כניסה לתפקיד בצה"ל, צריך ייעוץ - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כניסה לתפקיד בצה"ל, צריך ייעוץ

Judas Iscariot

Recommended Posts

הוא לא מחפש ג'וב- הוא מחפש תפקיד שבו לא יהיה לו נזק פיסי לכל החיים... אם הוא היה מחפש ג'וב לא הייתי מגיב פה בכלל.

ומי שתכנת את הCPR צריך לקבל 17 שנה בכלא\ עבודות כפייה, לא 17 בחודש... כנ"ל לגבי זה שאמור לתחזק את התוכנה\ שרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Fade to blac,

לו היה מדובר בעוד מקרה של "לא רוצה קרבי רוצה לחיות טוב" לא הייתי כותב פה בכלל.

קרא מה הבחור רשם שקרה לו ומה רוצים שהוא ייעשה. מכיוון שאחותי עברה הרגע משהו 1:1 יש סיבה שאני כותב מה שאני כותב.

בחלק משירותי הייתי קרבי, אח"כ מדריך בבה"ד 1 ואף שנה על תקן קמ"ן בגפן אם אתה זוכר מה זה. עברו תחתיי הרבה כאלה שדיברו כמוך. עכשיו כשהם השתחררו מהקבע בגלל ה"רעל" חלקם נכים והם מצטערים שהיו צעירים טיפשים בני 18,19 שכל מה שעניין אותם זה לרוץ ולהיות כמו "כל החבר'ה" ו "לא לעשות בעיות כי כנראה שהצבא מבין מה טוב לי".

אז יש כאלה שמתאימים ושקוף שיהודה לא מתאים אך ניסה יחד עם זאת והתגייס לקרבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG,זה לא מה שמשתמע ממה שהוא אומר. אין שום נזק פיזי שיכול להיגרם לו מלהיות טכנאי. כל הדיבור שלו מוכוון מטרה מאוד ספציפית שזה מקצוע קשור מחשבים. אז אני מעוניין לפקוח את עיניו ולהסביר לו שיש דברים אחרים שכנראה הוא יעשה אותם. נקודה.

ולגבי הCPR זו סתם הייתה אנקדוטה,אין לי שום מקבילה אחרת (תוכנה צבאית) שאני מכיר מעולמי הצר..אולי השח"ר שלי...

ALEX,איפה בדיוק אמרתי שהוא מתחמק מקרבי? קראתי את הנושא והבנתי שהילד לא מסוגל פיזית להיות קרבי. לא פתחתי פה שום תוכחה בעד קרבי או נגד. זה כבר לדיון אחר והתעסקתי אך ורק בנושא שלו. הצבא גם גרם להרבה אנשים להיות חסרי ידיים או רגליים. אין מה לעשות...גם לי נדפקו הרבה דברים בגוף...אין מה לעשות זה הויתור המסויים מזה שאתה במסגרת שדורשת שתעשה דברים פיזיים...הגוף הוא דבר שיכול להיהרס בנקל,גם ללא כוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא טכנאי- זה מכונאי , ומהדברים שלך משתמע שאין לך מושג מה הם עושים... יש שם לא מעט עבודות לא קלות בכלל...

שתבין מכנואי זה כומו מכונאי רק הרבה יותר קריעה !

תלוי איפה אתה נופל ומה הדרג שלך .. אבל בעכרון זואת עבודה שרובה היא פיזית ! ודיי קשה :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG,זה לא מה שמשתמע ממה שהוא אומר. אין שום נזק פיזי שיכול להיגרם לו מלהיות טכנאי. כל הדיבור שלו מוכוון מטרה מאוד ספציפית שזה מקצוע קשור מחשבים. אז אני מעוניין לפקוח את עיניו ולהסביר לו שיש דברים אחרים שכנראה הוא יעשה אותם. נקודה.

ולגבי הCPR זו סתם הייתה אנקדוטה,אין לי שום מקבילה אחרת (תוכנה צבאית) שאני מכיר מעולמי הצר..אולי השח"ר שלי...

ALEX,איפה בדיוק אמרתי שהוא מתחמק מקרבי? קראתי את הנושא והבנתי שהילד לא מסוגל פיזית להיות קרבי. לא פתחתי פה שום תוכחה בעד קרבי או נגד. זה כבר לדיון אחר והתעסקתי אך ורק בנושא שלו. הצבא גם גרם להרבה אנשים להיות חסרי ידיים או רגליים. אין מה לעשות...גם לי נדפקו הרבה דברים בגוף...אין מה לעשות זה הויתור המסויים מזה שאתה במסגרת שדורשת שתעשה דברים פיזיים...הגוף הוא דבר שיכול להיהרס בנקל,גם ללא כוונה.

