נסיון אחרון, מחשב עדיין ממשיך להיתקע בזמן עבודה רגילה/משחקים! - עמוד 4 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נסיון אחרון, מחשב עדיין ממשיך להיתקע בזמן עבודה רגילה/משחקים!

malcolmx9

Recommended Posts

צריך להבדיל פה בין שתי בעיות שונות, ותקן אותי אם אני טועה.

הבעיה הראשונה היא קריסת מערכת ההפעלה (למסך כחול ואז נוצר גם קובץ minidump) - נובעת ככל הנראה מהתנגשות עם כרטיס הקול.

הבעיה השנייה היא VPU RECOVER שגורמת לקריסת המשחק אבל לא לקריסת מערכת ההפעלה (ולכן לא נוצר קובץ minidump).

האם כל זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי, מדובר פה בכל זאת בשתי בעיות שונות.

קודם כל כדי למנוע ריסטרט אוטומאטי ולקבל מסך כחול תבטל את הריסטרט האוטומאטי של מערכת ההפעלה. אם אכן מדובר בקריסה שלה יווצר מסך כחול וקובץ minidump כדי לעשות זאת:

כפתור ימני על My computer > Properties > Advanced > Startup and Recovery ושם תוריד את ה-V מ-Automatically restart.

עכשיו בקשר ל-VPU RECOVER. תנסה לבטל את האפשרות הזאת מתוך ה-CC.

עריכה. VPU RECOVER נועד כדי למנוע מכרטיס המסך להתחמם יתר על המידה. כמובן שיתכן שזאת גם התנגשות תוכנה, אבל רק כדי להסיר ספק. המאוורר שעל כרטיס המסך עובד כמו שצריך? הכרטיס עצמו נקי מאבק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להבדיל פה בין שתי בעיות שונות, ותקן אותי אם אני טועה.

הבעיה הראשונה היא קריסת מערכת ההפעלה (למסך כחול ואז נוצר גם קובץ minidump) - נובעת ככל הנראה מהתנגשות עם כרטיס הקול.

הבעיה השנייה היא VPU RECOVER שגורמת לקריסת המשחק אבל לא לקריסת מערכת ההפעלה (ולכן לא נוצר קובץ minidump).

האם כל זה נכון?

יצא לך משפט אלון מזרחי!

תזכיר לי מה קורה אם אין את הVPU RECOVER? זה מכניס למסך כחול בסוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך, אם תקלת ה-VPU RECOVER לא מופיעה, או שהמחשב נתקע לגמרי וצריך לעשות ריסטרט ידני, או שמופיעים ארטיפקטים מוזרים על המסך ואחרי כמה שניות הוא נכבה ומופיעה בצד הודעה שמשתנה מ-Analog ל- Digital (כאילו שאין תקשורת בין המסך למחשב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה משפט אלון מזרחי?

ביטולה לא אמור להוביל לקריסה למסך כחול. הפונקציה הזאת אמורה לשמור על כרטיס המסך מפני התחממות יתר. בעיות איתה הרבה פעמים נובעות מכל מיני סיבות שלא בהכרח קשורות בחימום יתר ולכן כחלק מהניסוי לדעתי עדיף לבטל אותה, גם אם באופן זמני. בכל מקרה ביקשתי גם שיבדוק את מאוורר כרטיס המסך וניקיונו רק כדי להסיר ספק.

אני מתחיל לחשוד בהתנגשות חומרה בין הצ'יפ של VIA ואולי אפילו זה של ובין כרטיס המסך. הוא ציין שכרטיס המסך הנוסף איתו ניסה לבדוק לא היה תקין ב-100% ולכן זאת לא בדיוק בדיקה מהימנה.

אפשר לקחת את הכרטיס שלו למחשב אחר ולבדוק אם גם שם מתרחשת הבעיה (אולי כרטיס תקול) - לפי מה שהבנתי זה לא בדיוק אפשרי ולכן אני מנסה למצות את כל אפשרויות המשחק עם התוכנה.[br]פורסם בתאריך: 27.09.2009 בשעה 16:24:54

כך, אם תקלת ה-VPU RECOVER לא מופיעה, או שהמחשב נתקע לגמרי וצריך לעשות ריסטרט ידני, או שמופיעים ארטיפקטים מוזרים על המסך ואחרי כמה שניות הוא נכבה ומופיעה בצד הודעה שמשתנה מ-Analog ל- Digital (כאילו שאין תקשורת בין המסך למחשב).

אוקיי, יש סבירות מסוימת שכרטיס המסך תקול. האם יש לך אפשרות לבדוק אותו במחשב אחר (ורצוי עם שונה משלך)? בלי הבדיקה הזאת יהיה קשה מאוד לצמצם הלאה את הבעיה. לחילופין, אפשר לבדוק עם כרטיס אחר במחשב שלך, אבל כבר אמרת שזה לא אפשרי כל כך.

