לימוד עצמי של 5 יח"ל מתמטיקה. - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימוד עצמי של 5 יח"ל מתמטיקה.

amd@ati

Recommended Posts

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

idan1803 - אשמח לקבל משהו קצת יותר מסודר.

X-BLADE - אז על אילו ספרים אתה ממליץ?

(השאלות פונות לכולם ;))

עריכה: בנוגע לבני גורן - כל עוד ההסברים ברורים אני לא רואה בעיות איתו, לא כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך חשיבה מתמטית טהורה (ואני עוד שורה אסביר מה זה) אז ספריו של בני גורן הם השלמות בהתגלמותה.

חשיבה מתמטית טהורה, היא צורת חשיבה שלא מקבלת שקרים רבים (או הנחות בלתי מוצדקות) שמציגים בפניך בבית הספר.

את המתמטיקה בונים כמו בניין. צריך להבין שאבני הבניין של המתמטיקה הם לא מספרים אלא קבוצות ואיברים. הקטסטרופה מתחילה במספרים והחמירה עוד ייותר כשמגיעים לגבולות וחדו"א.

לי אישית זה הפריע,שאלות קשות כאלה התעוררו אצלי בכיתה ט'- מה זה לעזאזל מספר? מה זה גבול? מהו יחס שקילות? מה זה אינסוף?(שהגיע בהקשר של סדרות הנדסיות אינסופיות ב05) מה זה בדיוק צלע? וכו'). אם לא הפריע לך מה שלמדו אותך עד עכשיוו אין לך מה לדאוג, תאמין למה שבני גורן כותב, הכל שם נכון כמובן אבל חסר כל נימוק הצדקה ובנייה מסודרת.

אם כן מפריע לך, תקנה ספרים באינפי (חשבון אינפיניטסמלי של הוכמן הוא הספר הכי משובח שקיים בעברית) משם תלמד רק את התאוריה ואת התרגילים תעשרה רק מבני גורן.

בכל אופן אתה חייב את בני גורן, תקנה אותו ראשית ותראה אם הוא מספק אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהאפשרות הכי ריאלית היא ללמוד מבני גורן - אלה הם גם הספרים בהם משתמש בית הספר ולכן יחסכו לי מעט זמן אם אכיר את החומר מראש. אני חושב שבכל המקצועות בבתי הספר היום הרמה היא שטחית, וזה בדיוק מה שגרם לי לחפש דברים נוספים, את הרמה הגבוהה יותר כבר אקבל בקורסים באוניברסיטה, והרמה של בית הספר רק תאפשר לי להשקיע יותר זמן באקדמיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אתם נסחפים, הבחור רוצה סך הכל להשלים בגרות חמש יחידות ואתם שולחים אותו לספרים של אינפי? אין פה מקום לאנלוגיה בין הדברים.

בגרות חמש יחידות זה להציב בנוסחאות, והרבה הבנה אינטואטיבית אם הוא יקפוץ מעל הפופיק וילך על ספרי אינפי מההתחלה הוא ילך לאיבוד, לא יהיה לו את ההבנה האינטואטיבית שרוכשים בתיכון בכדי להבין את ההגדרות והמשפטים שלומדים שם, נכון יש אנשים שמוסגלים ללמוד מספר אינפי בקלות(מבלי ללמוד מתמטיקה בתיכון בצורה איכותית) אבל החברה האלה לא לומדים באוניברסיטה פתוחה ( לא שאני מזלזל במוסד המעולה הזה) ובוודאי שלא באים להתייעץ בנושא כזה בפורום באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח התת'ר, תקנה אותו, זה הבסיס של הבסיס - סיימ חומר - בגרות י.

מיקודית יואל גבע 5 יחידות - גם של י וגםם של יא

007 יכול ליהיות שיש בזה משו נראה לי כבר הורידו אתו.........

למה לעזאזל הוא צריך מיקודית כשהוא צריך ללמוד את החומר קודם כל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהוא התכוון לכך שפותח התרד יעבור על התאוריה מהר, ואז יתחיל לתרגל בעזרת המיקודיות....

