איטיות נוראית בעת העתקה לכונן חיצוני eSata - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות נוראית בעת העתקה לכונן חיצוני eSata

bluenote

Recommended Posts

שלום,

קניתי כונן חיצוני 1TB של freeagent Xtreme.

חיברתי אותו למערכת XP בעזרת חיבור eSata.

הלוח שלי לא הגיע עם Esata ולכן השתמשתי בכבל פשוט שמתחבר לSATA פנוי על הלוח מצד אחד ויוצר יציאת eSata מאחורי המחשב.

קראתי גם את כל המדריכים לגבי ה-AHCI, איפשרתי אותו והכל כביכול עובד טוב.

הבעיות הן:

1. כל פעם שאני מעתיק מ- או ל- כונן החיצוני, כל שאר המחשב עובד מאד מאד לאט, ברמה שאי אפשר כמעט לעבוד איתו. ניסיתי גם עם עם הקופי-פייסט הרגיל של הווינדוס, וגם עם כל מיני תוכנות אחרות להעתקת קבצים.

2. המחשב מגיע עם תוכנה של שאמורה לעזור עם גיבויים וגם עם כל מיני הגדרות של הכונן. משום מה היא לא מזהה את הכונן בכלל, למרות שהוא כן מופיע ב-My Computer והוא עובד טוב. ממה שקראתי הבנתי שזה יכול להיות קשור לסוג הכבל המחבר את הכונן למחשב, וגם לדרייבר של רכיב ה-eSata על הלוח, אבל לי כלל אין eSata על הלוח. יכול להיות שזה קשור למתאם הפנימי ששמתי במחשב? האם הוא לא מספק אותם ביצועים כמו של כרטיס eSata אמיתי?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יתכן שבגלל שהפעלת AHCI, זה גורם לבעיות אם מפעילים את זה כשמערכת ההפעלה כבר מותקנת.

ניסית בלי AHCI?

2. אין קשר למתאם. בשורה התחתונה הכונן שלך מחובר כמו כונן פנימי וכך יש להתייחס אליו. גם אם הוא היה מחובר לחיבור eSATA אמיתי בלוח אז הוא היה מקבל יחס של כונן פנימי מן השורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד 2 דברים שתוכל לבדוק-

במידה וההעתקה והביצועים של הכונן איטיים גם כן (בלי קשר לזה שהוא מאט את כל המערכת) אז תוודא ש-DMA מוגדר

יש על כך הסבר ב-הודעות נבחרות (FAQ)

דבר נוסף-

קליק ימני על My Computer, תבחר Properties ואז בחלון שנפתח כנס ללשונית Hardware, שם תפעיל את Device Manager. פתח את הקבוצה של Disk Drives, הכונן החיצוני שלך אמור להיות שם- דאבל קליק עליו ותעבור ללשונית Policies. שם תוודא שמסומנת ב-V האפשרות "Enable write caching on the disk".

ואם כבר אתה שם אז תאמר לי אם יש לך אפשרות לבחור בין Optimize for - quick removal /performance..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, להלן תוצאות חלקיות וקצת מוזרות:

ניסיתי דבר ראשון לבטל את ה-Write Caching. ביצעתי העתקה וניסיתי לעבוד על המחשב והפתעתי הוא עבד יחסית סבבה.

אז ניסיתי להחזיר את ה-Write Caching, ביצעתי שוב העתקה והמחשב עבד תקין (!!), כאילו מעולם לא הייתה לו בעייה. הדבר היחיד שלא עבד זה קטע באתר YNET שניסיתי לנגן ולא הסכים להיטען עד שההעתקה הסתיימה.

מה שכן, ללא ה-Write Caching מהירות ההעברה הייתה בממוצע 13MB/s, ועם ה-Write Caching המהירות היא יותר לכיוון ה-40MB/s

האם זה תקין?

מה אמורה להיות המהירות של eSata?

מהן המלצות העבודה לגבי write caching?

