I5 יותר זול ממה שחשבנו? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

I5 יותר זול ממה שחשבנו?

Guy950

Recommended Posts

אתם מפספסים את הפואנטה

למה Q9550 עם לוח טוב וזכרונות טובים אתם מגיעים אולי אולי 400 שקל פחות ..

ועבדתי עם I7 ואני עובד עם Q9550

לא מרגיש בכלל בכלל הבדל

לפי דעתי

הI5 הזה זה יורקפילד רק בימקום לקרוא לו ככה קראו לו נהלם (הנהלם יותר טובה כןכן בלה בלה )

מה שעשו לנו עם הפנטיום די דואלקור וקראו טו דו ...(היום אנשים בקושי יודעים מי זה מי מהשילוש הזה)

זה מה שהם מנסים לעשות עם הI7 5 ן3 .

מי צריך עוד סדרה חדשה עכשיו של

חלש בנינוני חזק

כבר יש

אם כבר הוציאו I7

שיוצאו אחד יותר מתקדם ממנו

זה מפתה!

לא המעבדים האלה שהם נותנים עכשיו (אומנם יש שיפור סביר 32 ננו זה סבבה אוברקלוקים טובים)

אבל בכללי...

אני עכשיו עומד בפני קניית מחשב...........

למה שאני לא יקנה Q6700 ?

או אם אני משתמש פשוט E5200

מה רע ב4 ליבות כזה? (אחלה 4 ליבות שבעולם) מה הוא נותן שהנהלם הזה שווה עוד 1500 שקל עכשיו ?

או שני ליבות חלש יחסית

קיצר סתם חארטה

וכן אני מודה שראיתי את המקסימוס פורמולה 3 ומאוד רציתי (כי אני לא בולע את הגימיקים לפני שאני לועס וכי יש לי כבר מקסימוס פורמולה שתים)

שילוש יקר מדיי לטעמי

אם המחיר של כל השילוש יהיה בסביבות ה2000 שקל זה יהיה סביר

(במצב של עכשיו לא ניראה שניצא מזה בפחות מ2500 שקל)

אפשר לומר שאתה צודק בעניין השדרוגים, אבל שים לב שהבעיה היא כלל לא במחירי המעבדים החדשים אלא במחירי הפלטפורמה עצמה (וכמו כן הביצועים שהיא מציעה ביחס לפלטפורמה הישנה). על כן אם הביצועים של הפלטפורמה הישנה טובים ומספקים אותך ביחס למה שישנו כרגע בשוק (DDR2 לעומת שני אפיקי PCI-E X16 לעומת X16 ו X4 או מאידך אפשרות לעבוד עם כרטיס מסך אחד בלבד, בקר מובנה או לא, תמיכה במעבדים אלה ואחרים) כל אלה אמורים בעצם לקבוע עבור כל אחד את העלות הכוללת של השילוש ולאו דווקא מחיר המעבד, שאם תשים לב שווה פחות או יותר בכל התושבות (Q9550/Q9650 נמכר במחיר דומה לזה של I7 920/860

I5 750 במחיר דומה לQ9400/Q9505 וכך הלאה יהיה גם במחירי מעבדי הI3 לעומת E8400/8500).

לכן תחשוב מה שתרצה דווקא הפלטפורמה היא זאת שקובעת ולא מעבד בטכנולוגיה זאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Simon Eryk אהבתי מאוד את התגובה שלך, סיכמת את זה בצורה הטובה ביותר! :yelclap:

מסכים. את הרוב לא הבנתי ;) אבל נשמעת מאוד משכנע. :yelclap:

אישית, אני מאוד מוטרד. נראה לי שיש המון ניואנסים שמי שלא מתעסק בזה כ-full job סתם יעיף כסף. יש המון דברים (למשל QPI) שתלויים בדברים אחרים כך שלפעמים תרומתם לפלטפורמה עצומה ולפעמים אפסית. SATA-3, ה-USB החדש (3, שנדחה), כפול ומשולש וכו'. הליטורגפיה החדשה שמקטינה את החום שמאפשר לעשות טורבו-מוד יותר יעיל. כפול/זיכרון משולש.

