החנויות KSP ואייבורי. למה כן כדאי לקנות משם ! - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החנויות KSP ואייבורי. למה כן כדאי לקנות משם !

nerya40

Recommended Posts

באתי בפעם אחרת לסניף של אייבורי, כמה חודשים אחרי. יצויין בפירוש - הפעם לא חיפשתי לקנות שום דבר, רציתי רק לעשות תחקיר קטן. שיחקתי אותה לא מבין, וביקשתי עזרה בהרכבת מפרט למשחקים בעיקר, בתקציב לא גבוה אך אפשרי למדי של 3000, "עדיף פחות". קיבלתי מפרט עם Q8200, לוח P43, כרטיס מסך 9500GT עם גיגה , 2GB זכרונות, ספק ומארז גנריים. חוץ מהצורב וההארד דיסק, שאין איתם יותר מדי מרחב תמרון באופן כללי, קיבלתי מפרט זוועתי לחלוטין כמו שרובכם בוודאי מבינים. אפילו כשהצעתי שאולי עדיף לרדת לכפול ליבה, הציעו לי 7400 ותוספת - בלי לגעת בכרטיס המסך. הייתי אומר לכם בדיוק מה הוצע לי, אבל הבחור הנחמד סירב לתת לי הצעת מחיר מודפסת. פשוט כך.

די מזכיר את המחשב של שכן שלי

ותראה מלא זה היה סתם מוכר טמבל זה עוד היה מובן

הבעיה שיש מפרטים בסגנון שמפורסמים בעיתונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

באתי בפעם אחרת לסניף של אייבורי, כמה חודשים אחרי. יצויין בפירוש - הפעם לא חיפשתי לקנות שום דבר, רציתי רק לעשות תחקיר קטן. שיחקתי אותה לא מבין, וביקשתי עזרה בהרכבת מפרט למשחקים בעיקר, בתקציב לא גבוה אך אפשרי למדי של 3000, "עדיף פחות". קיבלתי מפרט עם Q8200, לוח P43, כרטיס מסך 9500GT עם גיגה זכרון, 2GB זכרונות, ספק ומארז גנריים. חוץ מהצורב וההארד דיסק, שאין איתם יותר מדי מרחב תמרון באופן כללי, קיבלתי מפרט זוועתי לחלוטין כמו שרובכם בוודאי מבינים. אפילו כשהצעתי שאולי עדיף לרדת לכפול ליבה, הציעו לי 7400 ותוספת זכרון - בלי לגעת בכרטיס המסך. הייתי אומר לכם בדיוק מה הוצע לי, אבל הבחור הנחמד סירב לתת לי הצעת מחיר מודפסת. פשוט כך.

בקיצור - תעשו את החשבון לבד.

לכל אחד יש סטנדרטים שונים. בשביל אחד אוכל טעים יהיה אוכל של מסעדה, מישהו אחר יסתדר מצויין גם עם האוכל של הבסיס. בשביל רוב האנשים (ורוב אני מדבר על 90% בערך) להריץ משחק זה פשוט להריץ אותו. משחק עולה ומשחקים. הם לא יודעים מה זה AA/AF, רזולוציה, איכות תמונה. לא יודעים ולא מעניין אותם. רוצים רק לשחק. עבור אותם אנשים הפרט של אייבורי יעשה את העבודה מעל ומעבר. הבא נעבור על הרשימה. המעבד - סבבה לגמרי. לוח אם - סביר לחלוטין. אז מה שזה P43. על הביצועים זה לא משפיע, רק על ה-OC. כרטיס מסך - 9500GT עושה את עבודה. ספק ג'נרי - יחזיק את הפרט על סטוק. מארז - חתיכת פח. למי אכפת בכלל. זיכרון - באותה תקופה 2GB נחשבו להרבה. המחיר - אני בטוח שהיה פחות מ-3000. על מה אתה מתלונן בכלל? אייבורי לא משחקים אותה חנות גיימרים מקצועית. נכון שבעיני גיימרים "מבינים" במפרטים מדובר במפרט "מזעזע", אבל עבור הלקוח המצוי המפרט סבבה לגמרי.

