המאגר הביומטרי, בעד ונגד? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאגר הביומטרי, בעד ונגד?

amir85

Recommended Posts

גם עם המצב שתיארתי הוא אסור או שטות גמורה ,בפוטנציאל הוא אפשרי ,וזה כבר מטריד ,והחוק הזה רק יקדם את הפוטנציאל הזה .

ותענה לי על עוד משהוא,סבבה עם זה לא בשביל לשלוט באזרח ,אז בשביל מה זה באמת ?

נ.ב מצאתי את הווידאו ,תיראו מה רשום בפתק שמעבירים לשר ,ותיראו למה זה מטריד .

נו ראיתי כבר את הוידיאו הזה דנו על זה בשירשור אחר, הבחור רשם לו שיש מאחוריו, נו ו?

הדבר היחיד שמתריד אותי בכל הסיפור הזה זה איך בדיון סגור שמראש שאלו האם מותר להשתמש במצלמה וקיבלו תשובה שלילית לקח כל כך הרבה זמן לאבטחה להעיף את העברין, חוץ מזה אם הדיון סגור אז בהחלט יתכן מסמכים מסווגים, למשל על השולחן של הבחור עם הגב אלינו ...

לגבי השאר, בפוטנציאל הכול אפשרי כרגע עם גישה למערכות המתאימות אפשר להוציא עליך הכול, אבל ספציפית 2 הדברים המדוברים בחוק הם משמשים בעיקר את רשויות החוק.

ולגבי השליטה באזרח, אני מנחש שכל המטרה של שילטון הוא לשלוט באזרח ::) [br]פורסם בתאריך: 19.07.2009 בשעה 20:06:02

כן

רק שבמקרה הצורך אתה יכול לוותר על כרטיס האשראי שלך ועל הפלאפון, ולהשתמש במזומן

על תווי הפנים שלך ועל טביעות האצבעות אתה יכול "לוותר"??

חשבתי שכבר הבנו שדוגמאה הנ"ל שהוצגה קודם אני קשורה לחוק הנ"ל

בדיוק כמו שפרופיל DNA שמישהו הזכיר בהתחלה לא קשור לזה...

בכל מקרה למה שתרצה "לוותר" עליהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 351
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ולגבי השליטה באזרח, אני מנחש שכל המטרה של שילטון הוא לשלוט באזרח ::)

עם אתה חושב כך אתה לא הבנתה את מהות הדמוקרטיה ,המטרה של המדינה היא לכוון (לא לשלוט) את האזרח לכיוון חיובי ,אבל בשום פנים ואופן לא לשלוט בו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה זה אומר לכוון לכיוון חיובי :s05: ובהחלט יתכן שאני לא יודע מה מהות הדמוקרטיה, מה שכן אני יודע שזה לא קשור לחוק הנ"ל...

בינתיים מלבד הדברים השלילים בחוק שהבאתי בהתחלה, הרוב פה נשמע כמו פחד לא רציונלי, חוסר הכרה של החוק וסיסמאות.

אבל אם כבר מהות הדמוקרטיה היא לקבוע את החוקים ותפקיד השלטון היא לשלוט שזה לאכוף את אותם החוקים, בכפוף לאותם חוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מדוע רוצים אנו בשלטון?"

...

"עכשיו אומר לך מה התשובה לשאלתי.

התשובה היא זו: המפלגה רוצה בשלטון אך ורק לתועלתה שלה. אין אנו מעוניינים בטובת אחרים: אנחנו מעוננינים אך ורק בשלטון. לא בעושר ולא במותרות ולא בחיים ארוכים ולא באושר; רק בשלטון, בשלטון צרוף."

1984, מהדורת 1971, עמ' 210-11.

לקיחת מאגר ביומטרי מבעוד מועד היא כמעין "אשם עד שהוכח חפותו" של כל אזרח ואזרח במדינה.

השלטון מניח כי אזרח יעבור עבירות, ועל מנת לקצר תהליכים ולשפוט אותו ביתר יעילות היא רוצה ביותר שליטה עליו.

ח"כ אריה אלדד היטיב לבטא את תחושת ה"האזרח הוא מפר חוק בטוח" כך:

"הטיעונים של הפרטיות מוכרים לי", אמר חבר הכנסת אריה אלדד, " אבל רוב אלה שמתנגדים לתעודות זהות ביומטריות הם נוכלים ועבריינים".

ובראסמי? הוא צודק. כולנו נוכלים ועבריינים.

חצית פעם כביש שלא במעבר חצייה? אתה עבריין!

