כניסה לתפקיד בצה"ל, צריך ייעוץ - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כניסה לתפקיד בצה"ל, צריך ייעוץ

Judas Iscariot

Recommended Posts

הסגולות שלך הן גם הבעיות שלך..יש לך אמנם קב"א גבוהה אתה מוערך כחייל איכותי ואתה יכול לעשות הרבה דברים..אבל לאנשים עם הדרגות הגבוהות במערך הטכני קשה לוותר על אחד כמוך , מה שאתה רוצה מעניין להם את התחת הם קיבלו אותך ומפרט נתונים שלך (אתה הקוויאר של צה"ל קב"א 55 ) ואתה תאכל הרבה חרא בשביל לצאת משם בדרכי נועם , לא מוותרים על חיילים כמוך ואני יודע את זה מניסיון יש לי 54 ועשו לי תמוות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאור זה שאתה לא חתמת בח"א הם לא ממש ירצו להתעסק איתך...

ולכן כדי לך לסרב, אני כן מאמין שישפטו אותך וישימו אותך בכלא. אבל לא לזמן רב.

מה שכן ברגע שאתה מגיע לשם יש שבוע מיונים לקורסים, ביום חמישי בבוקר אומרים לך לאיזה קורס שובצת.

ואחרי זה הסיכוים שלך לצאת מאוד מאוד נמוכים ולכן שווה לך לעשות את הבעיות עוד בשבוע של המיונים.

עוד דבר כן כדי לך להקשיב איזה קורסים יש כי תמיד יש איזה קורס שווה ותמיד יש את התקן באיזה בסיס פתוח במרכז הארץ.

ולשם אתה צריך לכוון.

שחכתי להוסיף- תתחיל לחפש פרוטקציות

כי את כל המקומות הטובים לוקחים אנשים שיש להם פרוטקציות או עם תנאי שירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מאוד נהנה במערך הטכני ובחיל האוויר, הבחורות, התקציבים, היציאות, הבריכות ,חדרי , מגרשים ומה לא!

ולזה שחושב שלא מחפשים אנשים מהמערך הטכני באזרחות (אלוויס פרסלי חי) אז בוא אני יביא לך ניוז - הם לא רק מחפשים חשמלאים, מכונאים וכו' אלא חוטפים אותם!!!!

:xyxthumbs:

בתור מישהו מחיל אוויר... לא יודע מה הולך אצלכם, אבל אצלנו הטכנאים עושים חצאים (11 בבסיס, 3 בבית), לפחות עד שהם מקבלים סמל

לא בדיוק יציאות משהו. לא קרבי, אבל גם לא מדהים.

ואיזה בחורות? הבחורות היחיד בבסיס שלי ששווה להסתכל עליהן הן בכלל לא מחיל אוויר

והחדר והבריכה זה בכל בסיס של חיל אוויר (לפחות כל האלה שיצא לי לראות). זה לא משנה אם אתה במערך הטכני או לא

עריכה:

בתעשייה האווירית וכד' לוקחים הרבה טכנאים שכרגע השתחררו עם משכורות לא רעות.

אבל זה תלוי איזה מקצוע אתה בדיוק, לא לכולם יש דרישה, ואני לא יודע עד כמה קיימת אופציית הקידום אם אתה הולך לשם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מישהו מחיל אוויר... לא יודע מה הולך אצלכם, אבל אצלנו הטכנאים עושים חצאים (11 בבסיס, 3 בבית), לפחות עד שהם מקבלים סמל

לא בדיוק יציאות משהו. לא קרבי, אבל גם לא מדהים.

ואיזה בחורות? הבחורות היחיד בבסיס שלי ששווה להסתכל עליהן הן בכלל לא מחיל אוויר

והחדר והבריכה זה בכל בסיס של חיל אוויר (לפחות כל האלה שיצא לי לראות). זה לא משנה אם אתה במערך הטכני או לא

עריכה:

בתעשייה האווירית וכד' לוקחים הרבה טכנאים שכרגע השתחררו עם משכורות לא רעות.

אבל זה תלוי איזה מקצוע אתה בדיוק, לא לכולם יש דרישה, ואני לא יודע עד כמה קיימת אופציית הקידום אם אתה הולך לשם

זה תלוי איזה תפקיד אתה נופל, אם אתה טכנאי מטוסים, מסוקים וכו' נכון אתה באמת עושה 11 - 3 עד הסמל אבל לא בתפקידים אחרים כמו שאני המלצתי לבחור או כמו שאני עושה (ציוד קרקע), בקשר לבריכה וחדר לזה בידיוק היתכוונתי כשאמרתי מערך הטכני- (חיל האוויר)....בכל בסיס של חיל האוויר יש את זה.

