המאגר הביומטרי, בעד ונגד? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאגר הביומטרי, בעד ונגד?

amir85

Recommended Posts

יש לי כבר אמצעי נגד, מה חשבת, שאני אמתין ואתן את ה " חופש " שלי בחינם לממשלה ולמדינה ?

שמתי על הראש נייר אלומיניום ואני כותב באינטרנט דרך WIFI שאני " משאיל " סטייל ASI89

ובקשר ל , יש לי מערבל סיגנלים דגם 5000 שאפילו אלוהים לא מצליח לפענח.

אני בעצם לא קיים על המפה ... אלמונימי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 351
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

almonime, אני חושב שאנחנו יכולים לסכם את הדיון שאתה בעד המאגר הביומטרי עצמו

אבל כדבריך נגד השלטון המושחט שלנו שחותר כל הזמן לפגוע בחרויות האזרח שלך ושבעזרת החוק הזה הם יפתחו את הדלת לפרויקטים סודים שיאפשרו להם להתקין ציוד מעקב מתוחכם ולעקוב אחריך עד אשר אנחנו נהפוך למדינת משטרה.

דרך אדב זה אתה הבחור שהיה בפרום כללי לאחרונה שטען שהוא עם ה VAN עם החלונות המושחרים, אנטנה על הגג ושהוא נוסע ברחבי המדינה מתחבר לרשתות WIFI שונות שלא יעלו עליו, או שזה היה משהו אחר?

אתם יודעים מה עזבו נמאס לימהמשחקים הללו זה מעיף אותי, אתם צודקים חוק ביומטרי זה רעה משטרת המחשבות זה מעבר לפינה בדיוק כמו בסרט 1984 יללה בוא נפיל את השילטון

עריכה: לגבי ההודעה האחרונה שלך (אני הגבתי לקודמת שלך) אז אני כבר לא יודע אם אתה צוחק או לא ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמירצ'וק :

אני לא אמרתי שום דבר שכזה !! אני מוחה !!! אתה מעליל עלילות ואני אוהב את השלטון ואת המפלגה !!!!!!!

השלטון טהור והעומדים בראשו טהורים יותר ... מהטהור הכי טהור.

אני אזרח טוב ... בבקשה אל תקחו אותי לניסויים שלכם ...

זה לא הייתי אני בת'רד המשעשע ההוא.

מהפכה ? אני איתך אבל מאחוריך כדי שהמצלמות לא יצלמו את הפרצוף שלי ולא יתפסו אותי - אתה יודע, אלמונימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יא עכביש שתוי, הדאקירי עלה לך לראש ?!

ת'עיף ת'תמונה הכי מהר לפני שיתפסו אותי ויעשו עליי ניסויים !!!

יש מצב שאתה סוכן ... שתול ? לא תתפוס אותי ולא תתפוס אותי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מביא כאן עוד כתבה בעיקר עבור אמיר

אני כמובן נגד המאגר הביומטרי מסיבות שפרטתי לפני כן זו גם דעה שאמורה להיות נגד אממה מובאת בצורה רהוטה מעט יותר .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3749734,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי יכול להבין אותך בקטע של "ביטחון מעל פרטיות", אבל החוק הזה לא הולך לשפר את הביטחון שלך בשום צורה...

למה לא? תחשוב על כל המקרים בהם בוצע פשע ונמצאו טביעות אצבעות של הפושע, אבל הן לא במאגר של המשטרה ולכן העבריין לא נתפס ויכול להמשיך לפשוע. זוכר למשל את המקרה המפורסם של הנער שרצח עורכת דין בכניסה לביתה? מצאו את הסכין עם טביעות האצבע שלו, אבל גילו שזה הוא די הרבה זמן אח"כ, כשהוא נתפס עם קטנוע גנוב.

[br]פורסם בתאריך: 22.07.2009 בשעה 23:31:37

אני לא פרנואיד ולכן אני סומך על שיטרית שהמאגר הזה לא ידלוף,בדיוק כמו המאגרים האחרים של משרד הפנים.