עם כל הכבוד לכל החנויות "האיכותיות" שציינת כאן הן יחד לא מוכרות בשבוע את הכמות שסניף אחד של KSP/אייבורי מוכר ביום. ביום. טעויות במלאי קורות. אין מה לעשות. המוכר באייבורי התבלבל בין מעבד של לאינטל? אוי, הטרגדיה. הוא מוכר רק . מה אתה רוצה ממנו. אם אתה כמו רובוט היית מרכיב חמישים מפרטים ביום עם המעבדים של גם אתה היית מתבלבל.

אני לפני שבועיים רכשתי ב-KSP גוף לכרטיס מסך. המוכר שאל אותי שלוש פעמים אם אני יודע שהרכבת גוף מבטלת אחריות ושאל אם הקירור יכנס למארז. מדהים. גם ב-KSP מבררים תאימות. איך קרה דבר כזה נוראי?!

אייבורי או KSP הן לא חנויות כאלה מדהימות עבור אנשים בלי ידע במחשבים. כן, הם מערבבים. כן, הם לא מרכיבים את הפרטים הכי משתלמים. לאדם שלא מבין הייתי ממליץ ללכת לחנות אחרת. חנות שאין עומס, אין לחץ, למוכר יש זמן וסבלנות לשבת עם כל לקוח, להסביר, להרכיב מפרט יותר מאוזן. אבל עבורנו KSP זה גן עדן. אני מגיע, אומר אני רוצה את החלק X ואני מקבל את החלק במחיר הכי זול בארץ. מה רע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, אני אניח לרגע (רק לרגע) שאתה לא אינטרסנט מטעם החנות, אלא מאמין באמת ובתמים בדבריך - ואתייחס אליהם בפירוט:

לכל אחד יש סטנדרטים שונים. בשביל אחד אוכל טעים יהיה אוכל של מסעדה, מישהו אחר יסתדר מצויין גם עם האוכל של הבסיס. בשביל רוב האנשים (ורוב אני מדבר על 90% בערך) להריץ משחק זה פשוט להריץ אותו. משחק עולה ומשחקים. הם לא יודעים מה זה AA/AF, רזולוציה, איכות תמונה. לא יודעים ולא מעניין אותם. רוצים רק לשחק. עבור אותם אנשים הפרט של אייבורי יעשה את העבודה מעל ומעבר.

קודם כל, פשוט לא נכון. קח משחק תובעני כמו GTA או EMPIRE TOTAL WAR, ותראה איזה יופי הם מסתדרים עם כרטיס מסך כזה. שנית, אם באותו מחיר אפשר לקבל ביצועים טובים בהרבה, למה לי להתפשר? אם באותו מחיר אני יכול לקבל פז'ו או פורשה, האם עלי לבחור בפ'זו כי ממילא יש פקקים?

בנוסף, אני מוצא שקביעתך בנוגע להיות "90% מהאנשים" חסרי התמצאות במחשבים, ואף עיוורים ("הם לא יודעים מה זה AA/AF, רזולוציה, איכות תמונה") - פטרונית ומתנשאת.

הבא נעבור על הרשימה. המעבד - סבבה לגמרי.

לא ביחס למחירו.

לוח אם - סביר לחלוטין. אז מה שזה P43. על הביצועים זה לא משפיע, רק על ה-OC.

לוח מצויין, אבל במפרט בתקציב מוגבל אין שום סיבה לדחוף את סדרה 40 על חשבון רכיבים כמו כרטיס מסך.

כרטיס מסך - 9500GT עושה את עבודה.

אם אתה משחק סימס או WOW - ללא ספק. לא מעבר, בעיקר על מסך 22" ומעלה.

ספק ג'נרי - יחזיק את הפרט על סטוק. מארז - חתיכת פח. למי אכפת בכלל.

אתה תקבע לי, כלקוח, ממה אכפת לי וממה לא? ואולי אני לא רוצה להגיע למצב בו אני רוצה להוסיף הארדיסק ומגלה שהמסילות עקומות?

