך מהממוצע.

מעניין, שכשיש ארוע פשע או אפילו סתם אלימות בין שתי חבורות ילדים ברחוב העיתונים יטרחו להזכיר כדרך אגב את ה"מוצא" של החשודים ולקרוא להם "עולים מחבר העמים", אפילו אם הם עלו לפה בגיל 3 וחיו פה את רוב חייהם.

מעניין, שכאשר חבורת ילדים משחיתה בית כנסת ישר כולם צועקים (ובצדק, אם להתייחס רק למעורבים בפרשה) "מי העלה לפה את האנטישמים האלה", אבל כשהממסד הדתי מסית כנגד ה"רוסים" ה"גויים אחד אחד" ונוהג באפליה כלפיהם (הידעתם ש"רוסים" קוברים בחלקות נפרדות?), אף אחד לא פוצה פה.

מעניין, שכאשר קורה ארוע שהחשודים המידיים בו הם "רוסים" זה מובלט בכל ידיעה ובכל טוקבק, אבל אם מתגלה שהם ממש לא אף אחד לא טורח להתנצל (רוצים דוגמה מהתקופה האחרונה? ארוע הרצח בטיילת, כאשר חבורת ערבים ב"ליווי" שתי בחורות "ישראליות" הכו למוות עובר אורח... כל הטוקבקיסטים דברו על ה"רוסיות הזונות" שמסתובבות עם ערבים בבטחון גמור ומוחלט שזה המקרה... חבל רק שאח"כ הותר לפרסום שמה של הבגירה מבין השתיים, כמו גם תמונתה. הפתעה... לא רוסיה ולא בטיח).

מעניין, שמאשימים את ה"רוסים" בזה שהם לא יהודים ובאו לכאן רק בשביל הכסף, בזמן שרוב העולים באו לכאן בתחילת שנות ה90, אחרי שעזבו דירות וקריירות ברוסיה, בלי גרוש על הנשמה, לא קיבלו כלום מהמדינה ועבדו כאן בנקיון.

מעניין, שאת ה"רוסים" בכללותם מאשימים בהרס המדינה, בזמן שבולט הריבוי שלהם ברשימות של סטודנטים, חוקרים, ספורטאים או חיילים מצטיינים.

גילוי נאות: כותב שורות אלה הוא "רוסי".

"רוסי", שכל סביו יהודים כשרים, לרבות סבא ש"חזר בשאלה", עזב את משפחתו וברח מפולין לרוסיה בשנים המוקדמות של השלטון הנאצי.

"רוסי", שעלה לארץ כשהיה בן פחות מ5, לא זוכר כמעט כלום מברה"מ, דיבר עברית מיומו הראשון בבית הספר, מעולם לא היה מעורב בקטטה (חוץ מעניינים של ילדים, כן?...) או בפעילות פלילית, מעולם לא נעצר, סיים עם תעודת הצטיינות וכרגע לומד (ואפילו לא רע, אם יורשה לי לציין) בטכניון.

"רוסי", שהקשר הרגשי שלו למדינה חזק יותר מזה של רוב ה"ישראלים", שלא ראה שום אפשרות אחרת לעתידו מלבד בניית החיים שלו כאן.

לפחות עד התקופה האחרונה, THAT IS... וכפי שהבנתם, הבעיה שלי היא ממש לא עם המצב הבטחוני או הכלכלי. תמשיכו, יקירי, ללכלך על ה"רוסים". זה לא יסתיים בשום דבר חוץ מזה שהמשכילים והאיכותיים מבין הרוסים יברחו מכאן למדינות סובלניות יותר, ואלה שלא - יגיעו לסף הסיבולת שלהם ויתחילו להחזיר מנה אפיים. ומה קיבלתם? נבואה המגשימה את עצמה.

אם הגעתם עד כאן - סליחה על המגילה ותודה על הסבלנות. פשוט נמאס לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמע, אני מבין על מה אתה מדבר, אבל אתה צריך לקחת פחות ללב, בנאדם נשאר בנאדם לא משנה איפה הוא ומאין הוא בא, אנשים שמסתכלים כליהם כקבוצת מוצא ולא כבנאדם לא ראויים למבט שני שלך בכלל. שים פס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד מדובר בבודדים, הייתי מסכים איתך בלב שלם. זה לא שאני "לוקח ללב" דברים שנאמרים בעלמא, אלא שמדובר בתופעות שאני נתקל בהם על בסיס יומיומי, ובזמן האחרון התופעה מחמירה. למה אני צריך לסבול על לא עוול בכפי משנאה, מצד החל מפוליטיקאים קובעי מדיניות, דרך מעסיקים פוטנציאליים, ועד לנהגי אוטובוס ואנשים אקראיים ברחוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתעצבן - להעניש את עצמך על טיפשות של אחרים.

