מחפש את היחידות היותר מעניינות בצה"ל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש את היחידות היותר מעניינות בצה"ל

J0n1

Recommended Posts

יש פה לא מעט חבר'ה בזמן/שסיימו וחלקם גם היה בכל מה שקשור למודיעין וביטחון, ואני אשמח אם תוכלו לעזור לי.

אני מחפש מידע על היחידות היותר מובחרות בצה"ל, שעוסקות בדברים הבאים:

כל מה שקשור למחקר ופיתוח בנושאים רגישים, אבל לא סתם לשבת מול מחשב ולכתוב קוד, אלא שירות מאתגר יותר.

כל מה שקשור בהתעסקות עם סודות מדינה (כן אני יודע שאני נשמע כמו ילד קטן שחושב שזה מגניב!!!1111 אבל לא מצאתי תיאור הולם יותר), גם בעניין של מחקר ועיבוד המידע, אני מתאר לעצמי שזה התפקיד של יחידות במודיעין.

ויחידות שמשלבות את הדברים שאמרתי (עד כמה שאפשר) או כל מה שקשור לתואר/כל דבר אחר שבו הצבא יכול לסדר אותי בעתיד, ושירות קרבי (עד כמה שאפשר)

כמו לדוגמא טייס, שמוציא לתואר לאחר השירות.

אני מניח שאת היחידות שאני מחפש לא קל למצוא ולדלות מידע עליהן, לכן גם שם יספיק לי, או לחילופין מה הן עושות בכללי.

פשוט אני רוצה לדעת קצת יותר על צה"ל ועל מה הוא מכיל לפני שאני הולך לזימונים שאקבל ואכנס למשהו שאתחרט עליו בעתיד.

בנוסף אם יש לכם המלצות על חילות/יחידות קרביות שאיתן אעשה שירות מועיל ומהנה, ולא סתם אעמוד במחסומים ואטחן שמירות (הכושר שלי לא בשמיים אבל אני מפתח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מחקר ופיתוח שלא קשורים לתוכנה אין הרבה בצבא וכדי להגיע לזה צריך או הרבה מזל או לפחות להיות עתודאי במקצועות מסויימים.

מה שיש יחסית הרבה זה פרויקטים מעניינים עם התעשייה... כשאתה יכול להיות המפקח על הפרוייקט ולעבוד מול התעשיה ומול יחידות וכו'... וגם בשביל זה בד"כ צריך להיות עתודאי.

וכל הקטע של סודות מדינה זה סתם חרטא... אחרי זה אסור לך לטוס לחצי עולם ועוד כל מיני דברים מעצבנים... ורק שתדע שרוב העבודות שתעשה בתחום זה יהייה מול מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שירות מעניין +מקצוע לעתיד+אתה אומר שהכושר שלך לא משהו

אז תשקול לנסות להתקבל ליחס"פ

תגיד לי אתה גזור? לא משהו אתה אומר לו יחספ?

ישברו לו תגב

ולפותח הת'רד,

אתה חי בסרט קשה אם אתה חושב שתתגייס ומישהו מחכה לך עם מספר מקצוע של Q מג'יימס בונד או של אנליסט.

ואתה חי בסרט הרבה יותר קשה אם אתה חושב שמישהו שאשכרה יודע משהו יחשוף את זה בפניך כאשר הוא לא יודע מי אתה בכל ובפני כל העולם בפורום פתוח לחלוטין.

חברים, המצב הביטחוני של מדינתנו הפכפך מאד. אנא הימנעו מחשיפת מידע רגיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחפש מחקר ופיתוח:

תכנית תלפיות: http://www.mod.gov.il/pages/Talpiot/klali.asp

תכנית פסגות:http://www.mod.gov.il/pages/psagot/klali.asp

או עתודה בתחומי הפיסיקה, הנדסת חומרים, הנדסת חשמל וכד'...

שים לב, כל התכניות הללו כרוכות בלימודים לתואר (תלפיות - תואר תוך כדי שירות צבאי, עתודה ופסגות - בתור אזרחים) ולאחר מכן ב6 שנים של "עבודה" (בתלפיות - 6 שנות קבע, כי את 3 החובה אתה עושה תוך כדי התואר ובפסגות ועתודה - 3 חובה ו3 קבע).

אין הרבה מקומות מו"פ בצבא, אבל הם קיימים, מעתודה ופסגות יותר קשה להגיע אליהם מאשר מתלפיות, אבל לתלפיות יותר קשה להתקבל והמסלול שונה בתכלית וממש לא מתאים לכל אחד. גם המטרות של כל תכנית שונות טיפה ומצופים דברים קצת שונים מהבוגרים שלהן.

אם אתה בכל זאת מחפש מו"פ בתחום יותר מחשביסטי, יש כמובן הרבה מסלולים טובים ומוצלחים של מודיעין (חלק ממסלולי שחקים, גאמא וכד'...) בנוסף לאופציות הנ"ל (שרלוונטיות גם למחשבים).

כפי שנאמר לך, מידע על יחידות אי אפשר לתת לך כאן. קח בחשבון, שעקרונית ניתן להגיע לחלק יחידות המו"פ גם מבלי להכנס לתוכניות הנ"ל, אך זה קורה באיתור פינצטה של בודדים בשנה (כל מיני חבר'ה מבריקים בטירוף). לרוב זה לא רלוונטי, ובכל מקרה יש לך המון מה ללמוד לפני שתוכל להתחיל להתעסק במו"פ, בעיקר בתחומים שהם לא מחשבים.

