סקירה ראשונית של המודם/נתב אלחוטי שבזק מספקת ללקוחותיה -- ה-D-Link DSL-2650U - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקירה ראשונית של המודם/נתב אלחוטי שבזק מספקת ללקוחותיה -- ה-D-Link DSL-2650U

Cheif

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לקחתי את הראוטר.

נראה מאוד נחמד ויפה (אסטתי ולא משדר תחושה זולה בכלל) והתחושה היא שהעמודי אינטרנט עולים בצורה הרבה יותר מיידית. כנראה הבי פוקוס הוותיק באמת היה לא משהו.

רק יש לי בעייה קטנה עם תוכנות שיתוף הקבצים.

למשל עם יוטרנט - לפני הראוטר הזה פתחתי ידני פורט קבוע בBFOCUS והגדרתי בתוכנה וקיבלתי סימן ירוק בתוכנה למטה והכל עבד יופי.

עם הדי לינק - פשוט סימנתי בתוכנה את הUPNP ואכן בבדיקה של היוטורנט הפורט פתוח אבל אני לא מקבל סמל ירוק ומדי פעם צבוה של בעיות חיבור - פשוט היוטרנט לא מצליח להיתחבר.

ניסיתי לפתוח פורט דרך הפורטל של בזק בראוטר: בחרתי יוטורנט, הקלדתי את הIP של המחשב שלי והוא בחר לי פורט בעצמו. הכנסתי את הפורט ליוטורנט ועדיין אין לי קונקשנים בתוכנה (אבל בבדיקה שלו הוא מודיע שהפואט פתוח).

מעבר לזה אולי נשאר להגדיר ידנית דרך הראוטר ב PORT TRIGGERING אבל אני חושב שעשיתי לא טוב.

אז מה בדיוק עשיתי לא בסדר ? האם אי אפשר לעבוד עם UPNP שמשום מה לא עוזר לי פה ? (ואם כן אז מה לא בסדר?).

(הערה - יש לי פיירוול של בלבד ויוטרנט מכוון אותו אוטומטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נתקלתי בבעיה כאשר הגדרתי את הראוטר לחבר, שמתי לב שהבעיה מופיע כאשר אתה מחובר באל-חוט.

משהו דומה קרה לי גם עם ראוטר של linksys אז הנחתי שאולי כלך זה באל-חוט (או שאני חוזר על אותה טעות).

בכל מקרה המחשב הרלוונטי חובר ממילא קווית ולכן לא התעמקתי בזה יותר..

[אגב לא מומלץ להישאר עם הפיירוול המובנה, המלצה שלי - online armor - יש להם גם גרסה חינמית מצוינת שהוכיחה את עצמה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לציין שאני מחובר בקווי בלבד (אלחוטי כבוי).

משום מה אחרי 20 דקות כשחזרתי דווקא כן קיבלתי סימן ירוק ביוטורנט והכל כביכול בסדר, מוזר. מה שכן הורדות שהטרקר שלהן הוא פיירט באי לא מתחברות ולא מקבלות קונקשנים (הכל אדום בINFO) ככה שאני קצת מבולבל.

ניסיתי עכשיו את אימיול אקסטרים. סימנתי UPNP בתוכנה ואני מקבל HIGH ID עם פורט שהגדרתי מפעם קודמת, ככה שזה לפחות פועל חלק (והUPNP שפועל גם במסנגר).

*עריכה - למרות שיש HIGH ID ו KAD OPEN - בבדיקת פורטים שלו הוא מודיע שTCP TEST FAILED, מוזר.

אני בהמשך אנסה שוב עם הUTORRENT ו UPNP, אבטל את הפתיחת פורט הידנית בDLINK וניראה מה קורה. אולי צריך גם לסמן NAT PMP ?

בקשר לפיירוול - בD-LINK הזה יש פירוול מובנה וNAT (למעשה אני לא רואה שאפשר לכבות את הפיירוול כמו ב B-FOCUS-312) אז במקרה כזה הפירוול של WIN די מספיק לא ? (פשוט כל התוכנות מיסתדרות איתו אוטומטית).

יש לי נסיון די רע עם פיירוול צד שלישי שפשוט שיגעו אותי בכללי, שיגעו אותי עם הגדרות ותוכנות שיתוף ותפסו משאבים בלי בושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יתגלה שפיצ'ר ה- UPNP לא מתפקד כראוי אז יש פה בעיה...

