האם מותר לי לבטל תוך 14 ימי עסקים חוזה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מותר לי לבטל תוך 14 ימי עסקים חוזה?

Born2Kill

Recommended Posts

שלום,

אולי אתם זוכרים מהתראד הקודם אבל התחייבתי למירס.

ולצערי בלי שאבי יידע אותי....

האם זה אפשרי לבטל את החוזה תוך 14 יום? (אני בודק האם הדבר היה אפשרי כי אבא שלי הלך בעבר אליהם כשהוא בשבוע הראשון ורצה לבטל אבל הם לא הסכימו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק במסמכים שאבא שלך חתם בעת ביצוע ההתחייבות. רק זה יהיה תקף לתשובה נכונה במקרה שלך.

לא הבנתי איך המסמכים קשורים?

זה כתב התחייבות, אני שלחתי (יותר נכון המנהל של מירס שלך בקשה) בקשה לביטול ההתחייבות ייחד עם אבי והסוכנת לא רצתה לבטל למרות שזאת עיסקת רוכלות! (סוכן בא למשרד של אבא שלי והחתים).

הם רצו 6000 ש"ח עם ביטול עסקה.

למרות ששלחנו בקשה לביטול ההתחייבות בשבוע הראשון מאז ההחתמה.

האם עשקו אותי כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבא שלך חתם על חוזה נכון ? תקרא מה כתוב בחוזה.

אני לא מכיר את כל החוקים הרלוונטים, אבל המשפט הזה לא בהכרח נכון - חוזה לא תקף בכל מקרה, קיימות הגבלות, ואפילו די הרבה.

קורה מספיק פעמים שקיימות דרכים לעקוף את החוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לי מותר לבטל על עסקת רוכלות תוך 14 ימי עסקים לא?!

(קורה שבנאדם טעה)

לא כל עסקת רכישה היא עסקת רוכלות. אם הסוכן הוזמן ע"י אבא שלך, מדובר בעסקה רגילה לכל דבר ותנאי הביטול יכולים להיות שונים בצורה קיצונית, אם בכלל ירשו לך לבטל עסקה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל עסקת רכישה היא עסקת רוכלות. אם הסוכן הוזמן ע"י אבא שלך, מדובר בעסקה רגילה לכל דבר ותנאי הביטול יכולים להיות שונים בצורה קיצונית, אם בכלל ירשו לך לבטל עסקה כזו.

ממש לא!

אבא שלי עשה עסקת רוכלות אפילו שאלתי באורנג' אם זה עסקת רוכלות אז אמרו לי כן.

הסוכן בא אל אבא שלי ואבא שלי לא הזמין אותו אלא הסוכן בא על דעת עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עסקה ברוכלות

עסקה ברוכלות מוגדרת כהצעת עסקה לצרכן מאת עוסק שבא למקום מגוריו, עבודתו או לימודיו של הצרכן או לקרבתם, שלא לפי הזמנה או שהגיע למקומות אלה בעקבות פניה יזומה של העוסק לצרכן לקשור עסקה. מדובר במקום שאינו בית עסק של העוסק.

http://www.moital.gov.il/cmsTamat/InternalPage.aspx?FRAMELESS=false&NRNODEGUID={AF83F977-3B01-4DC0-AC33-C3E975B3C8F8}&NRORIGINALURL=%2fNR%2fexeres%2fAF83F977-3B01-4DC0-AC33-C3E975B3C8F8.htm&NRCACHEHINT=Guest#a9

אם אתה התקשרת ויזמת פגישה זה בעייתי

אם מירס התקשרה ותיאמה פגישה, יש לך קייס חזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.moital.gov.il/cmsTamat/InternalPage.aspx?FRAMELESS=false&NRNODEGUID={AF83F977-3B01-4DC0-AC33-C3E975B3C8F8}&NRORIGINALURL=%2fNR%2fexeres%2fAF83F977-3B01-4DC0-AC33-C3E975B3C8F8.htm&NRCACHEHINT=Guest#a9

אם אתה התקשרת ויזמת פגישה זה בעייתי

אם מירס התקשרה ותיאמה פגישה, יש לך קייס חזק

אז זהו, שהסוכן מכירות התקשר אלינו מיוזמתו וביקש להיפגש.

באותן 14 יום ניסינו לבטל אך לשווא כי הם דרשו כסף על הביטול למרות שלא מגיע להם, ולא היינו מודעים שאפשר לבטל תוך 14 יום למרות שבפועל כן ביקשנו לבטל.

אין בידינו הוכחה בכתב שרצינו לבטל אך דיברנו עם אחד ממנהלי מירס וביקשנו שיישלח בקשה לביטול, הוא שלח בקשה ולאחר כמה ימים התקשרה אלינו סוכנת ממירס ואמרה לנו במה כרוך הביטול, כשאמרה לנו את הסכום עזבנו את זה בצד וחשבנו שאי אפשר לעשות כבר משהו בנידון.

עכשיו שאני יודע, מה אפשר לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע כדאי כל-כך לדעת מהי עיסקת "רוכלות"? מאחר שבעסקה כזאת העניק לכם החוק סעד מרחיק לכת. במקרים כאלה בדיוק קובע החוק כי בעסקה ברוכלות רשאי הצרכן לבטל את ההסכם עד 14 ימים מיום מסירת הממכר, ואם מדובר בשירות שטרם הוחל בנתינתו - תוך 14 ימים מיום עשיית ההסכם.

כלומר, גם אם חתמתם והתחייבתם, תוכלו לבטל את העסקה. במקרים רבים אמנם יסרב הרוכל או החברה שעומדת מאחוריו לבטל את ההתקשרות, אלא שברובם המכריע של מקרים אלה יעמוד החוק, חד-משמעית, מאחוריכם וכך גם בתי-המשפט.

החוק מוסיף וקובע כי משבוטל הסכם למכירת ממכר כאמור יחזיר הרוכל לצרכן את מה שקיבל לפי ההסכם והצרכן יחזיר לרוכל את הטובין (מוצר או שירות). אם חלה הרעה משמעותית במצב הטובין רשאי הרוכל לנכות ממה שקיבל את הסכום שבו פחת ערכם של הטובין.

מה שכתוב בחוזה לא מאוד משנה - אם כתוב בו שאי אפשר לבטל, החוזה לא חוקי. (זה לפחות עד כמה שאני זוכר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...