וזה עוד לפני שנכנסים לשילוש המשמעותי באמת במחיר הפלטפורמה - מארז, מסך וספק (שלא לדבר על רמקולים) :-)

זה הולך להיות יותר ויותר קשה לבנות מערכת מאוזנת במחיר שפוי.

מזל שיש את ה"מפרטים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר די מזמן הגעתי להבנה שהדברים הבודדים שהם FUTURE PROOF יחסית במערכת הם: המארז והקירורים, ואני מעדיף לא לחסוך דווקא בחטיבה הזאת מלכתחילה, כך שפחות כואב להחליף/לשדרג שילושים במהלך הזמן.

בכל אופן, בעניין הויכוח שהתפתח כאן:

נכון להיום מי שהתכוון לרכוש מערכת P45 עם Q9500 ומעלה. חבל לטרוח ועדיף באמת לרכוש I5-750 עם לוח P55

וצר לי, אבל יש גם לוחות P55 ב450 ש"ח, ואם זה שמציע כאן לרכוש מעבד ברמה כזאת עם לוח G31 - כיום... הוא בעצם מציע לתקוע את הקונה עם מערכת שתואמת פחות או יותר את מה שנחשב לטוב בשוק של שנת 2007. לא של 2010!

DDR2 הוא אולי אחלה ואין משמעות על מעבדי C2D מאחר והלוחות מדורות קודמים גם כך לא יכולים לנצל את רוחב הפס שהDDR3 נותן.

אבל אם יש אפשרות לבחור באותו מחיר במערכת שכן מנצלת את רוחב הפס. ואפילו אם הזכרון מעט יותר יקר (וגם זה באמת לא הפרש רציני - 100-200 ש"ח במפרט) יש להעדיף מערכת P55 I5 DDR3 ולא שום דבר אחר שקודם לה באינטל. (במידה ויש את התקציב לQ9550 ומדובר בשדרוג ממעבד דו ליבתי)

ויש משמעות לDDR3 לכל אלה שקופצים כאן ומציינים הוכחות לביצועים דומים במשחקים, אז ניחא, המשחקים של היום לא בנויים לנצל את רוחב הפס שמציע זכרון שעושה פי שניים פר תדר מהDDR2. מה לעשות אבל 8 פעולות באותו זמן שהDDR2 מבצע 4 הם יותר. כמו ששמונה תפוחים הם יותר מארבעה תפוחים.

זה שהפלטפורמה של C2D לא מסוגלת לראות או להראות הבדלי ביצועים כוללים זה בגלל שמלכתחילה היא לא תוכננה לרוחב פס כזה. זאת הסיבה גם שאינטל

עברו לשיטת בקר הזכרון המובנה של . את זה אגב כתבתי כאן גם לפני שנה.

המערכת שתבנו תהיה חלשה בדיוק כמו החוליה החלשה ביותר שלה, והיום להרכיב מערכת בתקציב כזה שהחוליה החלשה שלה תהיה חוסר יכולת להתמודד עם מהירויות זכרון גבוהות אומרת שדרוג בתוך שנתיים לכל היותר. ומדובר על שדרוג של כל השילוש.

למשל אצלי, לוח אם P35 שתומך בDDR2 1066 (לוח היי אנד נכון לאמצע שנת 2007) Q6600 שכמה אוברקלוק שאני לא אעשה לו מוגבל על ידי הזכרונות.

אין כאן אפיקי שדרוג זולת החלפה של כל השילוש ומדוע?

החלפת לוח אם לP45 (DDR2 או DDR3) תעלה בכל מקרה את אותו המחיר שיעלה לוח P55. (ולא יתן לי הרבה להריץ את אותו מעבד עם זכרון DDR2 ב1333

במקום ב1066 מבחינת ביצועים השדרוג לא שווה את המחיר).

במידה וזה לוח DDR3 שיפור הביצועים לא יהיה משמעותי מאחר שהמעבד לא באמת ייהנה מרוחב הפס שמציע הזכרון המהיר יותר בגלל חסרונות הצ'יפסט עצמו.