אצלי בבסיס בבסיס יש לא מעט בחורות כוסיות לגמרה לא יודע מה עובר בבסיס שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנתיים קבע, לפני המשבר אולי. ומאז שקורס תכנות בממר"ם עבר לC# לפני כמה שנים המשכורת צנחה בהרבה, C++/C עדיין מרוויחים יפה מאוד, מתנכתי .NET מרוויחים פחות.

שאר הקורסים של ממר"ם זה מאוד תלוי בנסיון הצבאי, אף אחד לא יקח טכנאי או מישהו שישב באיזה HellDesk שלוש שנים לתקן עם משכורת כזאת.

קודם כל כדי שיהיה ברור - אני מדבר על קרוס התכנות של בסמ"ח, מה שמוכר בשם ממר"מ - לא שם קורס אחר (מפעילי מערכות וכו').

והחברה שם יכולים ללמד את מה שהם רוצים, זה בכלל לא רלוונטי, כי בסוף אתה תעבוד בסביבה שעובדים בה ביחידה שאליה תגיע. אם היחידה עובדת על C++ זה מה שתלמד לעשות בפועל, וזה מה שתעבוד בו כשתצא.

אני למדתי C ו-C++ בקורס אבל עבדתי ב-C# ב-4 שנים האחרונות בשרות (שירתת 4.5 סה"כ, אפשר לחתוך מהקבע אם רוצים - לא פשוט, אבל אפשרי).

כמה פחות נראה לך שמתכנתי .NET מרוויחים? כל מי שיצא מהיחידה שלי ועובד עכשיו הוא מתכנת .NET. וכמו שאמרתי, המשכורת הכי נמוכה היא 17 - וזה מישהו שקיבל עבודה לפני חודשיים - משכורת מעודכנת היטב למשבר הכלכלי.

אם עשית ממר"מ, ועבדת בצבא בתחום הכי פחות משתלם (.NET או לא, לא יודע), ואתה עכשיו בשיא המשבר יוצא, אתה עושה 15 אם אתה מחפש מספיק טוב. אם אתה לחוץ בזמן ורוצה למצוא משהו מהר, אז כן, יש מצב שתצטרף להסתפק ב-12-13 ככה.

אם זה שווה את הסבל והקבע אני לא יודע. אבל זה כן מסדר לך עבודה מעולה לכל החיים, נקודה.

יש מעט מאד תפקידים צבאיים (לא עתודה!) שמסדרים לך עבודה כזאת ביום הראשון בחוץ. אם המשכורות בהיי טק ירדו ל-10 בגלל המשבר, תהיה בטוח שגם המשכורות של כל דבר אחר יירדו.

בקיצור, אם אתה רוצה לנצל כמה שיותר את הזמן שלך בצבא, ממר"מ זאת אופציה מעולה, בטח אם אתה מוכן לריב קצת כדי לא לעשות קבע.

אופציות אחרות הן דברים כאלה ואחרים של מודיעין, שגם יכולים בכיף לסדר לך איזה ג'וב בהיי טק אח"כ - אבל לשם הרבה יותר קשה להגיע במקרה, בטח אם כבר התגייסת.

לממר"מ אפשר להגיע גם אחרי גיוס, גם עם פרופיל 72. צריך לעשות קצת רעש בשביל זה, אבל אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחד שכן משרת במערך הטכני בתור חשמלאי ואני אגיד לך ככה:

דבר ראשון הדרך ה-י-ח-י-ד-ה לצאת זה פשוט לסרב ולא חובה שתשב בכלא, במיוחד אחרי שכבר הייתה בקרבי ואתה לא התגייסתה לפני חודש, לדעתי אתה תקבל איומים ואז יוותרו לך.

אבל אני הייתי מציע לך בעקבות הידע שלך במחשבים ותיכנות לדרוש ולא לקום מהכיסא עד שמביעים לך זה קורס תקשוב, תקשוב עוסק בתיכנות וכל השטויות מסביב.

זה ג'וב שכל היום אתה בחדר ממוזג מול מחשב ואם זה מה שאתה אוהב אז זה הכי כייף שיש!

אני אישית מאוד נהנה במערך הטכני ובחיל האוויר, הבחורות, התקציבים, היציאות, הבריכות ,חדרי , מגרשים ומה לא!

ולזה שחושב שלא מחפשים אנשים מהמערך הטכני באזרחות (אלוויס פרסלי חי) אז בוא אני יביא לך ניוז - הם לא רק מחפשים חשמלאים, מכונאים וכו' אלא חוטפים אותם!!!!

:xyxthumbs:

עניין ה"לדרוש קורס בתקשוב", זה איך שאני מגיע לבסיס, או בתום שבוע המיונים?

