"למה כן אעמוד בצפירה" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"למה כן אעמוד בצפירה"

google18

Recommended Posts

אני אפשט את זה עד כמה שניתן, בשבילך:

יש מדינה, נקרא לה מדינת ישראל. במדינה זו יש 7 מיליון אזרחים. החרדים הם חלק מאותם 7 מיליון אזרחים.

אותם 7 מיליון אזרחים, כולל החרדים, נמצאים היום בחיים בעיקר בזכות 22,570 חיילים, שנהרגו על מנת שאתה וחבריך תוכלו להתווכח אחד עם השני כל היום מי קיים יותר מצוות ומי צדיק יותר.

מכיוון שזה המצב, ומכיוון שמדינת ישראל כמדינה (ואזרחיה כפרטים) חבה את עצם קיומה לאותם 22,750 איש, הוחלט - ברמה הממלכתית - לערוך יום אחד בשנה. במסגרת יום הזיכרון הזה, מושמעות שתי צפירות במהלכן אזרחי המדינה עוצרים, עומדים דום ומרכינים ראש.

גם אם אתה לא חושב שזה מנהג אבל ראוי, גם אם אתה חושב שזה מנהג של גויים, גם אם אתה חושב שהעולם נוצר לפני 5,000 שנה - תעמוד, ותרכין ראש.

למה? כי יש סיבה שיום הזיכרון נקרא יום הזיכרון - כדי שתזכור. כדי שתזכור שהסיבה היחידה שאתה מסוגל להגיב בפורום הזה ולטעון שזה בסדר לא לעמוד בצפירה כי זה מנהג של גויים, היא אותם 22,570 איש.

אני לא עומד בצפירה ומתאבל עליהם, ובכנות לא ממש מעניין אותי מה קורה לנשמה שלהם ואיך זה תורם להם שאני עומד בצפירה או לא. אני עומד בצפירה כדי לזכור. וגם אתה צריך, כי גם אתה חב להם את חייך.

ואם אתה עדיין מתעקש להיות טרמפיסט, תעמוד כי זה מה שמקובל במדינה שמממנת אותך ואת הכת שלך ואת הרבנים שלך. כי כמו שאף אחד לא נכנס לבית כנסת או בית עלמין בלי כיפה מפאת כבוד למקום, המינימום שאתה יכול לעשות זה לעמוד בצפירה - מפאת כבוד למדינה.

:hizuk:

הוצאת לי את המילים מהפה, פשוט ככה. לא הייתי יכול לכתוב את זה טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה רוצה להגיד שניסת שבוע שלם כתוב משהו יותר מוצלח ממיני ונכשלת ( ההודעה שלו מליפני שבוע שלם ) ורק עכשיו אתה מחזק לו את התגובה :s05:

לא יכולת לעשות את זהה ליפני שבוע או לחילופין להפיק משהו מימך , היו לך שיבעה ימים מה עשית בזמן הזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...