זיכרון - באותה תקופה 2GB נחשבו להרבה.

"באותה התקופה" היה ממש לא מזמן. 2GB כבר ממש אינם "הרבה".

המחיר - אני בטוח שהיה פחות מ-3000.

תהיה בטוח עד מחר, אני אומר לך מה שהיה. אולי היה 2800, לא זוכר במדוייק (כאמור, לא קיבלתי הצעת מחיר ליד).

על מה אתה מתלונן בכלל? אייבורי לא משחקים אותה חנות גיימרים מקצועית. נכון שבעיני גיימרים "מבינים" במפרטים מדובר במפרט "מזעזע", אבל עבור הלקוח המצוי המפרט סבבה לגמרי.

לקוח "מצוי" ביקש מפרט למשחקים וקיבל את מה שקיבל - במחיר בו יכל להרכיב אחלה מפרט (ראה מדור מומלצים). זה שהוא לא מתמצא נותן לך אישור לרמות אותו?

עם כל הכבוד לכל החנויות "האיכותיות" שציינת כאן הן יחד לא מוכרות בשבוע את הכמות שסניף אחד של KSP/אייבורי מוכר ביום. ביום. טעויות במלאי קורות. אין מה לעשות.

הרי אמרתי בהתחלה וגם בגוף הסיפור - טעויות אכן קורות. האם ראית אותי מאשים את החנות עקב הטעות עצמה? למה אתה מכניס לי מילים לפה? להיפך אמרתי - קורה. דיברתי על היחס שבא אח"כ, שעליו באופן מפתיע אין לך כנראה מה להגיד.

המוכר באייבורי התבלבל בין מעבד של לאינטל? אוי, הטרגדיה. הוא מוכר רק . מה אתה רוצה ממנו. אם אתה כמו רובוט היית מרכיב חמישים מפרטים ביום עם המעבדים של גם אתה היית מתבלבל.

דווקא ממוכר שמרכיב 50 מפרטים ביום הייתי מצפה שידע את עבודתו קצת יותר. כנראה מבחינתך הדרישה שמוכר בחנות מחשבים ידע שלוח אם לAMD ומעבד לא הולכים ביחד היא דרישת יתר. מבחינתי לא. בפעם הבאה שיוצא לך לבקר במוסך, תגיד למכונאי שלא אכפת לך שישפוך את שמן הממסרה לרדיאטור. מה גם שאני כלל לא בטוח שמדובר בטעות בתום לב: כאמור, המעבד הנכון לא נמצא במלאי... ומה שאף יותר סביר, כנראה שלא היה פשוט כל ניסיון לראות שיוצא מפרט הגיוני.

אני לפני שבועיים רכשתי ב-KSP גוף לכרטיס מסך. המוכר שאל אותי שלוש פעמים אם אני יודע שהרכבת גוף מבטלת אחריות ושאל אם הקירור יכנס למארז. מדהים. גם ב-KSP מבררים תאימות. איך קרה דבר כזה נוראי?!

אייבורי או KSP הן לא חנויות כאלה מדהימות עבור אנשים בלי ידע במחשבים. כן, הם מערבבים. כן, הם לא מרכיבים את הפרטים הכי משתלמים. לאדם שלא מבין הייתי ממליץ ללכת לחנות אחרת. חנות שאין עומס, אין לחץ, למוכר יש זמן וסבלנות לשבת עם כל לקוח, להסביר, להרכיב מפרט יותר מאוזן. אבל עבורנו KSP זה גן עדן. אני מגיע, אומר אני רוצה את החלק X ואני מקבל את החלק במחיר הכי זול בארץ. מה רע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הדברים האחרונים שציינתם כאן, תבינו, המוכרים עצמם לא מבינים כלום במחשבים. נאדה!!!

