נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון. - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי, נמאס לי מהעליהום על ה"רוסים" בזמן האחרון.

vic07

Recommended Posts

רפי, אם אלה הטענות שאתה מעלה, אז לא הבנת דבר וחצי דבר מהעמדה שלי.

בשום שלב לא טענתי שה"רוסים" נעלים על פני שאר האוכלוסיה מאיזושהי בחינה. גם לא ידוע לי על קשר חד משמעי כלשהו בין מוצא לבין אינטיליגנציה או דעה פוליטית. לפיכך, הבקשה שלך להביא דוגמה ל"הפגנה שהתקימה נגד קיומה של מדינת שהשתתפו בה יהודים, ולא השתתפו בה רוסים" כדבריך (אגב, תודה על האבחנה כי ה"רוסים" בישראל אינם יהודים) מנותקת לחלוטין מהדיון. מי שמשתתף בהפגנה שכזו והוא אזרח הוא בוגד מבחינתי, ואין שום קשר קל שבקלים לשאלה האם אותו משתתף פלוני הוא רוסי, ערבי, חרדי ולא יודע מה עוד.

כל מה שאני אומר זה שיש הבדל תהומי בין ליחס תכונות שליליות לאנשים בשל משהו שנמצא בשליטתם, כגון השקפת עולם, מעשים או דעה פוליטית, לבין לעשות זאת על סמך משהו שאינו בשליטתם, כגון מוצא. אם אתה חושב שאני מטומטם בגלל הדעות שהבעתי, זה לגיטימי לחלוטין שכן נתתי לך סיבה מעשית לבסס עליה את דעתך בדמות הטיעונים שלי. מצד שני, אם אתה חושב שאני מטומטם על סמך זה שעליתי מרוסיה לפני 20 שנה, זו כבר גזענות לשמה.

רוצה שאני אדגים (שוב...)? כשאני פוגש אדם, חרדי למשל, שאינני מכיר ברחוב - אין לי שום כלי לשפוט לגבי האופי שלו, הנחמדות שלו, הנדיבות שלו או הידע הכללי שלו. אני לא הולך ליחס לו תכונות שליליות או חיוביות בתחומים הללו, כי הן לא יהיו מבוססות על כלום. בתחום אחד עם זאת יש לי כלי כלשהו לבסס עליו את דעתי, וזה היכולת לחשוב בהגיון. לדעתי האישית, יכולת זו לא מסתדרת כל כך טוב עם השקפת עולם הכוללת אמונה דתית ואורח חיים חרדי, וזו התכונה השלילית היחידה שאני אייחס לאותו אדם בלי להכיר אותו באופן אישי. מעבר לכך כל דעה שלילית שיש לי כלפי הציבור החרדי כולו, נניח הנטייה להשטמט משרות צבאי, אינה מתייחסת באופן אוטומאטי לנציג אקראי של אותו ציבור.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש את ההבדל שבין סטיגמות שלא מבוססות על כלום לבין עובדות סטטיסטיות. למשל, אני לא מכיר שום סטטיסטיקה שאומרת שנערים "רוסים" נוטים להשתכר יותר מנערים אחרים. אם לא קיים קשר סטטיסטי כזה הרי שמדובר בסטיגמה, ואוסף של סטיגמות זו בדיוק גזענות. לעומת זאת, אני כן מכיר סטטיסטיקה שאומרת שאחוז המשתמטיםמקרב החרדים שואף ל100 וגבוה משמעותית מאחוז המשתמטים מקרב הדתיים הלאומיים למשל, הנמוך למדי. לפיכך, בהנחה לגבי חרדי פלוני שהוא משתמט רק בגלל שהוא חרדי יש הרבה יותר סבירות לאמת מבהנחה שנער רוסי הוא אלכוהוליסט רק בגלל שהוא רוסי.

אם אכן אסור מבחינתך להסיק מסקנות שליליות על אדם בשל דעתו, הרי שאין לך שום סיבה שבעולם להסיק מסקנות לגבי על סמך ההתכתבות הזו.

נ.ב.

רוני, נחמד שאתה מביא קישור לדיון "דת ואמונה" (ועוד לעמוד שבו אין הודעות שלי בכלל). לפי מה שזכור לי ברחת ממנו לאחר שראית שהחבר'ה שם לא ממש מסכימים אתך. אחלה דרך "להוכיח" את עמדתך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבאתי דף קודם שמי שיתחיל לקרוא יבין יותר על מה מדובר.

עכשיו אתה עובר כהרגלך לנושא אחר ... כדי להשכיח על מה בכלל שמתי תקישור.

אין רע בלהודות שאתה כתבת על אכלוסיה שלמה דברים מזעזעים.

אגב על הכל שם השבתי לך ,הדיון נגמר כי אין מה להתדיין עם קבוצת ליצנים [ציינתי בעבר מה זה ליצן].

זכור מה ששנוא עליך על תעשה לחברך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה צריך להתגונן מגזענות כל הזמן.

אם אני אישית, לא אוהב עדה/מגזר מסויים, זאת זכותי המלאה.

אני לא אקום לפגוע באדם מאותו מגזר בשום צורה(לא פיזית, מילילוית או בהסתה כזו או אחרת), אבל אני לא אתרועע עימם בשום סיטואציה.

