משתמטים... - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתמטים...

amir85

Recommended Posts

פתאום כל נער שמגיע לגיל 17 וחצי ניהיה חולה נפש? פתאום כל נערה שהלא הפריע לה להתמזמז באוטו של חבר שלה בשבת פתאום דתיה?

איש איש באמונתו יחיה.

אם מישהו בחר שלא לשרת את המדינה, אין לזקוף זאת לטובתו

או לרעתו.

כל עוד אתה תרמת את שלך ועשית את שלך, תשמח בזה

ואל תתחיל להטיף מוסר לאנשים, כי תמיד יבוא מישהו ויגיד

לך שהיית יכול לעשות יותר.

וה"דתיות" האלה שעושות שירות לאומי תורמות גם לא מעט.

אני מכיר מישהי שעשתה שירות לאומי במחלקה לילדים חולי סרטן, תראה לי איזה פקידה

שהתגייסה שתרמה יותר ממנה.

רק אל תשכח שעוד כמה שנים גם אותם מגניקים וגולנצ'יקים יחשבו למה רק אנחנו נושאים בנטל שיש עוד 75% שלא מזיז להם תשערה מה שיקרה באותו רגע זה שנאבד את המדינה.

אז לפי מה שאתה אומר, כבר איבדנו את המדינה.

אתה מודע לעובדה שהחיילים הקרביים הם 20% מכלל צה"ל?

מה שאומר שכל הגולנצ'יקים והמג"בניקים כבר נוטלים על עצמם 80% ולא 75%,

אז לפי מה שאתה אומר, ישראל כבר לא קיימת?

ותחשוב על זה ככה...

אם נגיד פתאום המשטרה מתחילה לחלק דוחות חניה של 2000 דולר לדו"ח אז מה אתה תפסיק לחנות את האוטו?

את הרכב אני מחנה לפי החוק בד"כ, בין אם הקנס הוא 80 ש"ח, 250 ש"ח או 2000$,

מה שזה לא יהיה, לא כ"כ ירדתי לסוף דעתך, אבל ניחא.

מה שאני בא להגיד בסופו של דבר שכל הבכיינות שלכם על משתמטים

וכיו"ב לא תביא לשום דבר, גם כל הפרסומות המפגרות האלה וההפחדות לא ייעבדו.

כשבנאדם שמסיים תיכון בארץ ישראל, יוכל למצות את עצמו בין אם זה שירות צבאי,

שירות לאומי או לימודים אקדמאיים, אז כמות המשתמטים תרד באופן וודאי.

בכל מקרה, לכל המתלהמים באשר הם amir ו .

אין לכם שום קו חשיבה ודיון רציף, אתם מתלהמים על שטויות

ויורים לכל עבר.

פתאום הקב"ניסטים מפריעים לכם, ודתיות מפריעות לכם ודוסים

וההוא וההיא וזה ופה ושם.

תחשבו לפחות קצת לפני שאתם רושמים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

....

רק אל תשכח שעוד כמה שנים גם אותם מגניקים וגולנצ'יקים יחשבו למה רק אנחנו נושאים בנטל שיש עוד 75% שלא מזיז להם תשערה מה שיקרה באותו רגע זה שנאבד את המדינה.

....

אנשים טובים אכן יבינו שלא שווה להם להתגייס ועדיף להם לעבור לחיות במדינה אחרת. זה יקרה גם בלי אתרים שמעודדים השתמטות. כדי למנוע זאת, המדינה צריכה לעשות רפורמה כוללת בתחום השירות הצבאי במקום לגייס בכוח מש"קי ממטרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איש איש באמונתו יחיה.

אם מישהו בחר שלא לשרת את המדינה, אין לזקוף זאת לטובתו

או לרעתו.

כל עוד אתה תרמת את שלך ועשית את שלך, תשמח בזה

ואל תתחיל להטיף מוסר לאנשים, כי תמיד יבוא מישהו ויגיד

לך שהיית יכול לעשות יותר.

