התנתקויות ברשת ביתית מבוססת נתב (ראוטר) Microsoft MN-700 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התנתקויות ברשת ביתית מבוססת נתב (ראוטר) Microsoft MN-700

shay5525

Recommended Posts

יש לי בבית רשת ביתית של שלושה מחשבים שמחוברת דרך נתב MN-700 (נתב שעובד במהירות 54MBPS)לאינטרנט (בזק).

מחשב אחד מחובר לנתב בכבל, והשניים האחרים דרך כרטיסי אלחוטיים.

בעיה שחוזרת בשנה האחרונה היא התנתקויות חוזרות ונשנות של הנתב, כלומר נפילה של הרשת.

הבעיה היא לא במודם או בחיבור לספקית האינטרנט, שנשאר יציב ולא דורש אתחול, אלא בנתב עצמו.

מדי כמה שעות הרשת פשוט נופלת (אם כי שלושת נוריות החיוי שעל הנתב נשארות ירוקות - כח, מודם ואלחוטי), לא ניתן לגשת לנתב עצמו (כשהחיבור לאינטרנט נופל, אני פשוט ניגש לכלי הניהול של המודם דרך ה-IP שלו), והדרך היחידה להחזיר את הרשת לפעולה הוא לנתק ולחבר את הנתב.

ניסיתי בין השאר להוריד את ההצפנה מהרשת, אבל זה לא שינה דבר.

בנוסף, ה-firmware של הנתב מעודכן (כבר לפני שנה, ולא יצאה מאז גרסה חדשה).

חיפוש קצר ברשת העלה תלונה או שניים על הדגם הזה, אבל לא משהו חריג.

לכן, שאלתי היא האם למישהו יש מושג איך אפשר לפתור את הבעיה, או האם זו בעיה שמובנית בנתב ואין ברירה אלא להחליף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אני משתמש כבד, אבל אני בהחלט משתמש, ויש תוכנה פתוחה שמורידה רוב הזמן.

עם זאת, שתי עובדות רלוונטיות:

1. רוחב הפס של חיבור האינטרנט שלנו הוא 750 KBPS, לעומת רוחב פס החיבור האלחוטי של הנתב, שאמור להיות 54 MBPS.

זה לא אומר שגם בעומס מקסימלי של התוכנה שלי (אולי 200KBPS, אולי), זה כלום בשביל הנתב? אחרת - מה הקטע?

2. חזרתי לפני שבוע מטיול של חודשיים וחצי בהודו, במהלכן המחשב שלי היה כבוי, ורק שני המחשבים האחרים בבית צרכו רוחב פס (והם צורכים הרבה פחות) - ובכל זאת בני המשפחה שלי הודיעו שההתנתקויות המשיכו באותה תדירות, והם נאלצו לבצע את אותו תהליך (ניתוק-חיבור) בשביל לחדש את פעולת הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה על העזרה.

א. המודם הוא מדגם ROTAL - RTA1320a שבזק נתנה לנו.

ב. בזמן הנפילות אי-אפשר לגשת לממשק הנתב. הדרך היחידה להחזיר את הרשת היא לחבר ולנתק אותו מהחשמל, ואחרי האתחול שלו הרשת חוזרת לפעול אוטומטית. בזמן הנפילות הללו (נפילות של הרשת הביתית, כלומר של הנתב) המודם פועל ולהערכתי החיבור לאינטרנט תקין.

ישנם מקרים מעטים (פעמם בכמה חודשים) שבאמת החיבור לאינטרנט נופל, והרשת הביתית לא, ואז אני ניגש לממשק הנתב ולוחץ Connect. זו לא הבעיה שעליה אני מדבר, כי זה כמעט אף פעם לא קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת נראית בעיה של מספר חיבורים שהנתב לא מסוגלל להתמודד איתו מאיזו שהיא סיבה...

האם במחשבים האחרים מלבד המחשב שלך משתמשים בתוכנות שיתוף קבצים?

בכדי לדעת האם זה נובע מתוכנות שיתוף קבצים או ממשהו אחר... בהקשר לתקופת הזמן שלא היית בארץ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש שימוש כלשהו של המחשבים האחרים בתוכנות שיתוף קבצים, אני לא יודע כמה בדיוק.

אני לא יודע איך הדברים הללו פועלים, אבל האם תוכנות שיתוף קבצים יוצרות חיבור נפרד לכל הורדה, או משהו בסגנון, וכדאי להגביל את מספר ההורדות במקביל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לאבחן קודם את הבעיה...

זאת לאו דווקא הבעיה.. יכול להיות שהנתב התחמם ואיזה שבב לא תקין כבר במאה אחוז או שמשהו בסגנון כזה או אחר של מוצר תקול.

