העלאת המע"מ... - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העלאת המע"מ...

Born2Kill

העלאת המע"מ...  

2223 הצבעות

1. 1. העלאת המע"מ...

• עוד מעט יהיה מס על האוויר...
    • אני אוהב את ביבי, משמע אני אוהב לשלם יותר
    • זה לא מעניין אותי כי אני טחון

Recommended Posts

איפה אתה רואה שה3 מיליארד מתייחס בעיקר למדרגות הנמוכות ביותר?

בקשר לעקומת לאפר, אם קראת בעבר את החומר שהבאתי לך בנושא/יש לך טיפה ידע כלכלי אמיתי ולא כזה שקוראים באתר לא אמין היית יודע שבכל מדינה זה מתנהג אחרת, במדינה מסויימת מיקסום תקבול המיסים יהיה ב50% ובמדינה אחרת ב25%, אין לך שום דרך לדעת איפה זה בישראל ולא איפה אתה נמצא על פני העקומה.

ובקשר להכנסות ממסים ב2009, נחזור לפה במרץ 2010 ונראה מי צדק,

הכנסות המדינה ממיסוי שוק ההון יהיו גבוהות מאוד השנה (למרות שיהיו קיזוזי הפסדים לצורך מס משנה קודמת)

ובסופו של דבר זה ישפיע על מגוון גדול של חברות, גם הרבה צעדי ייעול שעשו ב2008 בחברות (כולל פיטורים) יתנו את אותותיהם

תסתכל על דוחות כספיים של חברות לרבעון הראשון (ועוד חודש חודשיים לחצי השנה הראשונה) ותראה שזה עובר את התחזיות שהיו בסוף 2008/תחילת 2009.

ובקשר לזה שאנחנו בתחילתו של המשבר ולא בעיצומו, זה בסה"כ נבואת זעם ואתה יודע למי ניתנה הנבואה

מרבית כלכלני העולם לא היו מסכימים איתך (מצד שני הם כנראה לא היו מסכימים איתך ברוב הדברים, לך תבין ::) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במצגת של מנהל הכנסות המדינה בשקף 2.3, התחזית היא ששינויי החקיקה תוריד 3.1 מליארד ש"ח בשנה ממס הכנסה וזה כמובן כולל מדרגות נמוכות יותר. מה שמעניין זה שאת ההורדה במס החברות הם מעריכים ב 600 מליון בשנה, מסתבר שגם ההערכה שלי מקודם הייתה גבוהה מדי ::).

לא טענתי שאפשר לדעת איפה השיא של עקומת לאפר למדינה מסוימת או שאפשר לחזות מראש את ההשפעה של העקומה אבל עדיין להורדת מיסים תהיה משוב חיובי מסוים ולהעלאת מיסים תהיה משוב שלילי מסוים.

בקשר לכלכנים שלא מסכימים - אני מעדיף להקשיב לכלכלנים שיש להם מושג מה קורה, לעומת אילו

.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד מצער אותי, אבל צריך להשלים עם הגזרה בגלל המצב הכלכלי.

צריך להבין שבמשבר אין ברירה וחייבים את הכסף הזה.

מעניין מאוד שביבי עולה אז חייבים?

ובה היה שביבי היה אז הוא הוריד 800 שקל

לאמות ללא בעל חייבים לא?.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחבולות תעשה לך תקציב

"לנתניהו לא היתה כוונה להטיל מע"מ על ירקות ופירות. הוא רצה להשיג משהו אחר לגמרי".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3742371,00.html

----------

פרשנות מצוינת שבדיוק תואמת את מה שחשבתי שהוא עושה (בדיוק כמו שהוא עשה עם 2 המדינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעקבות.....

תודה לאל שפטרנו מעול זה!

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3742372,00.html

לפחות חדשות טובות לשכבות החלשות, טפו טפו טפו שלא ייעלה במקום אחר, שיהיה לעניים לבריאות ושיידעו ימים יותר טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, הרי הוא לא יכול היה לבוא ולהגיד תראו חברה אין אפשרות להוריד את המיסים בגלל המצב הכלכלי

כי כרגיל כולם יתעלמו מהמציאות ורק יחגגו על זה שביבי הבטיח הורדות במסים ועכשיו הוא חוזר מכך.

זה למה עושים את התרגיל הרגיל של קבלת התקציב ומנפחים את הגזרות כדי שאחרי זה הם יורידו אותם

ויקבלו את התקציב המקורי, ושסיעות האופזיציה יוכלו להגיד שהם עשו משהו (הרי הם לא יכולים לתמוך בתקציב של הקואליציה)

כך גם פה הוא המציא את המע"מ כדי שהוא יוכל להגיד ניסיתי אבל נצטרך להקפיא את הורדת המיסים כי כך העם רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע זה שהמיסים במדינות אחרות לא פחות קטנים.

בארה"ב יש מס של הארץ-מדינה-עיר.

שוודיה(אם אני לא טועה) 25% מע"מ.

יש כתבה שלמה בידיעות של שבת על זה.

נכון שזה כואב, אבל אנחנו נחיה עם זה, ונקווה שביבי יידע להוציא אותנו מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מאוד שביבי עולה אז חייבים?

ובה היה שביבי היה אז הוא הוריד 800 שקל

לאמות ללא בעל חייבים לא?.....

זה פורום ישראלי-עברי, דבר עברית בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצגת של מנהל הכנסות המדינה בשקף 2.3, התחזית היא ששינויי החקיקה תוריד 3.1 מליארד ש"ח בשנה ממס הכנסה וזה כמובן כולל מדרגות נמוכות יותר. מה שמעניין זה שאת ההורדה במס החברות הם מעריכים ב 600 מליון בשנה, מסתבר שגם ההערכה שלי מקודם הייתה גבוהה מדי ::).

