לימודים גבוהים בארה"ב - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודים גבוהים בארה"ב

id3232

Recommended Posts

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

וווואו חבר'ה מזה נסחפנו לנושאים לא קשורים

אפשרי לחזור לשאלה המקורית? עדיין אין לי סדר בראש

נעשה את זה פשוט:

שלב 1. תבחר את האוניברסיטאות. במחיר הבסיס של ה SAT אפשר לשלוח לעד 4 אוניברסיטאות, כל אוניברסיטה נוספת זה 10 דולר.

שלב 2. תרשם ל SAT ולSAT2 לפי הדרישות של האוניברסיטאות. את הדרישות תוכל למצוא באתר של האוניברסיטה שאותו תוכל למצוא בגוגל. (בתוך האתר צריך די לחפור, משום מה אתרי אוניברסיטאות גרועים באופן אוניברסאלי)

שלב 3. טפסי ההרשמה. מעבר לפרטים האישיים, תצטרך לתרגם את התעודת בגרות אצל נוטריון (בערך 200 שקל +50 שקל לכל עותק נוסף).

שלב 4. חיבורים. כל אוניברסיטה דורשת חיבורים בכל מיני נושאים חופרים. זה כנראה השלב הכי קשה- קח לפחות חודשיים לשלב הזה!

שלב 5. תשלום ושליחה של כל החומר הדרוש. שים לב טוב לדדליין של האוניברסיטאות. לא ירחמו עליך אפילו ביום אם תפספס אותו.

וזהו. אחרי זה יש איזה כמה חודשים עד שהתשובות מגיעות ומשם זה ממשיך לפי האוניברסיטה שאליה התקבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TeaTime תודה על ההתייחסות.

לא הבנתי למה התכוונת בשלב 1ו4.

כרגע השאלה שלי היא שאני כרגע בצבא. מה אוכל לעשות כדי לקדם את עצמי להתקבלות לאונ' מעכשיו?!

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב 1 התכוונתי שיש מגבלה על כמות האוניברסיטאות שאפשר לשלוח להם את הSAT. במחיר של SAT כלול שליחה ל4 אוניברסיטאות כל אוניברסיטה נוספת זה עשר דולר.

למשל אם נרשמת ל6 אוניברסיטאות, תצטרך להוסיף 20 דולר. לכן כדאי להתאפס על 4-5 אוניברסיטאות.

כרגע אתה יכול לקנות ספרי הכנה של הSAT שדרוש לך, וללמוד בזמנך הפנוי בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אודה לכם מאוד אם תוכלו להמליץ לי על ספר או סדרת ספרים שמכילה את כל החומר הדרוש למבחן הSAT ללמידה עצמית שכולל רשימת מילים נפוצות וכו' (בדיוק כמו שרוכשים לפסיכו בארץ).

גם הצעות לשיפור אנגלית יועילו מאוד.

תודה ויום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נעשה את זה פשוט:

שלב 1. תבחר את האוניברסיטאות. במחיר הבסיס של ה SAT אפשר לשלוח לעד 4 אוניברסיטאות, כל אוניברסיטה נוספת זה 10 דולר.

שלב 2. תרשם ל SAT ולSAT2 לפי הדרישות של האוניברסיטאות. את הדרישות תוכל למצוא באתר של האוניברסיטה שאותו תוכל למצוא בגוגל. (בתוך האתר צריך די לחפור, משום מה אתרי אוניברסיטאות גרועים באופן אוניברסאלי)

שלב 3. טפסי ההרשמה. מעבר לפרטים האישיים, תצטרך לתרגם את התעודת בגרות אצל נוטריון (בערך 200 שקל +50 שקל לכל עותק נוסף).

שלב 4. חיבורים. כל אוניברסיטה דורשת חיבורים בכל מיני נושאים חופרים. זה כנראה השלב הכי קשה- קח לפחות חודשיים לשלב הזה!

שלב 5. תשלום ושליחה של כל החומר הדרוש. שים לב טוב לדדליין של האוניברסיטאות. לא ירחמו עליך אפילו ביום אם תפספס אותו.

וזהו. אחרי זה יש איזה כמה חודשים עד שהתשובות מגיעות ומשם זה ממשיך לפי האוניברסיטה שאליה התקבלת.

רק להוסיף מספר דברים:

* אזרח אמריקאי חייב לעשות SAT גם אם האוניברסיטה לא דורשת אז זה מסטודנטים זרים.

* חיבורים נדרשים לרוב רק במקומות ממש יוקרתיים ולכן הרמה שלהם חייבת להיות גבוהה. תשכח מבגרות 5 יחידות בארץ - זו רמה של חטיבת ביניים בארה"ב.

* אם האנגלית שלך לא טובה זה יתגלה בSAT + יקשה עליך מאוד בלימודים.

