המאגר הביומטרי, בעד ונגד? - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאגר הביומטרי, בעד ונגד?

amir85

Recommended Posts

• תגובות 351
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ההפגנה - פפפחחח - שטויות

רק האנשים הפחות חושבים יכולים לתמוך במאגר הביומטרי כי רק הם חושבים שהשילטון הוא כדי שישרתו אותו ולא להיפך , השילטון הוא למען האזרחים ולא האזרחים למען השילטון , האמת בהרבה צורות זה לא מדאיג אותי ממש , כי המטומטמים הם יהיו הראשונים ובדרך כלל הבילעדיים להפסיד מהחוק הזה , אדם שיש מעט שכל בראשו , ידע כבר איך ל"טוס מתחת לרדאר " כמו שהטיפשים הם אלו שמשלמים תמיד ובסוף כך גם במקרה הזה של המאגר הביומטרי , ככה זה בחיים .

זה למה אין יותר הפגנות , זה למה הציבור לא איכפת לו ,מפני שהסולידריות התפוררה , ( ובצדק אני חושב ) חברה שנהפכה אינדבדואלית מפני תאוותה לצרכנות , מי שחכם יסתדר גם בלי לעזור לאחרים ( המצער הוא שאנחנו חיים על פלנטה אחת כולם , אבל מה נגיד לזה , בסוף כולם מתים מתי שהו , חכמים וטיפשים ענייים ועשירים מקבליי באנים ומנהלים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה או שפשוט אף אחד לא קונה את רוב הבולשיט שנאמר בכל הקשור למאגר ורואה את היתרון שבו

כאילו גם לי היו כמה הסגות לגבי המאגר אבל אחרי שקראתי קצת וראיתי כמה תיקונים אין לי שום בעיה איתו.

להזכירך גם לגבי כרטיסי האשראי בזמנו אמרו דברים נוראים שהם יפגעו בפרטיות שהיה קל יותר לגנוב פרטים וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכרטיסי אשראי באמת פוגעים בפרטיות! הרי אוספים עליך מידע איפה קנית כל דבר וניתן לנתח את הרגלי הקנייה שלך.

אבל כרטיסי אשראי ניתן לבטל ולכן זוהי פגיעה בפרטיות שאתה מאשר רק אם אתה רוצה.

נתונים ביומטרים אי אפשר לבטל ולכן הפגיעה היא מאולצת.

מפריע לי שיהיו נתונים ביומטרים בתעודת הזהות כי לא צריך אותם,מפריע לי גם RF כי ניתן לקרא אותו מרחוק ומפריע לי גם המאגר כי הוא פריץ כמו כל דבר.

נכון שיש מאגרים שלא דלפו וזה ברור לי,אבל למה להסתכן ולהקים עוד מאגר כשלא צריך?

ניתן להגן על תעודות הזהות בעזרת הדפסה הולוגרפית של תמונת האדם ובפס מגנטי(כמו בכרטיס אשראי)שיכיל את כל המידע המודפס על התעודה+המידע שמופיע בספח אם רוצים ואפשר לחשוב על עוד שיטות שאינן דורשות נתונים ביומטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ממש סופר מתוחכם,הוא בסך הכל עקב אחריך אחרי שצילם אותך(וגם זה במקרה,זה יכל להיות כל אחד אחר)

הוא מספיק מתוחכם כדי לעקוב אחריך במשך שבוע, להיות מוכן לבצע את הפשע שלו בכל רגע (כי הוא לא יכול לדעת מראש מתי אתה תהיה ללא אליבי), לזהות אותך לפי תמונה, להשיג גישה למאגר הביומטרי - אבל הוא לא מספיק מתוחכם כדי להוציא את הפחית שהרגע זרקת לפח? כל מה שאני יכול לומר על זה זה "פחחחחח".

ומי אמר שהוא לא יכול? הוא יכול אבל להזדהות בשמך עם טביעת האצבע שלך זו תהיה בעיה יותר גדולה ועם המאגר הזה הוא יכול.

