דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים. - עמוד 84 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים.

almonime

Recommended Posts

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נשמע שהם ממש לא בטוחים בעצמם.

חברה שיודעת מה היא עושה ויש לה תכנונים מדוייקים ומוכנים גם קולעת בדרך כלל בול בזמן, על אחת כמה וכמה עם המליון ואחת דחיות שהיו עד עכשיו.

אני כבר הפסקתי לחכות.

I'm now owner of the HD5970. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בקשר לדחיות אבל יותר מטריד אותי המשפט הזה

For performance level markets, Nvidia will allow its GTS250, GT240/220 and 9800GT/9500GT defend against AMD's HD 5770/5750, 4870/4850 and 4670/4650.

קבוצה של כרטיסים שמותגו מחדש של אנבידיה נגד hd5770/5750/4870/4850 אני מצטער אבל זה פשוט לבנות על הבורות של הצרכן בצורה הצינית ביותר וזה אומר יותר על החברה הזאת מאשר כל הדחיות שהיו להם :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בקשר לדחיות אבל יותר מטריד אותי המשפט הזה

For performance level markets, Nvidia will allow its GTS250, GT240/220 and 9800GT/9500GT defend against AMD's HD 5770/5750, 4870/4850 and 4670/4650.

קבוצה של כרטיסים שמותגו מחדש של אנבידיה נגד hd5770/5750/4870/4850 אני מצטער אבל זה פשוט לבנות על הבורות של הצרכן בצורה הצינית ביותר וזה אומר יותר על החברה הזאת מאשר כל הדחיות שהיו להם :kopfpatsch:

האמת שהמשפט הזה לא אומר שום דבר. אפשר לנסח אותו גם כך "כל עוד אין פרמי, התחרות נשארת אל מול הסדרות הקיימות" :nixweiss:

וזה כמובן לא מחדש כלום, לכן המשפט עצמו לא צריך להטריד אותך יותר מהמצב הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהמשפט הזה לא אומר שום דבר. אפשר לנסח אותו גם כך "כל עוד אין פרמי, התחרות נשארת אל מול הסדרות הקיימות" :nixweiss:

וזה כמובן לא מחדש כלום, לכן המשפט עצמו לא צריך להטריד אותך יותר מהמצב הנוכחי.

מה שמפריע לי פה שהם ממתגים את "הסדרות הקיימות" כדי ליצור תחושה של יש כשבעצם אין שום דבר חדש אבל מאחר והצרכן הממוצע לא יודע יותר מדי.... יש שיקראו לזה "שיטות שיווק לגיטימיות" אני קורא לזה ציניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ייחודי לאנוידיה. אתה מדבר על רענון לארכיטקטורות קודמות, ואת זה גם ATI עושים.

מזעור תהליכי ייצור, שיפור ביצועים קל, תמיכה רחבה יותר בפענוח וכו', זה גם מועיל לצרכן.

בכל אופן אין שום קשר לכתבה הזאת לא הכריזו על שום רענון \ מיתוג חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב"מליון ואחת דחיות" אתה מתכוון ל"מליון ואחת שמועות"...

ואיך אפשר בכלל להפיל את כל זה על אנוידיה שהם רק מתכננים את השבבים, TSMC הם המוציאים לפועל ויש להם חלק לא קטן בסיפור הזה.

חלק מהאנשים פה ממש נשמעים / נקראים סוכנים של החברות.

TSMC מספקת שבב ל- ATI באותה טכנולוגיית ייצור.

nVidia הלכו על משהו בומבסטי ומשלמים את המחיר. זה רק .

זה ממש מצער, כי בגללם כל המהלך של Open CL ו- Direct Compute לא ממריא עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם TSMC מתקשים בהספקת השבבים ל-AMD, איך אתה חושב שהיו מתמודדים עם 2 ענקיות השבבים בו זמנית ?

בכל אופן הכל פה בגדר השערות, וגם לי מותר לשער. סוכן של אנוידיה ב-HWzone? הלכת רחוק...[br]פורסם בתאריך: 29.12.2009 בשעה 02:22:55

אני גם לא רואה איך זה קשור לאימוץ OpenCL ו-DirectCompute, שאפילו geforce 8xxx ו-Radeon HD4xxx תומכים בהם.

אם בכל זאת אתה מחפש אשמים, כדאי שתבדוק את הביצועים הנחותים של HD4xxx באפליקציות OpenCL...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם TSMC מתקשים בהספקת השבבים ל-AMD, איך אתה חושב שהיו מתמודדים עם 2 ענקיות השבבים בו זמנית ?

בכל אופן הכל פה בגדר השערות, וגם לי מותר לשער. סוכן של אנוידיה ב-HWzone? הלכת רחוק...[br]פורסם בתאריך: 29.12.2009 בשעה 02:22:55

אני גם לא רואה איך זה קשור לאימוץ OpenCL ו-DirectCompute, שאפילו geforce 8xxx ו-Radeon HD4xxx תומכים בהם.

אם בכל זאת אתה מחפש אשמים, כדאי שתבדוק את הביצועים הנחותים של HD4xxx באפליקציות OpenCL...

