המאגר הביומטרי, בעד ונגד? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאגר הביומטרי, בעד ונגד?

amir85

Recommended Posts

• תגובות 351
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אמיר, מה תעשה כשהמאגר ידלוף ומישהו יזייף את טביעות האצבעות שלך בפשע כלשהו?

בדיוק מה שאני העשה עכשיו במידה ומישהו יזייף את טביעת האצבעות שלי עכשיו (אתה יודע זה לא באמת כזה טילים)

רק בניגוד למצב היום אם המידע ילקח מהמאגר יהיה רישום של כל מי שניגש לנתונים שלי וזה לא יהיה כזה פשוט להוציא אותם.

למשל אם אתה יודע בשביל השוואת טביעות אצבע אין צורך טביעת אצבע מלאה כך ששילוב של "WATER MARK" רנדומלי שיראה כמו חלק של טביעת אצבע לכל דבר בכל סט של טביעות אצבע במאגר זה עניין של מה בכך ולא יפריע בזיהוי כלל מצד שני זה יכול לגרום לזיהוי טביעות שיוצאו מהמאגר, אפילו אפשר לשלב בזה איזה מרכיב של בר קוד שיורכב בעזרת הנתונים של איזה משתמש ומתי הוציא אותם... וזה סתם רעיון שחשבתי עליו בעשר שניות אני מנחש שמומחי יכולים להיות קצת יותר מקורים מזה.

כך שבהשוואה הזמן וההשקע והמיומנות שידרשו ממישהו שינסה לפרוץ את זה לא שווים את זה כשאפשר פשוט לאסוף פחית שזרקת או לגשת ללחצן של מעלית אחריך ולהוריד מימנו טביעת אצבע שלך עם סילוטיפ ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברי הכנסת מציגים :

אישור סעיפים בחוק הביומטרי - וועדה - 6 חברים - 5 נעדרים - 1 רושם וחותם.

אדם אחד ... בלבד ... מחליט לגבי החיים של 7 מיליון אזרחים ... ואיך הם אמורים להתנהל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3749497,00.html

אם לא פחדתם עד עכשיו, הגיע הזמן. תפחדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF?

אז מה יש לנו:

חמד עמאר (ישראל ביתנו) - בכלל מכחיש כי הוא חבר בוועדה

אריה ביבי (קדימה) תומך בחוק. לדבריו, אדם שהוא ישר - אין לו ממה לפחד

כרמל שאמה (ליכוד) - על אף היותו חבר הוועדה, לא הכיר בכלל את החוק.

את תגובתו של חבר הכנסת אברהם מיכאלי מש"ס לא ניתן היה להשיג עד לעת פרסום הכתבה.

אז מתוך שישה חברים בוועדה ל -2 אין מושג על מה מדובר

חבר כנסת 1 מצביעה בעד החוק אבל נראה שאין לא צל של מושג וגם לא נוכח כדי לשמועה טיעונים בעד ונגד

והאחרון אפילו לא טרח להגיב

איתן כבל - לא יכל להיות בגלל הספיין החדש של ממשלת נתניהו הרי זה מה שהוא רצה

דוברו של כבל מסביר כי בשל העובדה ש-39 חברי כנסת הם גם שרים או סגני שרים, נוצר מצב בו יש מעט חברי כנסת שצריכים להיות חברים בכל הועדות, וכי התנגשויות כאלה מתרחשות כל הזמן.

אז נשארנו עם חבר כנסת אחד!!!!! שדן עמ עצמו, בעד ומגד ומצביעה בעד עצמו, ואת הדיון מנהל עם עצמו

דמוקרטיה למופת!!11

בהחלט

***לדעתי אחד הסיבות לזה זה השליטה המוחלטת של משרד האוצר, הוא בעצם מנהל המדינה האמיתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה ? אולי אתה תיהיה הצדיק בסדום ותגיד לי ממה בדיוק יש לפחד (מעבר למה שהוזכר בעמוד הראשון)?!

אני רק מבקש בלי תרחישי יום הדין שכידוע הם BULLSHIT ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה איזה קישקושים אני אספר לך על הרעות החולות של החוק הביומטרי, זה כלל לא רלוונטי.

עצם העובדה שאדם יחיד חותם על סעיפים בחוק הזה וככה החוק מועלה לקריאות בכנסת,

בלי שאף אחד בעצם בדק מי מה למה וכמה אמורה להפחיד כל אדם שפוי בדעתו, בעד החוק או נגדו.