זה הקטע "איש איש באמונתו יחיה".

האמונה שמאכילים היום לנוער זה שדופקים אותך בצבא ו"מתעללים בך","אתה אוכל חרא" ודופק שמירות ... ככה לפחות אני זוכר את עצמי בגיל 18...ותאמת שהתגייסתי...לא כזה נורא.

איש איש באמונתו יחיה.

וה"דתיות" האלה שעושות שירות לאומי תורמות גם לא מעט.

אני מכיר מישהי שעשתה שירות לאומי במחלקה לילדים חולי סרטן, תראה לי איזה פקידה

שהתגייסה שתרמה יותר ממנה.

אין כל דבר נגד אנשים שעושים שירות לאומי או תרומה מסוימת מסוג זה.

אך אני בספק שכל שאותם "משוגעים" ואותן "דתיות" עעושים שירות מסוג זה.

אז לפי מה שאתה אומר, כבר איבדנו את המדינה.

אתה מודע לעובדה שהחיילים הקרביים הם 20% מכלל צה"ל?

מה שאומר שכל הגולנצ'יקים והמג"בניקים כבר נוטלים על עצמם 80% ולא 75%,

אז לפי מה שאתה אומר, כבר לא קיימת?

אל תתחכם.

אני לא מדבר על יחס הקרביים ללא קרביים.

אני מדבר על יחס המתגייסים ללא מתגייסים.

בוא אני אסכם את כל השיחה בסיפור-

תראה הוזמנתי לתיכון (י,יא',יב') להרצות בפני נערים ונערות על הצבא ועל חללים ומה שסובב את העסק הזה (עקב יום הזכרון לחלי מערכות ופעולות האיבה)

בכל אופן תאמין לי שאם אלו החבר'ה שאמורים להגון אלינו עוד שנה-שלוש שנים אז אני לא מתרשם המגמה היא כזאת - פחות ערכים,פחות מורשת,פחות איכפתיות ויותר "אני",יותר "מה עושים ביום שישי",יותר "מבריזים מהטקס" וכו' (ת'אמת נראה לי שיש לך משהו שמשותף איתם)

אז אם אלו האנשים שאמורים להגן עליי עוד שנה+...אז המצב לא טוב ואני מקווה שהוא ישתפר אם הגיוס שלהם.

ותאמין לי אם נמשיך במגמה הזאת נאבד הרבה....השאלה אם יש לך אזרחות בחו"ל?

אנשים טובים אכן יבינו שלא שווה להם להתגייס ועדיף להם לעבור לחיות במדינה אחרת. זה יקרה גם בלי אתרים שמעודדים השתמטות. כדי למנוע זאת, המדינה צריכה לעשות רפורמה כוללת בתחום השירות הצבאי במקום לגייס בכוח מש"קי ממטרות.

תגדיר אנשים טובים:

בשבילי לפחות:בעלי ערכים,בעלי חוכמת חיים,חכמים,נבונים.

מה בשבילך?

בכל מקרה

לאן תעבור ?

דרום אמריקה - לא תודה לא קורץ במיוחר ובמיוחד לא לאנשים טובים כנ"ל לגבי אפריקה.

אסיה - רוסיה,לא משהו סין,מונגוליה,יפן,עיראק,הודו לא תודה.

אירופה - כנראה פחות או יותר בין האפשרויות היחידות אבל אם האנטישמיות וההתרבות של המוסלמים זה עניין של זמן...

צפון אמריקה - בהחלט נחמד אבל כרגע יש משבר כלכלי וקשה לקבל וויזה במיוחד שתתחיל נהירה של יהודים.

תבין ידידי ,

"אין לי ארץ אחרת"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר אנשים טובים:

מה בשבילך?

בכל מקרה

לאן תעבור ?