אתה יודע את מה שנכון ואת מה שצודק, למה לעזאזל אתה מתייחס לאנשים קטנים וחשוכים שלא מבינים שהסיבה לבעיותיהם זה הם עצמם ומעדיפים להשליך את זה על אחרים. הם פשוט לא שווים את זה אח שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מוזר לי, האמת.

אחד מכל שישה אנשים בארץ הוא "רוסי".

שליש ,בערך,מהחברים שלי נשואים/ יוצאים עם "רוסיות".

חצי מהאנשים בעבודה הם "רוסים" (הייטק).

הסיבה היחידה שיש תיוג היא כי אפשר, וזה מאפשר לעיתונות לייצר כותרות בקלות.

זה בערך כמו השאריות של מרוקאי-סכין, תימני/ פרסי קמצן, פולנים קרים ודרום אמריקאים תותחים במיטה (גילוי נאות, אני חצי דרום אמריקאי :) ).

כולם בערך יודעים ששום דבר מזה לא נכון עבור הרוב המוחלט של האנשים, אבל משתמשים בזה, כי זה נוח ומאפשר חלוקה קלה של קבוצות ייחוס.

מה רציתי לאמר - זה לא ממש חשוב, ולא ממש מעניין, קח את זה בקלות ובהומור, ולאף אחד לא יהיה אכפת.

אם אתה צריך תשובה מוכנה מראש, כשקוראים לך רוסי, תגיד משהו כמו "כן, כמו טרופלדור, אבל עם שתי ידיים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אני אומר: זה לא רק עניין של אמירות או עניין של להעלב או לא - או שאתם באמת חושבים שכשאתה מגיע למשל למקום עבודה חדש לראיון עבודה זה לא משנה האם למעסיק יש דעות שכאלה כלפיך, או אם וכאשר התקבלת חלק מהעובדים לא ששים לשתף פעולה באופן שמקשה על העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שזה לרעתך?

יש לרוסים גם סטראוטיפים חיוביים, כמו מוסר עבודה גבוה, שקדנות, ויכולות גבוהות.

במקרה שלך,

רוסי + טכניון = סופר מהנדס.

לדעתי, הבעייה העיקרית היא בזה שאתה לוקח את זה קשה.

תנצל את הסטריאוטיפים כשהם לטובתך, תגחיך אותם כשהם לרעתך, ובאופן כללי, הומור הוא יופי של גריז ביחסים בין אישיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שתפסתם אותי ביום רע... בדרך כלל, אני שותף לדעתכם, אבל לפעמים נמאס. לכל סטריאוטיפ חיובי יש צד שלילי ולהיפך. לעניין של "מוסר עבודה גבוה" ניתן להתייחס גם כ"אפשר לשלם להם פחות על אותה עבודה", למשל. לא משנה... אני אשתוק עכשיו עד שהבאסה מהחדשות של הבוקר (לא משהו מיוחד, בכללי...) תעבור לי. כמובן שכל מי שחושב כך או אחרת בעניין הזה מוזמן להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רוסים ויש רוסים.ויש רוסים שאני ממש לא אוהב.

בכללי,העליה הרוסית היא מבורכת.הרבה אנשים איכותיים ומשכילים.ממש לא משנה לי אם "רוסי" הוא יהודי או לא.העיקר שיהיה בנאדם טוב.

אבל,וזה אבל גדול,בעליות האחרונות הגיעו לכאן עולים שלא היו צריכים להעלות.אנשים שמנצלים את העובדה שסבא של הדוד שלהם מצד הגיס החורג הוא יהודי.חלק מאנשים אלו הם אנטישמים.יצא לי לדבר עם עולים מרוסיה שעלו לארץ בגלל שסבלו מאנטישמיות,ופתאום גילו שהם גרים בשכנות לאותם אנטישמים ממש....

בנוסף,חלק מאותם המהגרים מהקבוצה שהוזכרה לעיל,גם אם אינם אנטישמים ממש,אינם מרגישים שום קשר עם ישראל ותרבותה.כמוהם כערבים.יש להם שפה משלהם,תרבות משלהם,(אותה הם מחשיבים כעליונה),והם אינם רוצים ליצור קשרים עם יהודים,אפילו יהודים מרוסיה.פגשתי ברוסים כאלו,ואני לא אוהב אותם,כי הם לא אוהבים אותי.