חנית פעם בכחול לבן למרות שאין לך מדבקה אזורית? אתה עבריין!

עלית מעל 90 קמ"ש באיילון? אתה עבריין!

עשית רעש אחרי 23? אתה עבריין!

אתה מעשן ג'וינטים? אתה עבריין!

בעזרת מאגר ביומטרי, השליטה והפיקוח על כל אזרח היא הדוקה יותר ואז כולנו נישפט גם על העבירות האלו.

אכן, כולנו עבריינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה זה אומר לכוון לכיוון חיובי :s05: ובהחלט יתכן שאני לא יודע מה מהות הדמוקרטיה, מה שכן אני יודע שזה לא קשור לחוק הנ"ל...

בינתיים מלבד הדברים השלילים בחוק שהבאתי בהתחלה, הרוב פה נשמע כמו פחד לא רציונלי, חוסר הכרה של החוק וסיסמאות.

אבל אם כבר מהות הדמוקרטיה היא לקבוע את החוקים ותפקיד השלטון היא לשלוט שזה לאכוף את אותם החוקים, בכפוף לאותם חוקים.

"בני אדם המוכנים להקריב את חירותם בעבור בטחון זמני, צפויים לאבד הכל ,את הבטחון ואת החירות "

אגב אמרתה חוסר הכרה של החוק :

http://no2bio.org/files/biometric-db-law-proposal.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו איזה דמוגוגים שניכם, כל מה שאתם טוענים ניתן לעשות כבר במאצעים של היום ואין שום קשר למאגר החדש.

ואפשר לטעון את כל הטענות הללו גם לגבי תעודות זהות והמאגר של משרד הפנים וכל מאגר אחר שכבר קיים.

סרטוני פורפוגאנדה זה נחמד אבל אם את טוענים שאתם מבינים את החוק אני מבקש פחות סיסמאות ויותר דוגמאות

איך ספציפית החוק הזה ישנה משהו, כי עד כה כל הדוגמאות שלכם היא מקוריות אבל לא קשורות לישום של החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו איזה דמוגוגים שניכם, כל מה שאתם טוענים ניתן לעשות כבר במאצעים של היום ואין שום קשר למאגר החדש.

ואפשר לטעון את כל הטענות הללו גם לגבי תעודות זהות והמאגר של משרד הפנים וכל מאגר אחר שכבר קיים.

ההבדל בין זה ,לביין תעודות הזהות הוא חד וחלק ,כתוביות ומיספרים את יכול לשנות ,את חלקי הגוף שלך (אני מדבר על האדם הממוצע) אתה לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אל תתחילו להגיד "מאיפה הקרצתה את התסריט הזה" אתה ביקשתה .

אדם מגיע למאגר המידע ,האפשרויות עצומות ,הוא יכול לבצע בך הונעות כספיות ,ונפשיות ,ואין לך לאן לברוח ,כי בשביל זה את צריך לשנו את עצמך פיזית בניגוד לפעם .

וגם ,יווצר מצב כמו באינטרנט ,חברות ילמדו את הרגלי הקנייה שלך למשל (עם נגיע למצב שנוכל להישתמש בזיהוי ביומטרי לשם קנייה של מוצרים ) ,ויפוצצו אותך בפרסומות ,והצעות וישגעו לך את החיים (קצת כמו באינטרנט ,רק ששם את פשוט יכול לכבות את המחשב ).

פשוט ,ובקצר ,הפוטנציאל הרע בזה גדול פי מיליון מהטוב ,ומהגוף שלך אתה לא יכול לברוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין שטביעות אצבע ותמונה זה רק אמצעי זיהוי ולכרטיס יהיה מספר זיהוי...

ומה שאתה מדבר עליו זאת גניבת זהות וזה דווקא אחד היתרונות של הכרטיס שהוא אמור למנוע את זה

לדוג' אם אני אזייף את התעודת הזהות שלך אני יכול להסתובב איתה חופשי ואף אחד לא יבדוק פעמים

אבל תעודה דיגטלית שתגנב לך ונגיד שהבחור מספיק מתוחכם ועקב אחריך ויכול לזייף את טביעת האצבע שלך ואת הזיהוי של הפנים שלך (בניגד להיום שזה להדביק תמונה שלו על שלך ולהשתמש באילומינטור) אז שיחת טלפון אחת ותעודה שלו לא תיהיה שווה כלום ואם הוא ינסה להתשמש בה הוא יעצר ותעודה חדשה תחכה לך במשרד הפנים.

הלאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין שטביעות אצבע ותמונה זה רק אמצעי זיהוי ולכרטיס יהיה מספר זיהוי...

ומה שאתה מדבר עליו זאת גניבת זהות וזה דווקא אחד היתרונות של הכרטיס שהוא אמור למנוע את זה

לדוג' אם אני אזייף את התעודת הזהות שלך אני יכול להסתובב איתה חופשי ואף אחד לא יבדוק פעמים

אבל תעודה דיגטלית שתגנב לך ונגיד שהבחור מספיק מתוחכם ועקב אחריך ויכול לזייף את טביעת האצבע שלך ואת הזיהוי של הפנים שלך (בניגד להיום שזה להדביק תמונה שלו על שלך ולהשתמש באילומינטור) אז שיחת טלפון אחת ותעודה שלו לא תיהיה שווה כלום ואם הוא ינסה להתשמש בה הוא יעצר ותעודה חדשה תחכה לך במשרד הפנים.

הלאה?

לא ,

אתה יכול לגנוב זהות היום ,אבל בדקה שהבן אדם שגנבתה לו את הזהות עולה על זה (בהנחה שהוא תושב רגיל של המדינה ) הוא מודיעה לרשויות ,וכל העסק מטופל מייד ,אתה יודע מה ,בו נלך על הקיצוני ,לאף אחד לא אכפת ממך ,המדינה שמה ז*ן עילך ,אתה עדיין פשוט יכול לחיות בלי תעודת זהות ,כמו כל המהגרים הלא חוקיים .

עם זהוי ביונטרי ,ברגע שאתה יוצא מהבית ,או עושה כל דבר שנירשם במערכות של המדינה (כי אני משער שבקצב הזה ,אין עוד יותר מידיי זמן עד שהם ינתרו כל פעולה שלך ) אתה אכלתה אותה .

לדעתי כל העסק מיותר לחלוטין ,ויש לו פוטנציאל גדול יותר לפגוע (הרבה יותר ) מאשר להועיל .

סתם עובדה קטנה ,אין הרבה מדינות עם רישום אוכלוסין ,ולנו יש ,תן לי סיבה אחת לזה .

בכלל לדעתי צריך לחיות חופשי ,חלאס תעודות זהות ,חלאס גבולות בין לאומיים ,תנו קצת חופש לאדם ,אנחנו הופכים לאט לאט לדיקטטורות עוד פעם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לדעתי צריך לחיות חופשי ,חלאס תעודות זהות ,חלאס גבולות בין לאומיים ,תנו קצת חופש לאדם ,אנחנו הופכים לאט לאט לדיקטטורות עוד פעם .

הייתה צריך להתחיל בזה, במקום להביא סרטוני תעמולה...

אתה לא נגד החוק הזה כי לדעתך הוא לא בסדר, אתה בכלל נגד השלטון בכלל, אנרכיסט אני מנחש?

סתם עובדה קטנה ,אין הרבה מדינות עם רישום אוכלוסין ,ולנו יש ,תן לי סיבה אחת לזה .

אתה מתכוון רישום אוכלוסין כמו שיש למשל בארה"ב, שוודיה, אנגליה ...

ומלבד התועלת הסטטיסטית של זה כמו למשל דמוגרפיה טיפול ומעקב אחר הגירה וכדומה

כמו כן מבחינה ביטחונית דברים כמו חלוקת ערכות מגן, או עניין של גיוס חובה

ויש עוד המון שימושים אחרים שמאוד רלונטים לנו בעיקר בגלל שאנחנו נמצאים באמצע אוקינוס של ערבים.

אתה יכול לגנוב זהות היום ,אבל בדקה שהבן אדם שגנבתה לו את הזהות עולה על זה (בהנחה שהוא תושב רגיל של המדינה ) הוא מודיעה לרשויות ,וכל העסק מטופל מייד ,אתה יודע מה ,בו נלך על הקיצוני ,לאף אחד לא אכפת ממך ,המדינה שמה ז*ן עילך ,אתה עדיין פשוט יכול לחיות בלי תעודת זהות ,כמו כל המהגרים הלא חוקיים .

איך זה בדיוק מטופל? אני עדין יוכל להסתובב עם התעודה שלך ואף אחד לא ישים לב לזה, אלא אולי בדיעבד כשתגלה מה נזק שעשיתי אולי המשטרה תוכל לזהות אותי דרך מצללמות האבטחה אבל רגע אתה גם נגד מצלמות לא? (זה היה בסרטון שלך)

אז בעצם מה שאתה אומר זה שאתה נגד מאגר ביומטרי כדי שתהיה לך האפשרות לחיות כמו מהגר בלתי חוקי ?!

