גימנסיה הרצליה: התלמיד בא לבית הספר עם כיפה והושעה מהלימודים. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גימנסיה הרצליה: התלמיד בא לבית הספר עם כיפה והושעה מהלימודים.

google18

Recommended Posts

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מבין איך יהודי יירתע מכך שחבריו בבי"ס יענדו צלב על הצוואר? :kopfpatsch: אתה מבין עד כמה נבער מדעת צריך להיות כדי לפחד מזה שמישהו עונד צלב/מגן-דוד/חמסה?

יש הבדל בין לבוא חצי ערום לבי"ס שזה מה שאסור בארץ(וכל איסור אחר של בי"ס כלשהו לא תופס מבחינה חוקית) לבין לענוד משהו.

תחשוב שאתה במדינה זרה יחסית, עם פול אנטישמיות, ואירועי אלימות על רקע דת זה עניין שדיי בשגרה.

עכשיו תחשוב שוב על לשבת באותו שולחן עם אחד שעונד על צווארו חצי סהר. זה מבעית ומפחיד כשאתה מיעוט (ועוד מיעוט מנוכר) במדינה בה יש כל כך הרבה שונאי כמוך (ישראל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא כופה חילוניות על שום אזרחים. כמו שבבית ספר דתי התלמידים מחוייבים להגיע עם כיפה, אני לא רואה שום סיבה טובה לאסור כיפות (או כל סממן דת אחר לצורך העניין) בבית ספר חילוני. לא מתאים לתלמיד צביונו של בית הספר? אני בטוח שיוכל למצוא בקרבת מקום בי"ס ממ"ד. אז איפה הכפיה בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אכן המקרה קרה כפי שתואר(ויכול להיות באמת שהתלמידים ביזו את הכיפות ועשו איתן 'צחוקים' כאלו ואחרים), מדובר בפגיעה קשה ובלתי מתקבלת על הדעת בחופש הביטוי, הדת והפולחן של הילדים הללו.

זה מזכיר לי את הכפייה החילונית המבחילה המתרחשת בצרפת.

כפייה בגדר הפסול במדינה דמוקרטית, תהיה היא חילונית או תהיה היא דתית.

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שליחי הדת במדינתינו אינם נוהגים לרוב באופן דמוקרטי, ואף מצהירים בגלוי ש"דמוקרטיה היא סרטן" וש"דמוקרטיה ויהדות אינן יכולות לדור יחד". רציתם? קיבלתם. הנה הדלת, צאתכם לשלום. הגיע הזמן להחיל את עקרונות הדמוקרטיה רק על אלה המאמינים בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבוגר בית ספר שכן (עירוני ד'), וכאחד שמכיר את תרבות התיכונים 'הצפון תל אביבים' מקרוב, אני מזועזע אך לא מופתע.

מחד, אלה בתי הספר ההישגיים ביותר, ולכן בהם רוכשים את החינוך העיוני הטוב ביותר. אולם מצד שני, הכל סובב סביב שנאה בלתי ברורה לדת, ובעיקר תעמולה שמאלנית שאבוי למי שיקום ויתנגד לה.

את כל שנותיי בתיכון ביליתי בבלימת ההתרסה החילונית המכוערת והחינוך לשמאל הקיצוני. מיותר לציין שהייתי בעמדת מיעוט, ושהמורים לא ראו זאת בעין יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל סובב סביב שנאה בלתי ברורה לדת, ובעיקר תעמולה שמאלנית שאבוי למי שיקום ויתנגד לה.

אני מוחה נמרצות על ההקבלה שעשית. לא כל מי שמתנגד להשפעת הדת על החברה הוא שמאלני. אני למשל מסכים אתך לחלוטין בעניין הפוליטי - ולו כי גם בבית ספרי היה מנהל שעמדתו היתה לפי כל הדעות שמאל קיצוני. עם זאת, לא נראה לי שזה נושא הדיון.

ולמה ומדוע אתה מזועזע? כי בית ספר חילוני מנהל בית ספר חילוני עשה פתאום את מה שבתי ספר דתיים עושים שנים (לצד ההפוך, כמובן)?

הצביעות לא נגמרת כאן. למה חלוקת חומרי הסברה של "דעת אמת" בשכונות חרדיות מוגדרת ע"י המשטרה כ"פרובוקציה" והפעילים נעצרים (כמובן בתנאי שלא ביצעו בהם לינץ' עדיין), בעוד שזה תקין לחלוטין לחלק חומרי החזרה בתשובה בשכונות חילוניות? יתרה מזה, בזמן שארגונים חרדיים שונים מחלקים "חומרי הסברה" ברכבות ואף באוטובוסים, פעולה האסורה מפורשות בחוק?

למה לבתי ספר חילוניים אסור לפי החוק לסרב לרשום תלמידים מסיבה כלשהי (לרבות סיבות רלוונטיות כגון רמה לימודית ע"ס מבחנים) בעוד שבחינוך החרדי, הממומן להזכירכם ע"י המדינה לפחות כמו החינוך החילוני, מותר לסרב רישום גם על סמך סיבות כמו צבע העור?

למה סירוב להעסיק מורה דתי בבית ספר חילוני מתקבל כאפלייה על רקע דתי, גם אם הסיבה הי שאותו מורה פועל ל"חיזוק" תלמידיו (קרי: החזרה בתשובה), בעוד שהעובדה ששום מורה חילוני לא יועסק לעולם ע"י מוסד לימודי דתי עקב חוסר התאמה לצביון המקום נתפסת כמובנת מאיליה?

למה מה שמותר לדתיים\חרדים אסור לחילונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי זה התערבות מוגזמת בחיים הפרטיים של התלמידים.