אני לא יודע אם אמשיך לבדוק את שאר האופציות (DMI, AHCI) כיוון שמסיבה לא ברורה הכל עובד תקין כעת...

תודה בכל מקרה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות של eSATA היא מקסימלית בידיוק כמו SATA (החיבור רק שונה פיזית). כלומר שמלבד כונני SSD מהירים במיוחד שום כונן לא יוגבל על ידי הממשק הזה. לפיכך שהמהירות תלויה לגמריי בכונן שמחובר.

13 לא סביר וגם לא 40 לכונן מודרני אבל הרבה פעמים יש השפעה גם לרכיבים אחרים. למשל אם לכונן אחר אופציית ה-Caching לא מסומנת ואתה מעביר ממנו אל הכונן החיצוני אז הוא מהווה צוואר בקבוק. לכן אני מציע בשביל בדיקה אמיתית לבצע מבחן ב-HDTune ולבדוק את התוצאות.

"מהן המלצות העבודה לגבי write caching?" - אתה יכול לקרוא על כך בקישורים הבאים:

http://www.hitachigst.com/hdd/technolo/writecache/writecache.htm

http://www.pcguide.com/ref/hdd/op/cacheWrite-c.html

http://www.windowsreference.com/windows-server-2008/enable-disk-write-caching-to-improve-performance-in-windows-7-windows-server-2008/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיטיות הכללית שמתוארת בדיון היא לא משהו חריג.

אפילו עם מעבד מרובה ליבות והרדיסקים יעודיים נפרדים, עדיין העתקה רציפה ארוכה יכולה להעיק על ביצועי המחשב באופן מורגש.

הפעלת AHCI בביוס ועדכון דריוור SATA יכולים אולי לשפר את העניין במידת מה.

אבל נכון לעכשיו אין הפרדה מוחלטת בין תהליכים ברמת התוכנה/חומרה כמו שהיה ניתן לצפות, ואיטיות מסוימת בזמן העתקה היא דבר שבשגרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושבל לקנות כונן קשיח חיצוני, של WD,

אני מתלבט בין ה-Home Edition שמכיל גם חיבור eSata בנוסף לחיבור או Essential Edition שמכיל רק חיבור ..

לוח האם שלי GA-EP35-DS4 של ג'יגהבייט תומך ב-AHCI... לכן השאלה שלי אם תהיה לי גם בעיה של איטיות?

או שאאלץ לכבות ולהדליק את המחשב כל פעם כשארצה לנתק/לחבר את הדיסק הקשיח ב-eSata?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ESATA יהיה יותר מהיר מUSB כמובן.

האיטיות המדוברת (במקרה שאין בעיה אמיתית) היא רק בזמן העברה רציפה ארוכה, ולא מדובר על איטיות בהעברה עצמה, אלה באיטיות כללית במולטיטסקינט בזמן העתקה ממושכת.

גם SATA וגם ESATA תומכים בחיבור וניתוק ללא צורך באיתחול המחשב.

אתה צריך לבחור אם עדיף לך לקנות הרדיסק עם חיבור פחות או יותר מהיר, בלי שום קשר לאיטיות משנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון -

לעצתכם, השתמשתי בתוכנת HDTune.

ההארדיסק החיצוני קיבל תוצאות מעולות לדעתי של ממוצע של 100MB/s בערך לקריאה.

ההארדיסק הפנימי קיבל תוצאות פחות טובות של 45MB/s בערך לקריאה.

אני מניח שזה מה שהשפיע על המהירות של ה-40MB/s כאשר העתקתי חומרים גדולים מהכונן הפנימי לחיצוני.

הבעייה של האיטיות הכללית במחשב שפירסמתי בתחילה הסתדרה באופן פלאי כך שלא בדקתי את נושא ה-AHCI.

ניסיתי גם לחבר דרך USB והתוכנה של התחילה לעבוד, כנראה יש לה באמת בעייה עם חיבורי eSata.

תודה לכולם על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...