(מה שייתן אולי שיפורים מזעריים בזמני המתנת מעבד לזכרון - אולי 2-3% תוספת ביצועים. בטח לא שווה 700 ש"ח + 500 על זכרונות מאחר ובמחיר הזה כבר יש לנו לוח P55 עם 4 ג'יגה DDR3.

נכון להיום לקהל היעד של מעבדי ארבע ליבות כבר עדיף להתלבט בין לבין I5- 750 (והמעבדים החלשים יותר שיבואו בעקבותיהם).

מרגע שיצא הצ'יפסט P55 ויש מעבד במחיר בר השגה בשוק, אין יותר שום אפיק שדרוג עתידי לC2Q (לDDR3 אין משמעות שם). ומה שתקנו היום באותו הכסף

שיכולתם להוציא על P55/I5 יתקע אתכם עם מערכת שלא רק שהיא לא FUTUREPROOF אלא גם לא ניתנת לשדרוג איכותי כלשהו בשום נקודת זמן אחרי הרכישה.

(לא לשכוח שבלוחות הP45 הזולים גם לא תוכלו להוסיף כרטיס מסך נוסף לכן בכלל בשביל אופציית שדרוג כלשהי תצטרכו להוציא מינימום 750 ש"ח על לוח אם בלבד).

מלכתחילה אני כותב זאת מאחר והמעבדים החדשים פונים לקהל מאוד מסויים, לא מדובר כאן על קהל האופיס והאינטרנט, אלא על גיימרים ומשתמשים מזן מאוד מסויים

שמעוניין לשדרג את החומרה שלו בין אם בOC או באמצעות הוספת רכיבים שיעלו את סך ביצועי המערכת.

רכישה של C2Q כלשהו היום עם לוח זול שאינו תומך ביותר מכרטיס מסך אחד היא פשוט התאבדות כלכלית. בזבוז כסף ואומרת שברגע הבא שקונה כזה ירצה שדרוג

הוא יצטרך לשדרג את כל השילוש.

אז בבקשה, תפסיקו להמליץ לאנשים לרכוש לוחות G31 בשנת 2009-2010 ועוד עם מעבד Q9550... (ואל תשכחו שבזמן הקרוב יצאו גם לוחות תקציבים לI3-I5)

ומי שמוכן להוציא את הסכום בשביל G31+Q9XXX ישמח יותר להוציא את אותו סכום על לוח P55 של עם I5-750. (מאחר שמלכתחילה מי שקונה G31 היום

אין לו מושג, גם לרוב לא יהיה לו צורך במעבד Q9XXX...) באמת שבמקרים כאלה עדיף ללכת על מה שיש לAMD להציע (ולפחות עוד עשויה להישאר אופציית שדרוג עתידי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ול-High End

זו רק דוגמא כמובן, אני לא אומר שזה עדיף בשורה התחתונה אלא שזו השוואה יותר טובה.

מעבד:

[..] INTEL CORE 2 QUAD S775 2.665GHz Q8400 : " SLGT6" - BOX ¤894

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-G31M-S2C ¤266

זיכרון:

[..] G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5S-4GBNT ¤305

מחיר סופי: ¤1465

אולי אני באמת צריך לחזור לכיתה א' וללמוד לקרוא, צר לי שאינני כל כך מוכשר ואינטליגנט כמוך ויש לי בעיות בהבנת הנקרא

אבל את מה שכתוב מעליי אתה כתבת ולא אני.

ומאחר שבכל זאת אתה מנהל הפורום הנכבד כבודך הרב שמור עימך, אני רק אומר תודה שאני לא צריך להגיע אלייך לריאיון עבודה.

איפה כתבתי ש-NIKE המליץ על G31? (כתבתי ממליצים) והכוונה הייתה למי שממליץ ומוכר מערכות G31 עם מעבדי C2D וC2Q גם היום.

וה"מומחה" שמעל הפוסט המקורי שלך בהחלט המליץ. אתה לעומת זאת רק נתת דוגמא שצריך להשוות לוח P55 ללוח G31 בשביל שההשוואה תהיה יותר נכונה או משהו כזה.

