מסך 22" למשחקים וסרטים | עד 1000 ש"ח. - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך 22" למשחקים וסרטים | עד 1000 ש"ח.

amd@ati

Recommended Posts

1. תדר שעון של מעבד כן משפיע על ביצועים, תראה את כל הפאנטים של OC באתר... (מה שכן, זה לא אינדיקטור להשוואה מול וכו')

2. TN יש איכותיים יותר ואיכותיים פחות, אולי הניגודיות והרענון לא רלוונטיים, אבל יש הבדלים בין המסכים, ממך משתמע שאת כולם מייצר אותו יצרן ורק האריזה משתנה.

3. זליגת אור בצדדים או בפינות יהיו לכל מסך ברמה כזו או אחרת, שום דבר לא יעזור.

4. Samsung זו חברה לא איכותית שמוציאה דגם מסך כאשר את הפאנל מייצרות חברות שונות, תחשוב אני ואתה קונים אותו דגם ולשנינו פאנל שייצרה חברה אחרת, זה לא איכות.

1. לא אמרתי שתדר שעון לא משפיע, אמרתי שהוא לא מדד לאיכות של מעבד, בטח לא לצרכים מסוימים. אבל זה משהו שקל למשתמש הממוצע להבין, וקל לאנשי המכירות לדחוף וזה הפך פשוט לנתון מכירה, ולא אחד שמעיד במיוחד על איכות המוצר שאתה קונה. וזה נכון גם לגבי קצב הרענון, לא רק שפה זה אפילו לא נתון מדויק (כל חברה מודדת איך שהיא רוצה), בגדול אם יש לך פאנל בעל קצב רענון של 5ms או 2ms אתה לא תבחין בשום הבדל, ותבחין יותר בבעיות אחרות שנובעות מסוג הפאנל או ב-Input lag וכו'.

OC זה גם תוספת לביצועים שלפעמים עוזרת, אבל ה-"משוגעים לדבר" עושים את זה יותר כאתגר ובשביל ההרגשה. חוץ מזה ששוב אני אומר נתתי את זה כדוגמא לנתון מכירה שעוזר לאנשי המכירות לדחוף מוצרים ללקוחות על בסיס מספר כזה או אחר שהוא רק חלק קטן ממערך גדול יותר של נתונים, ולא כנתון מקביל מבחינה טכנית.

2. יש מספר מצומצם של יצרני פאנלים בעולם (אחד מהם הוא Samsung כמו שאתה בטח יודע), ולמיטב ידיעתי כל פאנלי ה- TN הם באותה רמה מבחינת מה שהם נותנים לך. אם יצרן כזה או אחר מקפיד יותר על בקרת איכות ועושה שימוש בטרנזיטורים טובים יותר וכו' וכתוצאה פאנל אחד יחזיק מעמד שנים, ואחר יתקלקל ויתחיל לעשות בעיות אחרי תקופה קצרה זה כבר סיפור אחר. אבל מבחינת איכות ואופי תמונה אין איכותיים יותר ופחות. הטכנולוגיה היא אותה טכנולוגיה ובבסיס TN זה TN.

3. נכון, ועדיין יש מסכים שזליגת האור היא מינימאלית וכמעט ולא מורגשת (אלא אם כן מחפשים לראות אותה) ויש מסכים בהם היא הרבה יותר מובחנת ולעיתים גם מפריעה. זה נובע בעיקר מאיכות הבנייה והאיטום של התאורה האחורית.

4. אני מסכים איתך בגדול למרות שלא תמיד היא משתמשת בפאנלים של יצרן אחר אלא גם בשלה (ולמיטב ידעתי יש מסכים מהסדרות היותר איכותית מתוצרתה בהם היא עושה שימוש בלעדי בפאנלים מתוצרתה). בנוסף, לא דיברתי על איכות הפאנל, דיברתי על איכות הבנייה ביחס למחיר. זאת חברת consumer electronics אז אין מה לצפות מהמוצרים ההמוניים שלה להיות איכותיים במיוחד, בדיוק כמו שלא צריך לצפות זאת מ- או שאר יצרניות דומות, אבל בסך הכל אתה מקבל פה מוצר סביר ביחס למחיר מבחינת איכות הבנייה.

