התנערות מאחריות - מאת SkyPC (גובל בפלילים) - העניין טופל - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התנערות מאחריות - מאת SkyPC (גובל בפלילים) - העניין טופל

Bug2000

Recommended Posts

אני חושב ש-SkyPC צריכה כרגע לנהוג במדיניות של צמצום נזקים לפני שיגרם לה נזק תדמיתי גדול יותר ששווה הרבה יותר מ-700 ש"ח.

כל חנות בעלת תודעת שירות מינימלית כבר מזמן הייתה מחליפה את הכרטיס ולא מטילה סנקציות דרקוניות על צד ג' תמים זה או אחר. בלי להכנס

לסוגיות משפטיות כאלו ואחרות, על החנות להחליף את הכרטיס לפני שייגרם לה נזק תדמיתי נוסף. לדיונים כאלה יש נטייה להיות מופצים ברשת וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 409
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

חוב/פיצוי של עד 30,000 ש"ח - יכול להיות מוסדר בבית משפט לתביעות קטנות בו אין הוצאות מלבד: אגרה(סביבות ה70 ש"ח אם אני זוכר נכון) וזמן(הגשת התביעה והופעה במשפט עצמו) - אז SKYPC חוטאים לאמת בכך שהם מעדיפים לפעול "מחוץ לחוק" כי "חוב של 700 ש"ח לא שווה לנו הוצאות משפט של אלפי דולרים" ><

כמו שכבר אמרו כאן - הנזק הכלכלי הפוטנציאלי העקיף שנגרם לSKYPC מהדיון הזה גדול לפחות פי 10 מאשר הנזק הכלכלי הישיר של ה700 ש"ח האלו. התנהלות חובבנית, תגובה מאוחרת ושאר מרעי בשין עשו להם רק רע עכשיו - וזו בעיה שלהם שאין להם דרך אמיתית לתקן עכשיו, באמת שאין. וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה אינה רשאית לתבוע אדם פרטי בבית משפט לתביעות קטנות.

כמובן שהדבר אינו נותן לגיטימציה לחברה לעשות דין לעצמה, ובטח שלא לדרוש מלקוח להוכיח תשלום לאחר שסופקו המוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...ובטח שלא לדרוש מלקוח להוכיח תשלום לאחר שסופקו המוצרים.

אבל אפילו זה לא המקרה! הלקוח קיבל חשבון, שילם, קיבל את המוצרים (עד כאן אין מחלוקת בין הצדדים) ורק אז בחנות נזכרו שיש בעצם טעות בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא בכלל לא חייבת לתת לך שירות זה מהסרט שתוכל לעשות משהו, לא קנית את המוצר מהם ואין חובת שירות על מוצר מיד שניה.

בלי קשר למקרה זה, אחריות (בניגוד לביטוח למשל) היא למוצר ולא ללקוח, אם יש אחריות תקפה, החנות צריכה לכבד אותה, כך זה בכל מקום.

כתבו כאן שבחוזה של KSP כתוב שהאחריות מתבטלת בעת העברת המוצר ליד שניה, חוזה זה הוא לא חוקי ולא יעמוד בבית משפט. זה נכתב באחד מהפורומים הצרכנים (לא זוכר באיזה אתר), ע"י עו"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שצויין קודם, ואני לא מבין על מה הויכוח כבר.

טעויות באתר, במידה והיו מוגנות על ידי התקנון של האתר בו מצויין כי אם יש טעות באתר, המחיר לפי החנות הוא המחיר הצודק.

במידה והלקוח קנה בחנות ולא דרך האתר, וקיבל הצעת מחיר על מספר רכיבים והוא שילם עליהם, מבחינתו הנושא סגור, זה שהחנות שכחה לכלול בהצעת מחיר, מחיר של מוצר כלשהו, זו בעיה של החנות והיא לא יכולה לבוא ולדרוש מהלקוח להשלים את הסכום.

היא יכולה לבקש מהלקוח להחזיר את הציוד שנקנה, אבל רק לבקש.