הלוח ש-Phanatic ביסס את השילוש שלו תומחר שבועיים לפני הפצת המעבדים, וגם כך הוא עולה כמעט כמו לוח P45 פופולרי מאד כאן עם פי'צרים זהים.

זה לא לוח של מותרות. אלא לוח שהגיוני להניח שמי שצריך מעבד כלשהו בתושבת החדשה יישמח גם לנצל את אופציית הCF שיש בו.

אבל את הG31 או P43 האהובים אפשר בהחלט להשוות במחיר ללוח P55 של אינטל (בשתי התצורות בהן הוא משווק). ואז המחיר באמת יוצא אותו דבר.

אז כמו שכן כתבת - דוגמא, בוא ניקח את הדוגמא שלך ותעשה השוואה בין לוח P55 הזול ביותר שיש כיום בשוק ולביצועי המעבד והצ'יפסט והזכרון (ואנא אל תכניס מעבד חלש

כמו הQ8400 להשוואה אלא תכניס Q9550/Q9650 ותשווה ל750/860 שמקבילים במחירים וגם לפי ההיגיון הכי בעייתי תראה שהיחס עלות/ביצועים - באותה עלות

אתה מקבל מערכת עדכנית עם ביצועים הרבה יותר טובים (חוץ ממשחקים שם פחות או יותר ההבדלים קטנים).

ואתה בכלל נתת דוגמא לHIGH END ואמרת שזה אמנם לא עדיף ושזאת השוואה יותר טובה.

אז דווקא ההשוואה הטובה הזאת היא בדיוק הסיבה למדוע לא כדאי לרכוש היום Q8XXX או Q9XXX כלשהו אלא ללכת ישר על I5/I7 עם הלוח הזול ביותר שיש נכון להיום,

גם אם פעם אחת לא תשתמש במה שהצ'יפסט והמעבד מציעים לך וזה רק עניין של פרינציפ עדיין עדיף הI5.

אבל מה אני יודע, בגילי אף בית ספר כבר לא רוצה לקבל אותי. אולי באמת פספסתי משהו.

ולגבי הHIGH END כבר כתבתי כאן שדווקא בנתח השוק הזה (פחות מ1% מכלל מכירות המעבדים של אינטל) החבילה שמוצעת בI7-860 ולוח P55 יקר (דוגמת הUD-6 או 5) הופכות את העסק ללא כדאי כשיש חשיבות לעבודה עם ריבוי כרטיסי מסך. לכן גם נראה לי שהכללת הI7 סדרה 8XX בתושבת החדשה לא יוצרת כאן עסקה טובה למי שמחפש מערכת לשימושים כבדים. (זה בעצם לרכוש I7-920 ביותר כסף ולהיות מוגבל אחר כך לתושבת ולחוסר אפשרות להרכיב כרטיסי מסך נוספים ולכן אפילו לגיימרים שמשתמשים בשני כרטיסים עדיין יש מה לשקול את ה790FX הזול של מאשר P55 מבחינת עלות/תועלת). על רינדורים אני כבר לא מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני באמת צריך לחזור לכיתה א' וללמוד לקרוא, צר לי שאינני כל כך מוכשר ואינטליגנט כמוך ויש לי בעיות בהבנת הנקרא

אבל את מה שכתוב מעליי אתה כתבת ולא אני.

ומאחר שבכל זאת אתה מנהל הפורום הנכבד כבודך הרב שמור עימך, אני רק אומר תודה שאני לא צריך להגיע אלייך לריאיון עבודה.

אני לא ארד לרמה הזו. אם נפגעת משאמרתי "תלמד לקרוא" אז אני מתנצל.

אבל אם כבר: 1. נכון, אני כתבתי- וכפי שרואים אני לא אמרתי שזה עדיף. 2. היית מת להגיע אליי לריאיון עבודה.

וה"מומחה" שמעל הפוסט המקורי שלך בהחלט המליץ.

אני לא הוא ואני לא יכול לדעת ב-100 אחוזים מה הייתה הכוונה שלו אבל לעניות דעתי הפוסט שלו אומר "אם השימושים הם משרדיים אז אפשר לחסוך המון כסף ולקנות מערכת שמבוססת על התושבת הישנה" [ולא לקנות i5]. זה מה שהוא אמר.