דרום אמריקה - לא תודה לא קורץ במיוחר ובמיוחד לא לאנשים טובים כנ"ל לגבי אפריקה.

אסיה - רוסיה,לא משהו סין,מונגוליה,יפן,עיראק,הודו לא תודה.

אירופה - כנראה פחות או יותר בין האפשרויות היחידות אבל אם האנטישמיות וההתרבות של המוסלמים זה עניין של זמן...

צפון אמריקה - בהחלט נחמד אבל כרגע יש משבר כלכלי וקשה לקבל וויזה במיוחד שתתחיל נהירה של יהודים.

תבין ידידי ,

"אין לי ארץ אחרת"

אנשים טובים שדיברתי עליהם, אלו אנשים הצפויים להיות יצרניים ותורמים לחברה בה יחיו. אם אתה רוצה מערכות חינוך, , תרבות וכו' מתפקדות, ובאופן כלל יותר - אפשרות לרמת חיים גבוהה - אתה זקוק לאנשים כאלו.

רוב האנשים לא מסתובבים עם שלט על המצח המצביע על דתם. במדינות אירופה, בקרב האוכלוסיה המשכילה, זה גם לא מעניין אף אחד. הסיסמא "אין לי ארץ אחרת" מאבדת תוכן עם הזמן - להרבה אנשים לא קורץ לחיות כאן רק בשביל לחיות כאן, אנשים רוצים לעשות משהו עם החיים שלהם, ולא לעסוק בהישרדות כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר אנשים טובים:

בשבילי אנשים טובים זה אנשים שתורמים בפועל מבחינה

מעשית לחברה ולא קשקשנים שמנפחים את החזה כי היו עובדי

רס"ר ואומרים "אני הייתי חייל מיותר בצה"ל וכולם צריכים להיות כמוני כי אותי דפקו".

מדענים, סופרים, משוררים, אנשי שיווק מבריקים, אנשי היי-טק, רופאים, מהנדסים, מפתחים,

עורכי דין ועוד ועוד ועוד שנוהרים מכאן בכמויות(כן כן, בישראל יש דליפת מוחות מטורפת).

בכל אופן תאמין לי שאם אלו החבר'ה שאמורים להגון אלינו עוד שנה-שלוש שנים אז אני לא מתרשם המגמה היא כזאת - פחות ערכים,פחות מורשת,פחות איכפתיות ויותר "אני",יותר "מה עושים ביום שישי",יותר "מבריזים מהטקס" וכו' (ת'אמת נראה לי שיש לך משהו שמשותף איתם)

כל מה שאתה אומר זה "אמוציות, אמוציות ועוד אמוציות".

הכל מראש לפה בלי מסנן של מחשבה.

אפשר לחשוב "אם אלה החבר'ה"

סליחה מר. רמבו, שכחנו שהרגת אלף פלשתים

עם לחי של חמור :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המשתמטים הם בכלל באישור של הצבא, כניראה ששמה הבינו שאין למה לגייס את כל האוכלוסייה על כל קשת גווני סוגי האנשים שבה.

מעבר לכך, מדינה מתבססת על חינוך, כלכלה, תרבות ולא רק על , כך שכל אזרח אשר תורם לכלכלת המדינה או לתרבותה או לחינוך מביא בעצם תועלת חיובית למדינה, גם אם הוא לא תרם ישירות לצבא הוא תורם בצורה עקיפית על ידי תשלום מיסים.

כל עוד אדם שומר חוק הוא תורם למדינה.

זה נכון שחוק שירות חובה אבל הפטור הוא אמיתי ולא זיוף ומי שנתן אותו הוא לא טמבל ומודע להשלכות.