ה"חלום" שלי הוא אכן להעתסק עם מחשבים בשירותי הצבאי, אבל אין לכך דבר וחצי דבר לגבי מה שקורה עכשיו ומה שמתרחש עכשיו.

למרות שאני מעדיף בעשרות מונים להתעסק עם אנשים בתפקיד פיקודי/ניהולי מעניין מאשר לשבת מול שורות קוד כל היום.

אני זוכר ששבוע לפני הגיוס שלי לשריון אמא שלי אמרה לי "יהודה אם קשה לך, אל תעשה! אם אתה לא יכול, פשוט אל תעשה! תראה להם שאתה לא יכול להיות קרבי למרות מה שהם חושבים"

אז אמרתי לה שאם יהיה לי קשה, אני אמשיך ושאולי אני באמת יכול להיות קרבי ושאני אעשה את כל מה שאני יכול בשביל להיות קרבי, כי בתכל'ס? אז מה אם לא רואים כ"כ את הבית וקשה להחזיק יחסים? אתה בשטח, אתה חייל, אתה מרגיש את ההשלכות של כל פעולה שלך באופן ישיר, אתה בעל השפעה אמיתית בשטח ולא סתם אומן השח מט שמזיז את הכלים(ומתפקיד קרבי אפשר כמובן להגיע לתפקיד פיקודי/קצונה).

אז לומר עליי שאני מחפש את התפקיד הטוב או שהנושא הזה מבחיל אותך זה מעליב אותי באופן אישי מאוד, ואני דורש התנצלות.

בקשר לעניין הנזק הפיזי - לפני הגיוס שלי עבדתי באופיס דיפו בתור נציג אלקטרוניקה, שזה הבחור בחולצת פסים עם תגית שמסתובב בחנות, עונה על שאלות של לקוחות ועולה ויורד מסולמות וסוחב מדפסות/מחשבים/מגרסות ושאר דברים.

התפטרתי כעבור קצת יותר מחודש, כיוון שכל משמרת ניצלתי את מירב ההפסקה שלי על מנת לשכב בשביל למנוע מהגב שלי להיתפס ולאחר כל משמרת היו לי כאבי גב קשים מאוד.

ועשיתי שם כסף לא רע בכלל יחסית לבחור בן 18 לפני הצבא, אז חוץ מהגב לא הייתה לי שום סיבה לעזוב.

עבודה של מכונאי מטוסים היא קצת יותר... קשה מלהיות נציג אלקטרוניקה בחנות, ואם את זה לא יכולתי לבצע בגלל הגב המזדיין שלי, אז מכונאי?

כתבתי איזהשהו מכתב "רשמי" שאני לא יודע למי אני יכול לתת אותו בכלל המפרט את "הסיפור שלי"(זה ארוך), אם למישהו יש הערות בנוגע לדרך הניסוח(שבכוונה יחסית יבש) או משהו בסגנון, אני אודה מאוד לתגובות:

הקדמה

בגיל 13 התחלתי לשחות באופן קבוע בבריכה הלימודית ליד הבית.

שחיתי פעמיים/שלוש בשבוע.

תחילה, השתפרתי בשחייה שלי, ומספר הבריכות שאחריהן הייתי זקוק למנוחה על מנת להרגיע את הנשימה שלי עלה באופן איטי אך מבטיח.

לאחר מספר חודשים התחיל לקרות דבר מוזר, במקום להזדקק למנוחה ולהרגעת הנשימה לאחר 6 בריכות, המספר הצטמצם ל5, ואז ל4 ולבסוף לבריכה אחת שלאחריה לא רק שהייתי צריך להרגיע את הנשימה שלי אלא הייתי חש בבחילות, סחרחורות וכן מקיא.

לאחר בירור רפואי מעמיק עם מומחים רבים לנושא הריאות, נמצא שנפח הריאות שלי קטן מאוד וכן הריאות עצמן קטנות מאוד פיזית.

נוסו טיפולים רבים, פיזיותרפים ותרופתיים(סטרואידים נשימתיים/משאפים) שנכשלו והמצב נשאר כמות שהיה.

מבנה החזה שלי, מלידה, הינו צר במיוחד עקב שקיעה בבית החזה(פקטוס אקסקווטום) לאחר שכל הטיפולים נכשלו הועלתה על ידי מספר רופאים הסברה שאם השקיעה בבית החזה תטופל, הריאות יוכלו לגדול ואז לא אסבול יותר מקוצרי נשימה ואוכל לחזור לפעילות מלאה.