אני לא מבין, אתה בעצם מזלזל כאן במה שהוא רשם? אם כן- מה רע בערכת השבבים G31 לשימושים משרדיים?

אתה לעומת זאת רק נתת דוגמא שצריך להשוות לוח P55 ללוח G31 בשביל שההשוואה תהיה יותר נכונה או משהו כזה.

זו השוואה יותר טובה מזו של Phanatic, אבל לא אמרתי שזו ההשוואה הטובה ביותר אלא P45 מול P55.

בקיצור, חבל על המילים- אתה יכול לקרוא כאן על דעתי:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=428890.msg3687592#msg3687592

נקודה נוספת על מה שאמרת-

"מדוע לא כדאי לרכוש היום Q8XXX או Q9XXX כלשהו אלא ללכת ישר על I5/I7 עם הלוח הזול ביותר שיש נכון להיום,

גם אם פעם אחת לא תשתמש במה שהצ'יפסט והמעבד מציעים לך וזה רק עניין של פרינציפ עדיין עדיף הI5. "

אני מסכים לחלוטין ש-i5 עדיף במקרים מסוימים, לא אמרתי אחרת. רק דיברתי על ההשוואה. הוא לא השווה ביצועים ונניח אמר "מערכת X עם תושבת ישנה, מקבלים את אותם ביצועים כמו במערכת Y עם תושבת ישנה"- הוא דיבר על התקדמות בטכנולוגיה, זה עקרוני ולא מעשי (עקרוני כך שאתה יכול לייחס את זה להמלצה בפורום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וה"מומחה" שמעל הפוסט המקורי שלך בהחלט המליץ

יצאתי נגד הטענה

לדעתי מי שקונה היום מערכת 775 זה פשוט טמטום..

שכן, לרוב האנשים אין צורך בכלל בHIGH END וi5 הוא בזבוז מוחלט של כסף בשבילהם, והם לא ירגישו שום הבדל בין E5200 לi5 (ואם עדיין לא הבנת אני מדבר על שימושים משרדיים), והם ימשיכו לקנות מעבדי 775 עד שאינטל לא תוציא חדשים לשוק הנמוך (300-400 שקל למעבד). ואני חייב לציין שמעבד הזה (E5200) יכול לשמש לעוד המון דברים חוץ משימושיים משרדיים.?

אני לא משווה בין E5200 לi5 כי מדובר במעבדים שונים לחלוטין לשוק שונה לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר לא נפגעתי, קצת ציניות לא הרגה איש. אנחנו (לפחות אני, מגיע לכאן לא בשביל לריב עם אנשים).

וכן עקבתי אחרי הטופיק מאז תחילתו ולכן גם התגובות המעט ארוכות שלי כאן.

המומחה שמעל הפוסט שלך שציטטתי שגם הוא ענה באותו עניין. לא אלייך התייחסתי.

ובכלל, ככה זה, כל פעם שיוצאת חומרה חדשה (מעבד או צ'יפסט או תקן חדש) וכולנו פתאום מבולבלים, מצד אחד אלה ששדרגו לא מזמן מן הסתם מרגישים רע,

על שהוציאו את אותם סכומים על מערכת חלשה יותר, או ישנה או חסרת נתיבי שדרוג כלשהם. (טכנולוגיה מתה- Dead End)

ולמען האמת זה קורה לא רק בתחום המחשבים הביתיים אלא גם בצילום בו המרדף אחרי המגה פיקסלים והבאפרים הפך את המרדף אחרי המילה האחרונה למטורף לחלוטין. (כמובן שכל דור חדש של חיישנים מצריך כוחות חישוב ורינדור עצומים ממערכות המחשב לפוסט פרוצס, גם בסטילס וגם בווידאו).