ההערכות שלך לא שוות כלום ולצורך העניין גם המצגת הזאת לא, אם הכנסות המדינה ממס חברות הן 31,500 מליוני ש"ח ל2009 (ונניח שגם ב2010 שזאת הערכה שמרנית)

הקפאת מס החברות על 27% במקום ירידה ל25% במדרגות בשנתיים האלה "שווה" מעל 3.5 מליארד ש"ח

זה באמת חישוב מתמטי פשוט, אין מדרגות במס חברות, זה לינארי

אבל אני יודע שזה לא פשוט לך כי זה לא כתוב בKAV

גם ההערכה שלך שהירידה במס השולי תכניס פחות כסף לא מגובה בכלום לצערי, אתה לא באמת יודע שזה מהמדרגות הנמוכות יותר

וכנראה גם התעלמת מהלינק שנתתי אבל ברוורמן הוא לא מהאסכולה שלך (שהיא עולם הולך ונעלם אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך) אז זה היה ברור לי מראש

לא טענתי שאפשר לדעת איפה השיא של עקומת לאפר למדינה מסוימת או שאפשר לחזות מראש את ההשפעה של העקומה אבל עדיין להורדת מיסים תהיה משוב חיובי מסוים ולהעלאת מיסים תהיה משוב שלילי מסוים.

אתה יודע איך נראית פרבולה? נגיד שיש עקומת לאפר ונניח שהיא אכן פרבולה, אם אתה לא יודע איפה המקסימום שלה ולא יודע איפה אתה נמצא עליה

איך זה שלדעתך להורדת מסים תהיה השפעה חיובית על גביית המיסים? או שאתה מדבר על איבוד הרווחה ואז אתה שוב חוזר לתיאוריות ומתעלם מהמציאות...

בקשר לכלכנים שלא מסכימים - אני מעדיף להקשיב לכלכלנים שיש להם מושג מה קורה, לעומת אילו

.

בינתיים אתה זה שאין לו מושג, ההבנה שלך בכלכלה נובעת מאתר שמתבסס על תיאוריה כלכלית מסויימת

כל הקטע עם כלכלה (ואולי תלמד את זה פעם בצורה אקדמית) זה שהתיאוריה היא חשובה אבל למציאות יש חוקים אחרים הרבה פעמים

בגלל זה הכלכלה שייכת למדעי החברה ולא לתחום המדעים המדוייקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפאת מס החברות על 27% במקום ירידה ל25% במדרגות בשנתיים האלה "שווה" מעל 3.5 מליארד ש"ח

זה באמת חישוב מתמטי פשוט, אין מדרגות במס חברות, זה לינארי

31.5 לחלק ל 27 כפול 25 שווה 29.16, שזה פחות 2.33, איפה הטעות המתמטית שלי?

אתה יודע איך נראית פרבולה? נגיד שיש עקומת לאפר ונניח שהיא אכן פרבולה, אם אתה לא יודע איפה המקסימום שלה ולא יודע איפה אתה נמצא עליה

לא טענתי שאנחנו יודעים איפה אנחנו בגרף, לא טענתי שאנחנו יודעים איך נראה הגרף, אבל אני טוען שהנחות היסוד של הגרף נכונות.

אם נניח יש מס של 50% ואנחנו מקבלים 50 מליארד, אם נוריד את המס ל 40% לא נקבל 40 מליארד אלא יותר, אני לא טוען שאפשר לדעת כמה בדיוק נרוויח מזה ויכול להיות שזה יהיה זניח. אבל הגיוני שיהיה אפקט כלשהו שאפשר לנחש אותו ע"י בדיקת התוצאות של מדינות אחרות שבצעו צעד דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

31.5 לחלק ל 27 כפול 25 שווה 29.16, שזה פחות 2.33, איפה הטעות המתמטית שלי?

אני דיברתי על שנתיים, תקרא שוב את התגובה הקודמת שלי, דיברתי גם על שתי מדרגות שונות

לזמן יש ערך, אם נחסוך 1.75 מליארד השנה ו2 מליארד שנה הבאה זה שקול לחסכון של (נניח) 3.5 מיליארד כבר היום לפי ריבית היוון מקובלת למשל של אגח ממשלתי.

לא טענתי שאנחנו יודעים איפה אנחנו בגרף, לא טענתי שאנחנו יודעים איך נראה הגרף, אבל אני טוען שהנחות היסוד של הגרף נכונות.

אם נניח יש מס של 50% ואנחנו מקבלים 50 מליארד, אם נוריד את המס ל 40% לא נקבל 40 מליארד אלא יותר, אני לא טוען שאפשר לדעת כמה בדיוק נרוויח מזה ויכול להיות שזה יהיה זניח. אבל הגיוני שיהיה אפקט כלשהו שאפשר לנחש אותו ע"י בדיקת התוצאות של מדינות אחרות שבצעו צעד דומה.

לכל חברה יש אינטרס להרוויח כמה שיותר כסף, בדיוק בגלל שזה לינארי

אף חברה לא תחליט ששווה לה להרוויח פחות בגלל ששיעור המס גבוה יותר ממה שהם חשבו

בנקודות קיצון שעליה מתבססת התיאוריה, שיעורי מס גבוהים במיוחד או נמוכים במיוחד זה גם נכון

אין שום סיבה שבין 27% ל26% זה לא יהיה לינארי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...