סתם מתוך עניין - האם יש מסכים בעלי חיבור DP? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סתם מתוך עניין - האם יש מסכים בעלי חיבור DP?

Cereal  Killer

Recommended Posts

שאלה מצוינת. באותה מידה ניתן לשאול למה בדרך כלל (שלא לומר תמיד) תוכנות/שירותים/מוצרים יקרים, מסורבלים, כבדים, אבל בעלי "שם" ששווקו או שבנקודת זמן מסוימת היו פתרון טוב או יחיד (נקודת זמן שמזמן חלפה לה) הם עדיין סטנדרד תעשייתי, וחלה התעלמות גדולה מתחליפיהם החינמים או הזולים יותר והעדיפים על הקיים?

לדעתי זה נובע מכך שאנשים "קונים" מה ש-"מוכרים" להם בלי להבין וגם בלי להתעניין יותר מדי. בנוסף אני מניח שקיימים כוחות שוק בעלי אינטרסים שדוחפים לכיוון התקנים הללו בגלל הרווחים שבצידם. בדיוק כמו שתעשיית הנפט לדוגמא מטרפדת את כניסתם של פיתוחים בתחום האנרגיה המתחדשת, וכנ"ל גופים שונים בתחומים שונים. במקרה הנוכחי אני מניח שגופים אינטרסנטיים משפיעים הרבה יותר על העניין מאשר מוכנותם של משתמשי הקצה לקבל שינויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אבל הנה רשימה חלקית של חברות המשתמשות ותומכות בקידום ה DP

* AMD/ATI

* Analogix

* Apple

* ASRock

* ASUSTeK

* Circuit Assembly

* DataPro

* Dell

* Genesis Microchip

* Technology

* Hall Research Technologies

* Hewlett-Packard

* Hosiden Corporation

* Intel

* Integrated Device Technology

* Japan Aviation Electronics

* Lenovo

* Luxtera

* Graphics

* Molex

* NVIDIA

* NXP Semiconductors

* Microsystems Palit

* Parade Technologies

* Pioneer Corporation

* Philips

* Quantum Data

* S3 Graphics

* Samsung

* Sparkle Computer

* Texas Instruments

* Tyco Electronics

* Unigraf

יש כאן מובילות תעשיה, איך זה שהתקן ברובו לא קיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאין לי תשובה, אני רק יודע שתמיד מעורבת בזה פוליטיקה פנימית ותמיד הכסף והרווחים משחקים תפקיד חשוב.

אולי התקן הזה לא בשל עדיין מספיק מבחינת התעשייה. אולי כרגע קווי הייצור ולכן הוספתו מייקרת את המוצרים (למרות שקצת קשה לי להאמין). אולי החברות לא רוצות "לירות" לעצמן ברגל וברגע שיוציאו חיבור כזה הדור הישן של המוצרים (שהוא הנוכחי) אוטומאטית יפגע תדמיתית.

באמת שאין לי הסבר הגיוני לזה כי גם לי קשה קצת להבין מה הסיפור הגדול פה ולמה לא להתחיל ולהכניס בהדרגה את החיבור (כי אני זוכר שדיברו פעם שכבר ב-2007-2008 הוא ייכנס לשימוש מסחרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן מובילות תעשיה, איך זה שהתקן ברובו לא קיים?

כי כל המובילות האלה, למרות היותן מובילות, פספסו את הרכבת.

DVI קיים מאז שמסכי LCD קיימים, והפך לסטנדרט היחיד דה-פקטו. כבר תקוע בכל חור, כי ידעו לדחוף אותו לכל חור בזמנו, והעובדה שHDMI וDVI הם אותו הדבר חשמלית מאוד מפתה, שכן היא מפשטת את עניין התאימות.

הסכומים של הרישיון והתמלוגים שמשלמים על הם זעומים לכל יצרן גדול.

(אגב לא ידוע לי שיש רישיון/תמלוגים על DVI.)

אז ברור שלבוא עכשיו ולנסות להשריש תקן חדש זה ממש לא קל. זה כמו שכש- השתלט לגמרי על השוק, שום פורמט דומה, אפילו אם היו לו יתרונות אובייקטיביים מסוימים, לא הצליח ולא יצליח לתפוס את הנישה של ה-. לא OGG ולא WMA ולא שום דבר אחר.

ומה בדיוק היתרון של DP בשבילי בתור צרכן? אני לא רואה שום יתרון, למרבה הצער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...