נסיון אחרון, מחשב עדיין ממשיך להיתקע בזמן עבודה רגילה/משחקים! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נסיון אחרון, מחשב עדיין ממשיך להיתקע בזמן עבודה רגילה/משחקים!

malcolmx9

Recommended Posts

פעם שלישית ואחרונה שאני פותח דיון בנושא, פשוט היו כמה עדכונים חשובים, אז חבל לי להקפיץ את הקודם ולבלבל את הרוב.

המפרט:

Intel Pentium Dual E5200 - 2.5 GHz

ASUS P5KPL-CM

4GB NCP II - 800 - NCP Original (2X2GB)

Sapphire 3850 256Mb DDR3

WD 160GB 7200RPM ATA133

SAMSUNG DVR-S223F x22

COMPUCASE CI-6a19

Enermax 500W

טמפרטורות: 45 מעלות בזמן מנוחה למעבד, 55 בזמן מאמץ. 62 מעלות לכרטיס מסך בזמן מאמץ.

בהתחלה, התקלה הייתה רנדומלית וכמעט בלתי מורגשת, בזמן משחקים המחשב היה נתקע ועל המסך הייתי מקבל ארטיפקטים מוזרים. אחרכך זה התחיל לקרות בתדירות גבוהה יותר, ומדי פעם גם הייתה מופיעה לי שגיאה של VPU RECOVER.

כשבסופו של דבר, אם הייתי נכנס לכל משחק, התקלה הייתה מתרחשת במיידית, ובזמן פעילות רגילה במחשב זה התחיל להתרחש גם כן בתדירות גבוהה.

כמה דברים שעשיתי כדי לנסות ולפתור את הבעיה:

1) קניתי ספק כוח חדש.

2) קניתי סטיק זיכרון חדש, וליתר ביטחון העברתי כל אחד מהם לחוד בדיקת MEMTEST ליום שלם, שעברה ללא תקלות.

3) הוחלף דיסק קשיח.

4) שלחתי את הכרטיס מסך ATI 3850 לתיקון בחנות, ובמקומו התקנתי 7600GT (כדאי לציין שהכרטיס האחרון לא היה תקין בעצמו ב-100%).

5) שלחתי את כל המחשב לבדיקת מעבדה שעלתה לי 170 שקלים.

לבנתיים, כל הסיפור עלה לי קרוב ל-900 שקלים (כולל נסיעות באוטובוס הלוך חזור) במטרה לפתור את התקלה, ומה שהכי מרגיז, היא עדיין לא נפתרה!

מה שמצחיק כאן, שהמחשב עצמו עולה היום רק טיפה יותר!

הכרטיס מסך מהחנות WELLCOME בראשל"צ, לקחו אותו לשבוע, הריצו עליו כמה תוכנות למאמץ וכו', וטענו שהוא תקין ב-100%.

המחשב כולו (בלי הכרטיס) נשלח לחנות זיגזג מחשבים, עבר בדיקת מעבדה ב-170 שקלים, שכללה בדיקות מאמץ ועוד כמה דברים, עם כרטיס מסך משלהם גם כן.

טענו שכל רכיבי המחשב תקינים ב-100%, נמצא רק שגוף הקירור של המעבד לא הייתה מותקן כמו שצריך והקפיץ את הטמפרטורה פי 2, אבל הסברתי להם שזאת תקלה משנית שגרמתי לה רק יום לפני (החלפתי משחה טרמית אז, וכנראה לא התקנתי את הגוף כמו שצריך בטעות).

אז עם כל הזמן שביזבזתי, כל הכסף שהלך, כל העצבים, התקלה עדיין קיימת! בזמן משחקים לפעמים המחשב נתקע או מופיעה תקלת VPU RECOVER, ולפני שעתיים, בזמן שצפיתי בסדרה במחשב, הוא פשוט עשה ריסטרט לבד כל הזמן!

מה לעזאזל נשאר לי לעשות? אני ממש קרוב לפיתרון הראשון שחשבתי עליו, לשרוף את המחשב לעזאזל ולקנות אחד שלם חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מבחינת תוכנה, לא רק שפירמטתי את XP כמה פעמים, גם התקנתי 7 ליתר ביטחון. התקלה נמשכה, ואת 7 הסרתי חצי יום אחרי כי לא אהבתי בכלל.