זו נגיד דוגמה למה שאני מתכוון.

לא קראת וניסית להבין מה בדיוק פשר הביצועים הנמוכים ומאיפה הם נובעים נכון?

בן אדם ניסה להשתמש ביכולת מסויימת של ה- Open CL ש- ATI בדור הקודם מימשו בדרך עקיפה.

אבל אם היית הולך לכאן לדגומה:

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=54842

היית רואה שה- HD4870 ממש יכולות של פעולות מטריצה הרבה יותר מהר מ- GTX280.

אז איפה האמת?

כמובן שהיא אי שם באמצע. יש יכולות חזקות יותר של ה- ATI (למשל יותר מקביליות) ויש של Nvidia (מודל הזיכרון).

הייתי מת שיהיה מוצר כמו Fermi בתור משתמש. אני מייד רוכש את אחד הכרטיסים במשפחה כי הוא בדיוק לצרכים שלי (לא משחקים).

אבל מהצד, נראה ש- nVidia פשוט לא תכננו מוצר באופן נכון.

על הנייר הם שמו את כל הטוב שבעולם, רק שלייצר אותו כיום אי אפשר.

אם נכון והוא ייצא רק במרץ, הוא מהר מאוד יפגוש את הדור הבא של ATI ועד שהוא ירד לרמת הביניים כבר היריב שלו יהיה משהו שיותר דומה ל- HD5870 של היום. אסטרטגית הם טעו.

מה שאני מקווה שיקרה שהם יגרמו ל- ATI לפתח שבבים שהם יותר מוכווני HPC ופחות משחקים. מיצינו את עולם המשחקים :-).

נ.ב.

הנה עוד משהו מעשי. Ray Tracing מבוסס Open CL:

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=55913

לתת לך מספרים של המשתמשים שם?

אחד עם GTX285 קיבל 1250 סמפלים לשנייה.

אתה יודע מה הייתה התוצאה של HD480?

והכן היא הייתה 4500 סמפלים לשנייה. מעל לפי 3 מה- GTX 285.

עכשיו השאלה, מה מייצר כותרות. לצערנו כמו שלמדנו, את השטויות שמים בכותרות.

הגיע הזמן שתחיה פחות על כותרות ויותר תקרא מה אנשים אמיתיים עושים עם הכלים הללו.

תראה שעוד בדור הקודם, ATI במימוש נכון (קצת יותר קשה, כי מערכת הזכרון שלה לא כוללת זכרון מקומי אמיתי) נותנת הרבה יותר מ- .

כי לתפיסתה של יותר חשוב לתת מערכת קלה לתכנות וכוללנית (כמו ה- Fermi) מאשר מקביליות מטורפת אך שדורשת המון המון דיוק בקוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב, כשמהנדס (Micah Villmow) של בא ואומר:

"ישנן בעיות ביצועים מוכרות לסדרה HD4xxx ב-OpenCL, ואין לנו כוונה, נכון להיום, להתמקד בשיפור ביצועים למשפחה זאת.

הסדרה לא תוכננה ל OpenCL"

אז אתה לא יכול לבוא ולקרוא לזה "שטויות של כותרות", לא כשזה בא מ- בכבודם בעצמם.

אז נכון, אם תשבור את הראש להתאים קוד שינצל את כוחה של הסדרה בדרכים עקיפות \ עקומות, זה אפשרי לנצל את הפוטנציאל הטמון בסדרה הזאת, אבל תקבל ביצועים נחותים בארכיטקטורות מתחרות. אם ניקח לדוגמא את ה-ray-tracing הזה שקישרת, מ"כל" (4) המשתמשים שהגיבו עם תוצאות, אז אכן 4850 קיבל פי 3.6 ביצועים מ-gtx280. עכשיו, כמה מפתחים בדיוק אתה חושב שילכו לכיוון הזה, כאשר גם HD5xxx וגם הארכיטקטורות של (עם או בלי פרמי) מסוגלים לביצועים מרשימים בצורת הפיתוח ה"רגילה" \ פשוטה ?

הסיבה שקישרתי את ה"כותרת" היא לא ע"מ להציג את HD4xxx כאימפוטנטית, אלא להמחיש את הבעייתיות בשימוש OpenCL עם ארכיטקטורות קיימות. זה מבטל את כל הרעיון של OpenCL, אם לכל ארכיטקרטורה צריך להתאים קוד שונה לחלוטין, אפשר כבר להשתמש בפתרונות קיימים ומוכרים (CUDA/STREAM). לא לחינם דאגו שהסדרה החדשה תכיל LDS חומרתי. זה הכיוון אליו OpenCL מכוון מלכתחילה.

אתה זה שבא ואמר כי האיחור של פרמי פוגע באימוץ התקנים, בלי שום קשר למציאות, ועוד מעיז לקרוא לי "חיי על כותרות"

תעשה טובה, אל תשפוט אותי, אני חוקר לעומק הדברים יותר משנראה לך. אני יודע טוב מאוד מה אני מקשר ובאיזה הקשר.

ואם בכל זאת אני ידבר ברמה שלך, אז אתה יכול להיות סוכן של AMD/ATI באותה מידה :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...