בקשר לגודל הכתב אני לא מסכים איתך. יש במסך כזה יותר פיקסלים בהשוואה למסך ברזולוציה נמוכה יותר שפרושים על פני אותו שטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני יכול להסביר את הקטע של הכתב אם אתם מוכנים לשמוע :smile1:

מסך 19" רגיל 1280X1024 כלומר 1024 פיקסלים לגובה.

מסך 22" FHD 1920X1080 כלומר 1080 פיקסלים לגובה.

1024 מול 1080 פיקסלים זה די זהה במיוחד של-22" יש קצת יותר גובה והיחס קרוב מאוד.

לא ייתכן שהטקסט יהיה מתוח במסך, הוא יהיה קשה לקריאה, אז מה שקיבלנו פה שהטקסט שומר על הגודל לאורך ולרוחב למרות שלרוחב המסך עצמו יש המון שטח.

דוגמה למה שאני מדבר עליו:

Picture2.jpg

הייתם צודקים אילו היה מדובר ברזולוציה של נגיד 1600 פיקסלים לגובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שההגיון דפוק זה אצלך, במיוחד כשאמרת לי לשים 22" על רזולוציה של 19" אבל נזרום... אני בודק בפועל, ואתה מה?

הכוונה הייתה שתשים את המסך של ה22" על הרזולוציה שהשתמשת בה ב19" ה1280X1024

ואז תראה שהכתב ב22" יהיה גדול יותר...

ואני מה?

אני כבר ראיתי את ההבדלים בעבר...

גם בין הלפטופ שלי שהרזולוציה הטבעית שלו 1440X900, מסך 15.4" לעומת ה2209WA על אותה רזולוציה, וגם במסכים אחרים...

בנוגע להודעה האחרונה שלך, שכחת, שמסך 22" גדול באופן פיזי יותר ממסך 19" ולכן אתה לא יכול להסתכל רק על הרזולוציה, כי יש גם גודל נקודה/פיקסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-דנדן

שמתי רזולוציה 1280X1024 על ה-22" שלי וכיביתי "מתיחה" לצדדים כדי שהכל יראה נורמלי (שחור בצדדים). גודל כתב זהה, בעיה שקצת מרוח (רזולוציה לא טבעית, הגובה אמור להיות 1080). עוד משהו שרצית להגיד?

הערה:

קח את המסך שלך, יש לו רזולוציה של 1680x1050, אצלי לגובה 1080... הרזולוציות כמעט זהות... מה שכן, היחס של המסך שונה.

אצלי 16:9 ואצלך 16:10... הרווח שלי זה לרוחב, לא לגובה, לכן הטקסט לא סובל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה לא מבין את מה שמנסים לומר לך.

אם תקח מסך LCD 42" שרזולוציית הVGA שלו היא 1280X800, ותקח מסך 22" על אותה רזולוציה

הכתב ב42" יהיה גדול יותר.

ככל שהרזולוציה תגדל, הכתב יהיה קטן יותר...

ודרך אגב, בתמונה שהעלת, רואים שהמסך FHD מציג כתב קטן יותר...

ואני לא מבין מי דיבר על הרוחב עד עכשיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך את התמונה שהעליתי אני לבד עשיתי. והכתב הקטנתי באחוז או שתיים בכוונה שלא יתפלו אליי, כי הוא כן קטן יותר. אבל לא במשהו שמרגישים.

גובה של מסך 19" לא רחב כמעט זהה ל-22" רחב, יש תמונה ידועה מגוגל שממחישה את הגדלים:

http://frank.newbiverse.com/include/images/15-24w,%20LCD%20resolutions%20%281%29.png

שים לב ל-19 הסגול מול 22 הכחול.

גודל הכתב במסך שלי ושלך זהים, ההבדל הוא באחוז או שניים מול 19". מסך LCD ברזולוציה טבעית לא אמור לעשות בעיות עם הכתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חישוב פשוט לגבי גדלים:

http://members.ping.de/~sven/dpi.html

1920X1080 ב-22" זה 100PPI.

1280X1024 ב-19" זה 86PPI.

הבדל של 14-16% בגודל נקודה ברזולוציה הטבעית. כשמדובר בטקסט, זה לא דבר של מה בכך לעין.

זה בערך ההבדל של לעשות Ctrl++ פעם אחת ב-FF/IE. האם אתה מרגיש בהבדל?

בפירוש יש מספיק אנשים שירגישו לא נוח עם רזולוציה כזו גבוהה. אני לא ביניהם, אבל הם קיימים וזה טיפשי להתעלם מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...