תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב) - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב)

amd@ati

Recommended Posts

הספרים של הפתוחה נכתבו במחשבה תחילה שהם ישמשו ללימוד עצמי, הספרים של בני גורן הם ממש לא תחליף להוראה.

עכשיו בלבלתם אותי לגמרי, חשבתי שמספר יחסית גדול של תלמידי תיכון מתחילים ללמוד בפתוחה עוד בטרם סיימו בגרות, למה שאני לא אוכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין צורך באותה מידה אתה יכול לפרוש מהלימודים, אני רציני לחלוטין.

אבל, בכדי שיהיה לך יותר קל ויותר ברור חומר הלימוד, עדיף לעשות את ה5 יחל ואז לפנות לתואר ראשון,

ולא בשביל תעודת הבגרות כי היא לא רלוונטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אין צורך באותה מידה אתה יכול לפרוש מהלימודים, אני רציני לחלוטין." - אתה צודק במאה אחוזים.

לכן קודם כל אתנסה בלימודים האקדמיים, ובמידה ואראה שהולך לי מעל למצופה גם אשקול אופציה זו בכובד ראש.

אבל במידה ולא, תמיד טוב שיש בטחון ולכן אמשיך ללמוד באופן רגיל בבית הספר.

ובבקשה, הייתי רוצה לדעת עוד פרטים לגבי אפיק מעבר לטכניון והסיכוי לצלוח אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבני גורן יש מה שצריך כדי ללמוד לבד. יש בכל נושא כמה עמודים בהתחלה שמסבירים אותו בדיוק כמו בכיתה, וא"כ מלא תרגילים ברמת קושי עולה.

פשוט תחרוש את הספרים, אם אתה לא מבין משהו תבדוק באינטרנט. חוץ מזה אני מתערב שיש גם גרסה של הספרים למורים, וגם מעבר לזה יש ספרים של אנשים אחרים ללמידה לבגרות (אני חושב שיש ללחמן, יואל גבע וכד').

אגב, אם אתה גם במגמת מחשבים אתה בכיף יכול ללמוד גם את זה בעצמך. אני בכיתה י' ידעתי פחות או יותר את רוב החומר של התיכון (אני לא יודע את כל נושא ה"מודלים" שלומדים שם.. (לא המשכתי)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שתתחיל ללמוד לבד מתמטיקה תעשה בגרות

וככה יהיה לך יותר שעות שבועיות פנויות שתוכל להקדיש לקורס\קורסים שתקח באו"פ

דרך אגב מי שרוצה ציונים יפים לא כדאי לו לזלזל במפגשי ההנחיה + הוראות המנחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם זה חובה?

זה יפה שהם עשו בגרות, אבל אם לא צריך את הבגרות על מנת להתחיל ללמוד לתואר, למה שאעשה זאת?

כפי שאמרתי הלימודים עצמם ייתנו לי הרבה שעות פנויות. (לדוגמה: רק מבוא למדעי המחשב ייתן לי עשרות רבות של שיעורים חופשיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמוד 5 יחידות מבני גורן זה בדיחה יחסית למה שאתה הולך לעשות.

אני בשלושה חודשים (כשהייתי בכיתה י') למדתי את 05,06,07 + מכניקה ותרגלתי בעיקר מהספרים שלו. זה היה באמת קל. הוצאתי מאה בכולם.

אך עליך להבין שכשתגיע ללמודים אקמאיים ותראה איזה שואה זה מבחן באינפי שבו צריך להיות ממש מדויק בניסוח וצריך רעיונות מבריקים ויצירתיות רבה בכדי לפתור בעיות, או מבחן בפיסיקה שבו אתה צריך לעשות קירובי טיילור רבים בעצמך רק כדי שהבעיה תהיה פתירה מבחינה אנלטית (מי שפיתח פעם שדה מגנטי של לולאת זרם לא בציר הסימטריה שלה ע"י אינטגרל אליפטי יודע על מה אני מדבר...) זה יהיה הרבה יותר קשה וידרוש ממך הרבה יותר (לאחר השקעה אדירה אני מגרד בקושי את ה94).

לדעתי הכי טוב,אם אתה חושב יותר בכיוון של הטכניון אז שכח מהפתוחה, תעשה 5 יחידות מתמטיקה פיסיקה ואנגלית באופן עצמאי. אם לא תוציא בקלות מעל 90 בכולם אז אין מה לדבר על לימודים אקדמאיים לפני סוף י"ב. והיה וכן תצליח תוכל להתחיל לקחת קורסים בטכניון בתור תלמיד מיוחד (אני לא יודע בדיוק מהי הפרוצדורה בטכנייון, אך זה בדיוק מה שאני עושה בעברית, סיימתי את כל הבגרויות הנ"ל בי' ועכשיו בהיותי בי"א כבר סיימתי 4 קורסים בסמסטר הקודם ואני עומד לסיים עוד שלושה בסמסטר הקרוב בעזרת ה' אם אעבור את אינפי), תברר בדיוק אם יש כזה תהליך של תלמידים במעמד מיוחד, אם כן, לדעתי זה הרבה יותר טוב, כי הלימודים בטכניון הם הרבה יותר פרקטיים מהלימודים בפתוחה, וגם המתמטיקה שם פחות תיאורטית (אם אתה הולך על מסלול של הנדסה כלשהי\פיסיקה\מדמ"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהם הספרים אותם אצטרך לרכוש על מנת ללמוד ל-5 יח' מתמטיקה ופיסיקה? (אשמח לרשימה)

ועדיין לא עניתם לי על השאלה: "אם לא צריך את הבגרות על מנת להתחיל ללמוד לתואר, למה שאעשה זאת?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל במוסדות אחרים כמו הטכניון לא נראה לי שאפשר ללמוד במקביל לבית הספר... (ואז זו מסגרת מחייבת)

ונניח שאבוא לטכניון אחרי שאבחן רק בבגרות במתמטיקה, נראה לכם שהם יקבלו אותי כל כך בקלות?

השורה התחתונה: מהן האפשרויות העומדות בפניי לקבלה לטכניון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המוסדות האקדמאיים יש סעיף שמחייב את התלמידים שמתחת לגיל 18 או ללמוד במקביל בבצפר או כמו יחדיות בגרות מסויימת (לא זוכר בדיוק) ואישור מההרוים שהם מאשרים לך ללמוד שם .

לכן לא נראה לי שתוכל לוותר על המשך התיכון.

וכמו שאמרו לפניי האו"פ לא מתאים לכל האנשים ,לא כולם מסוגלים ללמוד מספר . לכן אוב האנשים מעדיפים ללמוד במוסד לימודים "סגור".

ועכשיו עם כל זה שהולך לך ממש קל בבצפר ,אם לא מאוחר מדי, תנסה לעבור לכיתה למחוננים או משהו בסגנון. או לבצפר שיש לו הסכם עם איזה אוניברסיטה שלומדים במקביל לבצפר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא מתאים לו ללמוד באמצעות ספרים לא ילמד לבגרות לבד כמו שהציעו לי פה,(אני לא אומר שזה לא מתאים לי) אבל אם כבר נראה לי

אף אחד עדיין לא ענה לי לגבי האפשרות של אפיק מעבר- בתור תלמיד תיכון מהם הסיכויים לצלוח אותו,

והאם הטכניון יהיה חייב לקבל אותי במידה ועמדתי בדרישותיו של אפיק המעבר?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...