מי שלא מודע להשלכות זה כל אותם ילדים קטנים במחשבה שבטוחים שתמיד דופקים אותם ושהם תמיד פריירים, האמת מי שחושב שהוא יצא פראייר לעומת משתמטים כניראה צודק, אבל זה לא קשור לצבא אלא לאופן חשיבתו שמנמיך מעצם התרומה שלו למדינה, משמע הוא לא באמת מאמין בתרומת שירותו הצבאי למדינה כמשהו חיובי אלא כעונש שהוא היה רוצה להשליך על אלה שהוא מקנא בהם שהשתחררו ממנו בעוד שהוא נידפק להלן- המשתמטים.

אנשים תיהיו ישרים עם עצמכם ועם הסביבה וגם אם לא עשיתם אתם תורמים למדינה בדרכים אחרות ואתם מצרך חיוני לה, כולל הדתיים שלמרות שהם מושכים חצים בזכותם אנחנו יכולים להגדיר את עצמנו כיהודים כי הם אלו ששמרו על הגחלת והתרבות (אולי קצת יותר מידי, מזה הבגדים השחורים הארוכים האלה בקיץ).

ומי ששירת, כל הכבוד והלוואי והמדינה תתחיל לשלם לפחות משכורת מינימום לחיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני מציע לשלוח את כל הפציפיסטים לשבוע הישרדות בעזה,

מי שיצליח לחזור בחיים נראה כמה פצפיזם ישאר לו במוח.

ועכשיו ברצינות, אני חושב שהמדינה צריכה למצוא פתרון מערכתי כולל לכל הבעיה של אי גיוס שירות המדינה מצד השכבות החרדיות (אני לא רוצה לקרוא לזה השתמטות, כי בניגוד לפצפיסטים הם מגדירים את עצמם כמשרתי המדינה פשוט בדרך שלהם ולא כמשתמטים).

אולי שיעשו שירות לאומי בעזרה לשכבות החלשות שלהם, הרי שם אחוז העוני הוא בד"כ מהגבוהים במדינה.

מה שעכשיו קורה זה שאם בחור חרדי כן רוצה לשרת הוא הולך למשהוא כמו הנחל החרדי והסביבה שלו מנדה אותו ומחשיבה אותו כעוף מוזר וחריג.

עובדה שלציבור הדתי לאומי עם הישיבות הסדר שלהם מצאו פתרון טוב.

שיחשבו קצת וימצאו פתרון גם לחרדים. רוצים קצבאות? רוצים נתח מהתקציב? תבצעו את החובה האזרחית שלכם כתושבי המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איש איש באמונתו יחיה.

אם מישהו בחר שלא לשרת את המדינה, אין לזקוף זאת לטובתו או לרעתו.

...

ואני זה שיש לו בעיה בתפיסה, אני חושב שלך ודומיך זאת לא בעיה של ניסוח אלא בעיה של תפיסה.

אתה לא בוחר שלא לשרת, זאת לא תרומה או נדבה שאתה יכול לבחור אם לתת או לא וכדומה

זאת החובה שלך, אז אם המילה המתאימה היא להשתמט, לברוח, להיות תפיל וכו וכו וכו...

עכשיו תשלים את המשפט שלך עם המילה אהובה עליך מהרשימה הנ"ל

אם מישהו בחר ________ , אין לזקוף זאת לטובתו או לרעתו.

נכון שזה פתאום לא הגיוני...[br]פורסם בתאריך: 6.05.2009 בשעה 08:57:53

או שישארו פה רק שמאלנים יפי נפש, שיעשו הכול תמורת שלום וישלחו לנו גלויות מהים.

בכל מקרה יהיה שמח :nixweiss:[br]פורסם בתאריך: 6.05.2009 בשעה 09:00:04

דבר ראשון אני מציע לשלוח את כל הפציפיסטים לשבוע הישרדות בעזה,

מי שיצליח לחזור בחיים נראה כמה פצפיזם ישאר לו במוח.