ברגע שהלקוח קיבל חשבונית, שבה מפורטים הרכיבים + הסכום, ורואים כי הלקוח שילם את כל הסכום בחשבונית, החנות עצמה לא יכולה לעשות כלום מאחר שמדובר בטעות אנוש בחנות, ולא באתר, ואין שום הגנה משפטית כנגד זה.

כנראה שזו הסיבה שהחנות לא תובעת אותו מאחר ואין להם עילה לתביעה.

OMD, למה העלאת את אותה תמונה פעמיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונות מדברות בעד עצמן.

התמורה בעד הכרטיס שולמה במלואה ובמזומן, לא שזה רלוונטי לעניין מימוש האחריות, אבל אפילו אם כן, כאמור התמונות מדברות בעד עצמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מודע לנושא החוק בארץ, מה הוא אומר ואיך הוא מנוסח. אני מנסה לחשוב בהגיון, וההגיון שלי הלך לכיוון של החנות, לאחר שהם סיפרו את הצד שלהם בעניין. יכול להיות שאני בהחלט טועה ובשום פנים ואופן, בהתאם לחוק, החנות לא יכולה להפיל האשמה על צד ג', גם אם הם לא בטוחים אם יש לו קשר לבעל החוב, או לא. בכל מקרה, גם אני אמרתי להם שלדעתי הם צריכים עם הנושא לבית המשפט. כמובן שאם הם שוכרים עו"ד את כל ההוצאות הם יפילו על הנתבע, אם הם יזכו. יכול להיות שפשוט אין להם כוח לזה, כי הם מעריכים, בין אם בצדק או לא, שגם אם בית המשפט יכריע לטובתם, ייקח זמן רב עד שהם יראו את הכסף. זו לא תהיה הפעם הראשונה שזה קורה, היו בטוחים שחלק ניכר מהנתבעים שמפסידים לא משלמים בזמן את הכסף, ולמדינה אין הרבה מה לעשות, לפחות עד שלב מסוים.

בלי קשר לצד ג' - החנות חייבת לתת לו אחריות על מוצר ששולם במלואו. בשביל בעיות אחרות יש בית משפט. החנות לא יכולה לעשות דין לעצמה

ולעבור על חוק האחריות על מוצר ששולם במלואו.

עריכה:

אאל"ט התמונות הן של חשבונית בלבד - דבר שאינו מוכיח תשלום. תחפש של קבלה (אמור להיות כתוב "קבלה" או "חשבונית

קבלה" ואמצעי התשלום אמור להיות כתוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בא להצדיק צד זה או אחר(למרות שברור איזה צד צודק), אבל בחנות הזו אני לעולם לא אקנה, ולא אפנה אליה יותר אנשים.

אני מאוד מקווה שזה היה שווה להם את ה700 שקל המסכנים האלה(לכאורה...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ש-SkyPC צריכה כרגע לנהוג במדיניות של צמצום נזקים לפני שיגרם לה נזק תדמיתי גדול יותר ששווה הרבה יותר מ-700 ש"ח.

כל חנות בעלת תודעת שירות מינימלית כבר מזמן הייתה מחליפה את הכרטיס ולא מטילה סנקציות דרקוניות על צד ג' תמים זה או אחר. בלי להכנס

לסוגיות משפטיות כאלו ואחרות, על החנות להחליף את הכרטיס לפני שייגרם לה נזק תדמיתי נוסף. לדיונים כאלה יש נטייה להיות מופצים ברשת וחבל

צודק בהחלט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לחברים !!!!

מצ"ב חשבונית .

זו לא החשבונית הרלוונטית.

טענת החנות היא כי ספק הכוח לא שולם ויש לה הוכחות לכך במערכת שלה, ולכן בחרו שלא לכבד את התחייבויותיהם ללקוח המדובר עד שיעמוד בהתחייבויותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החשבונית של הספק אני לא יודע ותכלס זה לא מעניין כל כך. נאמר כבר מיליון פעם אם יש בעיה עם הספק שיפנו לבית המשפט או WHATEVER.

לגבי הכרטיס שולם הכל ועוד במזומן . וזה מה שחשוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...