הם יודעים אך ורק למכור ובזה הם טובים והיחס שלהם מזעזע (למרות שנתקלתי בצדיק אחד בסדום באייבורי)

מה שקורה הוא שיש את הטכנאים שלהם אבל האמת? גם הם לא מבינים כלום. מקרה - הייתי באייבורי לקנות מסך (אחריות של ח.י אז לא היה אכפת לי) ומישהו בא לקנות כרטיס מסך.המוכר לא ידע מה להציע לו והביא את הטכנאי והוא הציע לו 4850 כשהבחור אמר לו במפורש שהמחשב שלו ישן כבר כמה שנים טובות. הטכנאי לא שאל אפילו איזה לוח אם יש לו ולא כלום. בנוסף, כשהבחור שאל אותו על כמה BIT הכרטיס עובד, הטכנאי התבלבל, שאל אותו מה זה בכלל ביט, אמר לו כמה יש לכרטיס ואז כשנזכר מה זה ביט אמר לו שזה כלל לא חשוב. כששאלתי את הטכנאי השני אם הטכנאים של אייבורי לא צריכים לדעת מה זה, הוא התחיל לצחוק על השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ. אני קניתי את המחשב שלי בקיי.אס.פי ברעננה מלפני שנתיים וחצי בערך. באתי עם מפרט מוכן, דרשתי לקבל את כל הקופסאות והפיצ'יפקעס וגררתי את המשקולת לחיפה (כן, בתחבורה ציבורית, השרירים שלי היו תפוסים שבוע). חיברתי את הכל, ולתהדמתי ראיתי 2 (!) פיקסלים מתים על מסך הLCD החדש שלי. מלמלתי כמה קללות, הרמתי טלפון, לקחתי את המסך שלי (תודה לאל מסך LCD שוקל רק איזה 2 קילו) לחנות ברעננה והחליפו אותו על המקום. במשך שנתיים המחשב עבד סבבה לגמרי בלי בעיות, ואז המסך הלבין (פתחתי על זה ת'רד מתישהו). מלמלתי כמה קללות נוספות, לקחתי את המסך לחנות, לא היה אותו במלאי (מסך 17" בן שנתיים, למה כבר אפשר לצפות). תוך שבוע קיבלתי מסך חדש (אחרי שנתיים, למרות שהאחריות על אם אני זוכר נכון זה 3 שנים). משעמום צ'יפרתי את עצמי במסך 22".

בכל אופן, הפואנטה היא להראות שלא הכל רע ביקום. כרגע יש צרות גדולות יותר. בסה"כ אם אתה יודע מה אתה רוצה ואתה דואג לקבל אותו אין יותר מדי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, אני אניח לרגע (רק לרגע) שאתה לא אינטרסנט מטעם החנות, אלא מאמין באמת ובתמים בדבריך - ואתייחס אליהם בפירוט:

תבין, ידידי, עבור הישראלי המצוי משחקים זה FIFA,PES ו-GTA. המשפחה הישראלית לא מחפשת מחשב יקר. הילדים גם ככה ישברו אותו. הם מחפשים משהו זול, פשוט, שיעשה את העבודה. המחשבים של אייבורי עונים על הדרישות. אני מסכים איתך לגמרי שמדובר במפרטים גרועים ולא מאוזנים. אין ספק ניתן לרכוש מחשב יותר משתלם באותו המחיר, אבל זה מה שאנשים רוצים.

אנשים לא מבינים. בשבילם מפרטים זה כמו סינית. אנשים כאלה מחפשים מספרים. מרובע ליבות נשמע יותר פיצוצי מכפול ליבות. תסביר עד מחר שזה לא משתלם. הלקוח יחשוב שאתה מנסה לרמות אותו. לפי ההיגיון שלו זה לא היגיוני שמרובע ליבות יעבוד יותר לאט מכפול ליבה. זה פשוט לא נתפס. זיכרון 800MHZ חייב להיות יותר מהיר מ-667. לך תסביר שזה לא משנה כלום. הלקוח יסתכל עליך כמו על אידיוט גמור. 9400 עם 1GB זיכרון זה ליגה. רק Geforce. כרטיסים של ATI זה חיקוי. על אנחנו בכלל לא מדברים (גם בתקופה תור הזהב של AMD). זה חיקוי של אינטל. מתחמם. מסך עם ניגודיות 1:50,000 ו-2MS זמן תגובה הרבה יותר טובה ממסך עם פאנל עם נתונים אמיתיים 1:1,000.