קדימה פרנואידים! תעזבו את הפחדים שלכם ותמסרו כבר את המידע אף אחד לא יעשה עם זה שום דבר,אל תדאגו

ונגיד שהוא ידלוף. אז מה? מה כבר יכול החוקר הפרטי לעשות עם טביעות האצבע שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונאמר וימצאו טביעות אצבע שלי על מכונית עליה נשענתי, ובתוך מכונית זו בוצע פשע.

למה אני צריך להיות חשוד בפשע? כי עברתי שם ועשיתי את הטעות הטרגית של להשאיר טביעת אצבע?

למה אני צריך שהמשטרה והממשל ידעו שהייתי שם בכלל?

חוק המאגר הביומטרי מתייחס לכל אזרח כעבריין פוטנציאלי, זה לא מוצא חן בעייני One bit.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הדוגמה הכי טובה שהצלחת למצוא? אם נשענת על מכונית ובוצע בה פשע, אתה חשוד בין אם בידי המשטרה יש מאגר כולל של טביעות אצבע ובין אם לא. ההבדל היחיד הוא כמה זמן יקח לזהות אותך. במקרה הראשון זה יהיה כמה שעות או ימים, במקרה השני זה יכול לקחת שנים ויותר. אבל יום אחד אתה תרצה לעבוד במוסד בטחוני או תחליט להשאיר טביעות אצבעות בנתב"ג כדי לעבור מהר יותר בביקורת הדרכונים או שיעצרו אותך בחשד אחר והמחשב כבר יזכר שיש לו את הטביעות שלך במערכת תחת פשע שלא נפתר - ועכשיו לך תזכר אם יש לך אליבי לשלישי במרץ 1996.

הדרך היחידה למנוע ממך להפוך לחשוד רק בגלל שנגעת ברכב היא לאסור לחלוטין על שימוש בטביעות אצבע. רק שזה יעזור לעבריינים הרבה יותר שמזה יעזור לך.

אתה חושב שזה החוק היחיד שבעייתי? כל עניין תעודות הזהות בעייתי. למה צריך שלמדינה תהיה תמונה שלך, ביחד עם שמך, כתובתך ומצבך המשפחתי? למה אתה חייב לשאת אותה איתך בכל זמן? למה אתה חייב להציג אותה לשוטר? מה, אתה חשוד? אם השוטר רוצה לדעת מי אתה, למה שלא ישאל וזהו? וזה עוד כלום לעומת מה שעושים לך כשאתה מנסה להיכנס למדינה זרה. איזה אסון, באמת. ::)

הממשלה מדברת על שירותים מתקדמים (באינטרנט) שפועלים על סמך מידע ביומטרי, אבל כבר הוכח והראו שטביעות אצבע ניתן לזייף בקלות וכך גם תווי פנים, אז חזרנו לשיטה של שם משתמש וסיסמה, אז שאני מגיעה לפקידה היא עדיין צריכה להתכל על התמונה שלי - אז מה השתנה?

שם משתמש, סיסמה וגם טביעת אצבע - וזה יותר מאובטח מרק שם משתמש וסיסמה. אני יכול להעתיק ברגע את שם המשתמש והסיסמה שלך, אבל איך אני מעתיק את טביעת האצבע שלך? לא שזה בלתי אפשרי, אבל זה הרבה יותר מסובך ולכן הרבה יותר מאובטח. נראה אותך מעתיק טביעת אצבע עם key logger...