לי אישית אפילו היום קצת צובט הלב להיפרד מהPD805 שלי (שעדיין מסוגל להריץ וAssasins Creed וכל מיני משחקים)

או מאידך להרכיב Q6600 על מחשב רק בגלל שדרוג של שילוש כזה ושימוש חוזר במארז. בתכלס באמת לרוב המוחלט של האנשים הטכנולוגיה של היום היא מעל ומעבר, אני אישית מפיק הנאה מהשדרוגים ומכך שיצא לי ללמוד המון מנסיונות על רכיבים מיושנים אז זה לא נראה לי נורא כל כך להוציא 3000 ש"ח על שילוש אחת לשנתיים כי ההנאה האישית שאני מפיק מכך שווה לי יותר מבזבוזים אחרים. (אבל זה אני והסקרנות שלי, אני למשל קונה כפייתי של גופי ומארזים גדולים, אין לי מושג למה, אבל כמו שאחד מתרגש מלרכוש בקבוק וויסקי ב1000 ש"ח ולשתות אותו בשניים שלושה ערבים, אני מרגיש כך כשאני מרכיב ומשחק עם מארז נחמד).

הבעיה היא שמצד אחד המרדף המטורף עקב ה"חינוך" שכולנו עוברים על ידי ענקיות הטכנולוגיה, המרדף אחרי בנצ'ים או איזשהם מספרים שיוכיחו עליונות אבסולוטית של זאת או אחרת כבר עבר את גבולות הטעם הטוב, ככל שאנחנו מחלקים עוד ועוד את המהירות ושיאי ביצועים נשברים אנחנו מדברים על הבדלים הולכים וקטנים

מחבינת זמני תגובה, זמני חישוב, ופריימים בשניה. וכמה אנשים כבר מרנדרים סרטי 3D בFULL HD... ומתפרנסים מזה. (אולי אחוז מתוך האחוז שרוכש את המערכות האלה) המשתמש הביתי הממוצע שרוצה גם לשחק קצת פה ושם במשחקים (שהוא יזנח אותם כעבור חודש מתוך שעמום) ומצד שני המנטליות הישראלית של "לא רוצה לצאת פראייר". "אפחד מהחברים שלי לא ממליץ על AMD", "אבל 6 מגה קאש זה יותר מארבע!!!" "קניתי מחשב סוף הדרך המילה האחרונה קווד-קור ולוח פיצוץ G31 באייבורי! רק בXXXX ש"ח אבל למה אני לא יכול להכניס לו 8 ג'יגה זכרון??? למה אתה צריך שמונה ג'יגה? כי חבר שלי מריץ קרייסיס ואמר ששמונה זה יותר טוב משתיים!!!...) ולא שזאת מנטליות ששמורה לישראלים, כולנו כאן איפשהו קורבנות אופנה, באחד ממשחקי הרשת בהם אני משחק די הרבה, יש כמה חברה אמריקאים שרוכשים אך ורק מעבדי Xtreme עם שני GTX295 וכל זה בשביל לשחק "טוב יותר" משחק שלא צורך כלום כמו Guild Wars.

בוא נאמר שאינטל לא ממש סופרת את המשתמש כמו שהיא סופרת את הכסף שנכנס לחשבון הבנק שלה עם כל שדרוג שכזה.

לכן המצב בדיון הזה הוא מאד בעייתי וגם מאד משקף את הבעייה אליה נקלע כל משתמש שהמתין למעבדים החדשים על מנת לשדרג (כי לא רצה לצאת פראייר, כי I5 זה סוף הדרך וכו').

מצד אחד צודקים אלה שלא מתלהבים לא ממה שיש לפלטפורמה להציע ולא מהמחיר שלה וטוענים שC2Q לא פחות ביצועיסט ובפחות עלות

מצד שני צודקים אלה שלא משתכנעים ולא רואים בהפרש של 200 ש"ח על מערכת חדשה עם "מספרים" גבוהים יותר באותה העת.

אני אישית לא מהמתלהבים ממחירי וביצועי הפלטפורמה החדשה, להפך, רק השתכנעתי שבסכומים האלה הI7-920 נותנים תמורה הרבה יותר גדולה לעלות (הגבוהה)

בייחוד בגלל חוסר מגבלות מעצבנות של ה'ציפסט).