האדם הזה יכול ( ועושה ) להכניס לחוק איזה סעיפים שבא לו.

אדם יחיד מחליט לגבי ההתנהלות של 7 מיליון אזרחים. תפחד מזה ולא מהחוק עצמו.

לגבי החוק עצמו ואי ההסכמה שלי לגביו.

תעודת זהות " חכמה " היא פתח לדבר יותר מעניין.

התעודה מבוססת על צ'יפ שמכיל מידע זיהוי. ( זה מה שמספרים לכולם ) סבבה.

אבל מהכרה ארוכה שלי של עולם המחשוב, לצ'יפ הזה יכולה להיות תוספת מאוד מעניינת.

שבב ג'י.פי.אס. <- זה לא תרחיש יום הדין. זה הרבה יותר מריאלי וזה כבר נעשה בעבר עם RFID

בעיקרון, זיהוי חכם זה יופי וטופי ואני בעדו, אבל ברגע שיש פוטנציאל עצום ונגיש למעקב מלא אחר חיי ... זה כבר סיפור אחר.

בלי שום קשר למה יש לי או אין לי להסתיר.

מצב שמתרחש ברגע זה ממש כשאני ואתה דנים בנושא הוא מעקב אחרי כל הפלפונים למינהם.

לא, זו לא תאוריית קונספירציה.

בכמה קליקים קטנים ונחמדים, אם הרגזת את האדם הנכון או סתם כי בא למישהו, או פתאום אתה מוגדר כ " חשוד "

מעלים את כל היסטוריית התנועה שלך ומיקומך הנוכחי בלי שתדע ותרגיש.

אולי לא עשית כלום ואתה צדיק וזך אך הפוטנציאל שם.

תראה קצת CSI

אם אתה לא רואה את הבעייה הנתונה ...

חביבי, או שאתה תמים ברמות או שאתה אידיוט ברמות או שאתה פשוט חי בסרט שהחיים מתנהלים בכיף וכף.

ההבדל בין ביטחון למעקב מלא אחר כל אזרח ואזרח נעשה מטושטש לחלוטין.

זו הבעייה ולך בתור אזרח אין שום שליטה בנושא.

למען הביטחון, אוטוטו גם תקום משטרת מחשבות , " 1984 " הנה אנחנו באים <- טוב, זה רק סרט ( כרגע, אני מקווה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה איזה קישקושים אני אספר לך על הרעות החולות של החוק הביומטרי, זה כלל לא רלוונטי.

עצם העובדה שאדם יחיד חותם על סעיפים בחוק הזה וככה החוק מועלה לקריאות בכנסת,

בלי שאף אחד בעצם בדק מי מה למה וכמה אמורה להפחיד כל אדם שפוי בדעתו, בעד החוק או נגדו.

האדם הזה יכול ( ועושה ) להכניס לחוק איזה סעיפים שבא לו.

אדם יחיד מחליט לגבי ההתנהלות של 7 מיליון אזרחים. תפחד מזה ולא מהחוק עצמו.

אתה מבין שזה המצב כמעט בכל הועדות... כך שההפחדה שלך מיותרת.

אתה מבין שהחבר כנסת הוא בעיקר גושפאנקה וכמו שראית עובדים איתו צוותי מומחים ועדות נוספות ומתבצעים שינים והתאמות

ואתה מבין שזאת הצעת חוק לקריאה שניה, כלומר יהיו עוד הרבה שינוי שינתנו עלידי כולם, בעיקר לפני ההצבעות.

לגבי החוק עצמו ואי ההסכמה שלי לגביו.

תעודת זהות " חכמה " היא פתח לדבר יותר מעניין.

התעודה מבוססת על צ'יפ שמכיל מידע זיהוי. ( זה מה שמספרים לכולם ) סבבה.

אבל מהכרה ארוכה שלי של עולם המחשוב, לצ'יפ הזה יכולה להיות תוספת מאוד מעניינת.

שבב ג'י.פי.אס. <- זה לא תרחיש יום הדין. זה הרבה יותר מריאלי וזה כבר נעשה בעבר עם RFID

בעיקרון, זיהוי חכם זה יופי וטופי ואני בעדו, אבל ברגע שיש פוטנציאל עצום ונגיש למעקב מלא אחר חיי ... זה כבר סיפור אחר.

בלי שום קשר למה יש לי או אין לי להסתיר.

