כסף זה הכול בחיים? - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כסף זה הכול בחיים?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

• תגובות 175
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כסף

* לכסף יש תועלת שולית פוחתת. מה הכוונה? שלמרות שההבדל המתמטי בין 0 ש"ח ל-100,000 ש"ח שווה להבדל בין 5,700,000 ש"ח ל-5,800,000 ש"ח, ההבדל גדול יותר בפער שבין 0 ל-100,000 ש"ח מבחינה תועלתית. זה ברור מאליו מדוע, אבל למי שלא מבין: בשקלים הראשונים משלמים מים, חשמל, שכר דירה ואוכל, בשקלים הבאים משלמים כבלים, ומכונית ובשקלים הבאים משלמים חופשות בחו"ל ופלזמות. אז בשקלים שבין 5,600,000 ל-5,700,000 אפשר לקנות פלזמה 100 אינץ', ובשקלים שבין 0 ל-100,000 ש"ח קונים אוכל ומשלמים שכר דירה.

עכשיו, כל עוד יש לכם סכום כסף המספיק למחייה בסיסית (נגיד 8 נטו למשפחה של 5 נפשות), המשכורת לא כל כך חשובה וההשפעה שלה על האושר שלכם קטנה בצורה דרסטית, אם בכלל יש לה השפעה. אם נעשה בדיקה אני בטוח שנגלה שיש הבדלים באושר ובבריאות בין אנשים שמרוויחים 7 נטו לעומת 4 נטו, ושאין הבדל בכלל בין אנשים שמרוויחים 17 נטו ל-20 נטו.

זה עד כדי כך פשוט. ואם אתם חושבים שיש הבדל בין 17 ל-20 אתם שוגים באשליות. כל עוד תרוויחו סביר, כסף לא יהיה הפקטור העיקרי שישפיע על האושר או על הבריאות שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ישבתי לקרוא את כל הדיון, אבל עלה לי רעיון למה כסף אינו הכל בחיים, ואפשר לחיות בלעדיו, במידה ואתה בוחר לחיות את חייך בבידוד מה.

ניתן כיום, עד כמה שזה נשמע מופרך, לחיות בטבע בעלות אפסית. הסכנה היא כמובן ענקית, אבל תחייה בחינם. תוכל לצוד לעצמך מזון ולשתות מנחלים. אני לא מדבר על , אלא על יערות או שמורות או טבע פתוח בו אפשר להיות בלי הפרעה למשך פרקי זמן ארוכים, בחו"ל כמובן.

הדבר אינו ריאלי כמעט כלל ומעטים האנשים שיעשו כזה דבר, אך זוהי הוכחה שניתן לחיות ללא כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד ת'רד שמוכיח שניסיון החיים שלך שואף למינוס אינסוף

עוד תרד שבו אתה מוכיח שאתה היפי מסומם ,שמעדיף לבזבז את החיים שלו בהלכיה ועישון מריחואנה ,אתה חושב שאתה שווה משהוא בלי כסף ? עם כן אתה התמים פה .

חוץ מיזה ממה את הסקתה שאני חסר ניסיון חיים ? מזה שאני חושב בצורה קרה ? מזה שאני אומר לך את האמת הצינית ? אתה חושב שזה שאתה "מיוחד" שלא מאמין שכסף זה הכל בחיים יעשה אותך משהוא ?

אולי יחסית לחלקחם אני באמת חסר ניסיון חיים (יש פה מספר לא קטן של אנשים בניי 30 +) אבל אתה לא צריך לחייות הרבה בשביל להבין איך העולם הזה מיתנהל .

לא משנה מה אתה חושב ואיך אתה חושב ,בלי כסף במצב הנוכחי של העולם (מצב שבו העולם מנוהל על ידי מונופולים) אתה לא שווה כלום ואתה לא תגיע לשום מקום .

ולא ,עדיף חבר אחד טוב על מאה "חברים" .

וכסף לא קונה חברים ,אבל הוא מביא לך להיות בהיזדמנויות ומקומות בשביל להכיר חברים אמיתים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מיזה ממה את הסקתה שאני חסר ניסיון חיים ? מזה שאני חושב בצורה קרה ? מזה שאני אומר לך את האמת הצינית ? אתה חושב שזה שאתה "מיוחד" שלא מאמין שכסף זה הכל בחיים יעשה אותך משהוא ?

אולי יחסית לחלקחם אני באמת חסר ניסיון חיים (יש פה מספר לא קטן של אנשים בניי 30 +) אבל אתה לא צריך לחייות הרבה בשביל להבין איך העולם הזה מיתנהל .