* לאחר מגורים של 10-12 חודשים במדינה שבית הספר נמצא בה אתה הופך לתושב in state שמשלם לרוב שליש ממש שתשלם כתושב out of state.

כך שאולי כדאי לך להגיע לשם, לעבוד במשך שנה ולחסוך (לעבוד בזמן לימודים = קשה ביותר) ולהתחיל ללמוד רק אחרי שתחשב תושב של הסטייט.

* קיים סיוע פדראלי לאמריקאים. AKA הלוואות סטודנטים.

* רוב המדינות מציעות מלגות לתושבים שלהן ע"מ לעודד אותם ללכת ללמוד. (אני לא בטוח שזה תופס אליך כי לא למדת שם בתיכון)

וסתם כדרך אגב:

אבא שלי מרצה בברקלי, קליפורניה - והוא טוען שכל הTOP STUDENTS באוניברסיטאות בארה"ב הם:

א. ישראלים הודים

ב. סינים

תוקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את הSAT אחרי כמה חודשים שלמדתי והוצאתי 2000, אני פה שנה ומשו בערך מבחן ממש קשה...אני מסיים פה יא' כרגע..

ממליץ מאוד על הספר הכחול של הCollegeboard הוא הכי טוב ואם צריך עוד מבחנים אקסטרה הPrinceton review וברון גם לא רעים.

עוד עצה מנסיון,אל תזלזל במתמטיקה אפילו שזה קל בתור שאלות אינדיווידואליות מאוד קשה לשמור על ריכוז לקראת סוף המבחן, וזה יכול לעלות ביוקר.

יש גם מבחן לזרים שנקרא הTOFEL אני ממליץ לך לעשות אותו הוא בדיחה ליד הSAT אבל הרבה אוניברסיטאות מתחשבות בו באופן משמעותי אם אתה זר..

אם אתה מצטיין באיזהשהוא תחום יש מבחני SAT II בכל מיני תחומים (מתמטיקה,פיזיקה,כימיה,ביולוגיה,ספרדית,עברית וכו') והרבה אוניברסיטאות מבקשות לפחות 2 כאלה (המדורגות יותר).

ד"א לייזי הישראלים פה תמיד מדורגים מאוד גבוה, למרות שבדרך כלל מה לעשות אי אפשר להתחרות עם הסינים והקוריאנים האלה הם אנושיים..חבורה של אנשים חסרי חיים באמא שלי חח...אין מה להרגיש רע חחח..

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעייה? תמיד אפשר לשפר את האנגלית לא משנה כמה אתה חושב שאתה טוב...

ניתן לקנות את הספרים בארץ או שרק בחול?

לאמר "אני צריך לשפר את האנגלית שלי לפני האוניברסיטה בארה"ב" זה כמו לאמר "אני צריך לשפר את העיברית שלי לפני האוניברסיטה בישראל".

רק להוסיף מספר דברים:

* אזרח אמריקאי חייב לעשות SAT גם אם האוניברסיטה לא דורשת אז זה מסטודנטים זרים.

* חיבורים נדרשים לרוב רק במקומות ממש יוקרתיים ולכן הרמה שלהם חייבת להיות גבוהה. תשכח מבגרות 5 יחידות בארץ - זו רמה של חטיבת ביניים בארה"ב.

* אם האנגלית שלך לא טובה זה יתגלה בSAT + יקשה עליך מאוד בלימודים.

* לאחר מגורים של 10-12 חודשים במדינה שבית הספר נמצא בה אתה הופך לתושב in state שמשלם לרוב שליש ממש שתשלם כתושב out of state.

כך שאולי כדאי לך להגיע לשם, לעבוד במשך שנה ולחסוך (לעבוד בזמן לימודים = קשה ביותר) ולהתחיל ללמוד רק אחרי שתחשב תושב של הסטייט.

* קיים סיוע פדראלי לאמריקאים. AKA הלוואות סטודנטים.

* רוב המדינות מציעות מלגות לתושבים שלהן ע"מ לעודד אותם ללכת ללמוד. (אני לא בטוח שזה תופס אליך כי לא למדת שם בתיכון)

כמה תיקונים קלים- אם לא למדת בתיכון אמריקאי (או תיכון שהשפה הרישמית שלו היא אנגלית) תצטרך לעשות TOEFAL בנוסף לSAT אם לא תוציא מספיק גבוה בחלק האנגלית של ה SAT.

וסטאטוס הin state תקף רק לאוניברסיטאות הציבוריות. המחיר בפרטיות לא מושפע מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SAT1 או SAT reasoning test הוא המבחן הגדול והוא דומה לפסיכומטרי בארץ. SAT2 או SAT subject test הם שורה של מבחנים מכל מיני נושאים. אתה צריך לבחור מתוכם עד 3 מבחנים ב3 נושאים שונים. תבחר לפי הדרישות של האוניברסיטאות אליהן אתה מנסה להתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...