פערי ידע בסוגיית הרשת הביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פערי ידע בסוגיית הרשת הביתית

Greave

Recommended Posts

אהלן חבר'ה,

לאחר המון שנים של שימוש במחשב אחד בלבד בבית, הפך גם ביתי להיות דו-מחשבי. אני עתה עומד, חסר מושג, בניסיון ליצור רשת ביתית.

המחשב השני בבית הוא לפטופ ולכן מיד חשבתי על רשת אלחוטית בבית, אולם אז נזכרתי שזרוק לי בבית כבל רשת וזה יכול לעת עתה להוות פתרון. לצערי, גיליתי שיש בעיה עם יצירת חיבור ישיר בין מחשבי XP SP1 לVISTA. אני חושב שקיימת עוד אפשרות שהיא קניית ראוטר וחיבור דרכו (מה שאולי יחסוך את עניין השדרוג לSP2 שבו אני לא חפץ כל כך). אני מניח שהמבוא הזה היה מסורבל מספיק כדי להבהיר את פערי הידע שיש לי בנושא - אז ארד לשורה התחתונה -

מחשב 1 - PC עם מודם ROTAL ALE 150 של בזק.

מחשב 2 - Vostro a840

אני מחפש את הפתרון הזול והאמין ביותר (גם על חשבון נוחות האלחוטיות לצורך העניין) ליצירת קו זמין בשתי המחשבים כעדיפות. נושא שיתוף מדפסות וקבצים (שאפשרי רק עם חיבור ישיר?) רלוונטי גם הוא אך בעדיפות שנייה.

אשמח לכל סוג של עזרה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליף את הALE150 במודם רשת ותקנה נתב סביר.

השימוש עצמו במחשב הוא קודם כל לצורך ניידות אז יהיה לך הרבה נוח לא להיות כבול למקום אחד כל פעם שיש צורך בחיבור לאינטרנט.

אם יש ך כבל צרוק עדיין תוכל להשתמש בו לפי הצורך במקביל.

כל הנושא של שיתוף משאבים יעבוד בלי קשר לתוואי הפיסי של הרשת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע אני צריך מודם חדש? שלי לא מסוגל להתחבר לנתב?

על כל פנים, אשמח להמלצות בשני הנושאים - מודם רשת ונתב סביר. אם יש אפשרות להחליף את המודם דרך ללא תשלום זה כמובן עדיף.

ובאופן כללי - לאחר ההחלפה - המחשב הנייח שלי יתחבר לנתב דרך כבל או שגם הנייח יהיה חייב להתחבר אלחוטית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להחליף את המודם משתי סיבות עיקריות:

א. מדובר בציוד גרוע של Askey שבזק רכשו בכומויות לפני שנים ו98% ממנו מת דיי מהר וללא אזהרה.

ב. מודם לא יעבוד עם שום דבר חוץ ממחשב משחובר עליו בגלל שהוא דורש תמיכה ברמת התוכנה (דרייבר) והאזנה מUSB.

כרגע אתה יכול לקבל בבזק במסגרת ההשאלה (גם המודם שלך אמור להיות מושאל) מודם מדגם RTA1320a של Dynalink שסובל מבעיות תחממות יתר וגסיסה כללית ברוב המקרים או את 600e של Aztech (לא, הם לא מדרום אמריקה ;)) שהוא פחות או יותר הבחירה הפחות גרועה של ציוד קצה היום כי כבר אין ציוד של Alcatel-Thomson/ECI במלאי של חנויות בזקסטור זה שנים ואת SpeedTouch 510 נותנים רק ללקוחות עסקיים.

נתב מספק לך 4 סוויטצ' מבואות Ethernet שנותן לך לבצע חיבור קווי וAP שניתן לחבר עליו כל דבר בצורה אלחוטית.

לגבי המלצות אתה מוזמן לעיין בדיונים שנפתחו פה בשבוןעיים האחרונים כי בערך כל 6 דיונים זה המלצות לגבי ציוד קצה והסברים לכן צורך לחזור על הכל שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיליתי שיש בעיה עם יצירת חיבור ישיר בין מחשבי XP SP1 לVISTA.

על איזו בעיה אתה מדבר?