אייבורי לא יצרו את השוק, אייבורי התאימו את המודל העסקי לשוק. אתה לא יכול לחנך את הצרכן, אתה יכול רק לזרום איתו. ישראלים זה עדר. אחד קונה כולם רוצים את אותו הדבר. רק תסתכל על שוק הרכב בישראל. אם זה לא פחית יפנית/קוריאנית עם גיר אוטומט זה פשוט לא נמכר. למה ככה. יפנית הכי טוב. חבר שלי אמר לי. הוא מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lev מה שאתה אומר פשוט לא רלווני בעליל.

בנאדם בא, נתן תקציב וצרכים(משחקים!) הוא קיבל מחשב שבשום פנים ואופן לא מתאים לתיאור הזה וכרטיס המסך הזה בחיים לא יריץ כמו שצריך.

בתור צרכן שבא לקבל חוו"ד מקצועית רימו אותו לחלוטין ונתנו לו מפרט שפשוט לא מתאים לצרכים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבילנו להריץ משחק זה לשחק על 50FPS על הגדרות הכי גבוהות. עבורם להריץ משחק זה פשוט להריץ אותו. המשחק עולה נגמר הסיפור. אני מכרתי מחשבים ניידים עם כרטיס מסך 3470 של ATI ועל המחשבים האלה הריצו IV. שלא תבין לא נכון המשחק היה בקושי שחיק על הגדרות הכי נמוכות, אבל אנשים היו מרוצים. זה הספיק להם.

בדקת בפעם האחרונה כמה עולה ארוחה מקדונלס? מינימום 30 שקלים. 30 שקלים עבור זבל תעשייתי. לדעתי זה לא אוכל. זה זבל. בתוספת 10 - 20 אפשר לאכול כמו בן אדם במקום יותר מסודר. אבל מה תראה איזה תור יש במקדונלס. לאנשים לא אכפת. האוכל הזה טעים לדעתם, הוא עונה על הצרכים. כנ"ל המפרטים של אייבורי. זבל של פרטים ללא ספק, אבל הם עונים על הדרישה הבסיסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה.... יש הרבה במה שהוא אומר... אייבורי רק מתאימים את עצמם לישראלי המצוי....(לא מבין כלום במחשבים) וככה מנצלים אותו.

אל תבינו אותו לא נכון... לדעתי הם לא יודעים לבנות מפרטים ומרמים כאילו אין מחר.... אבל(!) דבר אחד צריך להגיד לזכותם - הם זולים - שוב, הם כובשים את לב הישראלי המצוי - בד"כ בלי הרבה כסף ומחפש רק איפה הכי זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבילנו להריץ משחק זה לשחק על 50FPS על הגדרות הכי גבוהות. עבורם להריץ משחק זה פשוט להריץ אותו. המשחק עולה נגמר הסיפור. אני מכרתי מחשבים ניידים עם כרטיס מסך 3470 של ATI ועל המחשבים האלה הריצו IV. שלא תבין לא נכון המשחק היה בקושי שחיק על הגדרות הכי נמוכות, אבל אנשים היו מרוצים. זה הספיק להם.

בדקת בפעם האחרונה כמה עולה ארוחה מקדונלס? מינימום 30 שקלים. 30 שקלים עבור זבל תעשייתי. לדעתי זה לא אוכל. זה זבל. בתוספת 10 - 20 אפשר לאכול כמו בן אדם במקום יותר מסודר. אבל מה תראה איזה תור יש במקדונלס. לאנשים לא אכפת. האוכל הזה טעים לדעתם, הוא עונה על הצרכים. כנ"ל המפרטים של אייבורי. זבל של פרטים ללא ספק, אבל הם עונים על הדרישה הבסיסית.

תפסיק לחשוב שאתה שונה מכולם, אז אתה יודע מה זה מחשב...

