מחפש את היחידות היותר מעניינות בצה"ל - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש את היחידות היותר מעניינות בצה"ל

J0n1

Recommended Posts

שמעתי הרבה על 8200, אבל אני לא בדיוק יודע מה הם עושים. אפשר הסבר קצת יותר מפורט (אם מותר).

כרגע אני חושב שאני מכוון אליהם. גאמ"א ויחידות דומות נראות לי מעל לרמתי ולרמת הידע שיש לי אז אני רוצה להיכנס ל8200, למרות שאין לי הרבה מידע.

יש מסלולים בשחקים שממיינים ע"פ פוטנציאל, ויש גם את ממר"מ של חיל הקשר (פחות מובחר, קבע ארוך יותר).

ועוד ועוד לא סתם מגיעים לשם הטובים ביותר(בעלי פרופיל עורפי)

לא צריך פרופיל עורפי בשביל חיל מודיעין, יש לו עדיפות על פני דברים אחרים (רק לטייס ותלפיות יש עדיפות גבוהה יותר אם אני לא טועה).

ממר"מ זה כבר משהו אחר..

כן, אבל איך אני יכול לכוון את עצמי לשם, לדוג' איזה ידע יתן לי יותר סיכוי (למרות שלפי הידוע לי לא צריך יותר מדי ידע מוקדם) מהי הגישה הרצויה וכדו'?

יש מסלולים מסויימים שדורשים ידע מוקדם, ואחרים שדורשים רק פוטנציאל.

לגבי הגישה - אתה צריך להיות מוכן לחתום על קבע, לשרת בתפקידים שדורשים השקעה ועבודה וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המיונים בעצם מתחילים בצו הראשון. שם נקבע הקב"א. אם הקב"א שלך גבוהה תקבל זימון למיונים כללים לחיל המודיעין. המיונים כוללים סוג של מבחן פסיכומטרי שנותן אינדיקציה לאינטלגנציה שלך. לארח מכן תקבל מיונים/ראיון לתפקיד ספציפי שייעדו לך לפי תוצאת המבחנים. אחרי המיונים/ראיון האלו תקבל ראיון אישי או אפילו כמה ראיונות תלוי בתפקיד. לאחר מכן תצטרך לעבור סיווג בטחוני, ואם עברת את הכל...כל הכבוד.

אם לא קיבלת זימון למיונים אתה יכול לשלוח פקס לחיל המודיעין יחידת האיתור שיזמנו אותך למבחנים.

אין דבר כזה מיונים כללים לחיל המודיעין , ישר מקבלים זימון למבחן למסלול ספציפי בחיל המודיעין.

אתה יכול לקרוא באתר של חיל המודיעין בנוגע למסלולים השונים שיש להם.

דרך אגב על תנעל ישר על 8200 , יש עוד הרבה יחידות בחיל המודיעין , פשוט 8200 היא די מוכרת.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8200 היא רק צורה אחת של מודיעין,

יש יחידות שמתמחות באספקטים אחרים של מודיעין (טכנולוגי ופרקטי כאחד)

בכל מקרה, לגבי שירות בחיל המודיעין, אתה צריך ציונים גבוהים בבית הספר, מגמה ריאלית (אם אתה רוצה טכנולוגיה)

ידע מוקדם אף פעם לא מזיק, וגם המלצות מהמורים זה יכול להועיל.

כעיקרון בכיתה י"א אמורים לפנות אליך מאיתור חמ"ן (חמ"ן שחקים או פרויקט גמ"א) לשאלון ראשוני, ולאחריו מבחנים.

אם אתה לא מקבל את הזימונים, אתה יכול להתקשר אליהם ולהציע את עצמך

פרטים באתר חיל המודיעין

http://www1.idf.il/aman/Site/spotting/spotting.asp?fld_id=40021

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד

אתה מדבר כאילו אתה יכול להיכנס לכל היחידות האלה .

הבעיה היא שאתה כנראה לא יכול .

תעשה צו ראשון ואם תקבל קב''א 54 ומעלה ודפ''ר 80 ומעלה הזימונים לפרויקטים נחשבים כבר יגיעו אליך.

