נייד עם מסך "15.6 ברזולוציה 1920x1080 - זה כיף?? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד עם מסך "15.6 ברזולוציה 1920x1080 - זה כיף??

ranchaman

Recommended Posts

שלום,

אני שוקל לקנות Dell studio 1555 עם המסך הנ"ל. שאלתי היא, האם זו לא רזולוציה מוגזמת בשביל מסך בגודל הזה? למען השם, בבית יש לי מסך "22 עם רזולוציה יותר נמוכה... אם יש למישהו נסיון בצפייה במסך כזה אשמח אם ישתף אותי.

אגב, השימוש העיקרי שלי הוא בכלל לא או משחקים, יותר עבודה עם תוכנות משרדיות ויישומים כבדים (matlab) - פשוט המחשב הזה בא במפרט מעורר תאבון...

תודה,

רני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה tradeoff. מצד אחד - רזולוציה גבוהה פירושה שטח עבודה רב לפתיחת רבים, כמה תוכנות במקביל, דפים זה לצד זה ב-Word, גליונות Excel מורכבים וכו'.

מצד שני, גופני ברירת המחדל יהיו קטנים מאוד. מהניסיון המועט שהיה לי, רזולוציה כזו בגודל מסך כזה היא מאוד גבולית, יותר לכיוון של לא נוח. לדעתי, WSXGA+ (1680x1050) תהיה שילוב אופטימלי מבחינת שטח עבודה ונוחות עבודה, אבל מסכי 16:9 החדשים לא זמינים עם רזולוציה כזו, ו-1366X768 זה פשוט לא מספיק לעבודה רצינית.

לפעמים אפשר למצוא 1600X900, שזה איכשהו בסדר.

הייתי אומר לך לנסות להתרשם בעצמך, אבל יהיה לך קשה למצוא מחשב כזה בתצוגה או אצל מישהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 שנים מאוחר יותר...

הי,

אני בדיוק לפני קניית 15.6'' או 14'' ואני כמוך מתלבט לגבי הרזולוציה הרצויה. ראיתי בחנות מחשב 15.6'' ברזולוציה סטנדרטית 1366/768 פחות חד וחי ממחשב 14'' ברזולוציה 1920/1080. האם קנית בסוף ברזולוציה הזו ואהבת? 

תודה!! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Eyal Sharon אמר:

הי,

אני בדיוק לפני קניית 15.6'' או 14'' ואני כמוך מתלבט לגבי הרזולוציה הרצויה. ראיתי בחנות מחשב 15.6'' ברזולוציה סטנדרטית 1366/768 פחות חד וחי ממחשב 14'' ברזולוציה 1920/1080. האם קנית בסוף ברזולוציה הזו ואהבת? 

תודה!! 

טוב נו... אם כבר הקפצת... זה באמת בסדר גמור. אני 3.5 שנים על כזה וחוץ מלהגדיל קצת את האייקונים בשולחן העבודה לא שיניתי דבר. ואני בכלל משקפופר. :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 שעות Eyal Sharon אמר:

הי,

תודה!! 

אני עברתי כעת מ15.6 FHD ל14 בFHD 

בשניהם נוח לי 

שיקול מעניין 

כשהיה לי 13.3 FHD זה לא היה נעים לעיניים , למרות שאני מכיר מישהי עם ש13.3 עם FHD זה נוח לה 

זה אינדיבידואלי 

בהצלחה רבה ,

תעדכן 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, 

תודה לכם על השיתוף! 

לא הבנתי מה זה משנה אם יש , הרי זה בדיוק תפקידן- לשפר את הראיה כמו אדם רגיל (אגב, גם לי יש).. בכל מקרה, אני מבין מתשובותיכם שfhd מקטין את הכל ואם המסך כבר קטן מהתחלה (13.3 או 14) זה יוצא יותר קטן מfhd על מסך 15.6, האם אני צודק?

ואם כן- אם זה באמת קטן לי מידי, ואני מקטין את הרזולוציה ל1366/768 האם אז זה מגדיל לי את הכל בלי בעיות של טשטוש, מריחות וכו'? 

