כניסה לתפקיד בצה"ל, צריך ייעוץ - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כניסה לתפקיד בצה"ל, צריך ייעוץ

Judas Iscariot

Recommended Posts

אז כן, אני רואה שהמיון בצבא עדיין לקוי והדרך היחידה היא ראש בראש. בסופו של דבר אף אחד לא רוצה להחזיק אותך בכח אז אחרי פתרון א' והתעקשות על להגיע לגלילות למשא"ן, משאבי אנוש של חיל המודיעין (לדוגמה כי יש מלא תפקידי מחשב) גם תגיע לשם עם נתונים כשלך, שהם מאוד דומים לשלי.

אני רצית לחמ"ן בהתחלה ואח"כ התנדבתי ליחידת מודיעין קרבית כי רצו שאהיה מ"כ טירוני 02 כי הפרופיל היה 97 ו(ציטוט של קצין מיון) "אני מחוייב לשים אותך במשהו קרבי עם פרופיל כזה, לא משנה הקב"א".

יהודה, הבנתי בדיוק מקריאת ההודעה הראשונה גם שאתה יודע מה מצבך, גם שאתה יודע מה אתה רוצה וגם שאתה יודע איך לעשות את זה.

אם הייתי עושה את אפשרות א' שכתבת, הייתי נהנה הרבה יותר מהשירות שלי כי אח"כ הבנתי וראיתי אחרים עושים את זה וזה באמת הפתרון היחיד.

אחותי גוייסה למערך הטכני לפני כמה חודשים, הייתה בטכני בחיפה, אח"כ נתנו לה לבחור קורס טכנאים או חשמלאים של F15 או משהו כזה.

עשתה, הגיע לאיזו טייסת צילום, החלה בביצוע שלב א', נשבר לה והחליטה להתחתן עם בחיר כדי לצאת כליל מהצבא.

אני מדבר איתך לא על איזו ערסית. בחורה שעשתה מיליון יחידות לבגרות , תעודת הצטיינות בכל כיתות בחטיבה 4 שנים רצוף ותעודת גמר מצטיינת ב"יס במערך התיב"מ (תכנון באמצעות מחשב, בקיצור מה שמהנדסי מכונות לעתיד עושים).

לפני הגיוס הבטיחו לה תיב"מ ביחידה כלשהי ואחרי מה שכתבתי לעיל הסתבר שמה שהיא תעשה זה דרג א' בטייסת מבצעית בלי שתראה מחשב אחד בכל שירותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אומר שתתעקש ואם צריך אפילו תלך לקצת זמן בכלא

רק אל תלך למקומות האלה שמהם הדרך היחידה לצאת היא לקבל פרופיל 45 (בדר''כ אנשים בריאים בגופם מוציאים את זה מקב''ן שאחרי כמה חודשים שם נראה כפיתרון הגיוני מאוד) תזכור שאסור לך להגיע לשם כי סובלים שם זוועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה מה יהיה בסוף,

אני ממליץ לך לא ללכת לקב"ן. עדיף אפילו לסרב להתפנות לתפקיד ולשבת קצת במעצר מאשר קב"ן.

וגם אם בסוף לא קיבלת מה שרצית תזכור שזה רק 3 שנים. זה עובר ממש מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל, עכשיו אתה מתחיל להנפיץ ?

אין דבר כזה "יוצא 8200". יש שם גם הרבה מטומטמים שעבדו איתי והכרתי אישית.

יש מעט מאוד תפקידים בכל הגופים תחת 8200 שלא אפרטם מסיבות מובנות שבכלל שווה לדבר עליהם.

ומה עם בוגרי 8XXX אחרים ? או 9XXX ? גם שם יש אנשים תותחים שפשוט שובצו לשם ולא למקום אחר.

יש מספיק אנשים גם מחיל הקשר ("הרגילים") שלוקחים בידע בוגרי 8200 מתחום הIT רק כי לא התמזל מזלם להגיע ל8200. משא"ן (משאבי אנוש חמ"ן) לא באמת מושכת את כל המוחות הטובים במדינה.

ככה שכל מקרה לגופו. כאשר מגיעים למשכורות, "בוגר 8200" מר"מניק יכול להרוויח גם 6 אלף בדיוק כמו כל אחד אחר בתקופה זו של מיתון ו10 בתקופה רגילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שדיי טיפשי להגיד משהו כמו "משכורת התחלתית סבירה ליוצא יחידה טכנולוגית של צה"ל (8200 וכד') היא 20-25 ברוטו.", במיוחד בהתחשב בעובדה ש8200 היא היחידה הגדולה ביותר בצה"ל.

וחלק מהאנשים הכי מטומטמים שאני מכיר משרתים ביחידה הזאת ככה ש.. זה לא כזאת עובדה מוגמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל, איזה יתרון יש למתכנת ב-8200 לעומת מתכנת בחיל אוויר למשל?

הטענה שלך מכלילה. אל תשכח שמדובר ביחידה ענקית. מתכנת ב-8200 יכול ישר להתקבל לעבודה. אבל מה עם מישהו ששירת במודיעין אלקטרוני ב-8200? אני לא בטוח שהוא מקבל משכורות כמו שציינת, ואני בספק אם הוא יכול להגיע לתפקיד באזרחות רק על סמך השירות (אם כי זה מהווה יתרון אם הוא למד הנדסת חשמל באונ', למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה בתפקידי מודיעין ב8XXX ימצאו עצמם מועמדים לשירות הביטחון הכללי או המוסד לתפקידים מיוחדים עם שחרורם.

התנאים שמה אין צורך לומר לא מפליגים אבל גם לא בדיוק שכר רעב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין כל כך מה הקשר. כמו שהם יכולים להיות מועמדים לשב"כ/מוסד, הם יכולים להיות מועמדים לעוד 1000 גופים של מערכת הבטחון. וגם אנשים שלא שירתו ביחידות האלה. כאחד שנמצא בתוך המערכת כרגע, אין עדיפות כל כך גדולה לחבר'ה האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי שתביט רגע באתרי הגיוס של כל אחד מהגופים.

אני אישית יודע כי היו לי חברים בתפקידי מחקר , קמ"נים וכדומה והם קיבלו זימונים. ההשוואה לאתר אחד לאחד למשרות ולמה שכתוב שמה בדרישה מהמועמדים, מבחינת שירות ביחידות מסויימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...