ועכשיו ברצינות, אני חושב שהמדינה צריכה למצוא פתרון מערכתי כולל לכל הבעיה של אי גיוס שירות המדינה מצד השכבות החרדיות (אני לא רוצה לקרוא לזה השתמטות, כי בניגוד לפצפיסטים הם מגדירים את עצמם כמשרתי המדינה פשוט בדרך שלהם ולא כמשתמטים).

קודם כל תסלח לי אבל אני לא שם זין על מה איך ומי מגדיר את עצמו

חוץ מזה בבקשה הבא לא נקרא למשתמטים פציפיסיטים בדיוק כמו שלא נקרא לבחורות שמצהירות כאילו שהן דתיות, דתיות

אולי שיעשו שירות לאומי בעזרה לשכבות החלשות שלהם, הרי שם אחוז העוני הוא בד"כ מהגבוהים במדינה.

באמת למה לא?

מה שעכשיו קורה זה שאם בחור חרדי כן רוצה לשרת הוא הולך למשהוא כמו הנחל החרדי והסביבה שלו מנדה אותו ומחשיבה אותו כעוף מוזר וחריג.

עובדה שלציבור הדתי לאומי עם הישיבות הסדר שלהם מצאו פתרון טוב.

כן נכון, איזו השוואה, ציבור דתי לאומי, ציבור שעובד משרת, תורם, נמצא בחזית, משלב בין אמונה ואהבת הארץ וכו... לחרדים שמכיסים את קופת המדינה...

שיחשבו קצת וימצאו פתרון גם לחרדים. רוצים קצבאות? רוצים נתח מהתקציב? תבצעו את החובה האזרחית שלכם כתושבי המדינה.

הלוואי, אבל אני אשמח אם קודם נושא החינוך יעבור אצלם שידרוג (ותאמת גם עצלנו) נמאס לגדל דורות של אוכלי חינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני זה שיש לו בעיה בתפיסה, אני חושב שלך ודומיך זאת לא בעיה של ניסוח אלא בעיה של תפיסה.

אתה לא בוחר שלא לשרת, זאת לא תרומה או נדבה שאתה יכול לבחור אם לתת או לא וכדומה

זאת החובה שלך, אז אם המילה המתאימה היא להשתמט, לברוח, להיות תפיל וכו וכו וכו...

עכשיו תשלים את המשפט שלך עם המילה אהובה עליך מהרשימה הנ"ל

אם מישהו בחר ________ , אין לזקוף זאת לטובתו או לרעתו.

כן יש לך, כי בוא אני אספר לך סוד.

ברגע שיש למישהו פרופיל 21 מאיזושהי סיבה(נפשית, רפואית או מה שזה לא יהיה).

זו הבחירה של אותו אדם לא לשרת בצבא.

אבל שוב, אל תתן למה שקורה בשטח לבלבל אותך.

אנשים בורחים מצה"ל והמוטיבציה לשרת יורדת פלאים, אז במקום לעשות איזשהו

שינוי, בוא נקלל ונקניט את אלה שבורחים מהשירות זה בטוח ייעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סתם שמח לראות שיש אנשים שיוצאים מגדרם כדי לשרת אותי בשביל תמורה ממש נמוכה.

העולם צריך אנשים שיתפעלו תחנות דלק וינקו חדר מדרגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בלהיות חייל קרבי בתור קריירה?

אתה חושב שלוחמים אשר משרתים את הצבא

האמריקאי בתור קריירה נחשבים לנחותים כמו

מתדלקים ועובדי רשתות מהיר?

איפה שסמל' זו לא דרגת פז"מ אלא משהו שאתה צריך להרוויח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יש לך, כי בוא אני אספר לך סוד.

זו הבחירה של אותו אדם לא לשרת בצבא.

אבל שוב, אל תתן למה שקורה בשטח לבלבל אותך.

אנשים בורחים מצה"ל והמוטיבציה לשרת יורדת פלאים, אז במקום לעשות איזשהו

שינוי, בוא נקלל ונקניט את אלה שבורחים מהשירות זה בטוח ייעזור.