ישנם שני טיפולים לשקיעה בבית החזה, שניהם כוללים ניתוח.

הראשון כולל חיתוך ושינוי מיקום של צלעות החזה ונחשב למיושן וטראומטי מאוד לגוף.

השני כולל החדרת מוט פלטינה דק אל בין הצלעות והשארתו שם למשך מספר שנים, המוט דוחף את הצלעות והעור קדימה ובעצם מצמצם עד מאוד את השקיעה.

בחרנו בטיפול השני.

הניתוח עצמו לא מסובך אך אין בארץ מנתחים אשר מבצעים אותו, עקב נדירות הפקטוס אקסקווטום בארץ.

מדי כמה זמן מגיע מנתח יהודי לארץ ומנתח מטופלים בשיטת המוט פלטינה המוזכרת לעיל.

כהכנה לניתוח נמסר לנו כי הניתוח הוא פשוט יחסית, ללא סיבוכים מיוחדים וכי זמן ההחלמה המלאה ושיבה לפעילות מלאה הוא כשבועיים, שבוע אישפוז ושבוע מנוחה בבית.

הניתוח עצמו אכן עבר בהצלחה ולאחר מספר ימים היה נראה כי ההתאוששות שלי תקינה.

אך אז החלו סיבוכים התחלתי להקיא דם, החום שלי עלה באופן מדאיג, סבלתי מכאבי גב נוראיים, הצטברו לי נוזלים וכן סבלתי מלחצים באזור הלב, שהתבררו כרישרוש.

סך הכל הייתי מאושפז כחודש בבית החולים דנה, איכילוב בת"א ואז הייתי במנוחה בביתי(מרותק למיטה) למשך עוד שבועיים.

לאחר הניתוח התחלתי בטיפול פיזיותרפי קבוע וחזרתי בהדרגה לפעילות פיזית.

בזמן הפעילות, הייתי נכנס לקוצר נשימה ולאחריו לבחילות, סחרחורות והקאות בדיוק באותה תדירות כמו לפני הניתוח. בדיקות ומבחנים הוכיחו כי למרות שהניתוח עצמו הצליח(השקע כמעט ונעלם), המטרה לא הושגה והריאות לא התרחבו ונפחן נשאר זהה כפי שהיה מה שהתבטא בשטח בכך שפעילות פיזית יחסית קלה(עמידה ממושכת/הליכה ממושכת/ריצה/שחייה) גרמה לי להיכנס לקוצר נשימה ובעקבותיו בחילות, סחרחורות והקאות שכמו כן גרמו לי להרגשה רעה למשך זמן ממושך לאחר הפעילות.

בחודשים ספטמבר-אוקטובר 08', עבדתי בבית קפה בתור מלצר/טבח/שוטף כלים/קופאי. במשמרת אחת, לאחר עמידה ממושכת, הרגשתי כאילו גבי נתפס והייתי משותק למשך מספר דקות בהן לא יכולתי לזוז וחשתי בכאבים עזים.

מאז ועד היום אני סובל מכאבי גב תוך כדי מאמץ, שמתמעטים כאשר אני במצב ישיבה/שכיבה.

באם אני ממשיך בפעילות למרות הכאבים, בסופו של דבר גבי נתפס ואני משותק.

בגיל 17, כאשר קיבלתי את הצו הראשון, עוד היה המוט בתוכי ודרשתי להסירו(למרות שמועד הסרתו היה רק מספר חודשים לאחר תאריך ההתייצבות) עקב כך שפחדתי שהמוט יוריד לי את הפרופיל הרפואי אל מתחת לסף הגיוס(פרופיל 21).

כמו כן, בזמן קבלת הצו משקלי היה כ47 וחצי קילוגרמים, נפגשתי עם דיאטנית ופצחתי ב"דיאטת השמנה" על מנת לעלות משקל ולא להיפסל על סמך סעיף של "תת משקל". הדיאטה הצליחה ובזמן הצו הראשון שקלתי כ50 קילו וחצי, מה שבכל זאת העניק לי סעיף של תת משקל לפרופיל, אך שם אותי מעל לסף.

השירות

לאחר הבדיקות הרפואיות בצו הראשון, קיבלתי פרופיל 72("כשירות רפואית כפוטנציאל לשיבוץ ביחידות השדה שאינן חיל רגלים").

שמחתי מאוד שאכן קיבלתי פרופיל שמאפשר לי לשרת בצבא, אך ידעתי כי עקב בעיות הגב והריאות שלי, לא אוכל לשרת בתפקיד פיזי.