איך אני לא סובל אנשים שמנתחים אנשים אחרים, כבר היום נתקלתי בתופעה הזאת, צריך להפסיק עם זה!

מה לא ברור? אתה רוצה להשוות עם מקדונלס? אוקיי :)

אז ככה, ארוחה במקדולנס שזה זבל תעשייתי עולה 30 שקל, בחנות ליד מוכרים שוארמה עסיסית וכשרה, נקייה ממסעדה 5 כוכבים+שתייה, ב30 שקל.

עכשיו תחשוב על זה רגע, מה ישראלי ממוצע היה מעדיף?

אתה לא חושב שאם הוא היה לוקח את המקדונסל ורואה שאנשים קונים משוארמה הוא היה מתבאס, חושב שהוא היה יכול לאכול משהו עוד יותר טעים?

ולעניין, אם לא הרגשת את ההרגשה הזאת, ההרגשה: "בונא, דפקו אותי, עבדו עליי, עשו לי קומבינה" אתה לא יודע על מה אני מדבר... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, בוא נעשה רגע הפרדה: אדם שצריך מחשב בסיסי (ולרוב זול) שלא אכפת לו מה הוא מקבל כל עוד זה עובד, מצידי שיעשה מה שבא לו. גם לו לא הייתי ממליץ ללכת לאייבורי, אבל אין לי כוונה להשקיע מאמץ יתר בלשכנע אותו. עם זאת, מר לב, אתה לכל הפחות פונה לכתובת הלא נכונה.

כאן זה פורום מחשבים. זה אומר שלפחות למי שנכנס לכאן (או רובם המוחלט) כן אכפת איזה כרטיס מסך הוא מקבל ועד כמה המפרט שהוא קיבל משתלם. בגלל זה הפורום מפוצץ בשאלות - וחלקן הלא קטן שאלות של מתחילים, מה שמראה שאנשים שלא מבינים בתחום רוצים ללמוד מי נגד מי במקום להמשיך ולהסתפק במה שאייבורי מוכרים להם. להגן כאן בפורום על החאפריות של אייבורי זה פשוט בדיחה גרועה.

אני גם רואה שאתה לא מתכוון להפסיק עם הפטרוניות:

אני מכרתי מחשבים ניידים עם כרטיס מסך 3470 של ATI ועל המחשבים האלה הריצו IV. שלא תבין לא נכון המשחק היה בקושי שחיק על הגדרות הכי נמוכות, אבל אנשים היו מרוצים. זה הספיק להם.

אם תראה טלויזיה שחור לבן לזקן משבט כלשהו באפריקה, גם לו זה יספיק. מבחינתו זה יהיה שיא הטכנולוגיה, כי הוא לא מבין בזה כלום ואין לו עם מה להשוות. אם האנשים עליהם אתה מדבר ביקשו מחשב בתקציב נמוך וקיבלו את המקסימום שתקציבם מאפשר, מילא (למרות שגם אז מן הראוי היה להזהיר שמשחקים כמו קושי יעבדו עליהם). אבל אם אתה מוכר "זבל" במחיר מופקע, או, במילים יותר עדינות, דוחף לכל לקוח את החלקים עליהם אתה מרוויח הכי הרבה בלי קשר לבקשתו (למשל, נותן נייד יקר עם מעבד חזק, הארד דיסק שעובד ב7200 סל"ד, 4 גיגה , עוד כמה גאג'טים נחמדים עבל עם 3470 כאמור לאדם שביקש נייד למשחקים) - אזי אתה פשוט רמאי.