איך? אתה חושב שלא ישימו לב שהוא מניח דף או סלוטייפ על קורא הטביעות?

נניח שהפושע הסופר-מתוחכם יכול לעשות את זה. אז מה? היום גם הפושע הבכלל-לא-מתוחכם יכול להזדהות בשמך. עובדה, עושים את זה, כל מה שצריך זה לגנוב את ת"ז שלך, סכין גילוח, עט ומלחם ניילונים (או איך שלא קוראים למכונה הזו שסוגרת ניילונים בחום). לא עדיף לצמצם את מספר המתחזים מכל פושע ממוצע לעילית העבריינים בלבד?

אתה טועה-ע"פ החוק במאגר ישמרו וזאת על מנת שאם ימצאו טביעות שיש ספק למי הן שיכות גורם אנושי יוכל להשוות אותן ולהחליט,זה כתוב בהצעת החוק.

הציעו לשיטרית להחליף את זה בHASH של טביעות האצבע אבל הוא החליט שלא בגלל שלא תהיה אפשרות לגורם אנושי לצפות בהן ולהחליט למי הן שיכות.

להמיר לשומן-רק תדפיס במדפסת ליזר ותשים על זה שכבת ג'ל שומני מספיק וקיבלת תשובה.

בסדר, אז חסכנו לעבריין המתוחכם שלנו שלב. עדיין, למה שהג'ל השומני יושפע מכך שבמקום מסויים אין דיו על הנייר ובמקום אחר יש? ואיך אתה מעביר את הטביעה שתיווצר בסוף ליעדה? לא פשוט יותר להוריד טביעת אצבעות מהכוס ממנה שתית בבית הקפה ושהפושע "הרים" לפני שפינו את השולחן? או לחליפין, לפרוץ למאגר על המשטרה? הרי קל יותר לשכנע את המשטרה שמי שביצע את העברה הוא עבריין ולא אזרח ישן. אם הוא יריב של העבריין המתוחכם, הוא מרוויח פעמיים: גם מסיט את החשד מעצמו וגם מסבך יריב. ומה עם פריצה למאגר של צה"ל? יש שם טביעות אצבע של כל מי ששירת בצבא. אז אולי בכל זאת אפשר להגן על מאגרי טביעות אצבע?

שים לב שכל הצעה שלך ניתן לבצע כבר היום ובצורה פשוטה יותר.

נכון שזו לא הרשעה מידית אבל יהיה לך הרבה יותר קשה להוכיח שלא אתה עשית את זה.הוא יכול,אבל טביעות אצבע על כלי ביצוע העברה בנוסף תגרום להרשעה בטוחה יותר.

טעות. טביעת אצבע יכולה לשמש דווקא לזיכוי. נאמר שהסכין נקי לחלוטין פרט לטביעת אבצע שלי. לא נראה לך חשוד? הרי סכין לעולם לא יהיה נקי לחלוטין. מישהו, אולי אפילו אני, בטח נגע בו פעם או פעמיים לפני השימוש. וגם במהלך ביצוע הפשע, איך יתכן שנשארה עליו רק טביעה אחת? מה, לבשתי ככפות על ארבע אצבעות בלבד? בנוסף, אין תאריך על טביעת האצבע. אולי החזרתי את הסכין שבוע לפני כן והפושע האמיתי היה עם כפפות? טביעת אצבע לבד לא מספיקה. ומה אם הטביעה קצת מטושטשת? DNA הרבה יותר מדוייק. ושוב, למה צריך לשלוף את הטביעות דווקא מהמאגר הזה? הרי יש מאגרים אחרים ויש תמיד פחיות שתיה שנזרקו לפח.

נכון שיש דרכים אחרות לביצוע פשעים שכאלו,אני לא אומר אחרת אבל למה צריך מאגר ביומטרי אתה יכול להסביר לי?

נו, אבל הסברתי! זה: א. יאפשר למשטרה לתפוס הרבה יותר עבריינים והרבה יותר מהר. ואם אתה אזרח ישר, יש לך אינטרס מובהק לאפשר זאת.