קודם כל פורפיל 21 זאת לא בחירה אלה בעיטה בתחת.

שירות צבאי זאת לא בחירה, אלא חובה.

והבחירה החידה שמתבצעת מבחינת המשתמטים היא האם לבוא לקב"נ ולהמציא ולשקר או לא (ואנחנו יודעים מה הם בוחרים).

אתה יכול להגיד את המילה הזאת משטמת, אין צורך להתכחש לזה או ליפות את זה בתרוצים של בעיות נפשיות או פצפיזם או ...

הנה אני העזור לך : ברגע שיש למישהו פרופיל 21 מאיזושהי סיבה(השתמ_ות, נפשית, רפואית או מה שזה לא יהיה)

או אחת מבין הסיבות הכי נפוצות לפרופיל 21 הן משתמ_ים ...

אתה רוצה לקנות אותיות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בלהיות חייל קרבי בתור קריירה? מוות נראה לי כמו חיסרון לא קטן

אתה חושב שלוחמים אשר משרתים את הצבא

האמריקאי בתור קריירה נחשבים לנחותים כמו

מתדלקים ועובדי רשתות מהיר?

איפה שסמל' זו לא דרגת פז"מ אלא משהו שאתה צריך להרוויח?

ואי אפשר להשוות את הצבא האמריקאי למה שיש לנו פה.

וamir85, אני הגעתי לקפ"ח של ח"א איפשהו אחרי חצי שנה של שירות. אחרי שהסברתי לה בדיוק מה עובר עלי ובלי טיפת שקר, היא הציעה לי לקחת 21. מאותו רגע ואילך, כל מה שהייתי צריך לעשות זה להרים טלפון ולבקש את ה21 שלי אם הייתי רוצה לצאת. ולא הייתי צריך לשקר, או לעשות הצגות בשבילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ו?

כמה פעמים צריך לחזור על זה שדוגמאות ספציפיות לא מעידות על הכלל ...

אני מדבר איתך על ניסיון של קב"נ של כמה שנים בצבא ומה אתה אומר לי ?!

זה כמו שתגיד שיש לך חבר שמוריד תכנים חוקים מ PIRATEBAY נו ו? מה זה אומר על הרוב האנשים שמורידים מ PB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמיר, אתה כנראה לא מבין את הסיבה שאנשים פונים לקב"ן. חלק כי זה לא בזין שלהם - אז תכריח אותם? הם יהיו מעמסה על המערכת. חלק כי הם לא מאמינים בשיטה, ולמען האמת החוק משחרר משירות פציפיסטים (הבעיה זה לך תוכיח את זה), וחלק כי הם באמת סובלים בצבא - להוית חייל זה קושי מנטלי אדיר ועבור חלק מהחיילים מדובר גם בקושי פיזי. הרבה מאוד חיילים סובלים מהתנקלויות מהמפקדים, החיילים שאיתם, או שסתם לא מתאימים מנטלית למקום שבו הם נמצאים. מערכת שבדיפולט לוקחת את רוב האוכלוסיה בארץ ומתחילה למיין אותה בטוח תפספס אנשים טובים ותתן לאנשים לא מתאימים להגיע למקומות לא מתאימים, וזה יוצר הרבה בעיות. בגלל שלהתחיל לשנות מערכת כל כך גדולה זה מסובך, לפעמים הרבה יותר פשוט לשחרר חייל מאשר להתחיל להאבק במערכת, כי זה פשוט חסר סיכוי ברוב המקרים. הצבא מנסה להתאים את עצמו, אבל אתה שוכח שמדובר במערכת עצומה, שכל שינוי קטן זה תהליך של שבועות וחודשים.

אני שמח מאוד שאתה כל כך מורעל, ואני ממש לא מעודד התשמטות, אבל אתה צריך לקחת בחשבון שיש אנשים שלא מסוגלים, לא מתאימים וסתם לא נחוצים במערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...