I5 יותר זול ממה שחשבנו? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

I5 יותר זול ממה שחשבנו?

Guy950

Recommended Posts

יש כבר השוואות ברשת של ה-Core i7-870 וה-Core i5-750 מול ה-Core i7 920. מהפרש הביצועים ניתן ללמוד על ההפרש למעבדים של .

האמת שרק שאחרי שפתחתי את הכתבה שמתי לב שיצאו ביקורות של הI5 ::)

בכ"מ ה775 הוא לא מיותר עדיין, רק למי שרוצה את המחשב הכי חדש ועדכני אז זה מיותר (כמו שממליצים לאנשים שרוצים את המחשב הכי חדש ועדכני את הI7) אבל לאנשים שמעוניינים במחשב ממוצע (לימודים, , , משחקים קלים כגון WC3 וRA2) אין שום סיבה הגיונית להשקיע עוד כסף ולקנות מחשב שהם ינצלו עשירית מהפטנציאל שלו. אם כבר זה מטופש לקנות I5 (או I7) אם אתה לא הולך באמת לנצל אותו.

אנשים שרוצים מחשב ממוצע לשימושים בסיסים גם כן לא מסתכלים על שידרוגים ככה שזה לא מזיז להם אם ה775 הולך למות ולא יהיו להם אופציות לשדרוג, לרוב השדרוג הבא שלהם יהיה רק מחשב חדש אחרי 5-7 שנים לאחר שקנו את המחשב הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי הביקורות- יצאו הרבה בימים האחרונים.

תראה את הביקורת שהביא Nosh מ-xbitlabs, לדעתי הכי מעניינת עד כה.

לגבי המעבדים- אני חושב שיש לחכות עד שיצאו עוד לוחות זולים כמו הלוח של ב-500 שקלים.

ואני גם מאמין שזה יקרה בחודשים הקרובים ושזו תהיה המגמה - להחליף את ה-C2D וה-C2Q.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כנראה שלא הבנתם אותי נכון..

מה שהתכוונתי זו שאם מישהו חושב לקנות מערכת Quad (אני מדבר על אינטל בלבד עכשיו) וגם חושב על העתיד, עדיף כבר לקנות i5/P55/DDR3 ולא C2Q/P45/DDR2 באותו מחיר (כמו שהראתי מקודם)

זה בערך כמו ההשוואה בין לאינטל שהולכת פה בזמן האחרון, באותו מחיר אתה תקבל ביצועים עדיפים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"באותו מחיר"

זה נכון אם לוקחים את הלוח של . במקרה של הלוח של ג'יגהבייט ההפרש הוא כ-400 שקלים.

בכל מקרה זה תלוי בשימושים, אי אפשר להכליל ככה.

עריכה: וגם בדרישות שונות- כמו חיבורים מסוימים בלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"באותו מחיר"

זה נכון אם לוקחים את הלוח של אינטל. במקרה של הלוח של ג'יגהבייט ההפרש הוא כ-400 שקלים.

ממש לא.. הנה באותו מחיר

שילוש i5

http://img43.imageshack.us/img43/2983/72853034.png

שילוש C2Q

http://img297.imageshack.us/img297/6808/15764547.png

הבדל של 70 ש"ח, לא 400

לוח של אותו יצרן, ואותה סדרה (UD3) רק עם צ'יפסט אחר

אבל עכשיו אתה תהיה קטנוני ותגיד "אבל למה לקחת Q9550 ולא 9400 או 8400"...? אם כן תחסוך את זה מעצמך אין לי כוח להתווכח יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא רוצה אז אל תתווכח. לא מעניין אותי.