ב. זה יצמצם בצורה משמעותית את גניבות הזהות. ושוב, אם אתה אזרח ישר, יש לך אינטרס ברור שזה יקרה.

ואלו תוצאות וודאיות, לא "מה יקרה אם". גם אם כל התסריטים הנוראיים שלך יתממשו, עדיין נרוויח ממאגר ביומטרי.

טביעות אצבע אי אפשר לשנות,אפשר לזייף.

ומה מונע מהעבריינים לזייף את הטביעות שלהם כבר היום? שום דבר. אז כמה פעמים זה כבר קרה? למיטב ידיעתי זה מעולם לא קרה בארץ. לעומת זאת, כמה פעמים נמצאו טביעות אצבע בזירת הפשע ובעליהן לא זוהה? תיזכר שוב באותו נער שרצח את עורכת הדין. לו היה מאגר ביומטרי, הוא היה נעצר למחרת ולא במקרה, אחרי כמה חודשים כשהוא נעצר על ביצוע עבירה אחרת. מה רע בסיוע לפעולת המשטרה?

פנים? פשעים בחושך יכולים להיות מספיקים/הפסקות חשמל.

כמה פמים קנית דירה או מכונית בחושך? ::) כמה פעמים פדית צ'ק בבנק בזמן הפסקת חשמל?

כבר הצליחו לעקוף מערכת זיהוי פנים של מחשב נייד(כנראה מערכת מאוד פשוטה) על ידי צילום של האדם במצלמת והדפסת התצלום.

נכון, והנה הלכה הטענה שהמשטרה או העבריינים ישתמשו בזיהוי פנים כדי לעקוב אחריך... אבל כשאתה תראה את התמונה של מר פלוני אלמונה, ת"ז 1234567879 והיא בכלל לא דומה לאיש שלפניך שטוען שזה הוא, לך לא יהיה ספק. או שגם אותך אפשר להטעות עם צילום מודפס?

חזרתי מחו"ל-יש לי דרכון נחמד,

שגם אותו אפשר לזייף בקלות.

אם ביקרתי בארצות הברית(מה שכנראה לא יהיה) אז יש גם טביעת אצבע שלי שם במאגר התיירים.

מאגר ביומטרי! אסון! אסור לבקר בארה"ב! שלא לדבר על כך שחברת כרטיסי האשראי שהנפיקה "לך" כרטיס חדש לכתובת בכפר סבא בזמן שאתה בכלל היית בארה"ב לא יכולה לבקש את טביעת האצבע שלך מהשגרירות האמריקאית. בכל מקרה, אתה מנסה לטעון שמאגר ביומטרי זה רע כי יש מאגר ביומטרי ולכן לא צריך מאגר ביומטרי? ;)

אין מה לעשות כרגע,אבל זה לא אומר שבעזרת מאגר ביומטרי זה יפתר.עם תעודות הזהות של היום אני לא יכול להיות בטוח,אבל אם יממשו את ההצעה שהעלתי לך גם בל ביומטריה אני יכול להיות בטוח,סך הכל לשלוח מידע מוצפן למשרד הפנים(מהפס המגנטי) ושם פרטי ומשפחה ואני מקבל האם האדם הוא מי שהוא טוען שהוא,כמובן שהכל עובר דרך מערכת מאובטחת של משרד הפנים ולא כל מי שרוצה יכול להשיג אותה,הוא צריך להוכיח שהוא מספיק מאובטח.

באמת? שוב, גונבים את התעודה שלי ומחליפים בה את התמונה. זה בדיוק מה שעושים כרגע. אם תעביר את התעודה בקורא כרטיסים ולא יהיה מאגר ביומטרי, תקבל אישור שהתעודה לגיטימית: הרי זו באמת התעודה שלי. השם מתאים, מספר הת"ז מתאים, הכתובת נכונה, המצב המשפחתי נכון - הכל מתאים כי זו באמת התעודה שלי, רק התמונה של מישהו אחר. אופס.

