כסף זה הכול בחיים? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כסף זה הכול בחיים?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

כסף הוא תנאי הכרחי לבריאות תקינה, וכתוצאה מכך לאיכות חיים נורמלית.

זה נכון, אבל לא על זה נסוב הדיון. כשאין לך כסף, אז הכסף הוא הכל בשבילך מהסיבה הפשוטה שבלעדיו אתה לא יכול להבטיח תנאי קיום מינימליים סבירים - אתה לא יכול לקנות אוכל ואתה לא יכול לקנות קורת גג. מובן שבמצב קיצון שכזה כל אדם ישאף להבטיח את השרדותו והאמצעי הנפוץ ביותר, ברמה כה נמוכה, הוא כסף.

כשחסרים לך דברים בסיסיים להשרדות, אז ברור שמבחינתך הם הדבר הכי חשוב באותו רגע - זו לא חוכמה להשתמש במצב של אין כסף כטיעון בעד החשיבות של הכסף.

בוא נצא מנקודת הנחה שיש לך מספיק כסף כדי לשלם שכר דירה וחשבונות ולשים אוכל על השולחן. פה הוא עצם הדיון - האם יותר כסף יהפוך אותך לאדם מאושר יותר?

התשובה, לדעתי, היא לא. כסף יכול לקנות מכונית, בית, יאכטה.... הוא לא יכול לקנות שום דבר חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 175
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

התשובה, לדעתי, היא לא. כסף יכול לקנות מכונית, בית, יאכטה.... הוא לא יכול לקנות שום דבר חשוב.

לדעתי ,ואני יודע שזה מאוד ישיר , מכונית ,בית ,יאכטה זה דברים חשובים בחיים ,אני לא יודע מה איתך אבל לי יש חשביות להנאה בחיים ,ובימינו ובמצב הנוכחי של העולם ,יותר כסף = יותר הנאה (עד לגבול מסוים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ,ואני יודע שזה מאוד ישיר , מכונית ,בית ,יאכטה זה דברים חשובים בחיים ,אני לא יודע מה איתך אבל לי יש חשביות להנאה בחיים ,ובימינו ובמצב הנוכחי של העולם ,יותר כסף = יותר הנאה (עד לגבול מסוים).

חברים אפשר לקנות בכסף?

שיחה טובה אפשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים אפשר לקנות בכסף?

שיחה טובה אפשר?

כן.

לא רוצה להיכנס לשיחה הזאת, אז בקצרה אני אעשה דוגמא קטנה

כשיש לך כסף אתה סביב אנשים אחרים,רמה שונה, ז"א החברים שלך אחרים. וכך גם השיחה.

למרות שתלוי מה אתה מגדיר כשיחה טובה חחח

למרות ש...זה לא משנה..=\ שיחה? מה זה קשור, שיחה תאכיל אותך?תפרנס אותך?תשנה משהו בחיים שלך?

וכך גם חברים. ת'כלס אין דבר כזה, כל כך פועל למען האינטרסים של עצמו. אפילו החבר הכי טוב, שאתה חבר שלו הרבה שנים יכול בסוף לדקור אותך בגב.

שתי הדברים האלה שציינת לא משמעותיים ואי אפשר בכלל להביא אותם כדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכשתקנה מכונית מפוארת, ובית עם שלוש קומות בארסוף ויאכטה באורך 20 מטר... מה תעשה? תסע כל היום באוטו המפואר שלך מהבית למרינה וחזרה?

זה הכל צעצועים חסרי חשיבות (חוץ מהבית, שזה זין אחד גדול לעלות שתי קומות כל פעם ששכחת לקחת משהו מהחדר כשירדת לסלון... שלא לדבר על כל הכאב ראש של התחזוקה שלו - , עוזרת בית, כל עבודת אינסטלציה הופכת פתאום לסיפור ענק וכו').

אז תקנה יאכטה אם אתה מאוד אוהב לשוט. תקנה מכונית פאר אם אתה מאוד אוהב מכוניות פאר. תקנה בית של 3 קומות... אם אתה דביל. אבל מה תעשה עם הצעצועים האלה בסוף? ויתרה מזאת - איך תהנה מהם, אם לא יהיה לך עם מי לחלוק אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם אנשים שלא צריכים לחלוק שום דבר עם אף אחד.

