לימוד עצמי של 5 יח"ל מתמטיקה. - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימוד עצמי של 5 יח"ל מתמטיקה.

amd@ati

Recommended Posts

4 יח"ל מתעסקים עם חדו"א, כמובן שברמה נמוכה יותר.

תשמע, לא יודע כמה זמן שרפת פה על הדיונים, אבל מזמן יכלת לסיים ללמוד את החומר הנ"ל, זה בסך הכל חדו"א תיכונית.

אתה צודק, הגיע הזמן שאתחיל ללמוד, ולכן לאחר שהספר נמצא בידי אני רק צריך לדעת האם אני יכול להתחיל ללמוד ממנו? (בלי 006)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

005 זה עולם אחר, שמתעסק במשוואות, גיאומטריה והסתברות - לא קשור בעליל.

ולא, אין צורך להשתמש ב"^", אם אתה מגיב אחרי מישהו ולא מצטט מישהו ספציפית, הרי שאתה בהכרח פונה ומתייחס לזה שמעליך :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שצריך את האלגברה של 005 לפני 6 ו7, צריך את הגיאומטריה של 006 לפני הטריגו' וההנדסה במרחב, וצריך סדרות בשביל חלק מהשאלות באינדוקציה ב 006.

חוץ מזה, רמת השאלות ומורכבותן עולה בהדרגה משאלון לשאלון, ויש סיבה שבבתי הספר לומדים אותם אחד אחרי השני (יש נושאים מסויימים שאפשר ללמוד במקביל בכל ספר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבסיס של מה שהוא אמר נכון (למה אתה חייב להיתפס לקטנות). בבני גורן יש הסברים עם תשובות לכמה תרגילים מאוד פשוטים, אבל בדרך כלל זה לא עוזר ממש בתרגילים אחרונים.

מסכים לגמרי.

תבדוק אצל אחד האחים\בני דודים\שכנים\חברים ספר של בני גורן ותראה שהתרגיל שהוא פותר בתחילת הפרק (עם דגש על פותר, לא מסביר!) by far (וזה אנדרסטייטמנט רצחני) הרבה יותר קל מהתרגילים האחרונים בפרק (שהם ברמה של בגרות +\-) עד כדי כך שהקשר בין התרגילים הראשונים לאחרונים הוא מקרי בהחלט (במידה ואתה לא מכיר את ספרי בני גורן הם מתחילים בתרגילים ממש פשוטים ובסוף לממש מורכבים, בניגוד לאהרון אספיס לדוגמה שמתחיל בבינוניים-קשים ומסיים בקשים בדר"כ).

אני זוכר את עצמי בתיכון שובר את הראש כדי להבין את החומר בשיעורים שהברזתי\לא הקשבתי בהם.

לא הצלחתי להבין למה אין בספר הסברים נורמלים ומצפים שהמורה יסביר בלוח, אין אפשרות להתקדם לבד, בגלל שמחכים שהמורה יאכיל בכפית את התלמידים התיכונים נראים ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מההיכרות שלי עם הספרים של בני גורן,התרגילים הקשים בסוף כל פרק,(הכוונה לתרגילים עם שתי כוכביות),הרבה יותר קשים מהתרגילים בבחינות הבגרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים, אם כי העניין עדיין נראה לי מוזר, שכן אחי הגדול השתמש רק ב-007 מבלי שלמד את 006 (ואולי גם לא את 005), האם אתם בטוחים (מנסיון) שאי אפשר להתחיל ללמוד מ-007 כספר בפני עצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שאתה צודק, אתחיל ללמוד את הנושאים להם אין קשר לספרים הקודמים, וכשארכוש את 006 אלמד את הנושאים להם יש קשר, בכל מקרה לא נראה לי שאחזור ל-005, לו בכל מקרה אין קשר משמעותי ל-007.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...