אם יש לך כרטיס רשת פנוי במחשב ה הנייח ואתה יכול לחבר אותו עם כבל רשת מוצלב למחשב הנייד - אז אין בעיה

(ואם יש, אז אתה יכול לפרט לגביה וננסה לעזור)

מעבר לזה, אכן מחזק את כל מה שיבגני אמר לגבי הציוד (ולגבי העובדה שאכן, מודם לא יכול לשמש אותך בחיבור לנתב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לעונים. בקשר לסוגיית חיבור ישיר, נראה שיצאתי קצת צעיר כי הייתי בטוח שהכבל שלי מוצלב מה שהוא לא היה, ובחיבור הראשוני (שכמובן לא עבד) חיפשתי אחר תשובה ברשת ונתקלתי בלינק של מייקרוסופט לגבי עדכון בשם: "WindowsXP-KB922120-v5--ENU" שאמור בגדול לפתור בעיות רשת בין לVISTA. בדיעבד אני מניח שמדובר ברשתות מבוססי (לפי התגובה האחרונה), וחיבור עם כבל מוצלב אמור לעבוד. ביום ראשון אני ארכוש אחד ואם יהיו בעיות אני אחזור אליכם :)

אני מודע לעובדה שאני מפסיד פה ניידות, אבל כמו שאמרתי פחות רלוונטי לי כרגע ויפתור לי את הבעייה ב-30 שקלים במקום כמה מאות.

תודה שוב,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על ההחלטה שלך. אתה מהר מאוד תגלה שחיבור באמצעות כבל מוצלב זה לא פיקניק ותמצא את עצמך חוזר לכאן על מנת לפתור בעיות. ראוטר לא עולה מאות שקלים -- מ-200 שקל תקבל עודף ואם תקח בחשבון שכבל מוצלב עולה סביב 30 שקל, הרי שבהשקעה של 150 שקל ואולי פחות תקבל פתרון הרבה יותר איכותי ויעיל. כדאי שתעיין בשני המדריכים הללו:

http://www.netcheif.com/Articles/ICS/ICS.htm

http://www.netcheif.com/Articles/Router/router.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לקחת ראוטר חינם מבזק?

לא צריך לקנות..

אבל כמו שאמרו כבל מוצלב זה לא פתרון... וכל פעם שאת רוצה להשתמש באינטרנט בנייד אתה חייב להדליק את הנייח...

בלגן שלם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כי הוא לא חינם, הוא "עולה" בהתחייבות לשנתיים. הנתב שמקבלים הוא LOW-END עם אחריות של שנה.

עדיף לקנות כדוגמאת BR-6204WG של אדימקס. פחות מ200 ש"ח, שלוש שנים אחריות וגב חזק של היבואן (פיפוק) בתמיכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOW-END או לא הוא עובד בסדר גמור - ובטח עבור 2 מחשבים.

יש לי רשת עם 7 מחשבים. 3 קווי ו- 4 והוא עובד בצורה טובה כבר שנתיים וחצי..

בקשר להתחייבות יש מלא אנשים שבחיים לא יעברו לHOT אז אם הוא הולך להישאר עם על בטוח אז למה לא לעבור..

זו רק הצעה - מה שהוא חושב שמתאים לו - אז יעשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה "נפלת" על אחד נורמלי, זה קורה, בגדול האמינות של הנתבים האלו היא אפסית. אין מה לעשות ככה זה בנתבי LOW-END. כשעבדתי בתור תומך רשתות בבזק ראיתי אנשים שהחליפו יותר מפעמיים שלוש את הנתב בתוך השנה עקב תקלות, ולא בתור קוריוז חד פעמי.

מה גם שאם אפשר לקנות בפחות מ200 שקל שיהיה יותר טוב, תהיה לו אחריות יותר ארוכה ויעבוד גם מול התשתית של HOT, אם צריך, עדיף. חבל על הכאב ראש המידה ולא "תפול" על אחד נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז לאחר הצצה קלה בתשתית צינורות החיווטים בבית שלי וההבנה שאין סיכוי שאצליח להכניס את הקונקטורים של כבל הרשת בהם, בצירוף להמלצות החוזרות של החבר'ה כאן, הלכתי וקניתי את ה-BR-6204WG. כך שבעצם כל שנותר לי היה החלפת המודם, וגם בעניין הזה הלכתי עם ההמלצה בפורום על הAztech 600E. לצערי לא הלכתי אישית לבזקסטור, ומשחזרתי הביתה גיליתי שבמקום האזטק מחכה לי בבית מודם/נתב אחוד בשם D-link 2650u, שהוא "הרבה יותר טוב מהאזטק המיושן". כמובן שכל סתירה בין אנשי מכירות להמלצות הפורום מעוררות מיידית נורה אדומה, ולכן החלטתי לברר כאן אם מישהו מכיר את המכשיר ואם הוא טוב ליהודים או לא. אם אכן אני משאיר אותו - האם כדאי לי להשתמש בו רק כמודם (אפשרי?), או לנסות לקבל זיכוי על הנתב שקניתי במקרה והוא יתפקד כשניהם.

שוב תודה לכולם,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...