לא משנה מה אתה חושב ואיך אתה חושב ,בלי כסף במצב הנוכחי של העולם (מצב שבו העולם מנוהל על ידי מונופולים) אתה לא שווה כלום ואתה לא תגיע לשום מקום .

וכסף לא קונה חברים ,אבל הוא מביא לך להיות בהיזדמנויות ומקומות בשביל להכיר חברים אמיתים .

כי אולי זאת לא האמת ?

ואולי אתה באמת חסר ניסיון חיים כי אתה מתחת לגיל 30.

ואתה כבר חלק מהדור המקולקל שגדל תחת המסר שכסף יותר חשוב מבריאות ,ערכים ויושר.

העולם תמיד נוהל ע"י בעלי ההון.

תגדיר לא שווה כלום , ולאן אתה מעוניין להגיע בדיוק?

תתגייס לצבא תכיר שם המון חברים בחינם.

תתנדב ליחידה מובחרת ותרכוש חבריות שלא תרכוש בשום מקום בעולם בשום סכום.

אם מספיק אמביציה אתה תגיע לכל מקום כולל כסף.

כסף זה אמצעי ... כסף משחית.

בריאות חשובה הרבה יותר .

אני לא סוציאליסט.

אני העבוד כל החיים בשביל כסף.

כסף חשוב.

רמת חיים חשובה.

אבל יש לי ערכים לפני הכל.

ראיתי גם אנשים עשירים שגוועים מסרטן תוך שנה וחצי ... כסף לא הציל אותם.

ראיתי ערסים שלא דואגים לחינוך ילדהם אבל נוסעים במכוניות שאני בחיים לא אקנה.

ראיתי מנהלים זבי חותם שמפטרים עובדים נאמנים כדי להוכיח התיעלות כשהם מרוויחים כמה מיליונים פחות ממאות המיליונים שהם מרוויחים גם ככה.

ואני יכול לכתוב עוד...

ועוד..

ועוד..

כשכסף הופף להיות מטרה סביר להניח שאתה סתם הפכת לזבל מצויי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד תרד שבו אתה מוכיח שאתה היפי מסומם ,שמעדיף לבזבז את החיים שלו בהלכיה ועישון מריחואנה ,אתה חושב שאתה שווה משהוא בלי כסף ? עם כן אתה התמים פה .

סבבה,

אני היפי מסומם...

יש לך מושג מה אני עושה בחיים? מי אני? למה אני?

טיול/הליכה בטבע לעולם לא בזבוז אלא רווח טהור.

אם אתה חושב שב15-16 שנים שלך הבנת איך העולם מתנהל אתה כ"כ תמים שבא לי לבכות. גם כשתיהיה בן 80 לא תבין איך הוא מתנהל.

רואים שאתה חסר ניביון חיים כי אתה מקפיד לזורק משפטי שטיפות מח למינהם לחשוב שאתה מתוחכם ולנסות לגבות את כל העניין במה שאתה בטוח שזה הסבר משכנע מאד אבל לא בשביל מישהו שעבר כמה שלבים יותר ממך בחיים או נגיד... אוהב לחשוב בעצמו במקום לדקלם...

בוא אני אספר לך סוד, אם אתה רוצה לחיות בלי להוציא אגורה ולהיות מאושר, אתה יכול, אני יכול כל אחד יכול.

מה לעשות כולנו אוהבים את השטויות שלהם, אז הולכים לעבוד וקונים שטויות.

למדוד כמה חבר טוב או לא טוב זה מטומטם. הוא לא חבר טוב? אז הוא לא חבר. מה אתה ילדה בת 12?! חבר טוב, חבר הכי טוב... צ'וקומוקו אחד גדול.

יש חברים יש מכרים ויש זרים.

אתה באמת חושב שאת החברים האמיתיים שלך אתה תכיר במקומות והזדמניות שאתה צריך כסף כדי להגיע אליהם ואתה קורא לי תמים?

ילדון, כדאי שתתחיל להבין איך העולם עובד, שום דבר שאתה קונה בכסף לא אמיתי.

חברים אמיתיים נקנים ביושר, כנות, דם, יזע וזמן.

המבחן האמיתי הוא מבחן מעבר הדירה.

תעבור דירה פעם, תזמין את כולם לבוא לעזור לך. מי שיבוא, חבר. מי שלא יבוא זה החברים הקנויים שלך.

לא הגיוני... מה אכלת? איך הוצאת כל כך מעט?