אבל אם יש שם תמונה שתופיע על המסך כשמעבירים את התעודה בקורא הכרטיסים (נאמר בבנק), אתה תראה מיד שזה מישהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה תעודת זהות ? בוא נכניס צ'יפים באנשים וככה נהיה בטוחים שהם מי שהם אומרים שהם (פלוס אפשר לאכסן

עוד מידע, רפואי, פלילי, משפחתי ומה לא...), עכשיו בוא נכניס לזה את הכרטיס אשראי ולא צריך יותר כסף מזומן.

יש יותר מידי רעים עם קו עלילה דומה שמאגר ביומטרי הוא אבן דרך בהם, זו שליטה נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יש לי רעיון מעט יותר טוב

למה להכניס להם צ'יפ בכלל

בוא נכלא את כולם ונוציא אותם רק על פי אישור

אהה בעצם זה מה שיקרה ,

האזרחים יהיו "כלואים" במערכת בקרה של השילטון , הצעד בין בקרה לשליטה הינו מיזערי עד לא קיים !

בקרה היא צורה של שליטה .

ושוב הוכוח הוא לא על הטכנולוגיה

הויכוח הוא על הדמוקרטיה !

אבל לאנשים דבילים בין כך אין חופש ואין להם צורך בדמוקרטיה , זה מצחיק איך אנשים כלואים בתוך הטיפשות של עצמם - חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצורה מסויימת אתה מרוויח

הכוונה היא שקל יותר לאדם פיקח לעקוף את המערכת וכול שהמערכת בטוחה יותר בעצמה כך הביטחון העצמי של המפעילים הוא גדול יותר ( דרך אגב זה אחד הפחדים של האנשים מהמערכת של הבקרה הזו - ראה ערך הראיה במקרה של האשמה , כלומר אנשים חוששים שיפללו אותם מעבר לכל ספק כלומר ראיה כזו תהיה כבילה בבית המשפט ) ( הביטחון העצמי של המערכת הוא אחד הדברים המפחידים במאגר הזה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה שיט רית צריך את תביעות האצבע שלי ומופז רוצה את תווי הפרצוף , אי אפשר לעשות אימות של התעודה ( נגיד זהות ) עם צילום של האישון ?

למה צריך את תווי הפנים שזה יכול לשמש מעקב ע"י מצלמות רחוב ?

או תביעות אצבעות שזה יכול לשמש מעקב היכן נגעת ?

אם רוצים לאמת תעודה עם מזהה של האדם הנושא אותה , יכולים לעשות סריקת אישון שזה דבר אישי ומיחד ועדיין לא ניתן לשליטה ומעקב כללי של השילטון , כמו שאמרתי הם השילטון אינם רוצים אמצעי זיהוי ( וכמו שהכתבה שצרפתי שגם מבחינה ביטחונת אין צורך במאגר ביומטרי ) הם רוצים אמצעי שליטה , אם תווי הפרצוף שלך מתוייקים ניתן לעקוב במצלמה ברחוב אחרי כל פעולות של אינדוידואל , למה כולם ? היו יכולים רק פושעים כמו שהיו לוקחים טביעות אצבעות ממי שנעצר כך גם את סימני תווי הפנים .

טוב לא חשוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו , זה עוד אפשר להבין

אבל למה לקחת לאזרחים רגילים שלא נעצרו מלבד הרצון לבקר את אורחותיהם ?! כלומר לעקוב אחריהם . ( וכן אני פרנואיד )

אין כאן עיניין של אימות תעודות אבל בכלל אין כאן את זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לענות לך איצי, אבל אני יודע שזה לא מוצא חן בעיני, גם אם את שלי כבר יש להם, למה?

כי יש לי משפחה, חברים אולי ילדים משלי בעתיד, זה העולם שאני רוצה שהם יחיו בו? שלשילטון יש כל כך הרבה

כח, שקרוב לוודאי ישמש גם למטרות פוליטיות והשד יודע מה?

זה ממש מפחיד...

---------------------------------------------------------------------

נו אמיר ומה אתה רוצה? עוגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...