שאלה נוספת: מה קורה אם אזרח מאבד/נגנב תעודת זהות כזאות? מנפיקים לו חדש עם מספר סידורי שונה? או משנים את טביעת האצבע שלו/תווי פנים? והאם המדינה תממן ניתוח כזה? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

בדיוק מה שקורה היום למי שמאבד ת"ז: הוא משלם קנס (מאה ש"ח) ומקבל אחת חדשה, עם אותו מסר ואותה תמונה (ואותן טביעות אצבע, בתעודות החדשות). למה צריך לשנות? הבעיה היא של מי שמחזיק בתעודה שאינה שלו ולא של מי שאיבד. היחום די קל להחליף את התמונה בתעודה וכך לזייף אותה, אבל איך אתה הולך לשנות נתונם שמוצפנים בהצפנה אסימטרית על התעודה? גם אם תצליח בדרך כלשהי, עדיין יש את המקור במחשבי המדינה ובכל אינטראקציה עימם הנתונים על התעודה יושוו לאלו ששמורים והזיוף יתגלה מהר מאוד. או אולי מי שמחזיק בתעודה גנובה ישנה את הפנים וטביעות האצבעות שלו? ::)

די בטוח שהמאגר (נגיד שלא כל המאגר אלה ישיגו פרטים של מספר אנשים) ידלוף לחברות הביטוח , עבריניים (שיעשו פשעים וישירו במקום פרטים של מישהו אחר)

חברות ביטוח לא. זו עבירה על החוק וחברת ביטוח, ביחד עם העובדים שלה שיעשו זאת, ישלמו ביוקר אם יעלו עליהן. באותה מידה אתה יכול לטעון שהיום, חברות סוחטות את מי שתובע אותן באיומים כדי למנוע תשלומי פיצויים.

עבריינים אולי יצליחו להשיג את המאגר, אבל איך זה יעזור להם? בין לדעת איך טביעות האצבע שלך נראות ובין להשאיר העתק שלהן בזירת הפשע יש הבדל עצום. אגב, אתה יודע שכבר היום יש מאגר שכזה בצבא ובמשטרה? אז הוא לא מכיל את כל האזרחים, אבל זה עדיין מספיק כדי שהעבריינים יוכלו להפליל מישהו אחר בפשעים שהם . אז למה זה לא קורה?

ונשאלת גם השאלה מעקב אחרי אזרחים: כיום מצלמת פשוטה ותוכנה מתאימה יכולה לזהות פנים של אנשים,

אני חושב שאתה רואה יותר מידי סרטי אקשן בדיוניים. אין עדיין תוכנה כזו. עובדים על זה, אבל התוצאות הכי טובות עדיין מאוד לא מדוייקות וקל מאוד להטעות אותן. אבל אם יש לך תוכנה כזו, פנה לממשל האמריקאי, הם ישמחו לשלשל לידיך כמה עשרות מיליוני דולר תמורתה.

וכבר כיום יש בהרבה מקומות מצלמות,

נותן לממשלה יכולת מעקב מאוד גדולה אחרי האזרחים, החל מה הם קנו ואיפו הם היו, וזה כמובן נותן כוח לחברות גדולות ותאגידים:

הרי כמו שהדברים נראים כיום (אני מסתמך על דו''ח מבקר המדינה המון מידע על אזרחים כבר פרוץ והממשלה לא יודעת להגן על המידע הזה) חוקר פרטי יוכל להשיג את המידע הביומטרי על אדם ספציפי - נגיד עובד של תאגיד או חברה גדולה - וכך אותה החברה תוכל לעקוב אחר אותו אדם (אם מי הוא נפגש? מה הוא עושה? ואם אותו אדם ירצה להגיש תלונה או לחשוף שחיתות אז...........) או סתם מדובר על בוס חטטן, ומשועמם שיש לו את הכסף ואת הקשרים...

