התחלתי לעבוד לפני שבוע ואני רוצה לעזוב - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחלתי לעבוד לפני שבוע ואני רוצה לעזוב

enzo

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה שטויות אני מדבר?

אם אתה חושב אני רושם שטויות אין לך בכלל מושג כמה חוזים לא חוקיים נחתמים וברגע שאתה טיפה תדרוש את הזכויות האמיתיות הם יתקפלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם האחרונה שבדקתי, עורך דין שמנסח חוזה מטעם חברה כלשהיא, מנסח חוזה חוקי. אחרת למה החוזה אם לא לאסמכתא?

במיוחד שהוא מתאר חברה כל כך גדולה.

נו... ומה ניראה לך שבעל החברה יושב בבית ומקשקש מה שבא לו בנייר ואומר יופי! זה החוזה החדש שלי.

כמו שאמרתי, די לדבר שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חופשי חי בסרט אם נראה לך שיש משהו שמפריע ל"חברה גדולה" (עאלק, כולה נטויזן או משהו בסגנון) להחתים אותך על חוזה שלא מגובה בחוק.

מה בדיוק יעצור בעדם?

זה לא יגיע לבית משפט כי ברגע שעובד יחליט לתבוע הם יקרעו את החוזה והוא יהיה מרוצה וישתוק.

השיטה של מצליח עובדת בכל מקום (מצליח - מצליח, לא מצליח - לא מצליח, מנסים אותך, זה עדיף על כלום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה ברמה של נטוויז'ן מנסחת חוזים לא חוקיים? תעשה לי טובה.....

שוק עבדים זה כן, אבל הכל חוקי.

אתה מדבר אולי על חברות שמירה קטנות וכדומה, ובזמן המוקצב שהם שורדות הם ממש לא צריכות לנסח חוזה אתה יודע למה??

כי אתה בכלל לא תקבל משכורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את זה שוב

אם חתמת על חוזה ממש לא אכלת אותה

רוב החוזים במקומות האלה נחתמים לפי גישת מצליח

ככה שאם החוזה לא חוקי, הוא לא תקף, לא משנה אם חתמת או לא

חוזה עם סעיף לא חוקי מבוטל כולו. הם לא יכולים לקחת לך שום דבר. אני מכיר מקום עבודה שעושה חוזים כאילו עם קנס יציאה על קורס שהם לוקחים בהתחלה (מביאים מדריך מיוחד) .מישהו רצה לעזוב אמר ודיבר עם קרוב משפחה שלו שהוא עורך דין. הוא אמר להם שהוא עוזב וכדאי להם לשלם לו משכורת מלאה כי אחרת הוא יתבע אותם ויקבל אפילו יותר כי החוזה לא חוקי.

אני מכיר מישהו שעבד כטבח בכמה מסעדות ולא שילמו לו אז הוא תבע אותם על זה. בית הדין לעבודה לרוב מאוד מחמיר עם מעסיקים שעוברים על החוק ומטיב עם העובדים. המעסיקים מעדיפים לא להגיע לשם... רק תחשוב שהדברים האילו מתפרסמים בעיתונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל להבהיר, חוזה עם סעיף אחד לא חוקי לא הופך את כל החוזה לחוזה לא חוקי, זה תלוי במהות הסעיף

בעניין הזה הסעיף הזה לא משמעותי, לכן רוב החוזה עדיין "חוקי" פשוט הסעיף הזה בטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום עם הסחבת בבתי המשפט ועם השכר הגבוה לעו"ד לא תובעים כל כך מהר.. וזה לא מפחיד אף אחד.

במיוחד שמדובר בסכומים קטנים..

אני מודע לזה שיש חברות רמאיות כמו שיש אנשים רמאים זה בדיוק אותו דבר.

אבל אתה יוצא מנקודת הנחה שהחברה שהוא עובד בא החוזה לא חוקי. וחבל להטעות את הבנאדם.

סביר להניח שאם זו חברה גדולה ורצינית החוזה כשר וחוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט מדובר בשיטת מצליח,

חברות (גם גדולות מאוד) שמעבירות הכשרות מחתימות על חוזה שיש בו "קנס יציאה"

בפועל, הן לרוב לא מצליחות לגבות את זה וממשיכות הלאה, הן בטח לא ילכו בגלל זה לבית משפט

אם יש להן איך להיפרע מולך הן יקזזו את זה מהשכר (למשל) אחרת זה פשוט יעבור וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוזה העסקה הוא אף פעם לא חוזה אחיד - תמיד יש בו סעיפים שאפשר להתפלפל עליהם.

הרבה פעמים חברות מכניסות סעיפים "לא כשרים" - לפעמים זה מחוסר ידע ולפעמים בשיטת מצליח.

כמעט בכל חוזה שחתמתי עליו היה סעיף שבו היה כתוב שביטול של סעיף אחד מהחוזה לא יבטל את כלל החוזה כך שגם החברה מודעת לכך שלא כל מה שהיא מכניסה לחוזה הוא חוקי ויש סיכוי שבית משפט יבטל לה סעיפים.

מי שחושב שהעולם מורכב מ-100 אחוז של חברות הגונות שעובדות רק לפי החוק צריך לצאת מהר מהסרט שהוא חי בו: זה מאוד מסוכן לחיות תחת הזיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גירסה קצת אחרת לשאלה שנשאלה כאן:

אני רוצה להשיג עבודה לזמן יחסית קצר. רוב המקומות דורשים התחייבות (בדר"כ לשנה). כדאי לי ללכת למקום כזה ולהתפטר מתי שארצה בידיעה שהם לא יוכלו לממש את סעיף ההתחייבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כדאי? בטוח שלא.

זה יהיה אידיוטי להכנס למקומות כאלה בידיעה שאתה הולך להכנס איתם לעימותים, הם לא נותנים לך שום דבר ששווה את זה.

גם ככה עבודות כאלה הם בדר"כ התחתית של התחתית (תמיכה טלפונית וכו') עם משכורת זנותית, להכנס לזה בכוונה בשביל לצאת באמצע זה דבילי, באותה מידה אתה יכול ללכת לעבוד ב-YELLOW, התנאים יותר טובים, המשכורת זהה ואתה לא מחוייב לכלום (אפילו לא בכאילו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה מידה אתה יכול ללכת לעבוד ב-YELLOW, התנאים יותר טובים, המשכורת זהה ואתה לא מחוייב לכלום (אפילו לא בכאילו).

אתה טועה

בYELLOW את מחוייב אותך להגיד "תודה שקינתה בYELLOW" בסוף כל מכירה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...