אתר מדריכים לשפת C *מומלץ* - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתר מדריכים לשפת C *מומלץ*

Skipper

Recommended Posts

למה אתה מעודד אנשים להשתמש בTurbo C, שהיא סביבת ישנה, לא מתוחזקת ולא תקנית?

יתרה מכך, אחרי מעבר קצרצר על המדריכים שלך, אני רואה שאתה בעצמך מלמד להשתמש בדברים לא תקניים (void main, getch וכד').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מעודד אנשים להשתמש בTurbo C, שהיא סביבת ישנה, לא מתוחזקת ולא תקנית?

יתרה מכך, אחרי מעבר קצרצר על המדריכים שלך, אני רואה שאתה בעצמך מלמד להשתמש בדברים לא תקניים (void main, getch וכד').

אני לא רואה למה הם לא תיקניים..

סיימתי עכשיו לימודי הנדסאי ובעזרת תקנים אלו שאתה אומר שהם לא תקניים משתמשים בבחינות של משרד החינוך, כאשר זה ישתנה, אני ישנה בהתאם.

נ.ב, אפשר בבקשה להוסיף לנעוץ?

תודה רבה על התגובות, שי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא תקניים = הם לא יעברו קומפילציה ע"י קומפיילרים אחרים (במקרה הטוב הם יעברו קומפילציה עם אזהרות).

לדוגמה, getch היא פונקציה שנמצאת בחבילה conio.h שהיא ייחודית לקומפיילרים של borland (כלומר, היא לא קיימת בקומפילרים אחרים). והשימוש ב-void main גם הוא סותר את התקן, ואמורים להשתמש ב-int main במקום.

וממתי משרד החינוך מלמד לפי התקן?

נו, איפה זליג כשצריך אותו :P

נ.ב. הסטיקי לא נעול, אתה מוזמן להוסיף את ההודעה גם לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא תקניים = הם לא יעברו קומפילציה ע"י קומפיילרים אחרים (במקרה הטוב הם יעברו קומפילציה עם אזהרות).

לדוגמה, getch היא פונקציה שנמצאת בחבילה conio.h שהיא ייחודית לקומפיילרים של borland (כלומר, היא לא קיימת בקומפילרים אחרים). והשימוש ב-void main גם הוא סותר את התקן, ואמורים להשתמש ב-int main במקום.

וממתי משרד החינוך מלמד לפי התקן?

נו, איפה זליג כשצריך אותו :P

נ.ב. הסטיקי לא נעול, אתה מוזמן להוסיף את ההודעה גם לשם.

בגלל זה אמרתי שהמדריכים נוגעים רק לטורבו C :)

והייתי רוצה שישימו את האתר בהודעה הראשונה בנעוץ אם אפשר :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, יש שם מידע שהוא פשוט לא נכון.

מהמדריך השני (הקומפיילר וסביבתו):

המהדר-או בשמו הלועזי, קומפיילר, הינו כלי תכנון, שדרכו אנו כותבים את התוכנה הרצויה. שהמתכנת רשם, לשפת C התפקיד העיקרי של המהדר הינו התרגום בין קוד התוכנה בשפת מכונה.

אתה מבלבל כאן בין המהדר וה-IDE (סביבת הפיתוח). התרגום של הקוד לשפת מכונה הוא התפקיד היחיד של המהדר. כל השאר זה סביבת הפיתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, יש שם מידע שהוא פשוט לא נכון.

מהמדריך השני (הקומפיילר וסביבתו):אתה מבלבל כאן בין המהדר וה-IDE (סביבת הפיתוח). התרגום של הקוד לשפת מכונה הוא התפקיד היחיד של המהדר. כל השאר זה סביבת הפיתוח.

אווקי פשוט התכוננתי שניתן לעשות את כל האפשרויות האלו דרך המהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אווקי פשוט התכוננתי שניתן לעשות את כל האפשרויות האלו דרך המהדר.

אז זהו, שזה לא נכון. לרוב, המהדר וה-IDE הם שתי תוכנות שונות. כל הפעולות שאינן הקומפילציה עצמה נעשות ע"י ה-IDE, ולא ע"י המהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר.

בדיקת שגיאות (שלב הקומפילציה או ההידור). 
שדרכו כמובן נפעיל ,EXE ומשם לקובץ OBJ שזהו קובץ הטקסט לקובץ C עיבוד קובץ 
את התוכנה.
הרצת התכנית עד לשורה מסוימת, או עד סיום הפונקציה. 
מעקב אחרי משתנים-כלי עזר כדי לדעת אילו ערכים הם מקבלים. 
.(OBJ- איחוד פרויקטים בשביל להקים פרויקט אחד גדול (בשביל זה קיים קובץ ה 

כל זה אפשר לעשות דרך הטורבו C.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיקת שגיאות (שלב הקומפילציה או ההידור). 
שדרכו כמובן נפעיל ,EXE ומשם לקובץ OBJ שזהו קובץ הטקסט לקובץ C עיבוד קובץ 
את התוכנה.
הרצת התכנית עד לשורה מסוימת, או עד סיום הפונקציה. 
מעקב אחרי משתנים-כלי עזר כדי לדעת אילו ערכים הם מקבלים. 
.(OBJ- איחוד פרויקטים בשביל להקים פרויקט אחד גדול (בשביל זה קיים קובץ ה 

כל זה אפשר לעשות דרך הטורבו C.

כל הדברים האלה הם ממשק בין הקומפיילר לסביבת הפיתוח (IDE).

ולמה לכל הרוחות שמישהו ישתמש בturbo C היום? ואם אתה כבר מקשר באתר שלך לינקים לסביבות ,לפחות תתן רשימה של כמה (וfor fucks sake תן סביבות עדכניות ומתוחזקות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מברך אנשים שרוצים לתרום אבל אני חייב להיות קטנוני:

אני מצטרף לכל אלה שאומרים שלא כדי ללמד על פי TURBO C, ולא משרד החינוך הוא לא ISO ולא ANSI ולא מתקרב אפילו לכל אחד מהאירגונים הללו, לכן ללמד לפי משרד החינוך זה לא נכון, כי אם משרד החינוך היה מבין קצת אחוז הנכשלים לא היה 50% מכלל הניגשים למבחני בגרות, אבל עזוב אני סותר מהנושא.

מדריך ראשון:

קיים קוד בשפת מכונה התואם לה. C כמו כן, ניתן להגיד כי לכל פקודה בשפת

זה לא בדיוק נכון, לאף פקודה בשפת C אין OPCODE בשפת מכונה, כל פקודה בשפת C זה יותר מפקודה אחת ב ASM (לרוב יש כאלה שלא כמו I++, outport(x, y); שזה לרוב מתורגם כמאט אחד לאחד ל ASM), ולכל פקודת ASM יש OPCODE מיוחד.

כאשר 1 לוגי, זוהי רמה חיובית (מתח), ו 0- לוגי הינה רמה ללא מתח.

לא ממש קשור לתיכנות, אבל אם כבר נגעת בזה אז 0 לוגי לא תמיד מציין "אין מתח", הגבול נראה לי עובר ברמה של 2.5וולט כאשר כל מה שמתחת לרמה זו נחשב 0 לוגי וכל מה שמעל נחשל 1 לוגי

לא שזה לא נכון אבל לגבי DEFINE, מומלץ בחום להישתמש במשתנים קבועים במקום או בפונקציות במקום מקרואים.

זהו חוץ מזה בריפרוף זה נראה דיי טוב למתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...