מבחינת של הכרטיס מסך וכל החומרה, ואפילו ביוס ללוח האם, הכל מעודכן לגרסאות האחרונות.

giloman, הבעיה היא שאין לי חבר עם כרטיס מסך כזה. רובם לא מתעסקים במחשבים, אז מדובר בכרטיסי AGP ישנים או מובנים על הלוח אם.

יש לי כרטיס מסך מובנה על הלוח אם, הבעיה איתו שמשחקים הוא לא יוכל להפעיל (חלש מאוד). גם לבדוק אם התקלה מתרחשת איתו בזמן עבודה רגילה במחשב זה בעייתי, כי כאן זה קורה בצורה מאוד רנדומלית, פעם בתדירות מאוד גבוהה- כל כמה דקות וכו', ופעם זה נעלם לכמה ימים שלמים אפילו!

חשבתי ללכת ולקנות כרטיס מסך 9500GT ב-250 שקלים, אבל באמת שנמאס להוציא כסף על הסיפור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה שהריסטרט הראשון קרה לך לא באת לפה לדווח על הבעיה? אפשר לנתר את זה לפי קובצי minidump

לך ל

c:\windows\minidump\

ותעלה את הקובץ ההכי אחרון שלך (קליק ימני, הצג קבצים לפי תאריך) זה קובץ של מינידאמפ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע

התקלה היא תקלה באחד הדרייברים בדאמפ הספיציפי ששלחת לי

שנגרמת מ viahduaa.sys שהוא קובץ של הדרייבר של צ'יפסט של via של האודיו המובנה שלהם

אבל בכלל הצ'יפסט שלך הוא של ג'יגה בייט אז מה לעזאזל הולך פה

עריכה: סליחה מצטער זה באמת שלהם

אני עוד שנייה בודק מה אפשר לעשות בעיניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג :-X

רק שאני לא אגלה שכל מה שעברתי ובזבזתי בחודשים האחרונים, נגרם בגלל טעות מטומטמת של התקנת דרייבר לא נכון!

אולי מדובר בתקלה יוצאת דופן הפעם? צירפתי עוד שני קובצי דאמפ שהיו בתיקייה, אתה יכול לבדוק אותם?

עריכה:

רק עכשיו שמתי לב לעריכה שלך :-).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז ככה

תסיר את הדרייבר של הסאונד, ואז תסיר את השאריות עם תוכנה כמו driver sweeper (http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-%28Setup%29_d1655.html

ותוריד את זה

http://www.viaarena.com/Driver/v7300a.zip

לפי מה שהם טוענים בVIA זה גם ל64 וגם ל32

עריכה: גם שני הקבצים האחרים מצביעים על הדרייבר כאשם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכת השבבים שלו (לפי המפרט שפרסם) היא לא של GB. אלא G31 ו-ICH7 של .

לפי המפרט של לוח האם שמצאתי באינטרנט נעשה שימשו ב-VIA VT1708B כמקודד האודיו, מה שבהחלט הגיוני לאור ניתוח ה-Minidump שלך.

האמת, קצרה היריעה מלתאר בעיות בהן נתקלתי עם ציפ'ים של VIA (ואני לא מכליל כאן).

אפשר לנסות לעבוד ללא קול למשך תקופה מסוימת ולבדוק עם בעיית הקריסות נפתרה. אפשר גם כמובן לנסות עם כרטיס קול אחר (שאינו מובנה על לוח האם) אם יש גישה לכזה.

אני מניח שמערכת ההפעלה לא מאפשרת לך אודיו ללא התקנתם של מנהלי התקן ייעודים, נכון?

עריכה: fighter, הקדמת אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך לחלוטין. כתבתי את מה שכתבתי לפני שראיתי את העדכון שלך ואת המשך ההצעות שלך. אני אישית הייתי בודק קודם בלי אודיו ורק אז מנסה לעדכן את הדרייבר (כי כתב שהוא משתמש בדרייברים המעודכנים ביותר) אבל בהחלט אין פה משמעות גדולה לסדר הפעולות ואם הבעיה תפתר, חסכת לו אפילו שלב בדיקה אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...