איזו תמימות. אני עובד בחברה גדולה כמו בדוגמה שלך ותנחש מה עשיתי מיד אחרי שחתמתי על החוזה? הלכתי להצטלם לתעודת העובד. התמונה שמורה במחשב וכך, בכל פעם שמנפיקים לי כרטיס חדש (כי החליטו להחליף את הלוגו או כי הישן נשבר), אני מקבל את אותה התמונה. עם התוכנה הדימיונית שלך, המנכ"ל יכול לעקוב אחרי כבר היום, בלי להשיג את מאגר המידע החדש. כל מה שהוא צריך לעשות זה לפרוץ לכל מי שמחזיק מצלמת ... אגב, זה לא נגמר כאן: לפני קרוב לשנה התקינו אצלנו קוראי טביעות אצבע בכניסה למקומות רגישים בחברה, כי כרטיס עובד פשוט לא מאובטח: גנוב אחד ואתה יכול להיכנס למקומות שלא אמורה להיות לך גישה אליהם. מאחר שיש לי גישה אליהם, לקחו ממני את טביעות האצבעות והכניסו למערכת. אז עכשיו קצין הביטחון שלנו יכול לפרוץ למכוניות ולהשאיר שם את הטביעות שלי, אימאלה! 8)[br]פורסם בתאריך: 22.07.2009 בשעה 23:56:38

תודה רפי, סוף סוף מישהו פה מנמק את דעתו ואני מסכים שיש סיכוי מאוד גבוה שהמאגר ידלוף (בדיוק כמו שכבר עכשיו מספר מאגרים מופצים לכל המרבה במחיר או אפילו חינם ב EMULE ) למרות שיש דרכים לאבטח מאגרים כאלה ולעקבו אחריהם, לדעתי במקרה הזה הגרם האנושי פשוט גדול מידי.

מה שכן אני לא מאמין שלמאגר יהיה שימוש עיסקי כמו שהצעת לדעתי אנחנו עוד רחוקים משם, אבל הוא בהחלט ימוקם בראשית סדר העדיפויות של כל גורם מודיעין בעולם ובדיוק מאותה הסיבה שמז"פ מתלהבים מימנו.

אתם יודעים איך המאגר של משרד הפנים דולף? פשוט מאוד: משרד הפנים מחלק אותו. קוראים לזה "ספר הבוחרים". בכל פעם שיש בחירות, משרד הפנים מחוייב להוציא את ספר הבוחרים למפלגות שמתמודדות בבחירות. אז אם הקמת מפלגה, אתה מקבל עותק. יוצאים מאות כאלו בכל פעם שיש בחירות, ברור שהם ידלפו. אבל אף אחד לא הולך להוציא מאגר עם טביעות אצבע החוצה באופן חוקי, הרי גם אם המפלגות צריכות לקבל את רשימת הבוחרים, אין שום סיבה לתת להן את טביעות האצבע שלהם. כך שהסיכוי שהמאגר ידלוף הרבה יותר קטן.[br]פורסם בתאריך: 23.07.2009 בשעה 00:06:59

אז שוב , היחידים שמרוויחים מהמאגר הביומטרי על כל מיקרה זה השליטים , כל השאר זה בעד ונגד , אני אישית נגד מפני שניתן לקבוע אמצעים פרטיים יותר לצורך שרות טוב יותר לאזרח , נניח כמו בביטוח לאומי יש קוד סודי , חושב שיכולים לעשות את השרותים המכוונים כמו כרטיסי אשראי , או כמו חשבנות , הסיכוי של גניבת זהות בצורה אבסולוטית הוא גדול מאוד .

ואז יוציאו את זה מהאזרחים בשיטות של הנדסה סוציאלית. עושים את זה כל הזמן כבר היום, ראה את כל קורבנות ה- phishing למשל. אבל כדי להוציא ממך את טביעת האצבע קצת יותר קשה (למרות שעדין אפשרי).

אבל לטביעת האצבע יש שימוש נוסף: לזהות אותך גם כשאתה לא רוצה או לא יכול לספק את אמצעי הזיהוי. למשל אם חו"ח נפגעת באסון ואתה חסר הכרה או מת, או אם ביצעת פשע וטביעות האצבע שלך נשארו בזירה.[br]פורסם בתאריך: 23.07.2009 בשעה 00:10:44

ואין דבר כזה מאגר "בטוח" - כי המאגר הזה יהיה הרי זמין לרשויות המקומיות, למשרדי הממשל השונים, לכוחות הביטחון, למשטרה - יש כאן הרבה יותר מדי "פירצות" שאתה לא יכול להרשות לעצמך, מספיק פקיד קטן אחד במשטרה עם חבר עבריין שרוצה ש"תבדוק לי משהו" וזהו - כל האבטחה וכל הencryption שלך הלך קפוט - לא משנה כמה האלגוריתם שלו מסובך.