בשביל לבדוק את זה אתה צריך לבדוק את התדירות שאתה צריך לכבות את הנתב ואז אחרי שאתה מוודא שלאחר זמן מסויים הוא נתקע לבקש מבני הבית החביבים לא להשתמש בתוכנות שיתוף קבצים בכלל לצורך הבדיקה שתארך מספר השעות המשעור שנגרמת התקלה + איזה 4 שעות.

ולראות האם במצב הזה שאף אחד לא משתמש האם הבעיה עדיין מתרחשת.

אם הבעיה עדיין מתרחשת סתרנו את האפשרות שזה נגרם מתוכנות שיתוף קבצים... ומיסגרנו את הבעיה לנתב עצמו...

אם אנחנו רואים שזאת בעיה בנתב עצמו האופציות הן לממש את האחריות של הנתב או לקנות נתב חדש בסביבות ה 180 שקל.

במידה ואנחנו רואים שזה נגרם מתוכנות שיתוף קבצים בכללי ההמלצה היא להגדיר מספר חיבורים מקסימלי נמוך יותר לתוכנת שיתוף קבצים.

קצת הסבר כללי על מספר חיבורים וכו'.

בטכנולוגית ה NAT שמשתמשים בה נתבים בשביל לאפשר לרשת מחשבים לגשת באמצעות כתובת רשת אחת לרשת אחרת\האינטרנט ללא חשיפת פרטי המחשב שמנסה ליצור את ההתקשרות יש מגבלה של מקסימום 5000 חיבורים סימולטאנייים.

את כל היסטורית החיבורים שהנתב יוצר הוא שומר בזכרון ה שלו כידוע הRAM של הנתב לא משמש אך ורק למטרה זאת בלבד וכאשר הRAM מלא במידע של החיבורים יש נתבים שנוטים להתקע עקב ניהול לא נכון של הזכרון ועוד כל מיני באגים בתכנות הקושחה של הנתב.

הרבה גרסאות של אימיול מגבילות את סך החיבורים המקסימאלי ל 4900 שזה טירוף כשלעצמו כי יש COST\עלות ברוחב הפס לכל חיבור.

אני יכול גם להגיד שנניח חיבורים של אימיול הם שונים מאשר של רשת הטורנט כי מנסיון אישי שערכתי עלות רוחב הפס של כ 300 חיבורים מקבילים של רשת הביטורנט מקביל לכ 1000 חיבורים של אימיול מבחינת עומס על ....

לקחתי ROTAL שאני יודע שנתקע במספר חיבורים מסויים ובהגדרות האלה הוא נתקע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או.קיי.

דבר ראשון, תודה רבה על ההסבר והעזרה.

כרגע הגבלתי את מספר החיבורים ב-utorrent ל-20, ובגלל שמחשב אחד נוסף בבית לא מתפקד, ומהשלישי לא מורידים, זה יאפשר לי לבדוק את הנושא כפי שהצעת.

אני אעדכן עוד חצי יום בערך לגבי התנתקויות שהיו או לא היו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או.קיי.

אני חייב לציין שאחרי כמעט יום של גלישה (שבו הטורנט פעל מעט או בכלל לא), לא היו התנתקויות.

זה בעיקר אומר שלא נפסלה שום אפשרות, אבל אני אופטימי. אני אמשיף לנטר את המצב בימים הקרובים ולראות בכמה פעילות הנתב יכול לעמוד (בהנחה שיש קשר בין הדברים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי, אתה יכול לעלות ל-50 חיבורים ועדיין הנתב ישאר יציב. מהניסיון שלי רוב הנתבים הישנים תומכים בערך הזה בלי בעיות מיוחדות. בכל מקרה, כדאי לך לשחק עם הערך הזה קדימה ואחורה עד שתמצא את הערך האופטימלי מבחינתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבוי. לצערי, אחרי ארבעה ימים שבהם פעילות תוכנות ההורדות שלי הוגבלה ל-20 חיבורים, ושהיו באופן כללי רחמניים על הנתב, כנראה שאין קשר בין הדברים.

ההתנתקויות חזרו, ואפילו התגברו.

אלא אם למישהו יש הצעה קונקרטית, אני חושב פשוט לקנות חדש. יש הצעות או המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי מנסה כזה דבר...

מגדיר את המודם שלך ROTAL כפי מה הבנתי על תצורת נתב ומבטל את שרת ה DHCP של הנתב של .

בשלב הזה מחבר את המודם לאחת היציאות של הנתב... מתוך ה 4 ולא ליציאת ה WAN.

ואז ככה מי שיבצע לך את החיבר לאינטרנט זה המודם של ROTAL.

זה יכול לחסוך לך את הצורך לקנות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...