כי עצם הנוכחות וההבדלים במנטליות ביני לבין אותו אדם השונה ממני ,גורמים לי להרגיש שלא בנוח.

יש אנשים, שלהיות ליד אנשים מהעדה הרוסית גורם להם להרגיש לא בנוח מסיבות כאלו ואחרות,

זכותם המלאה, כל עוד הם לא מפלים אותי בשום צורה, זה לא באמת מעניין אותי(למרות היותי רוסי).

אחת הסיבות שזה לא מפריע לי, היא שאף אחד לא קדוש וגם לי יש דעות קדומות ונטיות גזעניות

כמו לכל אדם באשר הוא(למרות שיש אנשים שיכחישו את זה בכל תוקף, אבל זה פשוט משהו בסגנון של "החרא שלי לא מסריח").

לפותח הת'רד אני אומר, תפסיק לבכות, מה ההתרגשות מכמה טוקבקים? מכמה הערות?

לך תחיה את החיים שלך ותרגע קצת.

למען האמת, אפילו יהודים סובלים כאן בארץ מגזענות ורדיפה, אז אתה מתפלא שרוסים ועוד מיעוטים סובלים?

איך יהודים נרדפים כאן? דוגמא אחת היא מעשי טרור ופשע מצד ערבים ישראלים, דוגמא נוספת היא רדיפה רבנית

שמכריחה כל אדם שנולד יהודי להתחתן ולהקבר עפ"י המסורת הזאת ללא שום אלטרנטיבה(למרות שאותו יהודי כלל לא מאמין באלוהים וחילוני לגמרי).

פה כולם אוכלים את כולם והספינה טובעת, אני רק מקווה שיהיה לי מזל להגר מפה למדינה משגשגת ולשגשג יחד איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, עניין של ביצה ותרנגולת: האם דעות כמו של לב הולידו דעות כמו של רוני - או להיפך?

אגב, רוני, אני עדיין מחכה לאזכור ההודעות שלי מ"דת ואמונה" שאתה מוצא כרלונטיות לדיון הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה שוב אתה מכליל ,כשאתה רואה כנראה אדם דתי/חרדי אתה משייך לו את אותן דעות.

אבל בוכה על הרוסים [כי רגע אתה רוסי(?) ] :)

אינך מכיר את דעותי ,אתה צריך לשים לב בין דעה שלי לבין הסבר אותה אכלוסיה.

אתה דווקא תתפלא שרוב הדעות שלי ושלך לא רחוקות [לדוגמא כפייה -אני גם נגד וכו'.. וכו'...]

אני שם לב שהנך באמת רוצה להיות כמה שיותר טוב ,אבל מה לעשות בדיון דת-ואמונה קצת פישלת ,כמו שכתבתי איני צריך להתווכח איתך -כל מי שהכנס יווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, אני מקווה רק שאתה מבין שאנשים שחושבים כמוך הם חלק מהבעיה. מה לעשות שאני לא בעד לעזוב את המדינה ולברוח, כמוך.

לא צריך, אל תברח...More for me.

הוא סתם נמצא פה במקרה, לא איכפת לו מדינת - -אפילו אם יעבירו אותנו לאפריקה.

זכותי המלאה, לא מוצא חן בעינייך, דבר ללאמפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב

בתור אחד שלא קרא את כל הדיון ( אולי רק דף אחד ומשעמם לו רצח אז )

אני מכיר את התרבות הרוסית מקרוב מאוד ( חברה לשעבר רוסיה - חח )

הרוסים הם לא רוסים אלא "העליה הרוסית" ואז הכל מתבהר , מפני שאמנם חלק מהעליה קוראים לעצמם "רוסים" "אוקראינים" או מה שבא להם , אבל אתם שוכחים שעדיין למרות גודל העליה , הדברים הם זרים להם כאן , פחות או יותר ומכיוון שכך חלקם אפילו רובם ניצמד אל המוכר , אל הידוע והבטוח להם כלומר התרבות שמימנה הם באו ואל צורת ההיתנהגות שהם מכירים , טוב בקיצור , הם הולכים אל מה שבטוח והם מתנהגים בצורה שהיא מוכרת מעליות קודמות ואין לנו על מה להתלונן זו התנהגות טיבעית .

העליה מחבר העמים היא ברכה לארץ ורוב רובה של העליה הזו היא של אנשים נהדרים בעלי מוסר וערכים שיכולים לתרום לנו רבות הן בידע והן בתרבות :yelclap: נכון שבכול עליה יש את הבררה חארות שנצמדו לאוניה , הרבה בגלל הטימטום והטיפשות של הסוכנות אבל אין דבר כזה מושלם , נכון שהעליה הזו לא באינטגרציה כמו העליה המעולה של 1975 שכולה הייתה של ציונים שמיד נטמעו כאן , אבל גם זו מצויינת ומי ששיך לעם היהודי ורוצה להיות ישראלי , אני מעודד אותו ויודע שאנחנו נהפך הם והם יהפכו אנחנו בעוד שני דורות אז , תודה רבה על העליה והלוואי שיוציאו חוק שאפשר יהיה להעיף מיפה את החארות שנגד המדינה מבינן כל העליות ומבין כל האזרחים בלי למצא לזה סיבה גיזענית כזו או אחרת , תהיו בריאים , שלום !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...