שירות בצבא מקצועי - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא מקצועי

Cereal  Killer

במידה ולא היה חוק שירות חובה אלא היה צבא מקצועי, האם היית מוכן ללכת לשירות צבאי מקצועי (ובעצם להיות   

311 הצבעות

1. 1. במידה ולא היה חוק שירות חובה אלא היה צבא מקצועי, האם היית מוכן ללכת לשירות צבאי מקצועי (ובעצם להיות

• לא התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי הייתי מתגייס
    • לא התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי לא הייתי מתגייס
    • התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי הייתי מתגייס
    • התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי לא הייתי מתגייס
    • עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואילו יהיה צבא מקצועי אתגייס
    • עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואילו יהיה צבא מקצועי לא אתגייס

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בישראל לא יכול להיות מצב שיפעל מקצועי מכיוון שהאוכלוסיה לא מספיק גדולה כדי לתמוך בקיום כזה.

בישראל במימד המקביל שלך, שלא צריכה להגן על עצמה על בסיס יומ-יומי ויש לה אוכלוסיה גדולה ושטח נרחב אולי זה היה אפשרי.

אין מה לדבר על המצב הזה, כי לא נראה שהוא יגיע ב-15 השנים הבאות לפחות, עד אז, גיוס חובה הוא מה שמחזיק אותנו בחיים.

מה שכן צריך לעשות, זה לשפר את הצבא הקיים, ומי ששמע היום את הרעיון הגאוני שהגה שמעון פרס, שאמר שכל חייל צריך לצאת מהצבא כבר עם תואר ראשון, שכן הלוחמה הולכת להיות הרבה יותר מתקדמת ומודרנית, לכן צריך לקדם את המדע והטכנולוגיה, את המחקר והפיתוח, וליצור אוכלוסיה משכילה. (אני כבר מחכה בקוצר רוח שיישמו את זה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מתגייס ,הבעייה שאנחנו מדינה קטנה ואין לנו את הפריווילגיה של מיקצועי משום שאנחנו מדינה קטנה מידיי וחסר לנו תושבים בשביל לאפשר קייום של מיקצועי מלא .

תמיד חשבתי שיש כמה וכמה תפקידים בצהל שהם לא כל כך חשובים ובאמת מבזבזים כוח אדם ,אבל בגדול ,למרבית החיילים הקרביים שיש לנו אנחנו זקוקים וגם ללא קרביים (בכול זות חייבים לוגיסטיקה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשנה את הסקר כדי שהאפשרויות יהיו:

1. לא התגייסתי ואילו היה מקצועי הייתי מתגייס

2. לא התגייסתי ואילו היה מקצועי לא הייתי מתגייס

3. התגייסתי ואילו היה מקצועי הייתי מתגייס

4. התגייסתי ואילו היה מקצועי לא הייתי מתגייס

5. עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואם יהיה צבא מקצועי אתגייס

6. עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואם יהיה צבא מקצועי לא אתגייס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי ב"הייתי מתגייס"

אבל השאלה הזאת לא ממש מדויקת.

כי אם היה בארץ מצב של מקצועי ז"א שאין צורך כמו היום שכולם יתגייסו, ואז החשיבות לא הייתה כ"כ גדולה.

בקיצור אם היינו עכשיו כמו ארה"ב אז רוב הסיכויים שלא הייתי מתגייס, אם פשוט היו מביאים בארץ בחירה במצב הנוכחי אם להתגייס או לא, הייתי כמובן מתגייס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישראל לא יכול להיות מצב שיפעל מקצועי מכיוון שהאוכלוסיה לא מספיק גדולה כדי לתמוך בקיום כזה.

בישראל במימד המקביל שלך, שלא צריכה להגן על עצמה על בסיס יומ-יומי ויש לה אוכלוסיה גדולה ושטח נרחב אולי זה היה אפשרי.

אין מה לדבר על המצב הזה, כי לא נראה שהוא יגיע ב-15 השנים הבאות לפחות, עד אז, גיוס חובה הוא מה שמחזיק אותנו בחיים.

מה שכן צריך לעשות, זה לשפר את הצבא הקיים, ומי ששמע היום את הרעיון הגאוני שהגה שמעון פרס, שאמר שכל חייל צריך לצאת מהצבא כבר עם תואר ראשון, שכן הלוחמה הולכת להיות הרבה יותר מתקדמת ומודרנית, לכן צריך לקדם את המדע והטכנולוגיה, את המחקר והפיתוח, וליצור אוכלוסיה משכילה. (אני כבר מחכה בקוצר רוח שיישמו את זה.)

מסכים לחלוטין, השאלה היא היפוטתית בלבד

אפשר דוגמא לתפקיד כזה שלהשקפתך הוא "מיותר"?

עובד מטבח - בבסיסים שהוכנסו שירותי קייטרינג (כולל יח"ש) רמת שביעות רצון החיילים עלתה והיה חיסכון ניכר בתקציבים

גנן - תתפלא בלא מעט בסיסים (=בגדולים כמובן) יש אנשי קבע שהתקן שלהם הוא גנן

להמשיך?

תשנה את הסקר כדי שהאפשרויות יהיו:

1. לא התגייסתי ואילו היה מקצועי הייתי מתגייס

2. לא התגייסתי ואילו היה מקצועי לא הייתי מתגייס

3. התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי הייתי מתגייס

4. התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי לא הייתי מתגייס

5. עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואם יהיה צבא מקצועי אתגייס

6. עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואם יהיה צבא מקצועי לא אתגייס

תודה - יישמתי ואיפסתי את הסקר

ד"א עמדתי היא שלא הייתי מתגייס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי אם היה שינוי במנטליות.

אם הייתי אזרח אמריקאי החי בארה"ב אז מן הסתם לא הייתי מתגייס (לצבא ארה"ב). בו נגיד את זה ככה, אם היה לי פטור אז הייתי מתנדב.

קיצר, תשכחו מזה זה לא יקרה. המקסימום שיקרה זה שיעבירו את כולם טירונות (למקרה של מלחמת קיום), ויותרו לחלק על השירות חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...