ודווקא למשתמש שהולך לרכוש מרובע ליבות בפעם הראשונה (גם אם הוא משתמש רציני) לא הייתי מאחל להיתקע עם צ'יפסט מגביל

הבעיה שעכשיו אנחנו צריכים לבחור גם תושבות שונות והפחד להוציא סכומים כאלה על משהו שעשוי להתיישן מהר מדי באמת מטריד יותר ויותר רוכשים פוטנציאלים

ועוד בזמני מיתון. לכן גם החישובים שחברים כאן עושים משקפים בדיוק את הבעייתיות הזאת.

אם מישהו היום מעוניין לרכוש צ'יפסט כזה או אחר אני די בטוח שדווקא אלה הסיבות שעומדות מאחורי הבחירה (הביצועים חשובים, אבל לא באותה מידה).

וגם אתה איפשהו פה הזכרת שאתה מבין את ההגיון שברכישת I5 נכון לעכשיו.

(הויכוח שלכם היה על מהות ואופי השוואת המחיר).

לי בכל מקרה אין ויכוח איתך על מהותם ועל ייעודם של המעבדים החדשים והישנים ככה שאין לך צורך לשכנע אותי.

נראה לי שכאן אנחנו יותר בקטע של לשכנע את עצמנו אם אנחנו צריכים את השדרוג או לא (כל צד וטענותיו הוא).

אני בכל מקרה הולך להמתין עד לX68 ולמעבדי 32NM לפני סט השכנועים הבא

;)

[br]פורסם בתאריך: 12.09.2009 בשעה 10:05:38

יצאתי נגד הטענה

שכן, לרוב האנשים אין צורך בכלל בHIGH END וi5 הוא בזבוז מוחלט של כסף בשבילהם, והם לא ירגישו שום הבדל בין E5200 לi5 (ואם עדיין לא הבנת אני מדבר על שימושים משרדיים), והם ימשיכו לקנות מעבדי 775 עד שאינטל לא תוציא חדשים לשוק הנמוך (300-400 שקל למעבד). ואני חייב לציין שמעבד הזה (E5200) יכול לשמש לעוד המון דברים חוץ משימושיים משרדיים.?

אני לא משווה בין E5200 לi5 כי מדובר במעבדים שונים לחלוטין לשוק שונה לחלוטין.

E5200 דוגמא טובה, יש לי פה מחשב אחד עם PD805 ולוח שהמעבד הכי חזק שיכול לעבוד עליו הוא E7300 (לא תומך רשמית בE5200 אגב אבל לא משנה)

ואמרתי לעצמי לא פעם אולי בכל זאת אם יהיה דיל טוב על המעבד אז נחליף. בתכלס אין שום יישום משרדי או יישום מדיה שהPD805 כיום (המיושן - Netburst להזכירך)

לא מסוגל להתמודד איתו והצלחתי אפילו להריץ עליו משחקים על עם WINE ושיהיו שחיקים (ולא שיש שם איזה כרטיס רציני, רק 8600GT).

E5200 על יד המעבד הזה הוא חיה רעה. ובכל מקרה אנחנו לא מדברים על קהל יעד זהה. כשיצאו הI3 נוכל לעשות את ההשוואה בינם לבין 775. וגם שם לדאבוני

יהיה יתרון אטרקטיביות למעבדים החדשים. (מזל לפחות שהם לא עשו סוקט שלישי לI3)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נורא קל לכתוב כאן כמה המחשבים של היום כבר חזקים מדי, ומי צריך דבר כזה.

אני מריץ היום שלש ארבע מכונות וירטואליות במקביל, על מעבד E6600 עם 4GB , ועובר לפעמים דקות רבות בהמתנה למחשב שיסיים לטחון את הדיסקים - תחשבו על עשר דקות של לא לעשות כלום, להסתכל על המסך, ללחוץ על ה-scroll lock ולראות שממש עוברות עשרות שניות עד שהמנורה נדלקת ...

:kopfpatsch:

בוער לי לשדרג את המחשב שלי שישתפר קצת המצב הכספי, ורק מתלבט אם לחכות ל-i9 או לא, ואם לשים דיסק או להסתפק בדיסק רגיל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...