זה לא כאילו שהם באו עם חולצות עם כרזות גזעניות הם בסך הכל באו עם כיפה על ההראש . אני לא רואה איך לשים כיפה על הראש גורם לאיזה שהיא פרובוקציה או לאג במדינת . גם ככה המנהל הזה הגזים שהוא לקח ילד שחזר בתשובה ומאשים אותו במעשים של אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה ומדוע אתה מזועזע? כי בית ספר חילוני מנהל בית ספר חילוני עשה פתאום את מה שבתי ספר דתיים עושים שנים (לצד ההפוך, כמובן)?

הצביעות לא נגמרת כאן. למה חלוקת חומרי הסברה של "דעת אמת" בשכונות חרדיות מוגדרת ע"י המשטרה כ"פרובוקציה" והפעילים נעצרים (כמובן בתנאי שלא ביצעו בהם לינץ' עדיין), בעוד שזה תקין לחלוטין לחלק חומרי החזרה בתשובה בשכונות חילוניות? יתרה מזה, בזמן שארגונים חרדיים שונים מחלקים "חומרי הסברה" ברכבות ואף באוטובוסים, פעולה האסורה מפורשות בחוק?

למה לבתי ספר חילוניים אסור לפי החוק לסרב לרשום תלמידים מסיבה כלשהי (לרבות סיבות רלוונטיות כגון רמה לימודית ע"ס מבחנים) בעוד שבחינוך החרדי, הממומן להזכירכם ע"י המדינה לפחות כמו החינוך החילוני, מותר לסרב רישום גם על סמך סיבות כמו צבע העור?

למה סירוב להעסיק מורה דתי בבית ספר חילוני מתקבל כאפלייה על רקע דתי, גם אם הסיבה הי שאותו מורה פועל ל"חיזוק" תלמידיו (קרי: החזרה בתשובה), בעוד שהעובדה ששום מורה חילוני לא יועסק לעולם ע"י מוסד לימודי דתי עקב חוסר התאמה לצביון המקום נתפסת כמובנת מאיליה?

:hizuk:

religion is a bitch

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוחה נמרצות על ההקבלה שעשית. לא כל מי שמתנגד להשפעת הדת על החברה הוא שמאלני. אני למשל מסכים אתך לחלוטין בעניין הפוליטי - ולו כי גם בבית ספרי היה מנהל שעמדתו היתה לפי כל הדעות שמאל קיצוני. עם זאת, לא נראה לי שזה נושא הדיון.

תשובה מעוררת רחמים, אתה שוב, שופך מטען רגשי שלך, שאגב לא כל כך מעניין את כלל הציבור

את מי כרגע מעניין מה קורה בבתי ספר דתיים, מישהו אמר ששם הכל כשורה? מישהו אמר ששם זה דמוקרטי, שיש שם חופש

זה לא נושא הדיון

אנשים כמוך צריכים להפסיק לחפש איפה האחרים לא בסדר

זה ממש לא מעניין כרגע מה קורה אצל החרדים

אגב מרבית הדברים שרשמת זה סתם דברים שאתה אוהב לזרוק באויר, כי זה פשוט כיף

מורה דתי שמנסה להחזיר בתשובה, אם זה בגדר החוק, תפנה לרשות המחוקקת (קרי כנסת), אם לא, תמחה

מורה חילוני שלא מועסק בממסד דתי? מה הבעיה עם זה, תלמידים דתיים, רוצים ללמוד תכנים דתיים, מה הבעיה עם זה?

חוץ מזה, הקבלה שאין קשר בין הדברים, מה הקשר בין מורה שמנסה להחזיר בתשובה , למורה חילוני שלא יכול ללמד בבצפר דתי.

ההקבלה הייתה יותר נכונה בכיוון הנוכחי, מורה חילוני לא יכול ללמד בבצפר דתי = מורה חילוני בבצפר חילוני שבא בלבוש לא צנוע.

זאת הקבלה נכונה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה מעוררת רחמים, אתה שוב, שופך מטען רגשי שלך, שאגב לא כל כך מעניין את כלל הציבור

את מי כרגע מעניין מה קורה בבתי הספר החילוניים, מישהו אמר ששם הכל כשורה? מישהו אמר ששם זה דמוקרטי, שיש שם חופש

זה לא נושא הדיון

אנשים כמוך צריכים להפסיק לחפש איפה האחרים לא בסדר

זה ממש לא מעניין כרגע מה קורה אצל החילונים

אגב מרבית הדברים שרשמת זה סתם דברים שאתה אוהב לזרוק באויר, כי זה פשוט כיף

מורה דתי שמנסה להחזיר בתשובה, אם זה בגדר החוק, תפנה לרשות המחוקקת (קרי כנסת), אם לא, תמחה

מורה דתי שלא מועסק בממסד חילוני? מה הבעיה עם זה, תלמידים חילוניים, רוצים ללמוד תכנים חיולנים, מה הבעיה עם זה?

חוץ מזה, הקבלה שאין קשר בין הדברים, מה הקשר בין מורה שמנסה להחזיר בתשובה , למורה חילוני שלא יכול ללמד בבצפר דתי.

ההקבלה הייתה יותר נכונה בכיוון הנוכחי, מורה דתי לא יכול ללמד בבצפר חילוני = מורה דתי בבצפר דתי שבא להחזיר בתשובה.

זאת הקבלה נכונה יותר

::)

פשוט מדהים, אם תלמיד/מורה חילוני בא לבצפר דתי כדי ללמוד/ללמד זה "בסדר" לא לקבל אותו או "לא מעניין אף אחד" אבל אם תלמיד/מורה דתי בא לבצפר חילוני כדי ללמוד/ללמד זה קטסטרופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...