מע' הפעלה עולה ומבצעת ריסט לאחר שימון מאוורר מעבד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מע' הפעלה עולה ומבצעת ריסט לאחר שימון מאוורר מעבד

stio

Recommended Posts

שלום רב,

מחשב חדש (מפרט בצד), באחריות. בימים האחרונים התחילו רעשי טרקטור בהפעלה. פתחתי את המארז, והתגלה שמאוורר המעבד מרעיש, כנראה עקב חוסר שימון.

שימנתי אותו כמו שצריך (ע"י החדרת שמן ישירות לציר, מתחת למדבקות), סגרתי הכל חזרה, הפעלתי את המחשב- הרעשים פסקו. אח"כ כיביתי את המחשב ישירות מהכפתור (לחיצה ממושכת 5 שניות).

חיברתי את המחשב ולהפתעתי עולה הלוגו של חלונות , אח"כ מתקבל מסך כחול לשנייה והמע' עושה ריסט. ככה כל הזמן. לפני זה התקבלה הודעה האם אני רוצה להפעיל במצב נורמל או במצב בטוח, כנראה בגלל שלא כיביתי כמו שצריך.

אני משמן המון מאווררים של מחשבים ואף פעם לא קרה לי דבר כזה. ניסיתי להוציא , לאפס ביוס, לנתק חומרה לא פעילה, להוציא את גוף הקירור של המעבד (ויש משחה טרמית- לא נגעתי בה), להפעיל כשמאוורר המעבד מנותק ושום דבר לא הולך. אני חושב שיש תקלה במעבד או בלוח אם.

האם יש עצות לפני שאני לוקח את המחשב על מנת לממש את האחריות?

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה כמו בעיה בדיסק קשיח,תהדק את החיבורים

אם זה לא זה אז סביר להניח שהלך,לכל יצרן

דיסק קשיח יש תתוכנה שלו לבדיקת התקינות..

של איזה חברה הדיסק קשיח?

[br]פורסם בתאריך: 10.07.2009 בשעה 21:04:39

לא משנה ראיתי במפרט שזה של WD

הנה התוכנה

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=613&sid=30〈=en

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שחסר לי, רק להתקין את הוינדוס וכל התוכנות לקח לי יום שלם.

בכל אופן אני שומע אותו עובד והוא גם חם, או שזה לא קשור? הדיסק של ווסטרן דיגיטל.

לגבי טמפ': נע סביב 39 ל- 40 לכל רכיבי החומרה. מתחי ספק כח תקינים, מאווררים כולם עובדים. לפי הביוס מאוורר מעבד מסתובב על כ- 2400 סל"ד.

למגיב מעליי- האם אתה יכול לפרט בדיוק מה עליי לעשות? לא בדיוק הבנתי אותך. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני בטוח ב- 100% שזאת לא תקלת תוכנה. המחשב עבד מצויין עד אתמול בלילה ואפילו ללא קריסה אחת. בנוסף, המחשב עבר לפני מס' ימים בדיקות לאיתור ורוגלות, כך שמהבחינה הזו הוא נקי ולא ברור לי כיצד תיקון לוינדוס/ שחזור מערכת וכ' יכולים להועיל.

בנוגע לכונן הקשיח, כל החיבורים נבדקו- כולם תקינים. הוצאתי את הכונן מהמקום שלו החוצה והעלתי את המערכת הפעלה כאשר הוא ביד שלי. הכונן עובד בוודאות באופן שקט כמו שצריך ועדיין המערכת לא עולה.

האם למישהו יש עצות נוספות? אני בדקתי הכל ולא מצאתי כלום.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לך לנסות להריץ chkdsk דרך הrecovery console כפי שנאמר^

זה יסרוק שגיאות בדיסק קשיח,לא בטוח שזה יעזור

אבל שווה לנסות , אגב כדאי להוסיף גם את מתג הF

לפקודה

chkdsk /r /f

בנוגע לכונן הקשיח, כל החיבורים נבדקו- כולם תקינים. הוצאתי את הכונן מהמקום שלו החוצה והעלתי את המערכת הפעלה כאשר הוא ביד שלי. הכונן עובד בוודאות באופן שקט כמו שצריך ועדיין המערכת לא עולה.

רק בגלל שהוא מזוהה בביוס ולא משמיע קליקים זה לא אומר שהוא תקין

תוריד תתוכנה שהבאתי^ ותצרוב אם active iso burner

http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Data-CD-DVD-Burning/Active-ISO-Burner.shtml

תעשה quick test ואחרי זה extended test אם עובר את הקויק בהצלחה

עריכה : אני חושב ששכחתי להבהיר,תצטרך להגדיר את הכונן

האופטי כראשון בסדר האתחול בביוס ואז לאתחל מהדיסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלתי את תוכנית ההתקנה של ה- מהדיסק (אגב, מקורי, עלה מעל 500 ש"ח). לחצתי על R (תיקון) ולא על "אנטר". בשורת הפקודות כיוונתי על כונן C (שבו מותקנת מע' ההפעלה) ונתתי לו פקודת chkdsk /r (שכולל בנוסף לבדיקת שגיאות גם בדיקת סקטורים פגומים).

הבדיקה לקחה כשעה, ובסופה רשמתי exit ליציאה, הוצאתי מהר את הדיסק (בביוס מכוון שהוא יעלה ראשון) ומערכת ההפעלה עלתה מיידית במלואה. לפי שעה המחשב עובד כרגיל, שום מידע לא נאבד, טמפ' תקינות ועכשיו המחשב גם הרבה יותר שקט (שימנתי את המאוורר בבוקר).

קודם כל תודה לכל מי שעזר, בלעדיכם עוד הייתי מסוגל לקחת את המחשב ביום א' ולנסוע לחנות. האמת שהתקשרתי למעבדה שלהם היום בשעה 14:00, אך הם לא ידעו כיצד לעזור לי.

בכל אופן לא ברור לי איך מכיבוי (או שניים) שלא כשורה (זה כמו הפסקת חשמל) קורה דבר כזה. מה יקרה שתהיה לי הפסקת חשמל, עוד פעם אותו סיפור?

בכל אופן אני אמשיך לעקוב, ואם יהיו לי בעיות אדרוש את החלפת הדיסק הקשיח באחריות, לפחות עכשיו אני יודע מה הבעיה בדיוק.

שוב תודה לכולם ומקווה שהמחשב ידלק לי מחר בבוקר,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=613&sid=30〈=en

לחץ על כפתור הdownload בשורה של הDiag504fCD.iso

יש הסבר על הפונקציות למטה בעמוד,בעקרון תצטרך לעשות

quick test (מבדק מהיר) וגם extended test (מבדק מלא)

תצטרך לצרוב אם התוכנה הזאת

http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Data-CD-DVD-Burning/Active-ISO-Burner.shtml

שהיא מאוד פשוטה לשימוש, וגם תצטרך להגדיר את סדר האתחול בביוס בהתאם

שהכונן האופטי יהיה ראשון ברשימה ,מדובר בתוכנה שרצה מאתחול מהדיסק

עצמו ולא כזאת שרצה מתוך מערכת ההפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...