עם זהוי ביונטרי ,ברגע שאתה יוצא מהבית ,או עושה כל דבר שנירשם במערכות של המדינה (כי אני משער שבקצב הזה ,אין עוד יותר מידיי זמן עד שהם ינתרו כל פעולה שלך ) אתה אכלתה אותה .

מי אמר לך שמשהו נרשם במערכות המדינה? מדברים רק על אמצעי זיהוי מהיר יותר לא איסוף מידע, חוץ מזה שלפי החוק בכלל שימוש כזה לא מקובל

זה יותר לשימוש בשדות תעופה ששם התקנת מערכת זיהוי פנים תיהיה עוד רובד של הגנה, עלידי סריקה של כל הבאים והשוואה מול מאגר פושעים שוב אין שום רישום רק התראה.

לדעתי כל העסק מיותר לחלוטין ,ויש לו פוטנציאל גדול יותר לפגוע (הרבה יותר ) מאשר להועיל .

דבר אחד שאתה יכול ללמוד מפורום דת ואמונה, שכרגע אתה מאמין ש... כי עד כה לא נתת שום שדבר מוחשי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד שאתה יכול ללמוד מפורום דת ואמונה, שכרגע אתה מאמין ש... כי עד כה לא נתת שום שדבר מוחשי

נכון מהרגע שאמרתי שזו דעתי ,זו היא רק דעתי הצנוע ,ואתה יכול לבחור להאמין בה או לא .

אגב ,אני לא אנרכיסט ,למען האמת אני בעד חוקים ומגבלות ,אבל בגבול הטעם הטוב (ופה זה גבר דעתו החופשית של כל אחד מה הוא "גבול הטעם הטוב"),פשוט כל העיניין שעיינים דיגיטליות יכולול תהיסתכל על כל מה שאני עושה (וזה בניגוד למסמכים ותעודות ,שנן כמו שאמרתי רק מיספרים ואותיות )בכל רגע נתון .

ולדעתי זה לא בסדר שאני (וכל אדם אחר) אשכרה צריך לעבור את כל התהליך הזה בשביל לאשר מי אני ,אני זה אני ,מישהוא חושב שהוא אני ,fuck it שימשך לחשוב ,וברגע שאני יקלוט שהוא משתמש בזה לרעה ,אני רוצה לסמוך על המדינה שהיא תטפל בנושא ,ועם לא ,אז אין לי סיבה להיות באותה מדינה ,ואין לי סיבה לשלם לה מיסים וכו וכו וכו .

תקשיב את דעתי הבנתה ,אני נגד החוק הזה ,בגלל שעוד מאגר מידע זה עוד מדיום שליטה לממשלה ,וזה עוד מאגר שיכול להיפרץ בקלות יחסית ,רק שהפעם הנזק הפוטנציאלי הוא עצום .

ואני לא חושב שאתה מעוניין להיסתובב כל היום עם תקוע לך בתחת .

עכשיו מה דעתך בנושא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודות טובות

* בעקבות התנגדות לסעיף בחוק המטיל שנת מאסר לאזרחים שלא יסכימו לספק אמצעי זיהוי ביומטרים.

הוחלט לבטל את סעיף זה ולנסח מחדש למשל "להטיל סנקציה של אי הוצאת מסמכי זיהוי למסרבים לספק פרטים ביומטריים" במקום מאסר בפועל.

* נקבע כי הפטור הקיים כיום לגבי צילום של נשים מוסלמיות ודרוזיות לשם הפקת תעודת זהות יבוטל.

* נידונו מקרים בהם גורמים מסויימים דורשים את תעודת הזהות כערבות למתן אישור כניסה למתקן מסויים, כפי שנהוג במשרדים עסקיים. בדיון הושמעה טענה לפיה מסירה של תעודה, בה מוצפנים פרטים ביומטרים, היא לא אחראית, ושצריך לאסור בחוק את הפקדת התעודה. הטענה התקבלה, ויתווסף סעיף שיאסור זאת.

* הוגדלו עונשים מקסימלים בחוק למדליפי מידע בכוונה לא בכוונה או כל וריאצה אחרת.

* הוגבלה גישת המשטרה למאגר רק באישר שופט בית משפט השלום ורק עבור עברות שמוגדרות פשע ( כלומר misdemeanors או לפי השיטת האכיפה הבארץ עבירות שהעונש המירבי עליהן גבוה מ3 שנים, למשל רצח, אונס תקיפה בנסיבות מחמירות וכו.. )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...