אולי הם גם מתקינים שבב בכרטיס אשראי שלך? וברית המילה זאת לא ברית מילה אלא התקנה של אמצעי מעקב חיזרים, אני מצטער אבל :kopfpatsch: בוא נצמד למציאות, אם היה מותקן שבב אני גם הייתי מתנגד לזה.

מצב שמתרחש ברגע זה ממש כשאני ואתה דנים בנושא הוא מעקב אחרי כל הפלפונים למינהם.

לא, זו לא תאוריית קונספירציה.

בכמה קליקים קטנים ונחמדים, אם הרגזת את האדם הנכון או סתם כי בא למישהו, או פתאום אתה מוגדר כ " חשוד "

מעלים את כל היסטוריית התנועה שלך ומיקומך הנוכחי בלי שתדע ותרגיש.

אולי לא עשית כלום ואתה צדיק וזך אך הפוטנציאל שם.

תראה קצת CSI

אם אתה לא רואה את הבעייה הנתונה ...

חביבי, או שאתה תמים ברמות או שאתה אידיוט ברמות או שאתה פשוט חי בסרט שהחיים מתנהלים בכיף וכף.

ההבדל בין ביטחון למעקב מלא אחר כל אזרח ואזרח נעשה מטושטש לחלוטין.

זו הבעייה ולך בתור אזרח אין שום שליטה בנושא.

למען הביטחון, אוטוטו גם תקום משטרת מחשבות , " 1984 " הנה אנחנו באים <- טוב, זה רק סרט ( כרגע, אני מקווה )

כמו שאמרת, זה כבר קיים ואני לא ממש זוכר שהיו בעיות עם זה לאחרונה אבל אני כן זוכר שכמה פושעים נעצרו וכמה אזרחים אובדים ניצלו.

אבל למה שוב אנחנו סוטים לדברים אחרים, אנחנו מדברים על המאגר הביומטרי בוא תתן לי דוגמאות לגביו לא לדבי דברים אחרים ולא רלונטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, סטיתי מהנושא.

לא, בעצם לא סטיתי.

המאגר הביומטרי מצריך שני אלמנטים כי הוא לא הולך להתקיים לבדו.

יהיה את המאגר עם הנתונים ותלווה אותו תעודת זהות " חכמה ".

לגבי המאגר עצמו, אין לי התנגדות, זה באמת מקשה על הזיופים ונוח לבדיקה מהירה וזה מאגר כמו כל מאגר אחר שיש למדינה.

פשוט מעודכן טכנולוגית.

יש לי בעיה עם התעודה והפוטנציאל שלה.

אתה מבטל את עניין שבב ה בקלילות.

בוא נצמד למציאות ? כאילו שבאמת יפרסמו את העניין והוא יהיה נתון להחלטתך ? קדחת !

יחליט מי שיחליט שלטובת המדינה והביטחון העניין יעשה בשושו ואתה וחברים תחגגו על ... " חופש ".

בחיים לא תדע אלא אם תפרוץ לשבב עצמו וגם תדע מה לחפש.

פלפון אתה יכול לשכוח בבית.

כ.אשראי אתה יכול לשכוח בבית.

ת.ז. אסור לך לשכוח בבית ואם שכחת ונתפסת, תקבל קנס.

קנס קטן לפעמים זה לא נורא אבל אם יגדילו את הקנס ויכאיבו לאנשים בכיס זו דרך מעולה לגרום לאנשים לא לשכוח.

חוק וקנס גבוה. מרבית האנשים יקבלו זאת בהבנה עיוורת.

אמיר, אולי זה נשמע ונכתב כמו פרנוייה וראיית חייזרים וקונספירציות תחת כל שיח אך שוב, הפוטנציאל שם.

ולא עניין השימוש הטוב בו אלא עניין הניצול שלו.

זה מה שמטריד בנושא.

אגב, אם אתה בעד המאגר הביומטרי, מה אכפת לך שיצרבו עליך ברקוד ויקחו דגימת זרע ? יותר נתונים, יותר מאובטח, לא ?

ובכלל, ריענון כל חמש שנים או שנתיים או שנה ... מה אכפת לך, זה לביטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה מתחיל להיות הזוי, מה קשורה דגימת זרע :s05:

נתחיל במשהו שלמדתי משירשור אחר לאחרונה, כדי שלא יהיה ספק נראה לי שאפשר להסכים שכולנו פה נגד מדינת משטרה, משטרת מחשבות וכדומה.