אני חולק על הגישה הזו. מעט מאוד אנשים שלא נחפשו כהלכה למתמטיקה מצליחים להבין את השימוש בנוסחאות ללא תירגול בסיסי. כך שלגשת לתרגילי בגרות מבלי להבין איך לתפעל את הכלים באופן בסיסי רק ירפה את ידיו.

הנושא שאני מציע הכי הרבה לתרגל זה גאימוטריה, פשוט לעבור על כמה שיותר תרגילים של הספר.

בני גורן מעמיס בתרגילים שדי חוזרים על עצמם, למטרה זו בפרט אני ממליץ (שוב ) בחום על גבי יקואל.

בגאימטוריה אין קיצורי דרך אתה צריך לדעת את האקסיומות והמשפטים ולתרגל המון..

שאר הנושאים הם יותר טכנים, גאומטריה מצריכה יותר חשיבה (לעניות דעתי לפחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברי הפורום שלום,

בהמשך לדיון הקודם בנושא לימודים באו"פ, החלטתי לנצל את הקיץ הקרוב ללימוד עצמי של חומר הלימוד ל- 5 יח"ל מתמטיקה.

אשמח לקבל מכם רשימה של כל הספרים הדרושים (והמומלצים) ללמידה של כ- 5 יח"ל.

כמובן שאלו צריכים להיות ספרים המתאימים (ככל האפשר) ללמידה עצמית.

בנוסף אשמח אם תתנו לי הערכה ריאלית לגבי הזמן הדרוש בכדי ללמוד את רוב החומר של 5 יח"ל.

תודה רבה מראש. ;)

GOOGLE: חומר מכינה מטמטיקה 5יח הורדה

לא מצאתי סיכום החומר אבל מצאתי כמה מבחנים עבורך:

http://pre.bgu.co.il/?c_inst=764&name=%D7%9E%D7%AA%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94%205%20%D7%99%D7%97

תשחק קצת עם החיפוש בטוח יש סיכומים מלאים של כל החומר שהעלו חברה שעשו את המכינות הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, כל מה שאני מבקש מכם זה לקבל רשימה סופית של ספרים מהם כדי לי ללמוד את החומר. (אני נוטה לבני גורן)

ורשימה של הנושאים בהם הכי כדי לי להתמקד.

תודה מראש.

עריכה: האמת היא שכבר קיבלתי את התשובות במהלך הדיון, אני רק צריך לקבל מכם "אוקיי" סופי:

בני גורן 005

בני גורן 006

בני גורן 007

בני גורן גאומטריה ב'

יש אוקיי? :)

אני אשמח לקבל גם רשימה מלאה של הנושאים בהם כדי שאתמקד לקראת הלימודים בפתוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאתה כבר די סגור על החומר אני הייתי מציע לך לשקול לבחור בסיכום טוב של החומר + חוברות תרגילים עם פתרונות מלאים.

(אני לא יכול להמליץ לך שום דבר ספציפית כי אני כבר מזמן באזור חיוג אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פתוח להצעות, אך מהת'רד הבנתי שספרי בני גורן מסבירים את החומר בצורה ברורה, נכן שלא ברמה הגבוהה ביותר,

אבל יתרונם הגדול מבחינתי הוא שבבית הספר שלי משתמשים בספרים אלו, ולכן הדבר יחסוך לי זמן אם אכיר אותם מבעוד מועד.

אף אחד לא שלל את ספרי בני גורן מבחינת היכולת ללמוד מהם, רוב הספרים האחרים שהוצעו לי הינם רק ספרי תרגול, ואין הם מלמדים את החומר

מההתחלה כפי שבני גורן עושה.

אשמח לקבל תשובה לשאלתי לגבי הנושאים החשובים ביותר ללמידה לקראת הלימודים בפתוחה, גם בנושא הספרים אשמח לקבל תשובה חד משמעית

אם כי אולי לאור מה שכתבתי כאן, באמת תסכימו שבני גורן הם העדיפים לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...