המושג "לענות על הצרכים" נזיל למדי, רבותי. אני לא בעד להוציא את אייבורי וקיי אס פי אל מחוץ לחוק. אם אנשים מוכנים לקנות שם זה עניינם שלהם. עם זאת, בפורום יעוץ כגון זה אני לעולם לא אמליץ עליהם כמו שאתה עושה בתואנה ש"הם בסדר בסופו של דבר כי לאנשים לא אכפת", כי אני לא חושב שזה נכון בשבילי כלקוח המייעץ ללקוחות אחרים להמליץ על חנות בה תקבל מפרט "בסדר" אבל מאוד רחוק מלהיות אופטימאלי למחירו. להיפך - אני אעשה כל מה שביכולתי (במסגרת הפורום) להסביר לאנשים מה ההבדל בין מפרט "בסדר" לבין מפרט משתלם, כדי שכבר לא יוכלו לרמות אותם במקומות כאלה (וכן, להציע "מחשב למשחקים" שבקושי מריץ משחקים זו רמאות לכל דבר, גם אם הלקוח אישר את המפרט אחרי ה"ייעוץ").

אגב, לא ראיתי אותך מכחיש את הציטוט שלי שהבאת לפני 2 הודעות. האם יש לך אינטרס בחברות האלה? אתה אומר "מכרתי עם 3470..." - אפשר אולי לדעת איפה? האם אתה יודע שחלוקת שבחים לעסקים שמטעמם אתה מגיב וללא ציון עובדה פעוטה זו בהודעותיך או בחתימה היא עילה מוצדקת לחלוטין לבאן מהפורום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אחת החפירות הגדולות שראיתי, קראתי רק עד דף 3. מה שאני יכול להגיד שאייבורי אכן רמאים והשירות שם ממש חרא ויכול להיות שגם KSP אבל זה תלוי באיזה סניף קונים. יש סניפים עם שירות טוב ויש שירות טוב פחות.

עצה שלי: לא משנה איזה חברה אל תמהרו לקנות משהוא בסניף שרק ניפתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נפריד בין 2 דברים, חברים.

שירות ואחריות - אייבורי מייבאת חלק גדול מהמוצרים שהיא מוכרת. זה גורם לכך שמימוש האחריות הוא על חשבון אייבורי. ואז כמובן שיש לה תמריץ לא להחליף אם הדבר אפשרי, או לגבות תשלום עבור תיקונים נוספים שלא במסגרת האחריות כדי לכסות את ההפסד. אני לא אומר שהם תמיד עושים את זה, אבל אפשר להבין את המניע. מבחינת השירות זה מאוד תלוי בסניף ובנותן השירות. כמו בכל מקום, יש מוכרים אדיבים ואכפתיים, ויש מוכרים אדישים ואנטיפתיים. מה לעשות.

מקצועיות - אייבורי מייבאת חלק גדול מהמוצרים שהיא מוכרת. זה אומר שכדאי לה לדחוף את המוצרים הללו כמה שיותר כי מתח הרווחים עליהם הוא הגדול ביותר. וכך רבים מבני ישראל התמימים מוצאים את עצמם עם כרטיס ועם ה EZcool הידוע לשמצה. מהניסיון שלי עם אייבורי (וביצעתי שם לא מעט רכישות) המוכרים שם מבינים אך לא נותנים ייעוץ מקצועי. ההמלצות שלהם משרתות את אינטרס החנות. אך אני לא מאשים אותם. מן הסתם זו מדיניות הרשת לדחוף מוצרים מסויימים.

לכל מי שקונה מחשב - לא משנה אם הוא קונה באייבורי או KSP או SKYPC או כל חנות אחרת. תבדקו מה אתה רוצים לקנות לפני שאתם הולכים לחנות. הרבה מאוד אנשים אחרי שהמחשב שלהם בבית משמיע צליל בזזז קצר ואז מעלה עשן, הולכים לחנות, אומרים " שלום, נשרף לי המחשב, אז הגיע הזמן לקנות חדש. אבל שיהיה מהיר". אז מה, כשקונים לא עושים השוואה בין המוצרים? אז נכון, לקנות או מקרר זה קצת יותר פשוט מלקנות מחשב. אבל מי שלא עושה את העבודה (או נותן לחבר/חברה/דוד שמבין לעשות), שלא יתלונן שהמוכר דחף לו מפרט גרוע. תגיעו עם מפרט מוכן לחנות, ומקסימום תעשו שינויים קלים, וכך תחסכו את רוב הבעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...