עד כמה ניתן להגיע עם קירור סטוק - השוואה בין שני גופי קירור - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עד כמה ניתן להגיע עם קירור סטוק - השוואה בין שני גופי קירור

crazydiamond

Recommended Posts

שלום לכולם.

קיבלתי אתמול את המחשב עם המעבד E6300 שעובד במהירות 2800 מה"ז, המעבד בא עם סטוק וגוף הקירור הוא די נמוך ואני לא מאמין שהוא יכול להחזיק את המעבד קר ב OC.

בנוסף יש לי שוכב בארון סטוק אבל רואים שהוא גבוה יותר, והליבה שלו שנוגעת במעבד היא מנחושת לעומת הליבה של הקירור הנוכחי שהיא כנראה מאלומיניום.

אם אני אחליף בין שני גופי הקירור האלה האם אני אוכל להגיע לתוצאות טובות יותר ב OC או שההבדל ביניהם הוא לא משמעותי? בסה"כ יש הבדל מסוים כי הנחושת קולטת חום טוב יותר וגוף הקירור גדול יותר אז על הנייר יש לפחות יתרון לקירור הזה.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, טוב אני אמתין להחלפה עד שאשיג אמיתי, בכל מקרה במצב הנוכחי ניסיתי לעשות OC ל 3.0 גה"ז, הורדתי את המכפלה ל-10 והעליתי את הבאס ל-300

הגעתי למהירות 3000 אבל משום מה הרגשתי דווקא ירידה במהירות! מדוע?

הוא גם העלה את מהירות הזיכרון מ 800 ל 900 מה שמוזר לי כי הוא לא אמור להעלות.

איך אני יכול לבצע OC קליל מבלי לשבור את הראש ואת המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. "הרגשתי" לא תופס..העלת את התדר אז העלת את התדר..אתה לא יכול להרגיש/לחשוב שיש ירידה במהירות.. :facepalm:

2. ואתה בטוח ששינת את המחלק של הזיכרון ?

3. אין דרך פלאים..לנעול את הגדרות הבסיס..לעלות את הבאס...וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

החלפתי בינתיים את הקירור בקירור מקורי אחר של , כפי שתיארתי, גוף גבוה ומאסיבי יותר עם ליבת נחושת, ומאוורר שמסתובב בסל"ד גבוה יותר פי 3: 3200 סל"ד לעומת 1060 סל"ד. במצב IDLE אין הבדל בטמפ' אך כשאני מאמץ קצת את המחשב אני רואהש הקירור הגדול יותר מקרר קצת יותר טוב. האם ניתן לעשות OC "קטן" עם הקירור הזה או שעדיף שלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירור של עם ליבת הנחושת מיועד לקרר חמים יותר מה-E6300 שנחשב קריר מאד.

אתה יכול לבצע OC, אבל כמו בכל OC, צריך לשים לב לטמפרטורות.

ההבדל בין גופי בא לידי ביטוי בעיקר כשהמעבד במאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לבצע OC ללא העלאת מתח, כמובן עד כמה שיתאפשר, כי אני רוצה לשמור על אורך חייו של המעבד. מה הגבול העליון של הטמפ' שניתן לבצע OC מהסוג הזה, מבלי לפגוע בו? שמתי לב שאני יכול להעלות את המהירות עד 3360 מה"ז בלי יותר מדי קושי, מעבר לזה אני כבר לא רוצה. מה גם שאני לא בטוח שארגיש בשיפור ביצועים עקב העלאה של 560 מה"ז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שמתח גבוה מדי למעבד מקצר את אורך החיים שלו, באתר של ראיתי שהטווח העליון של המתחים למעבד שלי הוא 1.3625V, האם כל עוד אני נמצא בטווח הזה, אני שומר על אורך חיי המעבד? או שבכל מקרה גם החלק העליון של הטווח הזה הוא גם לא בריא למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעשות OC ולשמור על אורך החיים של המעבד לא הולך ביחד !

ההמלצה של היא שהמעבד יעבדו בתדר X ומתח Y..ברגע ששינת את זה לא משנה מתח או תדר..אתה חורג מ"ההמלצה"..ובגדול אורך החיים מתקצר..

אז בוא נעזוב את זה בצד..אתה רוצה לבצע OC ? תבצע מה שציינו כבר..ותראה איך הולך..אני מבטיח לך שהמעבד יחייה יותר ממני וממך ביחד.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...