הגשתי לצבא מסמכים המעידים על בעיות הגב והריאות שלי מספר פעמים, תוך התעלמות כמעט מוחלטת.

השיבוץ שלי נקבע לחיל השריון, תאריך גיוס ה22 במרץ.

כשבוע לפני תאריך הגיוס קיבלתי זימון לבירור פרופיל עם מומחה ריאות בבקו"ם, שהתעלם מהממצאים במסמכים ומן העדות שלי כי אינני מסוגל לפעילות פיזית והשאיר את הפרופיל שלי על כנו.

ב22 במרץ התייצבתי בבקו"ם וקצין המיון אמר לי כי גויסתי לחיל השריון, אמרתי לו כי יש לי מגבלות פיזיות רבות אך אינני מסרב ליעד הגיוס, כיוון שרציתי מאוד לשרת בתפקיד בעל תרומה כמה שיותר גדולה וחשבתי שאולי הבעיות הרפואיות שלי אכן מאחוריי.

לצערי, לא כך היה הדבר.

עם הגעתי לשיזפון לטירונות רובאי 03, חיל השריון, חטיבה 7, פלוגה ד' החלתי בפעילות השגרתית בטירונות, הכוללת ריצות, עמידה ממושכת והליכה.

הבעיות הרפואיות שלי הכריעו את הכף לרעתי ממש מן ההתחלה לאחר כמעט כל פעילות פיזית הייתי נכנס לקוצר נשימה אשר היה מוביל אותי לבחילות, סחרחורות והקאות בדיוק כפי שהיה טרם גיוסי.

"ביקרתי" במרפאה לפחות אחת ליומיים לאחר שהייתי מקיא יום שלם(שכן כל פעם שנכנסתי לקוצר נשימה הגוף שלי היה נחלש עוד יותר, בהיעדר מנוחה ממושכת), כמו כן, פעמיים הקאתי דם וקיבלתי תרופות אל תוך הווריד פעמיים בתוך 24 שעות.

בנוסף על כך, הייתי מרותק למיטתי במשך יום שלם עקב כאבי הגב שלי.

שבועיים לתוך הטירונות, ב2/4/09 קיבלתי הודעה מן ה-מ"מ שלי כי הוצאתי מחיל השריון ועליי להתייצב ביום ראשון בבקו"ם לצורך הצבה מחדש.

בבקו"ם נמסר לי כי אני יורד לניצנים לטירונות רובאי 02, וכן נתנו לי למלא מנילה ונפגשתי עם קצין מיון.

בפגישה עם קצין המיון ציינתי בפניו את הידע שלי במחשבים ואת הרצון שלי לתפקיד תורם ומעניין כמה שיותר.

כאשר הגענו לאופציה של "חייל במערך הטכני בחיל האוויר", אמרתי לו כי איני מסוגל לפעילות פיזית(שבעקבותיה הוציאו אותי מחיל השריון) ולכן איני מסוגל להיות מכונאי/חשמלאי והוא אמר לי "עם הידע שלך במחשבים, הנתונים האישיים שלך והמגבלות הפיזיות, ייתנו לך במערך תפקיד הקשור במחשוב/תקשוב". עקב עצה זו סימנתי את המערך הטכני של חיל האוויר כאופציה השנייה(כאשר האופציה הראשונה הייתה "חיל מיועד בחיל האוויר", כיוון שרציתי להתמיין למודיעין חיל האוויר).

במהלך הטירונות חוויתי שוב את אותם קשיים שאפיינו את הטירונות בשריון, נכנסתי לקוצרי נשימה, הקאתי וכן סבלתי מכאבי גב.

בעקבות כל אלו קיבלתי פטורים מריצות/קפיצות/עמידה ממושכת/מסעות וסחיבת משא(עד 10% ממשקל הגוף).

בזכות הפטורים האלו, אכן צלחתי את הטירונות עם בעיות רפואיות מועטות יחסית(המשכתי לסבול מקוצרי נשימה והקאות, בעיקר עקב התעקשות שלי לעמוד יחד עם כולם במסדרים ולא להיות מובדל מהם).

בסוף הטירונות קיבלתי את השיבוץ שלי למערך הטכני בחיל האוויר.

עם הגעתי לביסל"ט נודע לי כי נפתחו קורסים באחזקה, כלומר במכונאות, בלבד.

ללא קורסים במחשוב ותקשוב.

תפקידים אלו, אינני מסוגל, רפואית לבצע.

לפני קביעת הפרופיל הלא נכונה שלי, והטראומה הפיזית שעברתי בשיזפון רציתי לשרת בממר"מ או בחיל המודיעין וכן לצאת לקצונה ולחתום קבע לתקופה של שנתיים-שלוש.