אתה אמרת שההשוואה היא מערכות מבוססות 4 ליבות עם מחשבה על העתיד. על הבסיס הזה ולא שום בסיס אחר קבעת את המחיר. ניתן לראות זאת במשפט הבא:

"מה שהתכוונתי זו שאם מישהו חושב לקנות מערכת Quad (אני מדבר על אינטל בלבד עכשיו) וגם חושב על העתיד, עדיף כבר לקנות i5/P55/DDR3 ולא C2Q/P45/DDR2 באותו מחיר (כמו שהראתי מקודם)"

אם אתה קונה משהו מבוסס LGA775 אז אתה לא חושב על העתיד, אבל אתה כן יכול לקבל Quad וההפרש יהיה של 400 שקלים.

ודרך אגב- 400 שקלים הם לא לפי המפרט של G31+Q8400.

לצורך העניין אני יכול לבנות הרבה מפרטים שיראו לך שיש הפרש כספי גדול שאתה העלמת בצורה מאוד מתוכחמת.

למשל: (הכל מ-IQPC)

ADATA 4GB + Q9550 + Biostar TP45E Combo = סה"כ 1975 ש"ח, 258 שקלים פחות מהמפרט שאתה בנית

ADATA 4GB + Q9400 + EP43-DS3L = סה"כ 1730 ש"ח, 503 שקלים פחות

ADATA 4GB + Q8400 + G31M-S2C = סה"כ 1467 ש"ח, 766 שקלים פחות

ורק בשביל לחדד את הפואנטה: אתה בחרת ב-P55-UD3 בגלל שהוא הכי משתלם מתוך מבחר גדול של לוחות? לא, אתה בחרת בו כי הוא הכי זול שיש מתוך מבחר קטן מאוד.

אגב- אני מניח שזה חדש לך.. ה-i5-750 הוא לא מעבד High End וגם לא ערכת השבבים P55. השילוב הזה נועד למיינסטרים כך שאתה לא יכול לומר שהוא המקביל הישיר ל-Q9550. אתה השוות מבחינת ביצועים וזה לא נכון, אז אם אתה עושה זאת בערכת השבבים אז תעשה את זה בכל הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתבה שחשפה YNET מראה שהI5 הולך ליהיות הרבה יותר זול מהI7 היות והוא מיועד לשוק ביניים ולהתחרות פנים מול פנים בAMD בכל הכוח!

המחיר ב-YNET לא מדוייק, המחיר הנכון של ה-i5 הוא אפס ש"ח. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל חסידי ה"עתיד" חבל לכם על הזמן, מה שלא תרכשו היום I7-920/860 או כל I5 במידה ואתם יכולים להמתין עוד חצי שנה למעבדי ה32NM רק אומר עד כמה אתם בכלל לא צריכים לשדרג דבר במערכות שלהם.

בכלל קצב הפיתוח ושחרור המעבדים רק מראה עד כמה כל המושג FUTUREPROOF הוא מטעה ומגוחך.

אם אתה רוצה להרגיש שיש לך את המילה האחרונה - שדרג מעבד/לוח כל שנה במשך ארבע שנים או תרכוש לוח ומעכד אקסטרים אחת לשלוש ארבע שנים, העלות תהיה זהה,

המדהים הוא שאיך שלא תסתכלו על עלות המרדף אחרי המילה האחרונה המחיר ייצא אותו דבר.

רכישת לוח X58 וI7 975 תעלה לכם בסופו של דבר כמו השדרוגים המטורפים שחלק מהאנשים עושים כאן, מQ6600 לQ9550 ואז ל920 אן 860.

ולמה? כי היום P35 שלא מסוגל להריץ זכרון ביותר מ1066 הוא לוח פרימיטיבי וכל P45/43 הוא שדרוג גדול בתחום הזכרון. ואם משווים את מהירות הגישה לזכרון בX58 או בAMD משווים דאון לרקטה. ובכלל P55 גורם לכל רוכשי הX58 שלא משתמשים בשני כרטיסי מסך היי אנד להרגיש שהלוח שלהם כבר מיושן ושעדיף היה להמתין לX68 ותמיכה בDDR3 2600+ ולSATA 3...