כלומר האם אני עדיין יכול לשחק עם הרזולוציה או שאני נשאר תקוע עם fhd?

מעבר לכך, האם יש לכם פאנל או tn רגיל ושמים לב להבדל? ומה עדיף, מסך מט או מבריק (ועם מדבקת אנטי גלייר)?

אשמח שוב לשיתוף,

תודה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משקפיים - זה לא בדיוק זכוכית מגדלת, אתה יודע. :) 

הבנת נכון, ככל שהמסך קטן יותר, כך גם גודל הפיקסל. למען האמת, אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בין "14 ל-6"15 אבל בכל זאת הכי טוב לנסות ולמצוא חנות עם כמה דגמים ולראות בעיניים שלך, כי הכל עניין של טעם ונוחות אישית. מה שמתאים לי לא בהכרח יתאים לך. לצערי, היום יש בעיה למצוא תצוגות עשירות דגמים. אולי איפה שאתה גר המצב יותר טוב, כדאי לנסות. 

בדרך כלל מציינים רזולוציה מקסימלית, אך ניתן להקטין אם זה מה שאתה מעדיף. תבדוק לפני שאתה קונה מהן הרזולוציות הנתמכות על ידי הדגם הספציפי שלך. 

בנוגע לסוג המסך, שוב העדפה האישית שלי - IPS מט. כמעט תמיד יראה יותר טוב מאשר TN ועל זה לא יהיה הרבה ויכוח, אך גם בדרך כלל יקר יותר ועם זמן תגובה רב יותר. למרות שזמן תגובה בנייד ממש לא משנה, לדעתי, כי גם ככה גיימינג תחרותי לא יצא לך ממנו ובשאר המשחקים 5-8MS שתקבל זה יותר מבסדר. מט/מבריק זה כבר נטו עניין של טעם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eyal Sharon 2 שעות

קטן מהתחלה (13.3 או 14) זה יוצא יותר קטן מfhd על מסך 15.6, האם אני צודק?

נכון

ואם כן- אם זה באמת קטן לי מידי, ואני מקטין את הרזולוציה ל1366/768 האם אז זה מגדיל לי את הכל בלי בעיות של טשטוש, מריחות וכו'? 

אתה יכול להקטין את הרוזולוציה . זה בסדר גמור . זה מגדיל את הכל בלי בעיות .

כלומר האם אני עדיין יכול לשחק עם הרזולוציה או שאני נשאר תקוע עם fhd?

אתה יכול לשחק איתה 

מעבר לכך, האם יש לכם פאנל או tn רגיל ושמים לב להבדל? ומה עדיף, מסך מט או מבריק (ועם מדבקת אנטי גלייר)?
אני מקפיד לרכוש רק גם וגם מסך בנפרד, מאחר ואני מכיר את ההבדל , אי אפשר לחזור לאחור . מי שעוד לא מכיר את ההבדל זה לא כל כך יפריע לו , ברוב המקרים 

מסך מט בלבד , מבחינתי . כך יעדיפו גם רוב האנשים שאני מכיר שמתעסקים ומבינים במחשבים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאין טעם מלכחילה לקנות מחשב עם רזולוציה מטורפת, דבר שרק מכביד על העיניים בגלל האייקונים הקטנים, ומעמיס על המחשב.

יש לי מסך חיצוני של 24' עם FHD "בלבד" וזה מעולה. ועדיין הייתי צריך להיאבק הרבה עם W10 שיסכים להגדיל לי כמה אייקונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

תודה רבה לכם שוב על התשובות!

אז כמו שחשבתי עדיף לי ללכת על מחשב 15.6" (הוא מחליף לי מחשב נייח בבית לצרכים ממוצעים, לא גרפיקה מקצועית או גיימר) ברזולוציה fhd ובפאנל מט. עכשיו נשאר לי למצוא כזה עם מעבד i5 או i3 ועם 4 או 8g , 500 או 1 טרה דיסק (אולי גם קצת ssd), כל החיבורים הבסיסיים כולל vga,  וכן חזקה ונשלפת. ואם אפשר גם שיהיה בצבע אפור או כסוף. 

מישהו מכיר אחד כזה? כי אני לא מצליח למצוא..

תודה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...