השאלה היא איך אתה מממש את זה. אם המימוש הוא "תן לי את טביעת האצבע של פלוני אלמוני ואני כבר אשווה אותה למה שמצאתי" אז כן, יש בעיה. אבל אין שום סיבה לממש את זה בדרך הזו: הרבה יותר יעיל לסרוק את הטביעה שנמצאה ולתת למחשב להשוות אותה למה ששמור אצלו. אז התוצאה היחידה שתקבל היא "תואם/לא תואם".

כמובן שהמאגר הזה גם גורר איתו מאגרים נוספים - מעכשיו בשביל לפתוח חשבון בנק תצטרך הרי להיות חלק מהמאגר הביומטרי, ואז גם לבנק יש גישה לכל הנתונים האישיים שלך + חשבונות הבנק שלך.

הצלבה פשוטה, וPRESTO, התרוקן לך חשבון הבנק.

מה? לגמרי הפוך. היום אפשר בקלות לרוקן לך את חשבון הבנק. אפשר למשל לגנוב לך את הארנק, להחליף את התמונה בת"ז, להעתיק את החתימה מכרטיס האשראי לצ'ק עצמי ולפדות אותו בסניף אחר. שם יזהו "אותך" לפי התמונה בתעודה ולפי דוגמת החתימה ובשמחה יתנו "לך" את הכסף שלך.

יש לא מעט שב"חים שמסתובבים עם תעודות מזוייפות כאלו. כבר היו מקרים של אנשים שנפתחו להם תיקים במשטרה על עבירות שביצעו שב"חים שהסתובבו עם תעודות על שמם של האזרחים התמימים.

אבל תאר לעצמך שלמדינה תהיה טביעת האצבע שלך. עכשיו העבריין שגנב את התעודה שלך והחליף בה את התמונה ניגש לכספרית בבנק ומבקש לפדות צ'ק שמן. הכספרית מחייכת אליו ומבקשת שיניח אצבע על קורא טביעות האצבעות, ששולח את הטביעות שלו למשרד הפנים. אחרי שמה שניות מגיעה התשובה: האיש שזדהה בשם "ירון זהבי" הוא בעצם אלימלך זורקין. הידד, חשבון הבנק שלך ניצל ועוד עבריין נמצא בדרכו לכלא. אסון, חייבים לעצור את זה עכשיו![br]פורסם בתאריך: 23.07.2009 בשעה 00:22:19

"בני אדם המוכנים להקריב את חירותם בעבור בטחון זמני, צפויים לאבד הכל ,את הבטחון ואת החירות "

שיבוש של הציטוט המפורסם של בנג'מין פרנקלין:

They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety.

השמטת את ה- essential והפכת את deserve ל- "צפויים". תסביר לי בבקשה איך טביעת האצבע שלך בידי הממשלה היא אובדן של חירות חיונית (או אפילו"סתם"חירות).

מצד שני, כבר היום אתה מוותר על די הרבה חירויות. למשל על החירות לנהוג בצד שמאל של הכביש או החירות להתעלם מהוראות של שוטר. בשני המקרים, הניסיון לממש את החירות לעשות כך בד"כ יגמר רע. מסקנה: לא מגיעה לך חירות בכלל. Next![br]פורסם בתאריך: 23.07.2009 בשעה 00:36:28

ההבדל בין זה ,לביין תעודות הזהות הוא חד וחלק ,כתוביות ומיספרים את יכול לשנות ,את חלקי הגוף שלך (אני מדבר על האדם הממוצע) אתה לא .