או שהתנחלת קבוע אצל מלאכי שביל וככה לא שילמת על האוכל... ::)

עשיתי גם את השביל אמנם את חלקו והוצאיתי הרבה יותר. (אמנם הרבה מהם היו מותרות, אבל רוב הכסף בעיקרו הלך על אוכל)

לא עשיתי אותו פלס על השביל, הרעיון היה בערך שנה אחרי השחרור לעשות טיול בין חברים (מהבי"ס, עבודות, וכו...) וכשראיתי שזה נפרס על כל הארץ והרוב צמוד לשביל אז החלטתי לעשות דילוגים מהשביל אל חברים וחזרה לשביל, קניתי אוכל בסיסי (פסטה, אורז, נקניק יבש), צ'ופרים היה אצל החבר'ה

הינכם מוזמנים לשלוח לי כסף מיותר... ;D

Igrosh ה' ישמור, מה זאת החתימה הזאת שלך? :o:lol:

זה כובע שעשוי מבטן, מה לא הגיוני בזה? :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קחו את עצמכם כמו שאתם +תוסיפו כסף

בטוח זה יהיה יותר טוב . :)

זה אומנם נכון אך זה לא תומך בטענה שכסף זה הכל

קח את עצמך ותוסיך לך הרבה מאוד דברים יהיה יותר טוב

אני חושב שהויכוח פה הוא מיותר אבל, אין שום דבר שהוא הכל בחיים

ונכון, בלי כסף יהיה לך כמעט בטוח רע, אבל ברגע שיש לך מספיק בשביל חיים ופנאי ברמה טובה תוספת של כסף לא בהכרח תשפר לך את החיים ברמה שדברים אחרים יכולים לשפר לך את החיים (בריאות, אהבה, חברים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו,

כסף זהו דבר חשוב, אבל אני מכיר הרבה עשירים במצב נפשי וגופני מאוד ירוד.

כמו שנאמר פה, אם תקח אדם ותתן לו עוד כסף אני חשוב שזה יעשה אותו מעט מאושר יותר, אבל באותה מידה אם תתן לאדם חברים ואהבה, אני בטוח שהוא יהיה מאושר באותה המידה. (למרות שאנו נוטים לזלזל בדברים שאינם חומריים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקבתי אחרי הדיון הזה רק עד שלב מסויים לכן יכול להיות שאני מעלה נקודות שהעלו כבר.

אני לא מתכוון לחפור אלא לאמר את דעתי

כל מי שאומר שסבבה כסף זה חשוב אבל חברים ואהבה ודברים כאלה יותר. צודק לחלוטין

אבל תחשבו בנאדם עם הרבה נכסים ומשאבים יכול לעזוב את העיסוקים היומיומיים שלו מפני שיש לו כבר נכסים שעובדים בשבילו וככה מתפנה לו המון המון זמן

ואז הוא יוכל להשקיע את הזמן הזה בלפתח קשרים אישיים ולעשות את כל מה שהוא אוהב בין אם זה דברים שעולים כסף או דברים שעולים רק זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף זה המניע הכי חזק של העולם

מי שאומר אחרת משקר

אם יש לך כסף יש לך כמעט הכל אני חושב

חוץ מאהבה, הערכה, שלום, בטחון, סיפוק וכו...

אבל היי... כשאתה בוחר לקרוא לעצמך על שם חברה שעושה מאות אחוזי רווח על כל מוצר (ורובם מכוערים למדי) על חשבונך ועל חשבון עובדי חינם כמעט בסין/תאילנד/הודו וכו' זה לא מפתיע שזאת הגישה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקבתי אחרי הדיון הזה רק עד שלב מסויים לכן יכול להיות שאני מעלה נקודות שהעלו כבר.

אני לא מתכוון לחפור אלא לאמר את דעתי

כל מי שאומר שסבבה כסף זה חשוב אבל חברים ואהבה ודברים כאלה יותר. צודק לחלוטין

אבל תחשבו בנאדם עם הרבה נכסים ומשאבים יכול לעזוב את העיסוקים היומיומיים שלו מפני שיש לו כבר נכסים שעובדים בשבילו וככה מתפנה לו המון המון זמן

ואז הוא יוכל להשקיע את הזמן הזה בלפתח קשרים אישיים ולעשות את כל מה שהוא אוהב בין אם זה דברים שעולים כסף או דברים שעולים רק זמן

יש לי חדשות בשבילך, עשירים לא עוזבים את הכל וטסים לאיים הקאריביים, תמיד אנשים רוצים עוד ועוד וממשיכים לעבוד.

לדוגמא: סטיב באלמר, יש לו כחמישה עשר מיליארד דולר והוא ממשיך לעבוד בתפקיד התובעני של מנכ"ל - למרות שיכול להיות שהוא נהנה מהעבודה.

מכאן מסקנתי - לא חשוב רק להרוויח הרבה כסף, חשובה גם הדרך בה עושים זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...