למי שלא יודע על מה מדובר הנה טוקבק של אחד הגולשים ב ynet:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3798289,00.html תגובה שלוש שאפילו נצבעה באדום,וקיבלה ארבע המלצות.

זה לא סוד שרוב הרוסים לא אוהבים ערבים,אבל זה ממש לא בכדי למצא חן בעיני הצברים.אנו אנשים אינטלגנטים שרואים מה קורה מסביב ויודעים להבדיל בין טוב לרע,בנוסף לא גילינו את המוסלמים רק פה בארץ [צ'צ'נים]. ההוכחה לדברי זאת העובדה שגם את הצברים אנו לא מחבבים במיוחד,איך שאומרים: האויב של האויב שלי הוא לא בהכרח חבר שלי!ולגבי הסטיגמות על הנשים הרוסיות,לרוב הבנות שאני מכיר זה לא מפריע במיוחד ולא אכפת מה ילידי הארץ אומרים או חושבים אליהן. כי יש לנו את החברה הסגורה שלנו,למעשה יש כיום בארץ מספיק יוצאי חבר העמים כדי לחיות בלי שום צורך בצברים. היחידות שסובלות מגזענות אלה הבחורות שמתעקשות להכנס לקבוצה עויינת ולהפוך לחלק מהחברה הישראלית.

כשאני קורא דברים כאלו,אני מקבל בחילה.כשאני זוכה ליחס מתנכר/עויין/אלים,מצד רוסים כאלו,אני חושב שצריך היה מזמן לשנות את חוק השבות.

לסיכום,אם יש "עליהום" על הרוסים,זה בגלל הקבוצה הזאת.הרבה ישראלים שנתקלים באנשים האלו חושבים בטעות שהם מייצגים את כלל העולים מרוסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

זה יותר מדי נכון, יש פשוט קבוצות של עולים מחבר העמים שמצידם יכולים להקים להם "מדינה" פה בתוך , ולחיות בבידוד מהחברה.

למרות שיש עוד כמה קבוצות שנוהגות באופן דומה, מדובר בקבוצה הגדולה ביותר, ובגלל שיוצא (בעיקר בערים הגדולות, משום מה) להיתקל בהרבה מחברי אותה קבוצה, לאנשים נשאר רושם רע, וסתם מתחילים להכליל.

מבחינתי מוצא זה בולשיט, יש אנשים איכותיים מפה ויש אנשים איכותיים משם, יש זבל מפה ויש זבל משם, מצידי שיבואו לפה גם אנשי מאדים- כל עוד בנאדם מסוגל להתנהג כמו בנאדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שהרוצח בראשון לציון לאחרונה לא היה רוצח שאמר

רק בישראל עושים סיפור מרצח ילדים. ברוסיה זה לא כזה ביג דיל

http://news.walla.co.il/?w=//1600282

אבל לא נורא...

וכפי שנאמר, יש רוסים שהם חברים טובים שלי, ויש רוסים שהיה עדיף לראות אותך תלויים באיזשהו מקום...

וזה זהה גם לגבי דתיים, חרידים, ישראלים וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחתי את הדיון ב"אקטואליה" ולא ב"כללי", כי למרות שמדובר בנושא ישן, נראה שהוא אקטואלי מתמיד.

הרשו לי לפתוח בשאלה לכל באי הפורום, בעיקר אלו מכם שאינם "רוסים" ושותפים לתופעה שבכותרת מהצד התוקף: מה לעזאזל הבעיה שלכם? לפני הרוסים לא היתה פה זנות, אלימות, סמים, שתייה וכולי?

מעניין, שכששומעים על דקירות במועדון לא תשמעו שמות כמו אלכס.

מעניין, שאוכלוסיית בתי הכלא מורכבת ברובה מאנשים שהגיעו ממקומות אחרים בעולם.

מעניין, שרוב רובה של השחיתות הציבורית בישראל מסתדרת יפה מאוד בלעדיהם (בכלל, בעמדות מפתח במגזר הציבורי יש מעט מאוד "רוסים").

מעניין, שה"ישראלים" מאשימים את ה"רוסים" ב"תרבות" השתייה שהתפתחה כאן, בזמן שהסטטיסטיקה אומרת שכאן הנוער שותה יותר מברוסיה.

מעניין, שגם אישום הסמים איכשהו נתלה על ה"רוסים", למרות שאחוזי השימוש בסמים בקרב הנוער ה"רוסי" נמוך מהממוצע.