איך בדיוק אתה משנה את מספר תעודת הזהות שלך? הולך למשרד הפנים ומבקש יפה?[br]פורסם בתאריך: 23.07.2009 בשעה 00:38:01

וגם ,יווצר מצב כמו באינטרנט ,חברות ילמדו את הרגלי הקנייה שלך למשל (עם נגיע למצב שנוכל להישתמש בזיהוי ביומטרי לשם קנייה של מוצרים ) ,ויפוצצו אותך בפרסומות ,והצעות וישגעו לך את החיים (קצת כמו באינטרנט ,רק ששם את פשוט יכול לכבות את המחשב ).

אוי, זה נורא. זה כאילו שאמאזון יציעו לי ספרים וסרטים שדומים לאלו שכבר קניתי או שגוגל יציגו פרסומות בנושאים שקשורים לחיפושים שלי. אסון! עדיף שיציעו לי ספרים מז'אנרים שבכלל לא מעניינים אותי או פרסומות שאין שום סיכוי שיעניינו אותי.

וישגעו לך את החיים? בחייאת דינאק, יש ביטוי פשוט שכדאי שתלמד: "לא רוצה". מאוד שימושי כשמישהו מנסה לשגע לך את החיים. רוצה כרטיס מועדון? לא רוצה. מוכן לתרום? לא רוצה. קנה בוזגלו קולה - לא רוצה. אחלה של שיטה, מניסיון.[br]פורסם בתאריך: 23.07.2009 בשעה 00:43:15

מצב שמתרחש ברגע זה ממש כשאני ואתה דנים בנושא הוא מעקב אחרי כל הפלפונים למינהם.

לא, זו לא תאוריית קונספירציה.

בכמה קליקים קטנים ונחמדים, אם הרגזת את האדם הנכון או סתם כי בא למישהו, או פתאום אתה מוגדר כ " חשוד "

מעלים את כל היסטוריית התנועה שלך ומיקומך הנוכחי בלי שתדע ותרגיש.

אולי לא עשית כלום ואתה צדיק וזך אך הפוטנציאל שם.

נו, וכפי שכתבת, זה קיים כבר היום, בלי שבב ה- ההיפותטי שלך. אז השלב הבא הוא לאסור על השימוש בטלפונים סלולאריים, נכון? והבעיה כאן חמורה יותר: עם ה- הדמיוני שלך, המידה יהיה חשוף לממשלה ועלול לדלוף לגורמים חיצוניים כמו חברות מסחריות, במקרה של טלפונים סלולאריים המידע כבר מצוי בידיהן של חברות מסחריות! יושמדו הסלולאריים לאלתר. נכון שהרגע ויתרת על הטלפון הנייד? :P[br]פורסם בתאריך: 23.07.2009 בשעה 00:53:43

יש לי בעיה עם התעודה והפוטנציאל שלה.

אתה מבטל את עניין שבב ה בקלילות.

בוא נצמד למציאות ? כאילו שבאמת יפרסמו את העניין והוא יהיה נתון להחלטתך ? קדחת !

יחליט מי שיחליט שלטובת המדינה והביטחון העניין יעשה בשושו ואתה וחברים תחגגו על ... " חופש ".

בחיים לא תדע אלא אם תפרוץ לשבב עצמו וגם תדע מה לחפש.

נו, גם לזה יש פתרון פשוט: כלוב פאראדיי. לעזאזל, אפילו נייר אלומיניום יחסום את האות של ה- .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרונצ'יק כרגיל משעמם לך אז אתה בוחר דעה ומצטט ומחרטט

כבר כתבתי מה שכתבתי וזו האמת הפשוטה , המאגר יתן כוח יותר לשילטון - דבר כמה שאתה רוצה - זו עובדה .

השאלה אם אתה בתור אזרח רוצה לתת לשילטון יותר כוח - זו השאלה היחידה , בעד ונגד - פחחח יש לכאן ויש לכאן ולמי בכלל אכפת , אולי רק לאידיוטים שחושבים שבעזרת מילים הם יכולים לעוות את המציאות .