הפרופיל הקרבי שלי מנע זאת ממני ובמקום זאת שלח אותי לדרך תלאות בשיזפון שגרמה לי לנזקים רפואיים כבדים, לטראומה פיזית וייתכן שאף לבעיות בלתי ניתנות לתיקון שישפיעו עליי גם לאחר שירותי הצבאי.

אני לא מבקש תפקיד קרוב לבית, עם יציאות רבות הרצון שלי הוא לתפקיד שידחוף אותי מבחינה שכלית לקצה, שיאתגר אותי ושאוכל תרום בו כמה שיותר.

הפסקתי לרדוף אחר תפקיד מסוג זה, כיוון שנראה שאין הצבא מתכוון להציב אותי בתפקיד כזה, למרות נתוני הטובים והמוטיבציה שלי.

אני רק מבקש תפקיד שאוכל פיזית לבצע אותו בלי לגרום לעצמי לנזק תמידי.

בתודה,

יהודה איש קריות

אלכס - אתה יכול לפרט על עניין הגשת הקבילות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד את הקטע על הבריכה- זה באמת לא יעניין אף אחד.

את ההמשך לא קראתי, אבל כשאתה מביא מכתב למישהו בצבא, רצוי מאוד שהוא יהייה כמה שיותר קצר, עניני ועם משפטים קצרים...

ובלי קשר- תקנה מתקן לאימון הגב ותחזק את השרירים... לא אמור להיות יקר במיוחד ויעזור לך לעתיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין הבריכה הוא בשביל להבהיר שמדובר במשהו שאני סוחב מזה כמה שנים ולא שסתם לפני הצבא נזכרתי שיש לי בעיות או משהו בסגנון.

הייתה תקופה שהלכתי לחדר , אבל הפסקתי בגלל כאבי גב וקוצרי נשימה (למישהו יש גוף לתת לי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

תוריד כל החלקים שהם יותר "סיפור" ותשאיר רק עובדות, ועדיף כמה שיותר קצר ולעניין.

לא שיש לי מושג למי אתה יכול להביא את זה, אבל אם תמצא מישהו שיהיה לו אכפת...

אם אתה רוצה לציין שזה מתמשך ולא התחיל יומיים לפני הצבא תביא עובדות ותאריכים

בנוגע לטיפולים ומפגשים עם רופאים (במכתב תכתוב תאריכים והליכים שעברת, ותציין שיש לך מסמכים המאמתים את הכל)

בתודה,

יהודה איש קריות

השם האמיתי שלך הוא "יהודה איש קריות"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

תוריד כל החלקים שהם יותר "סיפור" ותשאיר רק עובדות, ועדיף כמה שיותר קצר ולעניין.

לא שיש לי מושג למי אתה יכול להביא את זה, אבל אם תמצא מישהו שיהיה לו אכפת...

אם אתה רוצה לציין שזה מתמשך ולא התחיל יומיים לפני הצבא תביא עובדות ותאריכים

בנוגע לטיפולים ומפגשים עם רופאים (במכתב תכתוב תאריכים והליכים שעברת, ותציין שיש לך מסמכים המאמתים את הכל)

השם האמיתי שלך הוא "יהודה איש קריות"?

אין ברשותי כל מסמך של כל פגישה עם כל מומחה ריאות שעברתי, יש ברשותי את מסמכי האישפוז, הניתוח, בדיקות נפחי הריאות וכו'

לא, זה לא שמי האמיתי, אבל אם זה כן היה - זה היה מצחיק אחושרמוטה, לא? :)'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער שאין לך את כל המסמכים ותיעוד של כל פגישה ופגישה,

אבל ככל שיהיו לך יותר, ככה זה יהיה אמין יותר, וככל שזה יהיה

רחוק יותר בעבר ככה יראו שזה לא חדש ולא המצאת את זה בשביל הצבא

מצחיק זאת דרך אחת לקרוא לזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיחי גיחי.

תאמת לא יודע לשפוט אבל עם זה האמת זה לא מצחיק בכלל זה עצוב ..

שבן אדם מוכן לטרום וככה מזיינים אותו ..

תאמת בחלק נחנו אשמים לבד ככה הרבה מתנהגים מזייפים משקרים .. והצבא לא שם עלינו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.idf.il/hebrew/NAKHAL/page.asp?part=5#10

כל התשובות למה שהעלית פה נמצאות אצל הנציב. קרא אחת אחת ותראה שגם לגבי הטיפול הרפואי וגם לגבי השיבוץ, הוא הכתובת

תעדכן אותנו מחר לאחר שתדבר איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...