רובה הסער הטוב בעולם - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רובה הסער הטוב בעולם

approx

Recommended Posts

אתה לא תאמין כמה אנשים טענו ועדיין טוענים כך (כולל בפורום זה).

כל רובה סער "משתולל" בירי אוטומטי, קשה מאוד לפגוע בירי כזה. ד"א, מהניסיון המאוד שלי, דווקא כבד (כמו הגליל) יותר ניתן לשליטה בירי אוטומטי מאשר קל משקל היורה תחמושת דומה (M16 מקוצר לצורך העניין).

אבל מי אמר שרוס"ר צריך לגרום לנזק? :kopfpatsch:

הרובה צריך לעצור את האוייב. נזק לאוייב אתה לא עושה ע"י הריגה של החיילים אלא ע"י פגיעה בתשתיות ובמרכזי השליטה- שהחילים שומרים עליהם והמטרה שלך להגיע אליהם- שוב, לא להרוג חיילים.

בגלל זה חלק מהארצות הוציאו את ה5.56 מחוץ לחוק.

קלאצ' עוצר הרבה יותר טוב מM16.

וזמנתה, 25 ס"מ זה לא ממש עובר... רק אם אתה ממש ציפלון ולא לובש ווסט (לא מיגון- זה עם הכיסים :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא יעזור, יגוע אחר במקומו שלא יהיה עדיף, better the devil you know

ומה זה קשור לאומץ? בכל מקרה המטווחים שלנו נעשים לפי כל כללי הבטיחות המקובלים בצה"ל (קצין מטווח, נוהלי בטיחות, פינוי, ציוד רפואי וכו') ואני מקווה שכך גם אתה תנהג בעתיד.

ידוע לי שיש חוק בצה"ל שאומר שאפשר להעביר לאוטומט רק באישור של אלוף משנה אני חושב? לא זוכר, משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע לי שיש חוק בצה"ל שאומר שאפשר להעביר לאוטומט רק באישור של אלוף משנה אני חושב? לא זוכר, משהו כזה

לא מוכר לי, חוץ מזה דחפתי בטעות את הנצרה קליק אחד יותר מדי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא חבר לכיתה לימד אותי את החוק החשוב ביותר בצה"ל - אם בא לי לעשות משהו, ואני צריך לשאול מישהו שאלה בשביל לעשות את זה, אני יכול לעשות את מה שאני רוצה ואם מישהו שואל שאלות, "לא ידעתי" :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא חבר לכיתה לימד אותי את החוק החשוב ביותר בצה"ל - אם בא לי לעשות משהו, ואני צריך לשאול מישהו שאלה בשביל לעשות את זה, אני יכול לעשות את מה שאני רוצה ואם מישהו שואל שאלות, "לא ידעתי" :)

"אם בא לי לעשות משהו"?! אתה הולך לצבא, לא למחנה נופש! ההבדל הוא שאצלנו מדובר בחבר'ה שעשו 3-4 שנים סדיר ועוד תעסוקה או שתיים (או עשר) במילואים וכבר מכירים את המערכת ואת הגבולות שלה. אנחנו גם לא עושים (יותר מדי) שטויות והשעשועים שלנו באים רק אחרי העבודה.

חוץ מזה, במילואים אפשר לומר שהרווחנו כבר את הזכות לעשות לפעמים שטויות ודברים בשביל הכיף, משום שכבר הוכחנו שאת העבודה אנחנו יודעים ועושים גם מבלי שיכריחו או יאיימו עלינו. שאני יושב אל תוך הלילה, על חשבון שעות השינה המועטות שלי ומכין בקפידה את התוכנית של היחידה שלי לקראת איזה מעצר או סיור, אני עושה את זה מתוך אחריות אישית ולא כי הכריחו אותי.

כחייל צעיר (לעתיד) אתה עדיין לא הוכחת את זה ולכן מצופה ממך יותר משמעת והמסגרת קשוחה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה אתה מתווכח עם הדוגמאות הבליסטיות? הקלאצ' הואדר לרמת איזה על

הוא לא הואדר- הוא זכה במעמד שלו בכבוד במשך איזה 60 שנה שהוא קיים.

אני חושש שרוס"ר בהחלט אמור לגרום נזק. למעשה ניתן לומר שכל מהות קיומו של הכלי הזה הוא ליצר פגיעות גוף כאלו ואחרות...

לגרום לפגיעות- אבל רק כי זה מה שדרוש כדי לעצור את חיילי האוייב.

אם הייה לא קטלני שמוציא חיילי אוייב משרות למשך זמן ממושך היו משתמשים בו.

מרוס"ר אתה צריך שידע לחדור כל מיני מחסות, ליצור הרבה ריקושטים ורעש כדי לחפות על חיילים שיורים בנשק מדוייק או יורים פצצות למיניהן.

בשביל ירי מדוייק יש כלים יעודיים

בשביל נזק גדול יש פצצות בשלל אמצעי הצבה (טילים\ פצמ"רים..........)

אם תותח 20 מ"מ הייה עולה שקל תשעים ושוקל 3 ק"ג היו משתמשים בו למרות שכביכול הוא חודר בנאדם בקו ישר בלי להתפרק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים אתם מדברים פה הרבה על העובדה שבבדיקות בליסטיות ה 5.56 עדיף על ה7.62 אבל בחיים זו עובדה , חייל שניפגע מ 5.56 ממשיך לרוץ (או לפחות לחיות ) בניגוד לחייל שניפגע מה 7.62 שסביר להניח לא ירוץ (בטח שלא יחזיר עילך איזה צרור ) .

ועם כבר מדברים על בעל כוח עצירה:

אגב lol bill

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...