מעניין, שכשיש ארוע פשע או אפילו סתם אלימות בין שתי חבורות ילדים ברחוב העיתונים יטרחו להזכיר כדרך אגב את ה"מוצא" של החשודים ולקרוא להם "עולים מחבר העמים", אפילו אם הם עלו לפה בגיל 3 וחיו פה את רוב חייהם.

מעניין, שכאשר חבורת ילדים משחיתה בית כנסת ישר כולם צועקים (ובצדק, אם להתייחס רק למעורבים בפרשה) "מי העלה לפה את האנטישמים האלה", אבל כשהממסד הדתי מסית כנגד ה"רוסים" ה"גויים אחד אחד" ונוהג באפליה כלפיהם (הידעתם ש"רוסים" קוברים בחלקות נפרדות?), אף אחד לא פוצה פה.

מעניין, שכאשר קורה ארוע שהחשודים המידיים בו הם "רוסים" זה מובלט בכל ידיעה ובכל טוקבק, אבל אם מתגלה שהם ממש לא אף אחד לא טורח להתנצל (רוצים דוגמה מהתקופה האחרונה? ארוע הרצח בטיילת, כאשר חבורת ערבים ב"ליווי" שתי בחורות "ישראליות" הכו למוות עובר אורח... כל הטוקבקיסטים דברו על ה"רוסיות הזונות" שמסתובבות עם ערבים בבטחון גמור ומוחלט שזה המקרה... חבל רק שאח"כ הותר לפרסום שמה של הבגירה מבין השתיים, כמו גם תמונתה. הפתעה... לא רוסיה ולא בטיח).

מעניין, שמאשימים את ה"רוסים" בזה שהם לא יהודים ובאו לכאן רק בשביל הכסף, בזמן שרוב העולים באו לכאן בתחילת שנות ה90, אחרי שעזבו דירות וקריירות ברוסיה, בלי גרוש על הנשמה, לא קיבלו כלום מהמדינה ועבדו כאן בנקיון.

מעניין, שאת ה"רוסים" בכללותם מאשימים בהרס המדינה, בזמן שבולט הריבוי שלהם ברשימות של סטודנטים, חוקרים, ספורטאים או חיילים מצטיינים.

גילוי נאות: כותב שורות אלה הוא "רוסי".

"רוסי", שכל סביו יהודים כשרים, לרבות סבא ש"חזר בשאלה", עזב את משפחתו וברח מפולין לרוסיה בשנים המוקדמות של השלטון הנאצי.

"רוסי", שעלה לארץ כשהיה בן פחות מ5, לא זוכר כמעט כלום מברה"מ, דיבר עברית מיומו הראשון בבית הספר, מעולם לא היה מעורב בקטטה (חוץ מעניינים של ילדים, כן?...) או בפעילות פלילית, מעולם לא נעצר, סיים עם תעודת הצטיינות וכרגע לומד (ואפילו לא רע, אם יורשה לי לציין) בטכניון.

"רוסי", שהקשר הרגשי שלו למדינה חזק יותר מזה של רוב ה"ישראלים", שלא ראה שום אפשרות אחרת לעתידו מלבד בניית החיים שלו כאן.

לפחות עד התקופה האחרונה, THAT IS... וכפי שהבנתם, הבעיה שלי היא ממש לא עם המצב הבטחוני או הכלכלי. תמשיכו, יקירי, ללכלך על ה"רוסים". זה לא יסתיים בשום דבר חוץ מזה שהמשכילים והאיכותיים מבין הרוסים יברחו מכאן למדינות סובלניות יותר, ואלה שלא - יגיעו לסף הסיבולת שלהם ויתחילו להחזיר מנה אפיים. ומה קיבלתם? נבואה המגשימה את עצמה.

אם הגעתם עד כאן - סליחה על המגילה ותודה על הסבלנות. פשוט נמאס לי...

אם לא שמת לב זה רק ערסים שותים ורק הם אלימים (רוב הערסים = מרוקאים).

ואם לא שמת לב רק האשכנזים מנהלים את המדינה, אני עוד לא ראיתי אחד שהוא לא אשכנזי בהייטק.[br]פורסם בתאריך: 9.11.2009 בשעה 20:49:16

Vic ? איפה אתה חיי ?

רק ערסים הורסים את המדינה שלנו (2/3 ערסים = מרוקאים).

אני לא יודע מה אתכם אבל עדיין לא ראיתי מרוקאי בהייטק. (או באיזה שהוא עסק מכובד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...