ואתה מדבר על סיירות ועל טיס כאילו זה "יאללה בא לי טיס אז אני הולך" רוב הסיכויים שבכלל לא תגיע לקורס הזה

אפילו בגדודים זה קשה ואנשים נשברים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצחקת אותי. לבן דוד שלי היה ממוצע 98 בתעודה בסוף י"ב, 15 יחידות במחשבים שבהן קיבל 100, ולא קיבלו אותו לתלפיות... בשביל להתקבל לשם אתה צריך להיות משהו מיוחד באמת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד

אתה מדבר כאילו אתה יכול להיכנס לכל היחידות האלה .

הבעיה היא שאתה כנראה לא יכול .

תעשה צו ראשון ואם תקבל קב''א 54 ומעלה ודפ''ר 80 ומעלה הזימונים לפרויקטים נחשבים כבר יגיעו אליך.

ואתה מדבר על סיירות ועל טיס כאילו זה "יאללה בא לי טיס אז אני הולך" רוב הסיכויים שבכלל לא תגיע לקורס הזה

אפילו בגדודים זה קשה ואנשים נשברים ...

אני מציע שתקרא את האשכול (או לפחות את ההודעה הראשונה)

היה לי כבר צו ראשון, ואני אמור לקבל בקרוב זימונים לצוות אוויר.

כל מה שאני מחפש באשכול הזה זה מידע על היחידות, וזה לא משנה אם אני רוצה להתקבל אליהן או לעשות עליהן "עבודת חקר" לבי"ס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיונים לצוות אויר זה כלום , אין לך מושג מה עוד מצפה לך ואני מדבר כמישהו שעבר את כל הירפ''אות למיניהן

את המיונים בלשכת גיוס כמעט כולם עוברים , את ירפ''א א' ואת הגיבוש מעטים מאוד עוברים.

אז זה שקיבלת צ''א זה יפה אבל אל תצפה יותר מידי.

ToMuSH

תלפיות דורש דפ''ר 90 ופסיכומטרי גבוה לא יותר מזה.

אני מכיר 2 שהיו איתי במגמת פיסיקה בתיכון , שניהם בתלפיות והם הגיעו לשם רק בגלל ציון מעולה בפסיכו (אחד מהם קיבל 786 )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות על גבי שטויות על גבי שטויות.

על קצה המזלג...לפותח הת'רד,אכן יש מס' מאוד מצומצם של יחידות שנותנת לילדים בני 19 להתעסק בעבודת הממ איך לקרוא לזה...ג'יימס בונדית משהו, אתה לא תשמע עליהם ואם אתה מתאים הם יגיעו אלייך.

לגבי המסלול שלך,כדאי שתחליט. אישית אני לא חושב שמי שמחפש מקצוע לאחרי הצבא (עזוב את זה שאני חושב שזה אנוכיות לשמה,אבל לא שמו אותי כשופט)

לא בדיוק יחפש משהו בסיירת. יש הרבה מסלולים של יחידות קרביות למי שרוצה. ולכל הטמבלים שכתבו על חבר'ה לא אנושיים או סנובים כנראה שלא מחזיקים חברים ביחידות הללו,נקודה. כל אחד שרוצה מספיק ובריא בגופו ובשכלו יכול להגיע נקודה.

לגבי שירות במו"פ ומודיעין או מחשוב יש הרבה תפקידים שמאוד מרשים לכתוב אותם ברזומה, ולא מעט מהם (בעיקר תוכניתנות למיניה,כשצריך לסייג הרבה מהקורסים שמציע חיל התקשוב) יביאו לך כנראה גם עבודה מניבה אחרי הצבא ומכיוון שציינו אותם אני לא רואה צורך להוסיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יחידות (8200, חטיבת המחקר, חוזי ומיפוי וכד'..).

ויש קורסים (שחקים, גאמא, חבצלות וכו'...).

יחידות זה מקומות שאשכרה עושים בהם משהו שתורם לבטחון מדינת . ( זה לא נכון מה שאמרתי פה, אבל בגדול).

וקורסים זה הכשרה שבסופה אתה מוצב ביחידה כלשהי ומבצע עבודה שתורמת לבטחון מדינת .

אל רוב היחידות באשר הן, אתה מגיע לאחר קורס. כך שהמיונים בצבא הם לא ליחידות אלא לקורסים. מתוך הקורסים אתה מגיע ליחידות השונות.