ואם היה בחוק מותקן לך שבב בתעודה (זה לא קשה לזהות GPS) + דגימת זרע + מעקב אחריך 24/7 + מסד נתונים שירשם בו מתי את מפליץ, כולנו הינו נגד החוק.

(דרך אגב אני דווקא בעד RFID לטווח קצר מאוד של סנטימטר או מיגנוט או איך שהדבר הזה עובד כדי שלא נצתרך "לגהץ" תעודות זהות אלא להניח אותן)

עכשיו שאנחנו כולנו יודעים נגד מה אנחנו בוא בבקשה נדון בחוק הנוכחי, אם מישהו יכול בבקשה לעשות סיכום של נקודות המפתח בחוק, כדי שאפשר יהיה לדון בחוק עצמו ובסעיפים בו...

הנה סיכום של השינוים האחרונים בחוק:

נקודות טובות

* בעקבות התנגדות לסעיף בחוק המטיל שנת מאסר לאזרחים שלא יסכימו לספק אמצעי זיהוי ביומטרים.

הוחלט לבטל את סעיף זה ולנסח מחדש למשל "להטיל סנקציה של אי הוצאת מסמכי זיהוי למסרבים לספק פרטים ביומטריים" במקום מאסר בפועל.

* נקבע כי הפטור הקיים כיום לגבי צילום של נשים מוסלמיות ודרוזיות לשם הפקת תעודת זהות יבוטל.

* נידונו מקרים בהם גורמים מסויימים דורשים את תעודת הזהות כערבות למתן אישור כניסה למתקן מסויים, כפי שנהוג במשרדים עסקיים. בדיון הושמעה טענה לפיה מסירה של תעודה, בה מוצפנים פרטים ביומטרים, היא לא אחראית, ושצריך לאסור בחוק את הפקדת התעודה. הטענה התקבלה, ויתווסף סעיף שיאסור זאת.

* הוגדלו עונשים מקסימלים בחוק למדליפי מידע בכוונה לא בכוונה או כל וריאצה אחרת.

* הוגבלה גישת המשטרה למאגר רק באישר שופט בית משפט השלום ורק עבור עברות שמוגדרות פשע ( כלומר misdemeanors או לפי השיטת האכיפה הבארץ עבירות שהעונש המירבי עליהן גבוה מ3 שנים, למשל רצח, אונס תקיפה בנסיבות מחמירות וכו.. )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נסכם את זה כך , מי שלא מפריע לו שיעקבו אחרו בעד החוק .

מיש שמפריעה לו (ובצדק) שיעקבו אחרו נגד החוק (ואני לא מדבר על תרחישי "יום הדין",אני מדבר על זה שפשוט מפריע לי שעוקבים אחרי ,כי אז התנועה שלי לא באמת חופשית ,ועם אני עוד יודע שעוקבים אחרי אז בכלל ,עבדתי את החופש שלי כי אני כבר לא עושה מה שאני רוצה ,אני עושה מה שלא יראה חשוד ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמיר,

נו, אני רואה שאתה מתעלם מהבעייה שהוצגה וממשיך בראש אטום.

נראה שאני צריך רווחים בין השורות והמילים.

הוסבר לך בבירור מי מה למה וכמה ואתה ממשיך להתעקש בעניין הדיון בחוק.

החוק עצמו הוא לא הבעייה.

החוק המוצע ( לגבי המאגר בפרט ) הוא בסיידר גמור ( פלוס מינוס ).

כמובן שצריך ללטש אותו עוד ועוד אבל זה כבר פרטים קטנים ( או גדולים, תלוי את מי תשאל )

הבעייה היא בתעודה והשבב והיכולת הטכנולוגית להסתיר מהאזרח את המעקב אחריו.

ניצול סמכות לרעה זו הבעייה.

החוק הנ"ל, מציע תעודת זהות " חכמה " וזאת פותחת פתח הרבה יותר גדול בדיוק לעניין הזה

ואיפה שיש פתח, ימצא גם מי שיכנס.

אני, אתה וכלל האזרחים לא רוצים מדינת משטרה אבל ... לא יספרו לך, פשוט יעשו חוק קטן פה וחוק קטן שם

ויעטפו אותם במילים מרגיעות והופלה, ה " חופש " שלך הלך לקיבינימט בלי ששמת לב.

אה, כן, שכחתי לציין, אני פרנואיד ועל תרופות פסיכיאטריות ורואה סוכני חרש ממשלתיים עוקבים אחרי ברגע זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...