הייתי מעדיף שתבדוק עם אחר (אם זה אפשרי כמובן). המאורר שעל כרטיס המסך עובד כמו שצריך? המארז נקי? כרטיס המסך נקי מאבק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצחוק אחי

תמיד בתוכנית שלו הוא אומר תקן אותי אם אני טועה

פעם היתה לי התנגשות דומה עם 6600gt ולוח אם עם צ'יפסט של sis, אחרי שעברתי ללוח אחר נפתרה הבעיה

אבל הוא לא אמר שגם עם כרטיס של היו לו בעיות? אלא אם הבעיה היתה זאת של הסאונד ואז באמת זה משהו עם הכרטיס

אולי הקירור התנתק או משהו? נשמע שהוא מתחמם בכל זאת

אבל אני לא יודע אם איזה תוכנה אפשר להקליט טמפרטורות, אולי עם ריבה טיונר או עם ati tray tools

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אמר שהכרטיס השני שניסה לבדוק איתו לא היה תקין לגמרי בעצמו ולכן הבדיקה לא בדיוק מהימנה.

אפשר לנסות באמת להחליף את כרטיס המסך ולעבוד בלי אודיו.

כמו שאמרתי, גם אני כבר מתחיל לחשוד בלוח האם (יותר נכון בערכת השבבים), בגלל זה הייתי מעדיף שיבדוק את כרטיס המסך בלוח אם אחר.

בדרך כלל החלפת היא הפתרון הטוב ביותר, כי בעייתי הוא צרה מתגלגלת שאי אפשר ממש לתקן. לא הייתי קונה עם צ'יפ של VIA, לא רוצה להכליל ובטח לא להשמיץ, אבל כמות ה צרות עם הצי'פים האלה בהן יצא לי להיתקל היא מעבר למה שאפשר לצפות מהסתברות טיפוסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" VPU RECOVER נועד כדי למנוע מכרטיס המסך להתחמם יתר על המידה" ??

לא מדויק.....

How does VPU Recover work?

VPU Recover enables the ATI display driver to detect when the graphics processor is

no longer able to respond to display driver commands. When this hang occurs, the

display driver will attempt to reset the graphics hardware, enabling users to continue

using the computer without interruption or lost work.

vpu recovery

http://ati.amd.com/products/catalyst/VPU_OVERVIEW.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, נכון. אבל לא אמרתי שהשימוש היחיד של הפונקציה הזאת היא רק להגן על המחשב מפני התחממות יתר ולא התכוונתי לפרט פה ולתת הסבר מעמיק על כל שימושיה של הפונקציה. מניסיוני היא לעיתים קרובות גורמת ליותר בעיות מאשר תועלת ולכן הצעתי לבטלה באופן זמני לצורך הבדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם על העזרה, הרבה מעבר למה שציפיתי :).

נדמה לי שדי נתקענו כאן, והאפשרות היחידה להמשיך היא לקחת את כרטיס המסך למחשב אחר כמו שהצעתם.

דיברתי עכשיו עם חבר, יש לו מחשב חדש מלפני שלושה חודשים, רק עם כרטיס מסך מובנה. אז אני אתן לו את הכרטיס שלי לכמה ימים, הוא יוכל לראות אם התקלה גם אצלו מתרחשת, ועך הדרך יהנה מביצועים טובים יותר :P.

אני אעדכן בשבוע הבא בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצוין, זה לדעתי הפתרון האידיאלי - לבדוק את כרטיס המסך על אחר. בעדכון רק תעדכן גם מה דגם לוח האם (כדי לוודא שלא מנסים את כרטיס המסך על אותה ערכת שבבים).

בכל מקרה, גם אם מדובר באותה ערכת שבבים (הסיכוי לכך קיים אבל נמוך כנראה) זה בכל זאת ייתן אינדיקציה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת זה נשמע כמו , יותר מדי בעיות בשביל להיות רכיב חומרה ספציפי (ברמה העקרונית).

לפני הרבה שנים היה לי לקוח שלא הצליח להפעיל משחק (לא זוכר מה זה היה), הוא החליף הכל, כרטיס מסך, כרטיס קול, זיכרונות וכו'. שום דבר לא עזר, בסוף הוא החליף והכל עבד מעולה.

אני יודע שלנסות אחר זו בעיה קשה אבל הייתי שואל את אותו חבר אם הוא מוכן לתת לך להשתלט לו על המחשב לכמה ימים, להתקין אצלו את כל החומרה שלך ולראות אם הבעיה חוזרת על עצמה גם עם הלוח אם שלו. אני יודע שמדובר על הצעה מאד מסובכת ומורכבת אבל לדעתי זה השלב הבא הכי הגיוני כיוון שכבר טחנת את כל האופציות האחרות.

בכל מקרה בהצלחה :xyxthumbs: אני יודע כמה זה מתסכל :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד נקודה חשובה לגבי WoW, מאז פאטצ' 3.2 יש להם המון בעיות אז תעביר את כל הAddons לDisable , בנוסף כנס לתפריט - Video -Effects, ותוריד את כל הV מארבעת האופציות התחתונות (Specular Lighting, Death effect, Full screen glow effect, projected textures ). תנסה אז להריץ את WoW למספר שעות ותראה מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...