וכל זה בשביל...

להריץ CRYSIS וGTA ב3 FPS יותר.

האם הSUPER PI של ה860 בעצם אומר שצריך לשדרג את ה920 ולרגוש לוח+מעבד "חלשים יותר" רק בגלל התוצאה בבנצ'מרק סינטטי כזה או אחר?

הקפיצה בתוצאות הסינטטיות משנת 2007 (Q6600) בעצם הכפילה את עצמה וזה מדהים לכשעצמו, ואם זאת אני מנסה לשכנע את עצמי לרצות 860 I7

ואני לא מצליח ל"עבוד" על עצמי לרוץ ולרכוש P55 UD6 (שעולה יותר מX58 UD5) ומעבד שעולה יותר מ920 ובתכלס עושה פחות. ובכל מקרה ב90 אחוז מהפעולות לא ארגיש ששדרגתי כלל למרות פי 2 "ביצועים" סינטטים. וחוץ מלשחק במשחקים שגם כך רצים אצלי על 150-200 fps

שעכשיו ירוצו ב153-205 fps (שגם ככה תלויים יותר בשדרוג כרטיס המסך ולא במעבד...). אני עוד משתשמש בתוכנות שזקוקות לרינדור כבד דוגמת פוטושופ ותוכנות עיצוב וציור ואני עד עכשיו מתפעל מהשדרוג שעשיתי לפני שנתיים.

שלא תבינו אותי לא נכון, מי שהמתין את כל הזמן הזה עד עכשיו עם כפול ליבה פרימיטיבי יחסית, הI5 הוא השדרוג בשבילו (עם לוח אם זול! וגם זה רק כשלוחות P55 יעלו כמו 45 נכון להיום). רכישת לוח אם ברמת כניסה לP55 ב800-900 ש"ח פשוט אינה משתלמת ואם מישהו הצליח לחכות עם השדרוג שלו עד היום שימתין בסבלנות עד ינואר (אז גם יופיע הI5 בליטוגרפיה של 32NM והלוחות יהיו במחירים שפויים). בוודאי שאין טעם להתעקש על סוקט 775 כשמדובר בשדרוג כזה.

אבל מצד שני, אין שום הגיון בלשדרג סוקט 775 עם מרובע ליבות למרובע ליבות חדש בעלות של 3500+ לשילוש. רק בגלל הבנצ'ים הסינטטים. או בשל האשליה שקנית את המילה האחרונה או שיש לה נתיב שדרוג עתידי.

סוקט 775 בניגוד למה שנהוג לחשוב לא ממש החזיק "נצח"

הוא הוצג בסוף שנת 2004 ו"שרד" עד אמצע 2009 שזה אפילו לא 5 שנים שלמות (כי כבר בינואר ידענו שזה סופו). ומדובר על הסוקט הכי FUTUREPROOF שהיה לאינטל עד עכשיו. אז כמה שנים אנחנו נותנים ל1366 ול1156? שנתיים שלוש? אפילו במקרה של 4-5, הלוחות הנוכחיים כנראה שלא יתמכו במעבדי שש ושמונה ליבות שיצאו בעוד שנה שנתיים. (כי מי מכם לא ירצה לשדרג ללוחות עם SATA3 בעוד שמונה חודשים...)

לכן אם מישהו באמת אבל באמת באמת צריך מערכת חדשה כי המערכת שלו איטית ומגבילה אותו בכל דבר שהוא מעבר לביצועי משרד והולך לרכוש רכיבים חדשים

הI5 והI3 הם המעבדים בSWEET SPOT עבורו. מי שהולך לבנות מערכת חדשה מבוססת מרובע ליבות הI7-860 הוא מעבד הסוויט ספוט עבורו ואפילו ה750.

(מה שגורם לכל רוכשי ה920 להרגיש לא משהו...) אבל הגיון בשדרוג של Q9400/8400 ואפילו Q6600 פשוט אין. מדובר בהיסחפות לתוך המערבולת שאינטל גוררת את כולנו לתוכה בנסיונות שלה להדביר את .