יותר כוח לשילטון על האזרחים או לא - זו השאלה !

ולמנוע כל אי הבנות כי אתה קשה הבנה מאוד , אני די מחבב אותך ואת הדעות שלך כמו כן את דרך הניסוח שלך , אני רק ככה , זה סיגנון הדיבור ( כתיבה ) שלי ( אל תיקח אישית ו / או לשלילה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במאגר יהיו גם תצלומי פנים, שיישמרו כך שיאפשר בעתיד לזהות כל אדם לפי התמונה שלו. למשל, מצלמות יצלמו אותנו מסתובבים ברחוב או משתתפים בהפגנה - והמאגר יזהה אותנו.

זה כבר " האח הגדול " ובעייה אחרת.

עכשיו החליט משרד הפנים סוף סוף להחליף את תעודות הזהות הישנות בתעודה "חכמה": בכל תעודה יהיה שבב אלקטרוני קטן

זו הסכנה האמיתית.

בגרמניה, למשל, יש לאזרחים תעודות זהות ודרכונים ביומטריים אבל אין מאגר ביומטרי

בולשיט !! לאזרחים אין מידע לגבי קיום / אי קיום של המאגר. לעיתונאי הזה בטוח שאין מידע בנושא.

המאגר ירכז בידי המדינה מידע אישי רגיש וכוח עצום ורב

קדחת ופרנוייה. איזה מידע אישי ורגיש בדיוק ? תביעת אצבע ותצלום עדכני ?

זהו צעד נוסף לעבר "חברת המעקב" שבה "האח הגדול" יודע עלינו הכול

חרטא וברטא. המאגר בפני עצמו לא מזיק לאף אחד ובטח לא משמש למעקב. לבדיקת מידע כן, מעקב ? חרטא וברטא.

מידע ביומטרי הוא מידע רגיש ביותר

נו באמת. כאילו שאי אפשר להשיג את אלה בקלילות גם בלי מאגר ...

המשטרה לעומת זאת, מקווה שהמאגר יעזור לה לאתר חשודים לפי טביעות אצבע. אבל בפועל מה שיקרה זה שעל כל טביעה שתמצא בזירת הפשע יציע המאגר "רשימת מועמדים" אזרחים חפים מפשע, שיזומנו למשטרה ויצטרכו להתחיל לתת הסברים על עניינים אינטימיים ואישיים תחת לחץ של חקירה משטרתית, לא הכי ידידותית. חושבים שזה לא נורא, ושמי שזומן לחקירה לא צריך לחשוש "אם אין לו מה להסתיר"? בואו נדבר אחרי שתבלו בחדר חקירות בגלל דברים שמעולם לא עשיתם.

למה, בהווה אם המשטרה עושה טעות ו " מתלבשת " על אזרח תמים, הוא לא סובל ?! וזה עוד בלי המאגר. מה יהיה ההבדל ?

לבסוף, מאגר ביומטרי זה עסק יקר מאוד. בארה"ב ובבריטניה בדקו וגילו שהעלויות הן עצומות. לכן, אפילו אם יש תועלת כלשהי במאגר ביומטרי, היא אינה שווה המחיר לא את המחיר הכלכלי, ובוודאי שלא את מחיר הפגיעה בזכויות שלנו.

טוב, זה חלם ועל זה אני לא מתווכח, פגיעה בזכויות ? WTF ? איזו פגיעה בזכויות ? איזו " זכות " נפגעת בדיוק ?

קיצר, לכל מי שמבלבל את הביצים שהמאגר ביומטרי ישמש למעקב או פגיעה בזכויות, המאגר שיש לרשתות המזון לגבי הרגלי הצריכה שלכם

והמאגר שיש לרשתות האשראי לגבי הרגלי הקניות שלכם והמאגר שיש לחברות האינטרנט לגבי האימיילים ושאר הקישקושים,

כל אלה לחוד וביחד יותר מסוכנים מהמאגר הביומטרי עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...