בנוגע לקרביים. טייסים וחובלים עושים "תואר" תוך כדי המסלול שלהם. התואר הזה לא רציני במיוחד ולפי דעתי הוא בעיקר כסת"ח כדי שכשהם יגיעו לאזרחות הם יוכלו להראות תעודה למעסיקים שלהם. הוא בהחלט לא מספיק כדי לעסוק במו"פ, טייסים וחובלים שממשיכים בתחום שכזה בדר"כ עושים תואר נוסף (הנדסת חשמל וכו'...) מאוחר יותר.

יחידות קרביות טובות? שמע, פה אין הרבה חוכמות. תתאמן, לך ליום סיירות ותנסה את כוחך. ברוב הסיירות בצבא יש שירות מגוון ומאתגר. לך קרא על יום סיירות בוויקיפדיה או משהו.

יש יחידות מיוחדות שאי אפשר להגיע אליהן מתוך יום סיירות בתור מלש"ב, אלא רק בתור חייל. למשל יהל"ם מתוך חיל הנדסה, מורן-מיתר מתוך חיל תותחנים, מגלן שניתן להגיע אליה גם בתור חייל בצנחנים וכד'...

תכלס, עם הכי הרבה פעילות ובכושר הכי טוב (לפי דעתי) הם הפלס"רים (פלוגות סיור) השונים - פלוגות תומכות לחטיבת החי"ר שתפקידהן בשדה הקרב כוללים סיור, תצפיות, ניווט, מודיעין, אבטחת אגפים ופעילויות ממוקדות ברמה הטקטית.

גם שאר היח"טיות הן טובות - פלוגות נגד טנקים, ופלוגות חיל הנדסה.

בנימה קצת אחרת, שירות במחסומים הוא קשה וסיזיפי ועם זאת הוא תורם ומועיל מאוד, בגלל האנשים האלה שטוחנים לעצמם את הצורה, יש פחות פיגועים בארץ. אני לחלוטין בעד למצות את מלוא היכולות שלך (ואישית אני חושב שכל מי שיכול, צריך וחייב ללכת למו"פ בטחוני) אבל אין צורך לזלזל בתרומה הרבה של אחרים. יש תפקידים באמת לא מועילים (מש"קי ממטרות למינהם) אבל זה בהחלט לא אחד מהם.

כל מקרה, שיהיה לך הרבה בהצלחה, אם יש לך עוד שאלות, שאל ואשתדל לענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא הולך לתת לך מידע ושמות של היחידות המובחרות בצהל דרך האינטרנט,זה ממש לא המקם :-\

אם אתה מעוניין,תיצור קשר עם יחידת האיתור של המודיעין \ תנסה להתקבל למיוני תלפיות\עתודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחידות המעניינות בצבא מוצאות את המועמדים שהן רוצות ואי אפשר להגיע אליהן בדרכים רגילות כמו גיבושים או דברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון את הראש שאתה מחפש אתה בכיוון של איש חקר מודיעיני. תנסה להגיע לחבצלות\שחקים, יופי של תכניות.

יש כמובן גם את התכניות האקדמיות, ברקים,פסגות, תלפיות וכל אלה - אבל זה חתיכת התחייבות.

גאמא גם מסלול מאתגר מאוד.

אני חושב שאתה צריך להחליט טוב טוב עם עצמך מה אופי השירות שאתה מעוניין בו. יש המון הבדל בין טיס וסיירות ומודיעין.

אתה סובל כנראה מסינדרום ה"מובחר" שנפוץ מאוד בקרב מלש"בים. הוא עובר בדר"כ עם הכאפה הראשונית מהצבא... נדמה שהכי חשוב לך שזה יהיה מסלול נחשב ומובחר, אבל אל תשכח שמסלול, בייחוד כזה שממיין, הוא קריעת תחת רצינית. כדאי שתגיע אליו עם מוטיבציה, בייחוד בכל המסלולים האלה שהזכרת, שהם ממיינים.

אתה חייב לדעת מה אתה רוצה לעשות ולמה!

בהצלחה בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוטיבציה שמדברים עליה בצבא זה אחד הדברים הכי מפגרים שיש... בסוף או שאתה עושה לעצמך נזק מעודף מאמץ (ולא רק פיסי..) או שאתה מתאכזב לאללה...

צריך להיות רצון, אבל צריך גם לדעת שז הלא סוף העולם אם אתה לא עובר ושמותר לך לחשוב לפני שאתה עושה משהו שאיזה מפקד מושתן אומר לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס, עם הכי הרבה פעילות ובכושר הכי טוב (לפי דעתי) הם הפלס"רים (פלוגות סיור) השונים - פלוגות תומכות לחטיבת החי"ר שתפקידהן בשדה הקרב כוללים סיור, תצפיות, ניווט, מודיעין, אבטחת אגפים ופעילויות ממוקדות ברמה הטקטית.

גם שאר היח"טיות הן טובות - פלוגות נגד טנקים, ופלוגות חיל הנדסה.

תרשה לי לחלוק עליך :hat:

עם כל הכבוד לפלס"רים, יש יחידות הרבה יותר "כבדות", למשל אגוז, דובדבן, מגלדן, שלדג, אבל בשביל להגיע אליהם צריך לבוא עם גבוה מאוד(!) ועם מנטליות חזקה ביותר.

מטכ"ל נחשבת ליחידה הכי יוקרתית, אבל הכי מטורפים בצה"ל הם ללא ספק שייטת 13. זה פשוט בלתי נתפס איזה אנשים נמצאים שם.

בן כמה אתה בכלל? כמה זמן יש לך עד לגיוס?

ואתה מדבר על 2 דברים שונים לגמרי- קרבי ועתודה. שאלת את עצמך את השאלות הנכונות והחלטת עם עצמך מה אתה רוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...