למעשה היום היה יום עצוב מאוד לAMD, שבו ברגע ה965BE במחירו הנוכחי הפך למעבד קצת לא עדכני. ולאופציה בעייתית. ובטח המצב שנוצר לא יוסיף לקוחות פוטנציאלים שינטשו את אינטל לטובתם. למרות כל הפאנבויס של פתיחת הליבות (אם היה לכם מזל הרווחתם, אם לא, אכלתם אותה ונתקעתם עם מעבד שעלה 250 ש"ח פחות מה750...). בכל מקרה כמו שזה נראה היום אינטל נתנה תשובה לכל המתלבטים על מעבדי PII והביאה את הביצועים של I7 לרמת מחיר של PII X4

החדשות הרעות כאן הן שאנחנו הולכים לחזור לימי הPENTIUM 3/4 העליזים. וכל המעבדים של אינטל שנראה בשנה הקרובה יהיו גרסאות מוחלשות של מה ששוחרר היום. (עד שאולי ישחררו את דור הליבות הבא ויקפצו ישר לשמונה ליבות וגם אז לאינטל יש בקנה גרסאות מוחלשות של Gulftown וSandy Bridge

ב2011. למרות שכמו שזה נראה עכשיו הוא עשוי להידחות עד 2012 עקב חוסר תחרות).

נכון לעכשיו לAMD יש פיגור של דור שלם ועל מנת להתחרות הם חייבים להציג מרובעי ליבות בעלי ביצועים שווים במחיר אטרקטיבי יותר.

זה שהם סגרו את הפער על הCORE2 (שימו לב - כל Q6600/6700 מוטבעת עליו שנת 2005 Q6600 בOC 3.4 עדיין מציג אותם ביצועים כמו המעבד החזק ביותר של AMD) בסוף שנת 2009 אומר משהו.

לדעתי אפיק השדרוג הטוב ביות למרות כל המעבדים החדשים הם עדיין ליבות כרטיסי המסך.

מי שברשותו יכול להריץ מערכים כפולי X16. שיואילו לו יותר מאשר שדרוג לP55 ויעלו הרבה פחות במצטבר עד שAMD יואילו להגיב.

מי שברשותו C2Q יכול פשוט לנשום עמוק ולהתאפק עד לSANDY BRIDGE. (מאחר שכל שדרוג בעצם מצריך רכישת שילוש חדש).

מי שרכש I7-920 עשה דיל מצויין לאור המחיר האטרקטיבי ביחס למה ששוחרר היום. ובטח לא הפסיד דבר. המעבדים הבאים בתושבת 1366 הולכים לעלות הון תועפות.

ומי שמריץ E8400/8500 בתדרים גבוהים למשחקים פשוט לא צריך שום שדרוג מאחר שזה לא יתן לו שום יתרון במשחקים (שהיו מלכתחילה הסיבה לרכישה שלו).

בסך הכל מדובר כאן בצעד אבולוציוני, אין כאן מהפכה כגון זאת שהיתה במעבר מהNETBURST לCORE.

עולם התוכנה מפגר מאחורי עולם החומרה בכמה שנים טובות נכון להיום.

למושג FUTURE PROOF אין ממש משמעות באמת יותר. (מה שלא תרכוש היום יהיה כל כך ישן בעוד שנתיים שתרצה לזרוק אותו אם אתה רודף אחרי המילה האחרונה בבנצ'ים סינטטים).

לAMD לא תהיה ברירה אלא להגיב כמה שיותר מהר, מה שיוביל או לתחרות נוספת או לפשיטת רגל...