עכשיו קצת על היחידות השונות:

8200 היא יחידת איסוף מודיעין האותות של מדינת . תחשבו על זה כמו על NSA ישראלי. כל אחד מהמושגים שרשמתי פה הוא לא מסווג וניתן לקרוא עליו בויקפדיה. בגדול, יש כמה וכמה סוגי מודיעין (מודיעין חזותי, מודיעין אנושי, מודיעין אותות, מודיעין גלוי ועוד כמה תת קטגוריות). יש במודיעין יחידות שונות האחראיות על איסוף המידע הזה ויחידה מרכזית שאחראית על עיבוד אותו מידע והבאה שלו לקברניטים (ראש הממשלה למשל) כדי שהקברניט יוכל לבצע החלטה מושכלת.

8200 היא כנראה היחידה המודיעינית הגדולה ביותר. היא יותר גדולה מחיל הים. ויש בתוכה המון תחומים שונים של עיסוק (תפקידים טכנולוגיים, מודיעיניים ושילובים).

באופן טבעי, לכל סוג מודיעין ישנה יחידה האחראית על האיסוף שלו. חיפוש זריז בוויקיפדיה יעלה לך את מה שאתה מחפש.

עכשיו, כדי להגיע לאחת מיחידות אלה, אתה צריך לעשות קורס. בשביל זה אתה צריך להתמיין לקורסים השונים, שזה נעשה על ידי זימונים של מודיעין שאני מניח שיתחילו להגיע לקראת הקיץ.

ד"א, המיונים לתלפיות יחלו רק עוד כמה חודשים, ובהחלט יש לך המון זמן לעשות פסיכומטרי.

לחיל המודיעין יש המון קורסים. בכל התחומים - טכנולוגיים, שפות, מודיעיניים וכד'. בגדול היוקרתיים שבהם הם שחקים (חלק טכנולוגיים וחלק מודיעיניים), חבצלות (תוכנית הכשרה לקציני מודיעין), גאמא (טכנולוגי). לפי דעתי, אלה גם הקורסים היותר מעניינים ושבסופם הסיכוי שלך למצוא את עצמך ביחידה טובה הוא הגבוה ביותר. זה לא תמיד נכון, אבל שוב, בגדול.

*נוסף בעריכה* די לקשקש. לתלפיות לא צריך פסיכומטרי גבוה. צריך פסיכומטרי מספיק בשביל להתקבל לאוניברסיטה (בסביבות 650) תלפיות מעבירים אותך סדרה של מיונים מתישים והם בכלל לא מחשיבים את ציון הפסיכומטרי שלך. כנ"ל גם ציוני הבגרות - מצפים מהם להיות טובים מספיק כדי שיאתרו אותך לצו הראשון (מתמטיקה 4,5 יחידות מעל 90 פחות או יותר) ואחרי זה, זה רק המיונים של תלפיות, שהם קשים בפני עצמם. אף אחד לא מתקבל לתלפיות בגלל ציון פסיכומטרי גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש קורסים (שחקים, גאמא, חבצלות וכו'...).

שלושת הדברים שציינת אינם קורסים, אלא מסלולי מיון.

תחת חמ"ן שחקים יש חמישה מסלולי מיון שונים, שכל אחד מהם מוביל לקורס אחר.

גאמ"א זה גם כן מיון לכמה מסלולים שונים, שרק לחלקם יש קורס.

חבצלות זה גם לא קורס, אלא תוכנית סטייל עתודה (כמו תלפיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי מכתב מחמ"ן.

שאני מותאם לחבצלות ושחקים, ושאני אעלה את הציונים שלי לרשת.

הבנתי שחבצלות זה כמו תלפיות רק של חמ"ן, ושלומדים שם גם מזרחנות והסטוריה (דברים שאין מצב שאני אגע בהם אחרי התיכון)

בנוסף צריך גם פסיכומטרי, אז זה נשלל.

מישהו היה בשחקים? מה עושים שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת מצפה שמישהו יתן לך מידע לגבי יחידות בחיל המודיעין?

גם אם למישהו יש מידע כזה (ואני בטוח שרק למעטים בפורום יש), הוא לא יתן לך אותו.

כמו שכבר אמרו לך, תנסה תלפיות, שחקים, חבצלות, גאמא וחיל תקשוב (כן יש שם דברים מעניינים).

ברגע שתתקבל לאחד מהם (או לכמה), פרסם הודעה בפורום. מעבר לזה, חפש בויקיפדיה על יחידות צה"ל. מה שלא כתוב שם- כנראה שלא ירשם גם פה בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...