אבל אני כן מסכים איתך שבית מכונית ויאכטה לא יעשו אותך מעושר. ובזה לא מסתכם היתרון של הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מעט מאוד אנשים כאלו. רוב האנשים עדיין חפצים בקרבה אנושית, ולא יפיקו הנאה אמיתית משום דבר, אם הם לבד.

כסף לא יקנה את האנשים שיישארו לצדך כשהוא ייעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשע כסף זה חלק קטן מאד מהחיים שלנו!

כסף לא קונה אהבה, לא קונה אושר, לא קונה חברים, לא קונה לך זמן, אפילו לא בראיות.

כסף זה אמצעי שיכל לגרום לך אושר בדיוק (אבל בדיוק!) כמו שהוא יכל לגרום לך סבל!

כנ"ל לגבי אהבה,זמן וכד'.

רוצה דוגמה:

שרי הריסון - התגרשה איזה 80 פעם, וואלה נראה לי שלהורים שלי יש זוגיות הרבה יותר טובה.

יש לי קרובת משפחה שהיא די מאוד עשירה אפשר לומר ואני בחיים לא הייתי רוצה להתחלף איתה:

הילדים שלה סנובים, היא סנובית, היא לא שמה על אף אחד, כל החברים שלה סנובים, אין לה כבוד לאף אחד...

תשמע כסף זה בראש שלך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף הוא לא הכל בחיים. גם היוצרים של מסודרים ניסו להראות את זה...

נקודה אחת חשובה מאוד לגבי "מסודרים", תענה לי על השאלה הבאה-

כאדם שפוי, אם הרגע הרווחת עם 2 אנשים 217 מליון דולר, מה היית עושה:

1- כמו במסודרים, שאתה כבר בסביבות גילאי ה 30 נשאר לגור עם 2 שותפים לדירה שיתערבו לך בכל דבר בחיים וישבו קבוע בחשבון הבנק שלך? (אחרי הכל, מדובר בחשבון משותף)

2- תמכור את החלק שלך בחברה או לפחות את רובו (אם אתה עדיין רוצה לעסוק בה בצורה מסוימת), ותלך במסלול קצת שפוי יותר?

מי הדביל שאחרי גיל 30 עם כיס מלא דולרים נשאר לגור עם 2 (!!) שותפים לדירה? אם יש להם בוכטות של כסף, אין מניעה לקנות 3 וילות קצת קטנות יותר אחת ליד השניה, וכל היום לבלות אחד בבריכה של השני. אבל בית אחד? אני לא יודע מאיפה הרעיון ההזוי הזה קפץ בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשע כסף זה חלק קטן מאד מהחיים שלנו!

כסף לא קונה אהבה, לא קונה אושר, לא קונה חברים, לא קונה לך זמן, אפילו לא בראיות.

כסף זה אמצעי שיכל לגרום לך אושר בדיוק (אבל בדיוק!) כמו שהוא יכל לגרום לך סבל!

כנ"ל לגבי אהבה,זמן וכד'.

רוצה דוגמה:

שרי הריסון - התגרשה איזה 80 פעם, וואלה נראה לי שלהורים שלי יש זוגיות הרבה יותר טובה.

יש לי קרובת משפחה שהיא די מאוד עשירה אפשר לומר ואני בחיים לא הייתי רוצה להתחלף איתה:

הילדים שלה סנובים, היא סנובית, היא לא שמה על אף אחד, כל החברים שלה סנובים, אין לה כבוד לאף אחד...

תשמע כסף זה בראש שלך!

זה גם תלוי באופי של הבן אדם אולי היא התגרשה בגלל שיש לה אופי ממש על הפנים

וחוץ ממנה אני בטוח שיש המון אנשים עם הרבה כסף שהם מאושרים הרבה יותר מאשר אם היה להם פחות כסף (והיא דווקא דוגמא מאוד קיצונית,יש אנשים פחות עשירים,ופחות עשירים הכוונה למיליונרים ואפילו מיליארדרים שיש להם פחות בלאגנים ושלא נדבר על עלו שירשו מההורים הרבה כסף או זכו בלוטו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די לתמימות ,אתם חיים פשוט בסרט שהאכילו אותכם מגיל קטן ,אתם לא מבינים שמה שאומרים "העיקר הבריאות" וכו זה בולשיט שנועד ללמד את האוכלוסיה (אפשר לקרוא לה אספסוף כן ?)להיסתפק במעט בזמן שרוב המשאבים הולכים לאותם גורמים בעלי ממון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...