בסופו של דבר שישדרג רק מי שבאמת צריך שדרוג. טוב מאוד שיש עכשיו דור חדש במחיר של הקודם אבל זהו. אין מה להתלהב או לפתח ציפיות. זה מה שזה ולא טיפה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ADATA 4GB + Q9550 + Biostar TP45E Combo = סה"כ 1975 ש"ח, 258 שקלים פחות מהמפרט שאתה בנית

95% אחוז ממי שירצה לקנות לוח P45 יקנה גיגהבייט/אסוס/MSI מהסיבה הפשוטה שאיכות המוצר משחקת כאן תפקיד, שלושת החברות מובילות את תחום הלוחות-אם כבר הרבה מאוד שנים ואף אחד (סליחה, הרוב המוחלט) לא ירצה לקנות Biostar שאני לא מזלזל בה בכלל אבל אי אפשר בכלל להשוות אותה לשלישיה המובילה. המשפט הכי מתאים כאן זה "אתה משלם על מה שאתה קונה" ויש כאלו (לדעתי רובנו) שמעדיפים לשלם קצת יותר בשביל לקבל הרבה יותר.

ADATA 4GB + Q9400 + Gigabyte EP43-DS3L = סה"כ 1730 ש"ח, 503 שקלים פחות

ADATA 4GB + Q8400 + Gigabyte G31M-S2C = סה"כ 1467 ש"ח, 766 שקלים פחות

גם על שני אלו המשפט שאמרתי פה למעלה תופס, אז נכון אתה משלם פחות (במקרה של ה Q8400 הרבה פחות) אבל אתה גם מקבל הרבה פחות ביצועים (ואל תזכיר עכשיו משחקים שההבדל שם פחות נראה לעין, כי זה רק תחום אחד מבין הרבה מאוד השוואות, אני מדבר על ביצועים Overall)

ה i5 עובר בהרבה ודיי בקלות את ה Q9550 היותר יקר, אז מה Q9400 או Q8400 יכולים לעשות כאן חוץ מלהציג פתרון זול?

ורק בשביל לחדד את הפואנטה: אתה בחרת ב-P55-UD3 בגלל שהוא הכי משתלם מתוך מבחר גדול של לוחות? לא, אתה בחרת בו כי הוא הכי זול שיש מתוך מבחר קטן מאוד.

אני בחרתי בכוונה בגיגהבייט וב P55-UD3 לא כי הוא זול, כי יותר קל להשוות אותו לדור הקודם, P45-UD3 מול P55-UD3 זה השוואה מצויינת אני לא רואה מה לא טוב כאן, אתה לא יכול להשוות P55-UD3 ל G31 או P43 שהזכרת למעלה..

אגב- אני מניח שזה חדש לך.. ה-i5-750 הוא לא מעבד High End וגם לא ערכת השבבים P55. השילוב הזה נועד למיינסטרים כך שאתה לא יכול לומר שהוא המקביל הישיר ל-Q9550. אתה השוות מבחינת ביצועים וזה לא נכון, אז אם אתה עושה זאת בערכת השבבים אז תעשה את זה בכל הדרך.

זה ידוע ש i5 הוא מעבד מיינסטרים אתה לא חידשת לי כלום,

כשאינטל יצאה עם ה Q9550 הוא היה ה High End שלה, אבל כאשר היא שיחררה את ה i7 ה High end החדש שלה, ה Q9550 הצניח מחירים מה שהפך אותו למה שהוא היום, שזה הטופ מיינסטרים (מעבד חזק אין מה להגיד, אבל הוא לא high end בשום צורה) ה i5 היה מתוכנן מההתחלה להחליף את סדרת ה 2 (גם הדו וגם הקואד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר אל עצמך? אני לא אמרתי שה"שילושים" שהצגתי מביאים יותר ביצועים. אני לא אמרתי שהם עדיפים לרכישה.

הנקודה שלי היא לא שעדיף לקנות LGA775 אלא שההשוואה שלך לגבי המחירים מעוותת.