במיוחד בקרב המשתמשים שכן אומרים לנצל את היכולות החדשות שבזק מציעה.

חזור לעדכן אותנו.

כי לי יש 2 מודמי סימנס (מוצר מעולה לטעמי, מלבד בעיית תפקוד במקום חם בקיץ) ואני רוצה להחליף אותם לבחור החדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל הסתדר, אני לא ממש יודע מה היתה הבעייה.

יוטרנט עובד חלק עם UPNP ומוריד יפה BUILD חופשי של WINDOWS 7.

מסנג'ר מודיע יופי עוד מהתחלה שהוא עובד עם UPNP.

EMULE עבד נהדר עם UPNP והודיע שהפורטים פתוחים. את זה ניסיתי אתמול כי אני לא רוצה עכשיו לפתוח אותו ביחד עם היוטורנט. כדאי לציין שזו הגירסה האחרונה שעברה למנוע הUPNP הפנימי של EMULE.

אני חושב שהבעיות שניתקלתי בהן קשורות להתקנה אצלי ולקינפוגים הקודמים שכנראה קצת שיגעו את הכל.

בקיצור אני חושב שהראוטר מאוד מומלץ, ממליץ לקחת למי שכבר בהתחייבות כלשהי ולא מתכוון להחליף תשתית בשנתיים הקרובות ובעיקר למי שישי מודם\ראוטר ישן ובעייתי.

אני מקווה שבקרוב יכתבו לו מדריכים והגדרות מומלצות. אני לא יודע למשל אם כדאי להפעיל את הQOS, אם צריך לכוון משהו בFIREWALL שלו וכו'..

*אני אמשיך לעדכן בכל מיני דברים שאתקל בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הלכתי לבזק זטור להחליף את הסימנס ל- DLINK.

רציתי שלפחות הקיץ הזה לא יהיו לי ניתוקים בגלל המודם החם.

מסתבר שאני, לקוח וותיק מהימים הראשונים של ה- ADSL, לא זכאי להחלפה.

גם אם יש תקלה אני אקבל רק סימנס.

ה- DLINK הוא רק עבור לקוחות חדשים.

בזק, שהייתי נאמן לה בעיקר בגלל עדיפות שירות אדירה על אכזבה אותי מהותית.

אני מאוד מקווה לשינוי גישה אצלם בקרוב.

אחרת, כאשר אין לחברה יתרון שירות, המחיר של קורץ הרבה יותר.

מאוד מוזר לי שבישראל דווקא לא מיטיבים עם לקוחות וותיקים.

כאילו ההנחה היא שמי שאצלך הוא בכיס שלך, המלחמה על אלו של היריב.

טעות פטאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במאמר שלך אתה אומר:

"אבל גם הוא עדיין בסיסי מדי ומתאים רק למשתמשים לא מתוחכמים. "

איזה אפשרויות חסרות לך?

נ.ב. הדבר היחיד שחסר לי בנתב שלי שיש בזה זה החיבורי , לדעתם כדאי להתחייב לשנתיים ולקבל את זה? או שעדיף לי לחכות לנתב הבא של החברה או פשוט להיות בלתי מחוייב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להכנס ליותר מדי פרשנויות, שהרי הסקירה עצמה היא מאוד מפורטת, המשמעות היא שהנתב מתאים ללקוחות בייתים שאין להם דרישות מיוחדות ושאין להם כוונה לחפור בתפריטים של הממשק ובהגדרות מתקדמות. לדוגמא, מי שצריך תמיכה ב-1G, באלחוט בתקן N, ב-QOS בערוץ העולה, בהגדרת אלחוטית ב-WPS, ביותר אופציות בהגדרת חוקי FIREWALL, בהגבלת יישום חוקי פתיחת פורטים וגישה לפי זמן ובממשק הפעלה יותר רציני, לא ימצא את מבוקשו בנתב הזה. אלה אופציות למשתמשים יותר מתוחכמים שניתן למצוא בנתבים מתקדמים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו ניתקל בבעיה מהירות העברה מהמחשב להרד דיסק מחובר ברשת דרך הראוטר במהירות מאוד איטית

הארד דיסק הוא נקנה בבזק של . דרך המחשב זה עובד מהר. אולי זה רק עניין של הגדרות. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...