קודם כל כדי שיהיה ברור - אני מדבר על קרוס התכנות של בסמ"ח, מה שמוכר בשם ממר"מ - לא שם קורס אחר (מפעילי מערכות וכו').

והחברה שם יכולים ללמד את מה שהם רוצים, זה בכלל לא רלוונטי, כי בסוף אתה תעבוד בסביבה שעובדים בה ביחידה שאליה תגיע. אם היחידה עובדת על C++ זה מה שתלמד לעשות בפועל, וזה מה שתעבוד בו כשתצא.

אני למדתי C ו-C++ בקורס אבל עבדתי ב-C# ב-4 שנים האחרונות בשרות (שירתת 4.5 סה"כ, אפשר לחתוך מהקבע אם רוצים - לא פשוט, אבל אפשרי).

כמה פחות נראה לך שמתכנתי .NET מרוויחים? כל מי שיצא מהיחידה שלי ועובד עכשיו הוא מתכנת .NET. וכמו שאמרתי, המשכורת הכי נמוכה היא 17 - וזה מישהו שקיבל עבודה לפני חודשיים - משכורת מעודכנת היטב למשבר הכלכלי.

אם עשית ממר"מ, ועבדת בצבא בתחום הכי פחות משתלם (.NET או לא, לא יודע), ואתה עכשיו בשיא המשבר יוצא, אתה עושה 15 אם אתה מחפש מספיק טוב. אם אתה לחוץ בזמן ורוצה למצוא משהו מהר, אז כן, יש מצב שתצטרף להסתפק ב-12-13 ככה.

אם זה שווה את הסבל והקבע אני לא יודע. אבל זה כן מסדר לך עבודה מעולה לכל החיים, נקודה.

יש מעט מאד תפקידים צבאיים (לא עתודה!) שמסדרים לך עבודה כזאת ביום הראשון בחוץ. אם המשכורות בהיי טק ירדו ל-10 בגלל המשבר, תהיה בטוח שגם המשכורות של כל דבר אחר יירדו.

בקיצור, אם אתה רוצה לנצל כמה שיותר את הזמן שלך בצבא, ממר"מ זאת אופציה מעולה, בטח אם אתה מוכן לריב קצת כדי לא לעשות קבע.

אופציות אחרות הן דברים כאלה ואחרים של מודיעין, שגם יכולים בכיף לסדר לך איזה ג'וב בהיי טק אח"כ - אבל לשם הרבה יותר קשה להגיע במקרה, בטח אם כבר התגייסת.

לממר"מ אפשר להגיע גם אחרי גיוס, גם עם פרופיל 72. צריך לעשות קצת רעש בשביל זה, אבל אפשר.

איך אפשר להיכנס לממר"מ? הצבא השביז אותי אבל אני עדיין מוכן לעשות הכל בשביל ממר"מ.

+

כתוב לי בצו הצבה "נא להצטייד בתעודת סיום תיכון".

סיימתי תיכון, יש לי תעודת בגרות(עוד לא קיבלתי אותה) אבל בחיים שלי לא קיבלתי "תעודת סיום תיכון", מה זה לעזאזל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כמו שכתבתי, ממר"מ נותן לך גו'ב טוב, אבל יש גם חסרונות.

אחרי הקורס יכולים לשבץ אותך בה-מ-ו-ן יחידות, אין שום דרך לדעת איפה תיפול - חיל קשר (אגף התקשוב), מודיעין, אוויר, ים. בכל אחד מהחילות יש כמה אופציות.

אני נפלתי על יחידה די זוועתית סה"כ, ודי סבלתי בשנתיים הראשונות.

אני יכול להגיד לך שרוב מי שעשה איתי את הקורס היה במצב יותר טוב.

כמו כן יש לך 2.5 קבע. וקורס תכנות בעקרון הוא חצי שנה קד"צ - על חשבונך הפרטי, לפני גיוס בעצם!! אז מכיוןן שאתה כבר מגויס, יש מצב שתצטרך לחתום 3 שנים קבע או משהו כזה - הם בד"כ מוצאים איזהשהו סידור כזה או אחר.

כמו שאמרתי, אפשר לצאת מהקבע, אבל זה דורש כל מיני קומבינות. ברגע שאתה תוכניתן בצבא כבר תבין מה האפשרויות, בכל מקרה זה דיון שאולי יהיה לך רלוונטי עוד 3 שנים.

עכשיו לגבי איך מגיעים לזה - אתה צריך להגיד לכל מי שאפשר שזה מה שאתה רוצה, ולא להסכים לשום דבר אחר. אין דרך קסם. ללחוץ על כל מי שאפשר, לבוא לדבר איתם כל יום, כל הזמן, להציק.