בעניין Biostar- זה שאתה לא מכיר יצרן מסוים לא אומר שאתה צריך לפחד ממנו. Biostar נמצאים בשוק המון שנים. כמה? לא יודע בידיוק אבל משום חוסר ההיכרות שלך איתם אני אניח שיותר מהתקופה שבה אתה מכיר את תחום לוחות האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מפספסים את הפואנטה

למה Q9550 עם לוח טוב וזכרונות טובים אתם מגיעים אולי אולי 400 שקל פחות ..

ועבדתי עם I7 ואני עובד עם Q9550

לא מרגיש בכלל בכלל הבדל

לפי דעתי

הI5 הזה זה יורקפילד רק בימקום לקרוא לו ככה קראו לו נהלם (הנהלם יותר טובה כןכן בלה בלה )

מה שעשו לנו עם הפנטיום די דואלקור וקראו טו דו ...(היום אנשים בקושי יודעים מי זה מי מהשילוש הזה)

זה מה שהם מנסים לעשות עם הI7 5 ן3 .

מי צריך עוד סדרה חדשה עכשיו של

חלש בנינוני חזק

כבר יש

אם כבר הוציאו I7

שיוצאו אחד יותר מתקדם ממנו

זה מפתה!

לא המעבדים האלה שהם נותנים עכשיו (אומנם יש שיפור סביר 32 ננו זה סבבה אוברקלוקים טובים)

אבל בכללי...

אני עכשיו עומד בפני קניית מחשב...........

למה שאני לא יקנה Q6700 ?

או אם אני משתמש פשוט E5200

מה רע ב4 ליבות כזה? (אחלה 4 ליבות שבעולם) מה הוא נותן שהנהלם הזה שווה עוד 1500 שקל עכשיו ?

או שני ליבות חלש יחסית

קיצר סתם חארטה

וכן אני מודה שראיתי את המקסימוס פורמולה 3 ומאוד רציתי (כי אני לא בולע את הגימיקים לפני שאני לועס וכי יש לי כבר מקסימוס פורמולה שתים)

שילוש יקר מדיי לטעמי

אם המחיר של כל השילוש יהיה בסביבות ה2000 שקל זה יהיה סביר

(במצב של עכשיו לא ניראה שניצא מזה בפחות מ2500 שקל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הI5 הזה זה יורקפילד רק בימקום לקרוא לו ככה קראו לו נהלם (הנהלם יותר טובה כןכן בלה בלה )

מה שעשו לנו עם הפנטיום די דואלקור וקראו טו דו ...(היום אנשים בקושי יודעים מי זה מי מהשילוש הזה)

איך אתה משווה בכלל.. אתה מדבר שטויות במיץ! אתה חושב שמה שאינטל עשתה זה מה ש NVIDIA עשתה עם ה GTS שלה? Rebranding? חח אתה חיי בסרט..

אם המחיר של כל השילוש יהיה בסביבות ה2000 שקל זה יהיה סביר

(במצב של עכשיו לא ניראה שניצא מזה בפחות מ2500 שקל)

אפשר לקנות את ה i5 ב 1050 ש"ח בישראל, 750 ש"ח ל P55-UD3 ו 400 ש"ח ל 1333 CL7 (של , תבדוק)

2200 ש"ח לשילוש מעבד לוח וזכרונות שלפי הבנצ'מארק נותנים לך תוצאות דומות ל i7.. מעולה!

נכון זה ה "אנטרי לבל" אבל הוא לא מרגיש ככה, הלוח מדהים! לפי ביקורות אין בעיה להגיע איתו למה שנחשב OC הכי קל ל i5 בכל הלוחות וזה 4GHz

(נכון לוחות אחרים יתנו לך אולי יותר אבל לרובנו 4GHz זה מעולה והוא מעל ומעבר..)

והזכרונות לא יגבילו אותך.. 2200 ש"ח לשילוש חדשה זה Deal breaker לכל מי שחשב עד עכשיו לקנות מערכת 775

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...