העלאת המע"מ... - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העלאת המע"מ...

Born2Kill

העלאת המע"מ...  

2223 הצבעות

1. 1. העלאת המע"מ...

• עוד מעט יהיה מס על האוויר...
    • אני אוהב את ביבי, משמע אני אוהב לשלם יותר
    • זה לא מעניין אותי כי אני טחון

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ומה הבעיה עם זה?

לא רק שזה היה כך מאז ומעולם, זה כך בכל מדינה בעולם

אגב, בעקבות הרפורמות האחרונות, המסים שמשלמות החברות בארץ הם מהנמוכים בעולם המערבי

אגב 2, מס החברות ירד בשנים האחרונות ביותר מ10%, לא היה קורה כלום אם היו מקפיאים את הירידה הנוספת המתוכננת באופן זמני

אגב 3, המיסוי בישראל הוא לא רק טריטוריאלי אלא גם פרסונלי, אז בהנחה שדנקנר ושות' לא מתכננים לרדת מהארץ, היו ממסים אותם יפה מאוד

אגב 4, בעלי החברות יודעים יפה מאוד לתכנן את המס שלהם כך שבסופו של יום הם בד"כ משלמים (אחוזית) פחות מסים ממני (למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מע"מ מס קטלני מאחר והוא מגולגל בכל שלבי היצור ותמיד בסוף התהליך עומד מישהו שלא יכול לקזז אותו.

לכאורה הוא לא משפיע על עוסקים כמו אנשים פרטיים ומוסדות ללא כוונת רווח אבל מאחר והתשומות שלהם עולות גם המחיר שלהם עולה.

תוספת מע"מ מעלה את מחיר רכישת הדירה ולכן בסופו של דבר גם מחיר השכירות יעלה בהתאמה.

כמובן שהמחיר הסופי מושפע גם מתחרות ומצב השוק לכן לא ברור מה תהיה ההשפעה הסופית.

נכון לעכשיו לא צריך להיות שום שינוי במחיר ההשכרה מאדם פרטי אלא אם אתה משכיר מחברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצביעו והשפיעו. ;D :smile1:

זהו סקר קליל ביותר. :P

סקר מטומטם. בטח שזה לא כיף לשלם מיסים, וזה כואב בכיס שהם עולים, אבל המיסים מקיימים לך את הצבא, המשטרה, בתי הספר והאוניברסיטאות ועוד.. אז המע"מ עלה באחוז. ביג דיל. אתה בטח לא זוכר שלפני כמה שנים הוא היה 16.5%, ולפני זה 17% וגם 18%, אז העלאה מ-15.5% ל-16.5% היא לא טרגדיה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן נכון, תלמד לקרוא

רוב המדינות המערביות שם משלמות יותר מישראל

גם שים לב שיש שם מדינות רבות שבהן יש מס שכר (לא מס הכנסה, כמו מלכרים בארץ) שזאת תוספת נכבדת על הוצאות המס של החברה

אגב, בישראל ב2009 זה 26% וב2010 25%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן נכון, תלמד לקרוא

רוב המדינות המערביות שם משלמות יותר מישראל

גם שים לב שיש שם מדינות רבות שבהן יש מס שכר (לא מס הכנסה, כמו מלכרים בארץ) שזאת תוספת נכבדת על הוצאות המס של החברה

אגב, בישראל ב2009 זה 26% וב2010 25%.

א. קצת נימוס עוד לא הרג אף אחד (למיטב ידיעתי, בכל אופן. תמיד יש פעם ראשונה?).

ב. תלמד להתנסח. אם התכוונת למדינות המערב, למה כתבת "בעולם"? יש בעולם כמה מדינות שאינן במערב, אתה יודע.

ומס חברות נמוך יותר מאשר ברוב מדינות המערב (עדיין יש כמה עם מס חברות נמוך יותר) יקל על החברות המקומיות להתחרות בחברות מערביות אחרות. אל תשכח שאנחנו לא נמצאים באירופה או בארה"ב, כך שמראש יש לחלק מהחברות שלנו חיסרון בתחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אף פעם לא היה לך עודף נימוס כלפיי, לא ראיתי סיבה להתחיל עכשיו

ב.כי זה לא מעניין את אף אחד אם בבוצואנה מס החברות נמוך יותר, אני משתדל לראות את בקבוצה של ארה"ב/אנגליה/ספרד ולא בקבוצה של בנגלדש אבל אם אתה בעניין סמנטיקה אז בכיף

אני לא טענתי נגד מס חברות נמוך, אני טענתי שאם יש כרגע בעיה וצריך להגדיל את ההכנסות הממשלתיות אפשר היה להתחיל מהקפאת הירידיה המתוכננת לשנה במקום להעלות תא המע"מ שזה צעד שקשה להפוך (כי כידוע, המחירים לא ממש יורדים כשהמע"מ יורד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...