אני מניח שלא השתנו הרבה דברים בשנתיים שאני משוחרר, אז כנראה שעקשנות, עצבים, צעקות והרבה בלאגן זה מה שיביא אותך הכי רחוק בצה"ל. קצת עצוב, אבל נכון - ככה חתכתי שנה מהקבע :xyxthumbs:

אי אפשר לדעת אם זה יצליח. זה גם עניין של תזמון - לדעתי בסביבות אוגוסט מתחיל מחזור, לפחות ככה זה היה לפני 3-4 שנים - אז יש לך זמן לריב ועם קצת מזל יספחו אותך לבסמ"ח, תעשה קצת עבודות רס"ר ושמירות בחודשיים הקרובים ואז תצטרף לקורס.

כמו שאמרתי, יש יתרונות ויש גם חסרונות. בדיעבד, השתלם לי, בעיקר כי עשיתי רק שנה וקצת קבע ולא שנתיים וחצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר בקורסים ממר"מ, מדובר בקורסים של בסמ"ח- זאת היחידה שמכשירה את החיילים למערך המחשוב של כל הצבא ובניהם גם לממר"מ.

הסיכוי שלך להיכנס כרגע לקורס תכנות בבסמ"ח הוא אפסי, מגיעים לשם רק קורסיסטים שעברו מיונים לפני כן והם בסטאטוס של חל"תים, ואתה לא כזה, האופציה האחרת היא להיכנס בפרוטקיה של מישהו בכיר, אפילו אם אתה כבר חייל וותיק, או בקבע או קצין. ואני מניח שאין מישהו בכיר ביחידה מסויימת שכרגע רוצה להכשיר אותך ולמשוך אותך אליו אחרי הקורס ולשלם עליך. אורך הקורס הוא כחצי שנה.

אופציה אחרת בבסמ"ח היא קורס נתמ"מ- ניהול תשתיות מערכות מחשוב. כלומר איש תשתיות sys.

גם לשם יש מיונים אבל ניתן לעשות אותם גם אם אתה כבר תקופה מסויימת בצבא ובאמצע השירות, למרות שגם לקורס הזה צריך שמישהו ירצה אותך ולכן ידחוף להכניס אותך לקורס. אורך הקורס הוא כשלושה וחצי חודשים.

אופציה שלישית בבסמ"ח היא קורס מר"מ- מנהל מחשוב. ניהול בסיסי של sys admin.

לשם אין תנאי קבלה מראש או מיונים אבל צריך שהיחידה שלך תרצה לשלוח אותך לשם. אורך הקורס כחודש וחצי.

רק אחרי שמסיימים את אחד משלושת הקורסים הנ"ל ניתן להשתבץ בממר"מ או בשאר גורמי המחשוב השונים בצבא. (כמובן שיש עוד קורסים שקשורים לעולם המחשוב אבל הם יותר משניים), אם תרצה עוד מידע אני מבין בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

הסיכוי שלך להיכנס כרגע לקורס תכנות בבסמ"ח הוא אפסי, מגיעים לשם רק קורסיסטים שעברו מיונים לפני כן והם בסטאטוס של חל"תים

...

למה אפסי? מאיפה הידע הזה בדיוק?

אנשים שהתגייסו כל"צ הצליחו להגיע לקורס תכנות של בסמ"ח, במחזור שלי היו 4-5 כאלה (מתוך סה"כ 50-60, לא זוכר בדיוק) - הם היו חיילים עם חודשיים-שלושה פז"מ שנדנדנו הרבה ונשלחו למיונים ועברו אותם בהצלחה. זאת לא השערה, אלה אנשים שהיו איתי בקורס, ואני מכיר אותם באופן אישי. אני יודע בוודאות שגם כמה מחזורים אחרי זה המשיך לקרות.

ברור שאי אפשר להכנס לקורס בלי לעבור את המבחנים, אבל אפשר לגשת למבחנים כחיילים.

אולי היום זה כבר לא אפשרי, אבל הפעם האחרונה שהכרתי חייל שנכנס לקורס אחרי הגיוס הייתה לפני 3-4 שנים סה"כ ואני לא מאמין שהיו שינויים דראסטים מאז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שירתתי שם כמדריך וכמפקד מחלקה בתקופה האחרונה במספר קורסים.

תאמין לי שאני יודע מה הסיכויים להגיע לשם.

גם אם הוא ישלח בקשה להגיע למיונים הסיכויים שלו נמוכים.

שיוריד פרופיל ל-64 ואז יש יותר סיכוי. כרגע זה נראה דיי בלתי אפשרי שיאשרו את הבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...